Ballet Viaardings topmodel Antoinette Bakker start eigen cursus '„Als ik 's morgens onder de douche vandaan kom en zonder verder enige verzor ging bij de slager bood schappen ga doen heb ik ge woon weinig zelfvertrou wen. Ik voel me gewoon wat zekerder met make-up en het valt me op dat de slager dan ook wat aardig er tegen je doet", aan het woord is fotomodel Antoi nette Bakker. Make-up school door LEO VAN DER SANDE foto's AAD VAN DER DRIFT Nachtwerk HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 47 WOENSDAG 14 JANUARI 1981 'Accentueer met make-un '''''''''''''''''''''IIIIIIIIIIIHIIIIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIHIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIHIIIIIIIlIHHIIIIIIIIIIlilinillllllHIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllll BTÜlllll je mooie uiterlijkheden' iiiiiiii■Piiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.H. Al enkele jaren werkt de rasechte Vlaardingse Antoinette Bakker als fotomodel voor allerlei geïllu streerde bladen en wist door te dringen tot de top. Bij een van de laatste nummers van Panorama van 1980 stond zij op de omslag af gebeeld als een charmante kerst man en waarschijnlijk als lokker tje om de verkoop te stimuleren. Op free-lance basis werkt ze daar naast ook voor allerlei damesbla den zoals Viva, Margriet, Marion en noem maar op. Regelmatig showt ze ook de nieuwste mode van de toonaangevende modeza ken in Nederland. „Je zit steeds met je neus op aller-, lei nieuwe ontwikkelingen voor wat betreft de mode en daarmee uiteraard ook de make-up-artike- len. Steeds probeerde ik de nieuwe snufjes steeds op mezelf uit; ik wil het nu echter ook op andere men sen over gaan brengen" vertelt Antoinette. Om dit in de praktijk te realiseren begint het topmodel Antoinette een eigen make-up school. Op twee plaatsen, in Vlaardingen en Rotterdam, gaat ze ermee van start. Vrienden van haar hebben geholpen met o.a. het zoeken naar een geschikte ruimte. In Rotterdam gaat ze met haar school beginnen in Hairpoint, een kapsalon aan de Mauritsweg, en in Vlaardingen bij fotostudio Jan Dulfer in de Callenburgstraat. „In allerlei vrouwenbladen zie je vaak foto's hoe een vrouw veran dert door gebruik van make-up". „Overdag vind ik make-up niet zo belangrijk. Wel als je de deur uit gaat. Zeker in vergelijking met de landen om ons heen besteedt de Nederlandse vrouw in het alge meen weinig aandacht aan haar uiterlijk. Ga maar eens net over de grens kijken in Brussel bijvoor beeld. Je ziet direct het verschil". "Nee, make-up gebruik je niet om iets te verbergen; het dient juist om mooie uiterlijkheden te accentueren. Wel kan je lelijke dingen wat minder opvallend maken, maar verbergen, nee dat zeker niet". Antoinette lijkt te weten waar ze over praat. Ze woont gewoon in een arbeidershuis in een oude buurt van de Vlaardingse binnen stad. Achter het oude geveltje gaat echter een modern interieur schuil. Ondanks de strakke wan den en gladde meubels is er toch Leen gezellige sfeer in het pandje. Aan de muur hangen twee schil derijen van Karei Appel. „Goed hè vertelt ze, wanneer ze be merkt dat er naar gekeken wordt. „Ik had natuurlijk ook gewone re producties kunnen nemen, maar dat vind ik niks". „Het pandje heb ik zelf helemaal opgeknapt, Nog steeds ben ik bezig het te veranderen. In het begin waren de wanden en het plafond wit. Het gaf een steriele indruk in mijn ogen, dus heb ik dat maar veranderd. Onder het genot van een door haar zelf gemaakt kopje koffie vertelt ze verder. Tussen neus en lippen door informeert ze nog even of het niet erg is dat het oploskoffie is. terlijk zal bederven of dat ze het gewoon een geinig idee vindt. De foto's zijn gemaakt en ze neemt afscheid van de fotograaf. Op het moment dat de deur weer is dicht gevallen merkt ze nog op dat ze het een geschikt iemand vindt. Ze gaat weer zitten en begint ver der te praten na eerst nog koffie te hebben ingeschonken. In het kort vertelt Antoinette wat haar plan nen met de make-up school zijn. „In vijf lessen wil ik de vrouwen ieren hoe ze zich op kunnen ma ken. Wist jë dat er veel vrouwen zijn die niet eens weten wat ze met rouge moeten doen? Ik ga ze laten zien wat je met je ogen kan doen, je mond, je wenkbrauwen en noem maar op. Een vereiste is wel dat de vrouw de noodzaak er zelf van in moet zien. De school is verder be doeld voor alle vrouwen en het maakt niet uit in welke leeftijd. Tijdens de curus gebruik ik alleen de wat duurdere merken. Dat vrouwen die goedkope troep ko pen moeten ze zelf weten. Duurde re merken blijven veel beter zitten en die lopen niet uit bij regen of zo". In het kort vertelt ze hoe ze top model is geworden. „Zo'n jaar of vijf heb ik hier in dit dorp in een discotheek gestaan. Tot vier uur in de nacht stond ik achter de bar. Mijn moeder vond het maar niks en ik ging er gewoon slecht uit zien. Op een gegeven moment kwam ik in contact met een direc trice van een fotomodellenbureau die vroeg of ik niet als model wil de werken. Ik bleek er wel gevoel voor te hebben", vertelt ze, en het feit dat ze voor dit werk haar ui terlijk mee moet heben bewijst wel dat ze is doorgedrongen tot aan de top en nagenoeg elke dag op pad is. Het gesprek wordt onderbroken door de fotograaf, die enkele pla ten van haar moet maken. Even iwordt overlegd hoe ze zal poseren. Direct biedt ze aan bovenop de leuning van de bank te klimmen. De fotograaf volstaat toch maar door haar gewoon op de kussens te laten zitten. Daarna wordt ook nog voor de spiegel geposeerd. Ze vraagt hierbij of soms ook de foto graaf op de foto zelf komt. Ze laat zich er verder niet over uit of ze bang is dat hij de foto met zijn ui- t Het gesprekje met Antoinette wordt afgerond. Wat haar zelf be treft wil ze nog wel kwijt dat ze met getrouwd is. „Mijn leeftijd hoeft niet iedereen te weten, wel wil ik je het in vertrouwen vertel len zegt Antoinette met een glimlachend gezicht. I januari begint Antoinette met de cursus. Via advertenties en publi caties hebben zich al ruim veertig vrouwen ingeschreven. „Ik heb er ook een schoonheidsspecialiste on der; dat vak is er ook niet mee te vergelijken", vertelt ze. De make-up cursus bestaat uit vijf lessen en wordt in de avonduren gegeven. De cursus is zeker niet goedkoop, voor de vijf lessen moet een bedrag van honderdvijftig gul den worden neergeteld. Wel is hierbij het materiaal inbegrepen met uitzondering van de kwasten. Belangstellenden kunnen zich op geven bij kapsalon Hairpoint, tele foon 13.56.87. Antoinette Bakker voegt hier nog aan toe dat ze liever niet heeft dat haar privé-adres erbij wordt ver meld. „Straks krijg ik nog traves tieten aan de deur en dat vind ik ook weer niet nodig". Zonder meer geeft ze te kennen dat ze „Antoinette een truttige" naam vindt. „Vrienden noemen me soms Anton en dat heb ik veel liever Wat haar eigen make-up betreft vertelt ze dat ze zich spe ciaal voor de fotograaf heeft opge maakt. Op een tafeltje in haar ka mer staan tientallen flesjes, potjes en doosjes. Eronder een stapel bla den en affiches waarin ze zelf als model staat afgebeeld. Zittend in het contrastrerende korte witte jurkje met daaronder een maillot, vertelt ze het een en ander over haar werk. Na nog wat te hebben gebabbeld brengt Antoinette haar bezoekers naar de deur. Een van de mannen die naast haar huisje op straat be zig is richt direct zijn ogen op haar bij het openen van de deur en groet vriendelijk. Antoinette beantwoordt het met een vriende lijke groet terug. Niets kan de dag van die man meer vergallen; An toinette sluit de deur, zich vermoe delijk afvragend wat er over haar wordt gepubliceerd. Men schrijft ons: „Geachte redaktie, In het Nieuwe Stadsblad van 7 ja nuari j.l. stond dat er foto's nabe steld konden worden, die er in ge plaatst waren. Wat jammer, dat er geen foto's nabesteld konden wor den van de kerstuitvoering T. Balm. Om de eenvoudige reden, dat er helemaal geen foto's gemaakt zijn. En dat voor een Schiedamsch even ement, wat toch wel spectaculair was. En waar in ieder geval veel werk van gemaakt was en veel jeugd bij betrokken etc. Dit was een grote teleurstelling voor vele Schiedammers. Hulde aan T. Balm's balletstudio. Ans Levering, B.H.G. laan 251". Naschrift redaktie: U reageert wel erg laat. De balletuitvoeringen wa ren op 17 en 18 december. Waaro hebt u uw ongenoegen zo la gezouten?

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 47