Jeugdclubkampioen - schappen tafeltennis De Korenbeurs GEBIT STUK? ORANJE Weinig belangstelling voor kookcursus LOTING DERDE RONDE BEKER Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERINGMEIER SLIJTERIJ WIJNHANDEL BELT, WIJ BEZORGEN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 42 WOENSDAG 14 JANUARI 1981 Op woensdag 28 januari organi seert de Nederlandse Tafeltennis Bond afdeling Rotterdam de voor ronde van de Nederlandse Basis schoolkampioenschappen. De wedstrijden worden gespeeld in de Koopmansbeurs Lange Haven hoek Dam en de aanvangstijd is half twee. Vier basisscholen uit Schiedam hebben hiervoor ingeschreven die onderling zullen gaan strijden voor één plaats in de finale, die in Rot terdam gehouden zal worden op een nader te bepalen datum. TRAINERSDIPLOMA Het arsenaal van oefenmeesters is in Schiedam weer met vijf uitge breid. Voor de D-licentie zijn ge slaagd: Louis Bakker (SW), John Corver (SW), Eric Gudde (Excel sior '20), Frans Schaap (Hermes DVS) en Gerard Schrey (DHS). Eric Gudde en John Corver zijn toegelaten tot de C-kursus. TREKKING UITGESTELD De trekking van de loterij bij de voetbalvereniging Demos, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de nieuwbouw, is uitgesteld. De trekking was bepaald op 28 decem ber, maar met toestemming is deze datum verschoven naar 3 mei 1981. JUDO-KAMPIOENE De 17-jarige Schiedamse judoka Ria van Venrooy is afgelopen zon dag in Gouda kampioen van Zuid- Holland geworden. De Schiedamse Ingrid van der Geugten werd derde in de klasse tot 52 kilo. Ria van Venrooy, die had ingesch reven in de klasse tot 48 kilo, be sliste alle wedstrijden in haar voor deel op overtuigende wijze en dat leverde haar het kampioenschap van Zuid-Holland op. Op zaterdag 24 januari mag zij haar titel gaan waarmaken bij de nationale dames kampioenschappen die in Assen worden gehouden. Daar komen de beste twaalf dames judoka's per gewicht bij elkaar om te strijden voor de nationale titels. De beide dames, die trainen bij de Budo-Sport Schiedam onder lei ding van Gerard Vroegh, moeten er in de kamende twee weken nog wel even de schouders goed onder zet ten om hoge ogen te gooien bij hun landelijke konkurrenten. De loting voor de derde ronde van de bekerkompetitie zaalvoetbal heeft de volgende wedstrijden op geleverd: SFC—Reedijk Strijen, SWWDZ'73, SMV-De Rozet, Rott. Studenten—DOTO, De Stap pers—W Vlaardingen, Nieuwen- hoornVI, LMOAlexandria'66 en Neptunus—TDC. BINGO-AVONDEN Op vrijdag 16 januari wordt voor de veertiende maal dit seizoen weer een bingo-avond gehouden in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Op woens dag 21 januari wordt de reeks voortgezet. Op de laatste bingo-avond moesten enkele deelnemers teleurgesteld worden en bingoleider Wolthuis geeft dan ook het advies om op tijd te komen. De zaal gaat open om ze ven uur en om acht uur worden de eerste nummers afgeroepen. Zoals bekend is de netto-opbrengst van deze bingo-avonden bestemd voor de invaliden sportvereniging De Ooievaars. UITSLAG SCHOOLPRIJS Na veel rekenwerk is de tafeltennis- kommissie tot een puntenverdeling gekomen voor de schoolprijs van het grote toernooi dat op dinsdag 30 december is gehouden. Bij het lager onderwijs is De Noten kraker eerste geworden met 17 punten, tweede werd St. Martinus- school met 15 punten en de derde plaats werd opgeëist door de Eras- musschool met 9 punten. Bij het voortgezet onderwijs werd Spieringshoek ruim eerste met 36 punten, tweede Schravenlant met 17 punten en derde Prins Willem Alexanderschool met 9 punten. Als bijzonderheid kan worden ver meld dat bij Spieringshoek van de in totaal 36 punten, de meisjes er 24 hebben behaald. BASKETBAL Het eerste weekend na de winter stop heeft voor de basketbalvereni ging Juventus weinig goeds ge bracht. De dames speelden thuis te gen Groene Uilen. Eerder dit sei zoen werd gewonnen van deze hooggeplaatste Groningse ploeg. Ditmaal werd het een minimale ne derlaag, 58-60. Het herenteam speelde tegen mede degradatiekandidaat Binnenland uit Barendrecht. In een meer span nende als goede wedstrijd werd het uiteindelijk 74-76 voor de gasten. Het damesteam begon goed tegen Groene Uilen. Er werd een kleine voorsprong genomen, vooral door het goede verdedigende werk. Met name van Sylvie Franzen blokte op ouderwetse wijze enkele schoten voortreffelijk. Helaas voor de Schiedamse ploeg kreeg zij in de eerste helft al gauw vier persoon lijke fouten en moest door trainer- coach Frits Spaak gewisseld wor den. Hierdoor kon Groene Uilen bijko men maar door goed aanvallend werk van Anja Peters wist Juven tus de stand gelijk te houden. In de tweede helft voornamelijk de verdediging een grote zorg voor Ju ventus. Aanvallend zorgden Tineke Koumans en Mieke Dalmeijer voor de punten. Echter ook de aanval van Groene Uilen bleef goed draaien. Het werd al snel duidelijk dat de gelukkigste ploeg hier zou gaan winnen. Met nog 40 seconden te spelen had Juventus twee punten achterstand. De Schiedasmse ploeg kreeg balbe zit en speelde de aanval goed uit. Anja Peters schoot raak en de stand was gelijk 58-58. In de laatste seconden wist de Gro ningse ploeg toch nog te scoren en zag daarmee kans om de wedstrijd te beslissen 58-60. Topscores van Juventus waren: Anja Peters 18, Ti neke Koumans 15 en Mieke Dal meijer 14 punten. Ook het herenteam van Juventus starte goed. Binnenland werd al gauw op achterstand gezet. Lange tijd bleef dit zo en het leek er op dat de Schiedamse ploeg dit tot de rust zou kunnen handhaven. In de laat ste minuten kwam Binnenland nog terug tot 40-38 bij de rust. In de tweede helft gingen de ploe gen weer gelijk op. Het werd ook duidelijk dat de scheidsrechters niet opgewassen waren tegen de hardheid waarmee gespeeld werd. De belangen in deze wedstrijd wa ren hoog en de scheidsrechters had den dat niet door. In de 18e minuut leek Binnenland een beslissende voorsprong te ne men, door in chaotische situaties het hoofd koel te houden, 70-76. Een press van Juventus leek resultaat op te leveren. De Schiedamse ploeg kwam terug tot 74-76 maar toen was de tijd ver streken en had Juventus een zeer belangrijke wedstrijd verloren. De topscorers bij Juventus waren: Hans de Jong 16, Harry Sluimer 16 en Frank de Jong 10 punten. SECTIEVERGADERING De sectie vijf van de sportraad voor de gemeente Schiedam houdt op woensdag 4 februari een vergade ring in het stadhuis op de Grote Markt. Aanvang acht uur. KLAVERJASSEN FRANKELAND In de klaverjascompetitie van Huize Frankeland aan de St. Li- duinastraat is de stand na drie ron den als volgt: 1. hr. de Vettehr. Snijder 10469 punten 2. hr. Oosterveerhr. v. Henten 10411 punten 3. hr. v. Gelovenhr. v.d. Heiden 10365 punten 4. hr. v. Dam—hr. Boer 9939 punten 5. mevr. Vermeulen—hr. Braak 9591 punten 6. hr. v. Duynhr. Ham 9548 pun ten 7. mevr. Timmerman—mej. Steen houwer 9464 punten 8. mevr. Hoppstein—mej. Lansber gen 9378 punten 9. mevr. Hendrikshr. Hendriks 9360 punten 10. Zr. Reynildahr. Kok 9347 pun ten - 11. mevr. Beekman—hr. Beekman 9304 punten 12. hr. v.d. Heuvel-hr. Kuiters 91651 punten Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417. SCHIEDAM De tafeltennisvereni ging „De Korenbeurs" kan terugzien op een geslaagd weekend waarin het ciubkampioenschap voor de jeugd cen traal stond. Op zaterdag en zondag werd er door 40 jongens en meisjes in de leeftijd van 7 tot en met 17 jaar fel gestreden om de verschillende titels. Zaterdag werden alle dubbelwedstrij- den gespeeld op vier tafels. Na vele spannende, maar vooral leuke, wed strijden waren hiervan de resultaten als volgt: Meisjesdubbel groep A: eerste Pascale Barkey en Renate van de Poort, tweede Sharida Mohamedjoesoef en Magna van der Kraan. Meisjesdubbel groep B: eerste Moni que Seijkens en Monique van Dooren, tweede Saskia van de Most en Stefanie van de Burg. Jongensdubbel groep B: eerste Paul Riemens en Robert Rie- mens, tweede Berry Buytenhek en Pa trick van Merwiick. Gemengddubbel: eerste Richard van der Toorn en Mandy Besteman, tweede Hans Zuyderwijk en Ruby Besteman. In de poule jongensdubbel groep A was het een spannende aangelegenheid. Na vijf wedstrijden stonden hier vier kop pels aan de leiding met elk vier gewon nen wedstrijden. De laatste twee wedstrijden moesten dus de. beslissing brengen. Hieruit kwam de volgende uitslag te voor schijn: eerste Chris Slootweg en Hans Meijer, tweede Aad de Beer en Richard van de Toorn. Zondagmorgen om negen uur werd een begin gemaakt met de 118 enkelspel wedstrijden verdeeld over zes tafels. Ook hier weer dezelfde 40 deelnemers met als jongste de zevenjarige Saskia Ruissen en als oudste de 17-jarige Wil Thimister. De resultaten waren: meisjesgroep groep B; eerste Monique Seijkens en tweede Monique van Dooren. Jongens- groep B: eerste Robert Riemens en tweede Paul Riemens. Bij de meisjes A werden de voorronden in twee poules verspeeld. Hierna speel den de nummers éen van beide poules tegen de nummers twee in de zoge naamde kruisfinales. Uit deze wedstrijden kwamen dan de twee finalisten. Dit werden Pascale Barkey en Magna van der Kraan, beide uitkomend in het eerste meisjesteam van de vereniging. De finale was een wedstrijd „best of five". Hierbij is de winnaar diegene die het eerst drie games weet te winnen. Na twee games leek Pascale de strijd in haar voordeel te gaan beslissen. Ze schreef beide games op haar naam, nj. met 21-18 en 21-15, zodat de tussen stand 2-0 was. Hierna kwam ze echter toch nog in moeilijkheden doordat ze de volgende twee games verloor en wel met 16-21 en 15-21. De vijfde game moest dus de beslissing brengen. Na een vreselijk spannende en gelijkopgaande strijd zag Magna kans ook deze game te winnen, al was het met minimaal verschil, 21-19. CLUBKAMPIOENEN De clubkampioene bij de meisjes werd hierdoor Magna van der Kraan na een overwinning van 3-2 op Pascale Barkey, die zo op de tweede plaats ein digde. Ook bij de jongens A kwamen er na de kruisfinales twee finalisten te voor schijn, Aad de Beer en Chris Slootweg. Na een kwalitatief hoogstaande strijd kon Aad deze wedstrijd in zijn voordeel beslissen met als gamestanden 21-18, 10-21, 21-18 en 21-11. Einduitslag dus 3-1 en een gelukkige Aad de Beer mocht zich clubkampioen van De Ko renbeurs noemen. Chris Slootweg legde beslag op de tweede plaats. De spelersraad kwam hierna met een verrassing op de proppen door samen met enkele ouders er voor te zorgen dat er door iedereen pannekoeken konden worden gegeten. Tijdens dit feestmaal voor de jeugd hield de voorzitter van de tafeltennis vereniging De Korenbeurs, Jos Clazing nog een korte toespraak, waarin hij alle medewerkers en in het bijzonder alle ouders, bedankte voor hun aanwezig heid. PRIJSUITREIKING De prijsuitreiking werd verzorgd door de jeugdcommissieleden Hans van Henten en Robert Oostrum, die samen met Ren* van Henten ook het wed strijdsecretariaat in handen hadden. Voor alle winnaars waren er fraaie prijzen en de beide clubkampioenen Magna van der Kraan en Aad de Beer ontvingen tevens een wisselbeker. Voor alle andere deelnemers had de vereni ging het NTTB-kwartetspel ter be schikking gesteld. Jeugdvoorzitter Ton van der Poort tot slot: „Er is weer sportief gestreden en hopelijk zal dit het volgend jaar weer het geval zijn". In de oude Koopmansbeurs op de Dam werden de jeugddubkampioenschappen afgewerkt. 1 13. mevr. Frensdorff—hr. Frens- dorff 9131 punten 14. mevr. Lips—hr. Lips 9055 pun ten 15. hr. Huihovenhr. v. Dijk 8990 punten 16. mevr. Huihovenmevr. v.d. Burgh 8944 punten 17. mej. v.d. Horstmevr. Kuiters 8853 punten 18. hr. Molhr. Weerman 8816 pun ten 19. hr. v. Schaickhr. Daalmeier 8813 punten 20. mevr. v.d. Krogt—hr. v.d. Krogt 8784 punten 21. Zr. Siegbertamej. v.d. Donk 8668 punten 22. mevr. v. Kruiningen—hr. Gödde 8573 punten 23. mevr. Volkers—hr. Volkers 8517 punten 24. mevr. Nuyenhr. Nuyen 8454 punten 25. mevr. Koolhuizenmevr. v.d. Steen 8454 punten 26. mevr. in 't Veld—hr. in 't Veld 8320 punten 27. mevr. Brinkhaus—mevr. Rens- man 8173 punten 28. mevr. v.d. Maarelmevr. Mee- der 8119 punten 29. mevr. mevr. v. Leeuwen 8098 punten 30. mevr. de Graaf—hr. Coster 7920 punten 31. mevr. Verhoecksmevr. de Leede 7439 punten 32. mevr. Binnenveldmevr. Steens 6142 punten LOBMAN BLIJFT De zo succesvolle trainer van de voetbalvereniging PPSC Arnold Lobman blijft ook het volgend sei zoen nog bij de zaterdag KNVB ploeg. Ook de trainervan Schiedam Nico van Huët heeft voor het volgende seizoen zijn contract weer voor een jaar verlengd. BINGO BIJ BFC De zaalvoetbalvereniging BFC houdt op donderdag 15 januari weer een Bingo-avond in het club gebouw 't Trefpunt aan de Schiet baanstraat in Kethel-Bijdorp. Iedereen is van harte welkom en de aanvang is acht uur. JAARVERGADERING TSF De afdeling lawntennis van de Schiedamse Sportvereniging „The Smashing Fellows" (TSF) houdt op maandag 19 januari haar ledenver gadering in de cantine van het ten nispark Van Vliet aan de Stadhou derslaan, aanvang half acht. Bij het punt verkiezing voorzitter van de agenda is het volgende ver meld: De aftredende huidige voor zitter W. Baard heeft te kennen ge geven zich niet herkiesbaar te stel len. Ondanks de tijd die aan een eventuele opvolger is besteed, is het bestuur het tot dit moment niet ge lukt om een vervanger(ster) voor te stellen. Voorlopig zal deze functie moeten worden waargenomen. Voor de nog bestaande vakatures stelt het bestuur voor om mevr. R. de Poter (algemene zaken) en P. de Leede (recreatie-tennis) te benoe men. Beide hebben in het afgelopen seizoen deze functies reeds waarge nomen. Oranjestraat 8-10-12-14, Telefoon 265997-264140. Schiedam - Voor de kookcursus voor oudere heren, die de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk geeft in samenwerking met de Stichting Huishoudelijke Voorlichting, be staat tot nu toe weinig belangstel ling. Volgens de laatste telling waren er niet meer dan zes aanmeldingen binnen. „Jammer", vindt de organi satie. „Onze ervaring is dat het tij dens de lessen altijd erg gezellig is". De cursus wordt overdag gegeven en de kosten zijn 45,— voor 12 les sen plus 3,a 4,materiaalkosten per keer. U kunt zich opgeven in diensten- dentrum- dienstencentrum „de 4 molens", Nieuwe Damlaan 766, Schiedam, telefoon 705500. Deze cursus wordt gegeven in de huishoudschool „de Hoeksteen", Burg. van Haarenlaan 115 in Schie dam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 42