„NIEVWJAARSINSTUIF" „Scyedam" wandelt in Spaland en Kethel Dievengilde hervat werk Ook dit jaar organiseren wij een gezellige Bestuur - Fractie - Vrouwen in de V.V.D. LIBERAAL: ]'y GEWOON JEZELF KUNNEN ZIJN voorspoedig 1981 -ZDff. Wij hopen velen van U te ontmoeten op 9 januari. V.V.D., Schiedam, Postbus 352, telefoon 70.39.02 De heer en mevrouw Zuiderweg Heer en mevrouw Pet-van Deventer en wensen allen een voor leden en sympathisanten van de V.V.D. Op vrijdag 9 januari a.s. in Zaal „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schiedam, aanvang 20.00 uur. Deze avond is informeel. Wij willen U allen graag ontvangen en met U Nieuwjaarswensen uitwisselen bij een drankje en een hapje. Als speciale gast hebben wij uitgenodigd Mevrouw L. A. van Scherpen- berg, die onze vertegenwoordigster is bij het Hoofdbestuur. SCHIEDAM Kort voor de jaarwisseling is het laatste „Scyedam" nummer van 1980 verschenen. Daarmee rolde het november-decem- ber nummer nog precies binnen de gestelde termijn van de persen. De vorige de len uit 1980 kwamen alle te laat. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 WOENSDAG 7 JANUARI 1981 Wie meer inlichtingen wil over An ders Ouder Worden kan zich in ver binding stellen met: Dienstencen trum „De Woudhoek", telefoon 709555, Dienstencentrum „De 4 Mo lens", telefoon 705500, Stedelijk Bureau, Tuinl aan, telefoon 731976. Tuinlaan 92 danken voor de vele ontvangen kerst- en nieuwjaarswensen en wensen u allen een gezond en gelukkig 1981. SCHIEDAM Kort na nieuwjaar heeft het dievengilde zijn werk zaamheden weer hervat met hun zo kenmerkende ijver. Een bromfiets van 3400 gulden werd begin januari gestolen uit een kelder aan het Sem Dresdenplein. Ook een sleutelbos en een boortol werden meegenomen. In de eerste dagen van januari werd ook een bezoek gebracht aan een woning aan de Stephensonweg. Binnenkomen was gemakkelijk: men hoefde slechts aan het touwtje te trekken dat door de brievenbus naar buiten hing. Uit een portefeuille verdwenen 125 gulden. Ook een woning aan het Rozenbur gerplein bleef niet van ongewenste bezoekers verschoond. Hier ver nielde men een ruitje in de voor deur, waarna in het huis kasten en laden werden doorzocht en over hoop gehaald. Volgens de bewoonster is er niets waardevols gestolen. Geparkeerde auto's, nog immer een veel bezocht object, werden deze week gekraakt aan de Ringerstraat en de Boter- straat. Op het parkeerterrein van de eerst genoemde straat werd een vracht auto opengebroken. Twaalf accu's van elk 12 volt verdwenen. Waarde: 1500 gulden. Uit een personenauto aan de Boter- straat werd een radio-cassettere corder gestolen. Daarmee gingen 650 gulden verloren. danken hun patiënten hartelijk voor de vele kaarten Het Nieuwe Stadsblad ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's -Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 PrivéOI 0-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 PrivéOI 899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 PrivéOI 0-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 PrivéOI 0-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 015-124331, toestel 35 Privè01807-18513 Vervolg van pagina 1 Aan Anders Ouder Worden kunnen mensen vanaf ongeveer vijftig jaar meedoen. „Hoofddoel is", zegt Paul van Mansum uiteen, „de ouderen een grote mate van zelfstandigheid bij te brengen. Ze moeten leren, zelf zaken ter hand te nemen, zodat ze bijvoor beeld niet bij officiële instanties met een kluitje in het riet worden gestuurd. Door de oudere mens wegwijs te maken, kun je voorko men dat hij altijd maar betutteld wordt". ENQUETE Juist aan die zelfstandigheid heb ben de bejaarden grote behoefte, zegt de werkgroep, die deze uits praak baseert op de uitslag van een enquete onder andere Schiedam mers. De respons op die enquete was wel iswaar niet erg groot, maar wel bij zonder duidelijk: de meeste bejaar den spraken als hun voorkeur uit dat zij zo lanng mogelijk zelfstan dig willen blijven wonen, en bejaar denhulp via de wijkgebonden ge zinsverzorging of de kruisvereni ging op hoge prijs stellen, de heer Lansbergen is het een verfoeilijk idee om te menen dat je „afge dankt" bent als je de pensioenge rechtigde leeftijd hebt bereikt. Veel bejaarden belanden in een so ciëteit, waar zij, behalve kaarten of biljarten, niet veel doen. „Het ka rakter van dat sociëteitsleven is te eenzijdig", zegt Lansbergen. „Er valt veel meer van te maken, als de mensen eerst maar wakker geschud worden. Voor de toekomst kun je ook denken aan timmeren, of andere nuttige vormen van han denarbeid. Er ligt nog een enorm werkterrein braak". BIJEENKOMSTEN Met het ontginnen van dat werkter rein begint het AOW-projekt zeer binnenkort. Eerste aanzet vormen de twee thema-bijeenkomsten rond gezinsverzorging en wijkverple ging. Die bijeenkomsten worden gehou den op: donderdagmiddag 15 januari om twee uur in De Blauwe Brug aan het Bachplein, dinsdagmorgen 3 februari om tien uur in „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan. Het programma van beide bijeen komsten, waaraan ook de Stichting Gezinsverzorging Schiedam en de Kruisvereniging Schiedam mee werken, is gelijk. Er wordt een in leiding gehouden, en daarna kan men een diaserie bekijken. Daarna kunnen de bezoekers vra gen stellen of ideeën aandragen. Slagen deze eerste „verkenningsbijeenkomsten", dan wil de werkgroep ook in andere de len van de stad dergelijke even ementen op touw zetten. Belangrijk is dat er niet alleen mensen boven de zestig komen", aldus de heer Landsbergen. „We hebben hard verjomging hard ver jonging nodig, mensen die zich ook echt willen inzetten. Dit projekt is tenslotte voor mensen vanaf 50 jaar". „Bejaardenbolwerk" van de Raad van Bejaardenwerk aan de Tuinlaan. Vorig jaar besloot het bestuur van de Historische Vereniging Schie dam die het blad uitgeeft na enig aarzelen om Scyedam in een nieuw jasje te steken: groter for maat, mooiere uitvoering. Die aarzeling betrof voornamelijk de financiën. De drukkosten zeer hoog zijnde, zouden de financiële positie van de Vereniging kunnen aantasten. Dat was dan ook de reden waarom r slechts vijf nummers werden uit gebracht. Ook in 1981 zullen er waarschijnlijk niet méér delen van „Scyedam" verschijnen („tenzij er een financieel wondertje gebeurt", aldus de Historische Vereniging). De redaktie van Scyedam begint het nieuwe jaar evenwel met het goede voornemen, de toekomstig verschijnende nunmers wel op tijd in de bus te krijgen. Het laatste 1980-nummer is voor een groot deel gewijd aan uithang tekens, gevelstenen en opschriften in en om Kethel. Niemand minder dan schrijver-te kenaar Jaap de Raat, van wie on langs weer een nieuw boek op de markt verscheen („Een dorp dat drie naai onderging") verzorgde deze bijdrage, en zijn levendige tekst wordt afgewisseld met even sprekende tekeningen. Jaap de Raat neemt de lezer bij de hand voor een wandeling door Ket hel en Spaland, een wandeling die in het volgende nummer zal worden voortgezet. In „Scyedam" ook weer een deel uit de serie „Hef ontstaan van de statie der Doninicanen te Schiedam", van de hand van Drs. L. R. A. de Jong O.P., en verder, in plaats van de ge bruikelijke boekbespreking, aan dacht voor enkele nieuw versche nen ansichten van Schiedam. Cees van der Geer (van de Werk groep Ansichten van de HVS) sig- De dorpskerk van Kethel (tekening van Jaap de Raat). naleert deze nieuwe serie van 12 in kleurendruk uitgegeven prentkaar ten, op de markt gebracht door de firma Jos-Pé BV te Arnhem. Voor verzamelaars van Schiedams stadsgezichten is de bespreking van Van der Geer ongetwijfeld een wel kome aanvulling op hun ansichten catalogus. Geen aflevering van „Schiedam mers Privé" in de nieuwe „Scye dam", wel een aflevering van de ru briek „Historie aktueel", waarin R.W. Poels een korte „grafrede" wijdt aan de Gusto-hallen, van de monumentenlijst afgevoerd en in middels gesloopt. „Scyedam" maakt zijn lezers ver der attent op het verschijnen van het boek „Bouwkundig bezit van de stad Schiedam", een catalogus van oude panden van vóór 1940, een werkstuk dat de Historische Ver eniging vijf jaar bezig hield en dat onlangs met enig ceremonieel aan het publiek werd gepresenteerd. Losse nummers van „Scyedam" kosten vier ruiden. Inlichtingen over abonnementen en lidmaat schap van de Historische Vereni ging verkrijgt men bij de heer P. Plaisier, Vlaardingerdijk 414, 3117 ZW Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3