Radio Veronica S'dam niet meer in de lucht Programma Teerstoof Trio Mustang heeft weer carnavalshit Vogelwerkgroep speurt naar olieslachtoffers Eten Rijnmondvis schadelijk voor gezondheid? urgerlijke tand Jaarvergadering met bingo na HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 29 WOENSDAG 14 JANUARI 1981 SCHIEDAM Liefhebbers van populaire muziek zullen het zonder Radio Veronica moeten stellen. Deze illegale zender, die sinds april vorig jaar in de lucht was, werd door een gezamenlijke aktie van politie en Radio Controle Dienst van de PTT zondagmiddag uitgepeild en vervolgens het zwijgen opgelegd. Radio Veronica Schiedam zond uit via de FM vanuit een woning aan het Bart Verhallenplein. De com plete zendapparatuur, plus verster kers, cassettedecks, pickups, ban drecorder, microfoon, mengpaneel en koptelefoon, en nog eens 183 langspeelplaten en 764 singels, wer den in beslag genomen. De spullen vertegenwoordigden een waarde van rond de 12000 gulden. Het is lang niet zeker of de eigena ren hun geliefde bezit ooit weer te rug zullen zien. Dat hangt af van de beslissing van de Officier van Justi tie. Radio Veronica Schiedan was de laatste grote zendpiraat die de „raz zia" in de Schiedamse ether door politie en PTT van enkele weken te rug overleefde. ZELFVERTROUWEN Daardoor had de piraat een zeker zelfvertrouwen gekregen. Eén van de vier medewerkers die zondag middag door de politie werden aan gehouden: „Eigenlijk hadden we geen inval verwacht. Terwijl de ene zender na de andere werd gepakt, lieten ze ons met rust. Vandaar dat we dachten, bij ons komen ze niet meer". Een moeder van één van de disk jockeys weet te vertellen dat de po litie zich bij deze inval bijzonder vriendelijk gedroeg, en dat zij door de piraten, die op dat moment de uitzending verzorgden, eveneens vriendelijk werden ontvangen. (Voor deze moeder viel de aanhou ding van haar zoon overigens op een gedenkwaardige dag. Zij vierde zondag haar 25-jarig huwelijks feest). ARGELOOS De 49-jarige eigenaar van de zen der en bijbehorende apparatuur zegt, nog steeds verslagen: „Ik ver wachtte een buurman op bezoek. Toen er gebeld werd deed ik arge loos open. Stom natuurlijk maar die vergissing zag ik te laat in". Radio Veronica kan nog niet zeg gen of de uitzendingen zullen wor den hervat. „Een verlies van twaalf duizend gulden, dat tikt er natuur lijk hard tegenaan. De akties van politie en PTT lijken overigens weinig zoden aan de dijk te zetten. Pogingen om de „wild groei" in illegale zenders uit te dun nen, leverden tot nu toe alleen tijde lijke successen op. De praktijk wijst uit dat de piraten, nadat zij over de eerste schrik heen zijn, hun uitzendingen op de oude voet voortzetten. GELD Radio Siro en Ural, eerder uit de lucht geplukt, zouden inmiddels hun uitzendingen weer hebben her vat. Ook Radio Boemerang, al tweemaal het zwijgen opgelegd, zendt weer op geregelde tijden po pulaire programma's uit. Bij Radio Veronica kan men niet zeggen of dit voorbeeld binnenkort zal worden nagevolgd. „Voor mij is het een raadsel waar ze elke keer het geld vandaan halen om weer opnieuw te beginnen", aldus de zegsman van de zondag geliqui deerde radiozender. Het Mustang Trio. SCHIEDAM „En doe Ik dan mijn ogen toe, dan wil Ik t wel geloven, maar als ik ze weer opendoe, komt steeds de twijfel boven". (De Genestet). Bovenstaande tekst inspireerde Youp van 't Hek tot het schrijven van zijn nieuwe programma, Zonder Twijfel. Na een korte serie try-outs trekt hij, sa men met Aletta de Nes en Hans van Gelder, vanaf 1 november 1980 langs de grote en kleine theaters van Neder land. Op donderdag 5 februari 1981 vindt de landelijke perspremière plaats in cen trum Bellevue te Amsterdam. Youp zoekt en vindt zijn onderwerpen nooit zo heel ver van huis en dat is tot dusver het grote succes gebleken van deze nog jonge cabaretgroep. Onder regie van ex-Don Quishocking- pianist Pieter van Empelen zal cabaret Nar borg staan voor een avond scherp en gedegen cabaret. Het dagelijks leven wordt even op een rijtje gezet en dat daar om te lachen valt, is zonder twijfel... Cabaret Nar met .Zonder Twijfel be staat uit: teksten. Youp van 't Hek met bijdragen van Ivo de Wijs. Muziek, Hans van Gelder, Michel van Bergen Henegouwen en Pieter van Empelen. Medewerkers: Youp van 't Hek, Aletta de Nes en Hans van Gelder. Regie: Pie ter van Empelen. PROGRAMMA TEERSTOOF Vrijdag 16 en zaterdag 17 januari: Ca baret Nar. Prijs 10,CJP/Pas 65 ƒ7.50. Zaterdagmiddag 17 januari: Henk Walters Marionettentheater met .Ali ce in het wondercircus". Prijs 3,50. SCHIEDAM De Schiedamse for matie voor gezellige gelegenheids- muziek Trio Mustang, heeft een nieuwe carnavalshit. De titel is „Hup erin, hup eruit" en is in de Duitse versie een groot suc ces. Het nummer is geschreven en gecomponeerd door de grote man achter Boney M. en Roland Kaiser, namelijk Frank Farian. Van het lied werd snel een Neder landse vertaling gemaakt, en uit de vele kandidaat-vertolkers werd Trio Mustang uitverkoren. De plaat is inmiddels uitgebracht op het Ariola-label. Op de plaat klinkt weer het vertrouwde Mus tang-Trio geluid. De formatie bestaat uit toetsenman Mario Rigetie, drummer Ed de Klerk en zanger-gitarist Bob van Vliet. Het Mustang Trio werkt on geveer anderhalf jaar als beroeps muzikanten. Ze hebben daarbij erg veel succes en treden gemiddeld vijf dagen per week op. Ook bij de lokale (en illegale) radiostations worden hun platen veel gevraagd. Door hun uitgebreide repertoire is de muziek van het Mustang Trio voor bijna elke leeftijdsgroep even geschikt. De formatie, die dikwijls meewerkt aan showprogramma's, optreedt in discotheken of dansa vonden verzorgt zoals die in zaal Irene op zondag is momenteel in onderhandeling met de TROS-tele- visie over een optreden in het pro gramma „Op volle toeren De aktieve fanclub van Trio Mus tang is te vinden aan de Poortu- gaalsestraat 10 (mevrouw Molen dijk), telefoon 263249. Vrijdag 23 januari en zaterdag 24 ja nuari: kabaret Van Santen in „Van Santen '80/'81". Prijs 10, CJP/Pas 65 7,50. Zaterdagmiddag 24 januari: poppent heater Merlijn van Rien Baartmans met „Slingertje en de heksenbezem". Prijs 3,50. Aanvang avondvoorstelling: 21.00 uur, foyer open 20JOO uur. Aanvang kinder voorstelling: 1430 uur, foyer open 14DO uur. Reservering: maandag t/m vrijdag via het VW kantoor tel. 266000; vr(jdagavond en zaterdag via het theater tel. 169455. Reserveringen vervallen een kwartier voor de aanvang. Via het VW gereser veerde plaatsbewijzen worden extra belast met vjjftig cent kosten. De Teerstoof is gevestigd: Nieuwstraat 12, Schiedam, tel. 269455. VLAARDINGEN/SCHIEDAM Het is duidelijk geworden dat langs de kuststrook in Zuid-Holland steeds meer met olie besmeurde watervogel dood of nog in leven op het strand aanspoelen Tot deze konklusie kwam de vogel werkgroep van de KNNV, afd. Nieuwe Waterweg, die op speur tocht is geweest langs het strand tussen Hoek van Holland en Kijk duin. Zaterdag gebeurde dit in sa menwerking met de Stichting Olie slachtoffers Watervogels met ge bruikmaking van een landrover. Tijdens de rit trof men zes dode zeekoeten aan op het strand en twee nog in leven zijnde vogels. Een hiervan bezweek kort daarna aan koude en honger. De nog levende zeekoet werd ondergebracht in het vogelasiel van de KNNV in Schie dam en is ondergebracht in het aangebrachte basin voor opvang van zieke en gewonde watervogels. Ook zondag zijn door de werkgroep de nodige dode zeekoeten gebor gen. Van de politie van Hoek van Holland werd vernomen dat in de afgelopen dagen meer dan 500 door olie omgekomen zeekoeten zijn ge borgen Wat levend werd aangetrof fen is ondergebracht in de diverse, dichtbij de kustlijn ingerichte op vangcentra om te proberen te red den wat er nog te redden valt. Het is aan ook niet te verwachten dat er in het vogelasiel ter verzor ging zullen worden opgenomen Waar ze in hun zorgwekkende toe stand worden aangetroffen is het zaak ze zo snel mogelijk te brengen in een opvangcentrum in de nabij heid wil er enige kans op behoud aanwezig blijven! Cabaret Nar brengt in de Teerstoof het programma Zonder Twijfel. RIJNMOND Het is aannemelijk dat vis die in het Rijnmondgebied wordt gevangen, bij consumptie schadelijk is voor de gezondheid. De wateren van de „gouden delta zijn namelijk ernstig vervuild. Dat bleek nog eens in oktober van vorig jaar, toen het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek in IJmuiden gif tige stoffen vond in een zooitje pa ling. De vis was gevangen ter hoogte van Schiemond in de Nieuwe Maas en bleek ernstig verontreinigd met gif tige stoffen, die de lekkernij voor consumptie ongeschikt maakten. Volgens twee leden van de Rijn- mondraad, te weten H. A. Edzes van Loos en F. J. Kerkhoven, bei den PvdA, is het niet onwaarschijn lijk dat ook andere vis, gevangen in de Rijnmondwateren, sterke verontreinigingsverschij nselen ver toont. Zij dringen er bij het dagelijks be stuur van Rijnmond op aan, bij het Rijksinstituut te informeren naar de ernst van de situatie in het Rijn mondgebied. Als mocht blijken dat het eten van vis die in de Rijnmondwateren is gevangen, schadelijk is voor de ge zondheid, willen de beide leden van de Raad dat de sportvissers en vise ters in dit gebied tegen hun ge woonten worden gewaarschuwd. Het Dagelijks Bestuur heeft inmid dels aangekondigd de zaak te zullen onderzoeken. GEBOREN Magid z.v. Kadaoui-Roodbol. Edwin z.v. van den Oever-Slik. Anita d.v. van Meggelen-Poortman. Cristian z.v. Rolvers-Smeltink. Michiel W. z.v. Bovy-van Geest. Wendy d.v. Goedhart-Groenendal. Thierry z.v. Rebers-Dingenouts. José C. d.v. van Berk-Kooij. Annen K. z.v. Chedi-Khemon. Marinel E. d.v. Futsel aar-W eert s. Chantal d.v. Krommenhoek-Bruinsma. Richard P. J. z.v. Esbach-van der Meer. Elisabeth C. d.v. Poot-Koppenhagen. Dennis J. z.v. Meerhof-Holierhoek. Anuradha d.v. Ramdien-Gowrie. ONDERTROUWD N. C. Garos, 36 jr. en A. C. Goeden- dorp, 32 jr.; D. H. Herzei, 25 jr. en C. P. C. L. v.d. Linden, 23 jr.; A. Oosterwaal, 25 jr. en M. N. van Gulik, 18 jr.; F. J. Schoute, 24 jr. en J. C. Etman, 20 jr.; T. Trom pert, 30 jr. en M. Meijers, 21 jr.; J. in 't Veld, 25 jr. en L. Vervoort, 20 jr. GETROUWD L J. vd. Vorst, 31 jr. en A. A. v.d. Poel, 27 jr.;C. A. Kok, 23 jr. en N. Bergsma, 22 jr.; C. Jochems, 24 jr. en M. van Steenoven, 21 jr. OVERLEDEN H. Hoekstra, man. 87 jr.; J. Middel koop, vr., geh. met J. F. Scheijbeler. 82 jr.; A. van der Loo,man, 56 jr.; J. Mak, man. 90 jr.- van Oudheusden, man, 82 jr.; E. W Boelen, vr., geh. met A Overgoo 59 jr.; F. C. A. Daalmeijer, man, 74 jr.; G. H. van den Broek, man, 60 jr.; W. Lemmen, man, 69 jr.; S. Brui nes, man, 72 jr.; L. Freen, vr., geh. gew. met J. A. N. Hoelaars, 82 jr.; J. van der Heijden, vr.. geh. gew. met J. van Sint Maartensdijk, 83 jr.; M. Olofsen, vr., geh. gew. met J. Foppen, 83 jr.; J. Raad- sen, man, 85 jr.; W. Breugem, man, 63 jr.; A. C. Leeuwis, öan, 81 jr.; C. M. Bo- gaars, vr., 92 jr.; A. Pinster, vr., geh. gew. met A. W. M. van der Most, 85 jr.; W. van der Most, man, 83 jr.; M. S. Beekman, vr., 74 jr. SCHIEDAMSE NOTITIE De eerder aangekondigde lezing door Drs. v.d. Feijst op donderdag 15 januari om 20.00 uur in het Stedelijk Museum zal geen door gang vinden. SCHIEDAM Donderdag 15 ja nuari houdt de oudercommissie van de S.T.S. weer haar jaarverga dering in de kantine van de Techni sche School aan de Mgr. Nolen- slaan 3, aanvang half acht. Na het officiële gedeelte is er om ongeveer kwart over acht een gran dioos bingo-dansant met meerdere prijzen en met muzikale medewer king van het Schiedamse Mustang ■Trio. 0

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 29