lIÈKtiIS sin12 „Hondepoep bederft al mijn plezier" „Lentefeest-perikelen" gaat weer verschijnen Kleren na inbraak boetiek terecht Woonexcursie geslaagd Jongeman ernstig mishandeld Poes komt om in vlammenzee f* «3O Boezem weg 136-138 V6*' k,PlOeV' \fJ0a(Ö' Rotterdam ^yeïTelefoon 010-140619 0^e Freericksplaats 9 De opruiming begint 15 januari. Rotterdam- wh hk H ^mmmm Hillegersberg Fp H W Telefoon 010-187700 ■PflH M %Ji BVB Telefoon 010-261975 Ruim 12 jaar uw vertrouwen waard. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 WOENSDAG 14 JANUARI 1981 Instappen voor de rit naar Hoevelaken. SCHIEDAM Een 22-jarige Schie dammer is zondagnacht ernstig mishandeld door een tweetal onbe kende personen. Bij het verlaten van een café aan de Boterstraat, 's nachts om twee uur, werd de jon geman aangereden door een auto die met hoge snelheid een nabijge legen parkeerterrein verliet. Het slachtoffer, dat sterk de indruk had dat dit „voor de lol" gebeurde, uitte zijn ongenoegen door één van de ruitenwissers van de auto om hoog te zetten. Daarop kwam een tweetal mannen uit de auto die hun slachtoffer met harde hand te lijf gingen. De jonge man verloor daarbij het bewustzijn. Toen hij tot de werkelijkheid was teruggekeerd bleken beide ogen te zijn dichtgeslagen. Ook was zijn neusbeentje gebroken. De jongen was er zo slecht aan toe dat hij voor behandeling naar het Gemeenteziekenhuis moest worden overgebracht. Van de twee onverlaten onbreekt elk spoor. Derhalve roept de politie getuigen op die de mishandeling hebben gezien. Zij worden verzocht zich met de recherche in verbinding te stellen. Het telefoonnummer van de Schiedamse politie is 260760. Schiedam - Tijdens de nieuwjaars receptie vorige week presenteerde Stichting „Lentefeest" weer een uitgave van het eigen orgaan in nieuwe stijl. De stichting bestaat nu tien jaar en gaf ai eerder een informatieblad uit, maar beschikte niet over-men sen die dit blad regelmatig konden doen verschijnen. Dat is nu anders, en tien keer per jaar zal „Lentefeest-perikelen" de doelstelling van Lentefeest op brede schaal gaan uitstralen, zowel naar binnen als naar buiten. De eerste uitgave bevat de ko mende activiteiten. Nog deze maand, op de 29-ste, wordt in het Rijnmondhotel aan het Nieuwland- plein een grootste bingoavond ge houden, die voor iedereen toe gankelijk is. Hiervoor is een kost baar prijzenpakket beschikbaar. Op 13 en 14 februari is er in de so ciëteit, (Broersvest) een bazar met o.a. verkoop van handnijverheid- producteen gedragen kleding* Voor het traditionele gokje gaat het rad van avontuur draaien. Carnaval 1981 Het traditionele Carnaval volgt op zaterdag 21 februari met als plaats voor zotheid en jool, de Sporthal Margriet. Hiervoor gaan de eigen carnavals groep en de Rotterdamse carna valsvereniging Lupardi met hun beider gevolgen als gangmakers fungeren. Naar schatting gaqp 1500 personen uit Schiedam en 'Rotter dam het carnaval mee vieren of be leven. Deze bezoekers bestaan uit gehan dicapten of minder validen, waar onder ouderen en alleenstaanden. Hiervoor wordt de eigen vervoers dienst ingeschakeld, plus de hulp ingeroepen van particulieren die hiervoor hun auto beschikbaar stel len. De carnavalsavond wordt muzikaal opgeluisterd door de Boerenblaas- kapel „De Bloaspiepers" en de dan- sorkesten „The Jumping Stars" en het radio en T.V. bekende orkest van José Marcello. Vocale medewerkijng komt van de zanger „Ronnie Tober", dit jaar uit geroepen tot Prins Carnaval Van de stad Utrecht als Ronald de le. Aan de feestviering gaat een uitge breide koffietafel vooraf. De toe gangsprijs gaat 7.50 p.p. bedragen. Aanmeldingsformulier voor deel name aan dit bonte feest zijn aan te vragen bij Stichting Lentefeest, op alle werkdagen telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 17.00 uur on der nummer 730831. Voor Rotter dam kan zulks onder nr. 842390 t.n.v. de carnavalsvereniging Lu pardi. SCHIEDAM Een woning aan de Oostsingel heeft zaterdagavond aanzienlijke schade opgelopen toen brand ontstond door een ver moedelijk verkeerde aansluiting van de open haard. Het vuur verspreidde zich door de schoorsteen van de woonkamer naar de slaapkamer, waarbij het zachtboard plafond vlam vatte. De 26-jarige bewoner was op het tijdstip van de brand niet thuis. De brand kostte het leven aan één van de twee poezen die niet tijdig kon den ontsnappen. De tweede poes moest door een dierenarts worden behandeld. De brandweer, die er na enige tijd in slaagde het vuur meester te wor den, moest ook een aquarium en haar bewoners in veiligheid bren gen. De bewoner was verzekerd tegen brandschade. Sommige honden zfln braaf en houden de stoep schoon. door die vieze hondenpoep bedor ven. Met mijn vieze jurk nog aan kom ik bij mijn huisdeur, waar een grote zwarte hond lekker zit te zitten, in wendig wit en wit heet vraag ik: „mevrouw zoudt u uw hond niet er gens anders kunnen laten zitten?" Antwoord: „Mens bemoei je met je eige, ik dok toch zekers belasting"!! Nou ja, als je belasting betaalt, dan schijn je alles maar te mogen. Hetgeen ik u bovenstaand omschre ven heb is in de laatste week van het vorig jaar gebeurd. Er kwamen daar echter nog 51 weken net poep voor. Mijn jongste zoon doet nu ver woede pogingen om ook te gaan lo pen, Kunt u zich voorstellen wat dat voor mij inhoudt? Dat geboen van al die uitwerpselen ben ik nu werkeüjk meer dan beu en dat woord poep wil ik letterlijk en fi guurlijk het komende jaar ook niet meer horen en zien, maar...daar moet u dan wel aan meewerken. Astublieft, beste hondenbezitters, doe uw best om uw hond zindelijk te krijgen in de goot, dat bespaart mij en vele andere moeders enorm veel ergernis, tijd en ellende. Alice v. Schaik-v. Engelen Paulus Potterstraat 12a Schiedam". SCHIEDAM Vier Schiedammers tussen de 17 en 26 jaar oud hebben een groot aantal inbraken bekend. Samen maakten zij daarbij voor vele duizenden guldens buit. Spectaculair was vooral de in braak bij modeboetiek Scruples aan de Hoogstraat, waar zij de avond voor Kerst een gat in de muur maakten en er vandoor gin gen met een grote partij kleren ter waarde van bijna 24000 gulden. Niet minder opvallend was de dief stal van een geit en een bok uit de kinderboerderij in het Beatrixpark. De bok werd overigens kort daarna op een weilandje aangetroffen en kon na „identificatie" weer naar zijn oude plekje terug; de geit is nog steeds spoorloos. Het viertal Schiedammers legde ook een zekere voorliefde voor an tiekwinkels aan de dag. In 1980 sta len zij bij antiquairs op de Hoog straat, Boterstraat en Broersveld twee waardevolle klokken en een kostbaar mandje. Verder brachten zij bezoeken aan diverse woningen en winkels. Ook pleegden zij een inbraak in de Lut herse kerk aan de Lange Nieuw- straat, waar zij twee zilveren kan delaars met een waarde van tien duizend gulden buitmaakten. Sociëteit Q.T. gevestigd in de Teer- stoof (Nieuwstraat) raakte door dit viertal 12 dozen met flessen wijn kwijt plus nog eens 250 gulden aan andere spullen. Andere slachtoffers waren: een sla gerij op de Hoogstraat die een par tij in plastic verpakte haantjes ver miste, een wasserij aan de Nieuwe Haven, een winkel in zuivelproduk- ten aan de Hoogstraat, en diverse fietsers, die allen door toedoen van dit illustere viertal hun rijwiel kwij traakten. De politie heeft een deel van de ge stolen goederen kunnen achterha len. Daaronder is de partij kleding die inmiddels aan de eigenaar is te ruggegeven. Het onderzoek naar verdere crimi nele daden van de vier Schiedam mers duurt overigens nog voort. Een 29-jarige jongeman uit Utrecht heeft zich ook tegenover de politie moeten verantwoorden inzake ver scheidene inbraken in Schiedam. De politie kwam de jongeman op het spoor door het terugvinden van een gestolen auto, die in de Gel derse Ede werd aangetroffen. De auto was gestolen bij de firma Wurth en Verschoor. SCHIEDAM Meubelen kijken minder dan 50 slaapkamerameube- kan ook gezellig zijn, meende Inte- lementen. rieurverzorging Verwaijen. Het was voor het eerst dat een Schiedams bedrijf zijn klanten op een busritje onthaalde, dat boven- Daarom organiseerde dit Schie- (jjen meer inhield dan alleen meu- damse bedrijf de dag na nieuwjaar ^.jg kijken. een busreis met als bestemming een j\ja een kopje koffie en een twee showroom in Hoevelaken waar op uur burende visite aan de show- 2500 vierkante meter een rijkelijk room ging het „diner-waarts" naar assortiment woonideeën stond een restaurant in Leersum. Om on uitgestald: bankstellen, eethoeken, geveer half negen stapten de Schie- salontafels, enzovoorts. dammers voldaan weer in hun woonplaats uit. Aanleiding voor deze „woonexcur- De excursie was zo'n succes dat sie" was de inrichting van de spe- Verwaijen het experiment in de toe- ciale en unieke afdeling met niet komst zeker gaat herhalen. Een dezer dagen ontvingen wij deze brief van een radeloze Schiedamse moeder. Zij snijdt een onderwerp aan dat velen vrijwel dagelijks er gernis bezorgt: de hondepoep. Hieronder volgt haar protest, dat eindigt met een oproep aan alle hondebezitters, om in het vervolg de „stoelgang" van hun dier wat be ter in de hand te houden. MEN SCHRIJFT ONS: „Beste honden bezitters, Met een vrij onsmakelijk onder werp zou ik u eens lastig willen val len. Ik heb namelijk het gevoel dat ik binnenkort stik in de „honden poep". Voordat dat echter gaat gebeuren doe ik een dringend beroep op uw zindelijkheidsgevoel en smeek u: „astublieft b ste mensen laat uw hond zijn behoefte niet meer op de stoepen deponeren". Ik ben een wanhopige moeder van 2 zonen, een van net 3 jaar en een van 16 maanden. U zult zeggen: „wat hebben die nu met die hon denpoep te maken?" Welalles! De keurig geboende slagerswinkel verandert in een afschuwelijk stin kende winkel als ik nog maar net binnen ben. Onmiddellijk denkt niemand meer aan lekker eten. Met mijn jongste zoon op mijn ene arm en een zware tas aan de andere arm kijk ik naar het zielige ge zichtje van mijn oudste zoon, die de rotzooi en stank veroorzaakt heeft. Ik voel mij erg warm worden en schaam mij dood. Alle ogen, aan wezig in de winkel, kijken mij aan en schijnen te willen zeggen: „mens sta niet zo te kijken en doe er iets aan, dit is gewoonweg walgelijk". Alsof ik die uitwerpselen geprodu ceerd heb. Vlug nadenken: Ja, als ik ga schoonmaken dan moet ik de kleine van mijn arm nemen en deze zal di- rekt in die hondepoep gaan rond kruipen, gevolg... O, ik moet er niet aan denken. De keurige schone hal van het post kantoor heeft de schoenafdrukken van mijn zoontje gekregen, uitge voerd in hondepoep.... Het peuter klasje is reeds bevuild voordat wij binnenkwamen, maar ook daar trapt mijn zoontje weer in. Opa komt opgewekt binnen, want hij ruikt koffie,, maar wat ruik ik? Juist ja, hondepoep. Voor het eerst in zijn korte leventje gaat mijn oudste zoon met mij naar de bioscoop. Vrolijk en blij met de snippermiddag heb ik mij netjes aangekleed. Maar o jee, ik zit in de bus en wat ruik ik, ja hoor weer die vieze hondenpoep. Ik kijk om mij heen en zie dat mijn hele jurk on der zit. Dit was afkomstig van mijn zoon z'n schoen, die hij bij het in de bus tillen aan nijn jurk heeft afge veegd. Ik voel mij nu wel zo ellendig en verdrietig worden, ook deze eerste snippermiddag na 3 jaar is weer

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 12