Besluiten van de gemeenteraad Intrekken van overdracht van bevoegdheden aan Rijnmond Plantsoen op schakelstation Openbare commissie vergaderingen Vergadering gemeenteraad i Aanvragen bouwvergunning Negen Schiedamse kunstenaars in Bremen 74.341 inwoners Nieuwe dienst Personeel en Organisatie rit» HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 37 - WOENSDAG 14 JANUAR11981 gemeente informatie De gemeenteraad van Schiedam heeft in de vergadering van 15 december j.l. besloten om het raadsbesluit van 24 juni 1968 in te trekken, waarbij aan de raad van het Open baar Lichaam Rijnmond is toevertrouwd de behartiging van het belang ter zake van de verwerking van de in de gemeente Schie dam vrij-komende afvalstoffen. De achtergrond is, zoals reeds uitvoerig vermeld in de kranten, dat de Rijnmond- raad heeft besloten om alsnog deel te ne men in het vergrote aandelenkapitaal van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond met een suppletoir bedrag van 2 miljoen, dit bedrag vol te storten en (tegen alle ge maakte afspraken in) de kosten ten laste van de gemeente Schiedam te brengen, ter wijl er ook het voornemen bestond om ge noemd bedrag te verhogen met de rentekos ten. Deze gang van zaken is onaanvaard baar voor het Schiedamse college, dat zich met alle ten dienste staande middelen erte gen zal verzetten. Vandaar het intrekken van de machtiging. Wel is de raad er mee akkoord gegaan om een krediet van 3.234.000.beschikbaar te stellen als aandeel in de kosten van het Openbaar Lichaam Rijnmond ter delging van de verliezen bij de N.V. Afvalverwer king Rijnmond. De raad heeft de minister van Onderwijs en Wetenschappen verzocht de openbare kleu terschool De Harlekijn gedurende het jaar 1981 in stand te mogen houden, hoewel het aantal leerlingen gedaald is beneden het vereiste aantal van 50. Besloten is om voor de renovatie van 52 vooroorlogse woningwetwoningen, deel uit makende van de complexen C, D en E van de woningbouwvereniging Volkshuisves ting, een lening van 4.231.000 uit 's rijks kas aan te vragen. Een krediet van 106.100 is verleend voor het aansluiten van het in dustriegebied aan de Kerklaan op gas- en waterleiding. Ook een krediet van 7.215 voor het aansluiten van het in aanbouw zijnde complex aan de Singel/Emmastraat en een woning aan de Groenelaan op het CAI-net. Voor de verjonging van de westelijke en zuidelijke groen-gordel langs de algemene begraafplaats, die aansluit op het werk aan de waterpartijen, waarbij het landschappe lijk beeld zo weinig mogelijk veranderd zal worden, is een krediet verleend van 55.000, terwijl 210.000 is uitgetrokken voor de uitvoering van fase 1 van het bag- gerwerk in het Pr. Beatrixpark. Het wijkgedeelte Nieuwland-Midden, dat begrensd wordt door de Nieuwe Damlaan, de Burg. Honnerlage Gretelaan, de Park weg en de Noordvestsingel/Vellevest, als mede de oostelijke ventweg van de Nieuwe Damlaan, gebouwd in de periode van 1959- 1965, moet in verband met ernstige zettin gen in de ondergrond weer op peil gebracht worden. De verzakkingen variëren van 0,30 tot één meter. De rioleringen, bestratingen en plantsoenen moeten op peil gebracht en de kabels en lei dingen opgehaald worden. Gelijktijdig zal, zoals gebruikelijk, de weg- en parkeerinde- ling worden herzien in het kader van de verbetering van de woonomgeving. De plannen hiervoor zullen in overleg met de bewoners nader worden uitgewerkt. Voor de uitvoering is een krediet van 2.667.000 beschikbaar gesteld. Voor de verdere fasegewijze ontwikkeling van het gebied Woudhoek-Noord is-een bouwplan ontwikkeld voor het deelplange- bied 2A, dat voorziet in de bouw van wo ningwet-huurwoningen in het centrumge bied van Woudhoek-Noord. Voor de voor bereiding heeft de raad een krediet van 383.00 verleend. Het rioleringsstelsel van Schiedam zal, zoals bekend, worden aangesloten op de rioolwaterzuiveringsinstallatie De Groote Lucht te Vlaardingen. De raad heeft nu een aanvullende krediet van 2.350.000 ver leend voor de voorbereidingskosten die to taal worden geraamd op 3.100.000. Dit heeft betrekking op de bouw van de rioolwaterzuiveringsinstallatie, de vergro ting van de berging in de riolering, de uit voering van aanpassingswerkzaamheden en de bouw van het verzamelrioolgemaal. Midden in het complex eengezinswoningen tussen Borodinlaan/Smetanalaan/Sibelius- plein en vlak naast het winkelcentrum De Ketel gaat de hoofdafdeling Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken binnenkort een hoogst merkwaardig plantsoen inrich ten. Een soort groot-schalige rotstuin met „zwevende" terrassen dat gebruikt kan worden als openbare wandeltuin, met een veelheid van struiken en bomen. De vreemde tuin is namelijk rondom, hal verwege tegenop en bovenop het elektrici- teits-schakelstation Schiedam-Noord aan gelegd! Bijgaande tekening geeft er een beeld van. Het schakelstation, dat in de toe komst de elektriciteitsvoorziening in Holy- Noord in Vlaardingen en in Groenoord/ Woudhoek en Spaland gaat verzorgen, heeft deze opvallende vormgeving gekregen om het vrij hoge gebouw zo goed mogelijk aan te passen aan de bewoonde omgeving. Het station, waarvan de wanden voor een deel met houten paaldelen is beschoten, krijgt aan de noord-, west- en zuidzijde ta ludterrassen, die beplant zullen worden met een mengsel van diverse struiken. Aan de oostzijde is de grondhelling enigzins glooiend gemaakt en er komen verschil lende heesters en enige bomen. Boven op het station komen een paar terrassen, on derling verbonden met trappen. Verder zijn er vlakke terreinstroken met paden en enige parkeerplaatsen. Tussen de beplanting slingert een „bospaadje" dat naar de trappen en terassen leidt en zo de tuin ontsluit. De raad heeft ingestemd met het ge meentelijk Bibliotheekplan 1983-1985, welk plan vereist is om in aanmerking te komen voor een rijksbijdrage op de ge meentelijke objecten van de bibliotheek voorziening. Het nieuwe plan wijkt slechts op kleine onderdelen af van het voor gaande drie-jarenplan; wel is vermeld de nieuwe akkomodatie in het wijkcentrum De Blauwe Brug. De gemeente heeft geen plannen in voorbereiding tot uitbreiding van het aantal vestigingen. Wèl bestaan er plannen om de filiaal-bi bliotheken Nieuwland-West en Nieuwland- Oost samen te voegen in een totaal ver bouwde akkomodatie aan het Wibautplein. Het programma voor Emancipatieactivitei ten 1981 is door de raad vastgesteld; voor een groot aantal activiteiten is in totaal ƒ131.450 beschikbaar. Een krediet van 215.700 is bestemd voor de subsidiering van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk voor de kosten van on derzoek en instandhouding van akkomoda tie voor de dienstverlening aan bejaarden in Schiedam-Oost en Zuid. Er zijn meer kredieten verleend: 6.500 voor de O.N.S. voor de aanschaf van een polaroid indentificatie-camera; een aanvul lend krediet van 100.000 voor het treffen van voorzieningen aan woningen van ge handicapten; 1.775 als startsubsidie aan de Ver. Centraal Wonen Schiedam; 16.720 voor de aanschaf van een fotokopieerma chine en ƒ22.614 voor twee dienstauto's voor de brandweer. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling; er zijn nog geen be slissingen over genomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskan toor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188. - Scholengemeenschap Spieringshoek voor Van der Brugghenlaan 2-4: fietsen berging in de kelder verbouwen tot ver- blijfruimte voor leerlingen. - C. Molenaar voor Amalia van Solms- straat 10a: berging plaatsen, alsmede douche aanbrengen; - Bingham Verhuur b.v. voor Warande 12: ramen in de zijgevel van het pand plaat sen; - Algemene Bank Nederland voor 's -Gra- velandseweg 598: bankgebouw in- en uit wendig verbouwen; - M. C. B. v.d. Ierssel voor Boterstraat 85: woning in- en uitwendig verbouwen; - N. G. M. Maat voor Groeneweg 61: wind molen plaatsen; - Direkteur Gemeentewerken voor Harre- weg 8: wagenschuur verbouwen tot in formatiecentrum met nevenruimten en de stal gedeeltelijk verbouwen; - R. J. v.d. Berg voor Boterstraat 76: kan toorruimte verbouwen tot tandartsprak tijk; - W. Geveke voor Singel 47b, garage plus kelder verbouwen tot kantoor, magazijn en werkplaats; - L. de Bruin voor Van Swindenstraat 25 a/b: twee woningen samenvoegen en ver bouwen, alsmede twee voordeuren ver vangen door een deur; - D. v.d. Hoeven voor Jan Vermeerstraat 16 a/b: twee woningen samenvoegen. Negen kunstenaars uit Schiedam tonen mo menteel recent werk in de bekende galerie „Böttcherstrasse" in Bremen. Deze tentoon stelling, die op twee opeenvolgende perio den plaats vindt, duurt tot en met 29 maart 1981. Geëxposeerd wordt het werk van de volgende kunstenaars: Cees Bouw, Ton van Gelder, Inge van Haastert, Sjef Henderickx, Ad van Itterloo, Gerard van Soest, Marjo van Soest, Albert Verkade en Diet Wieg man. Als dank voor de door de stad Bremen be toonde gastvrijheid is voor de tweede helft van 1981 in het Stedelijk Museum te Schie dam een tentoonstelling gepland van kun stenaars uit Bremen. Publicatie van de gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Bureau Voorlichting Stadskantoor Emmastraat 1 Tel. 260500 Van de hieronder vermelde openbare com missie-vergaderingen liggen de agenda's en de bijbehorende stukken ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. De Commissie voor de Ruimtelijke Orde ning houdt de openbare vergadering op woensdag 14 januari om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Op de agenda staan o.m.: de lijst van bouwzaken; de stadsvernieuwing; bespreking van de Be leidsnota van B en W; naamgevingen voor Schiedam-Noord deelplan 2, voor het weg gedeelte tussen Burg. Honnerlage Grete laan en Noordvestsingel, voor het Pr. Bea trixpark en voor het weggedeelte tussen de Rubenslaan en Westfrankelandsedijk; de restauratie-subsidie voor de Havenkerk. Aan het begin en einde van de vergadering is er een vragenhalfuurtje voor de toehoor ders. De Gemeenschappelijke Schoolraad van de gemeente Schiedam komt in het openbaar bijeen op woensdag 14 januari om 19.30 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Aan de orde komen o.m.: de vaststelling van de bedragen per leerling, het Beleids plan openbaar basisonderwijs Schiedam, de verkiezing van nieuwe Schoolraadsleden en het nemen van afscheid van de vertrek kende leden. Op woensdag 28 januari wordt een extra vergadering gehouden. De AROB-Bezwaarschriftencorrynissie komt voor algemene zaken in het openbaar bijeen op maandag 19 januari om 15.30 in de vergaderkamer op de 10e etage van het Stadskantoor. De Commissie voor Personeelszaken verga dert in het openbaar op woensdagmiddag 21 januari om 15.00 uur in de rechter Nis van het Stadskantoor. De gemeenteraad van Schiedam komt in openbare vergadering bijeen op maandag 19 januari a.s. in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1, aan vang 20.00 uur precies. De agenda van de vergadering en de bijbe horende voorstellen aan de raad liggen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadskantoor en bij de centrale van de Openbare Bibliotheek. Tijdens de vergade ring zijn de agenda en de stukken tevens verkrijgbaar bij de bode in de zaal. Een ieder is van harte welkom. De gemeente Schiedam telde per 30 novem ber 1980 in totaal 74.341 inwoners, hetgeen 135 personen minder is dan op 31 oktober en 554 personen minder dan per 1 januari van 1980. In de maand november 1980 zijn in Schie dam 60 kinderen geboren, doch er overle den in die maand 62 personen. Liefst 357 Schiedammers zijn in die maand naar el ders verhuisd en er kwamen slechts 224 nieuw-gevestigden voor terug. In november zijn in Schiedam 37 huwelij ken gesloten, doch er zijn ook 13 huwelijken weer ontbonden. Met ingang van 1 januari 1981 is, bij be sluit van de gemeenteraad van 15 de cember 1980, ingesteld de gemeentelijke dienst „Personeel en Organisatie". Met ingang van dezelfde datum is opgehe ven de afdeling Personeel en Organisa tie van de gemeentesecretarie. Tot di recteur van de dienst Personeel en Or ganisatie is benoemd de heer H. Klop, tevoren hoofd van de gelijknamige se cretarie-afdeling. De nieuw-ingestelde dienst is thans ge huisvest op de derde etage van het kan toorgebouw 's -Graveland aan de 's- Gravelandseweg 567, 3119 XT te Schie dam, telefonisch bereikbaar onder num mer 732111.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 37