l ai 1 I Vanaf 2 februari a.s. geen bussen meer over de Singel a SS S' o 4 v ■r -- rc\ u) 4 Dit is een publicatie van dienst Gemeentewerken Schiedam ln samenwerking met: Bureau Voorlichting de R.E.T. Nieuwe busroutes in Schiedam ea' viaardinger ft M#ksdt|k Een plattegrond van Zone 5319 van de R.E. T. met daarop aangegeven alle bus routes in Schiedam, zoals die met in gang van maandag 2 februari a.s. gere den zullen worden. De genummerde circels geven de begin- en eindpunten aan van de buslijnen; de „bolletjes" in de zwart aangegeven bus routes duiden ongeveer de plaatsen aan van de bushalten. a Maandagmiddag 2 februari 1981 zal wethouder Chr. Zijdeveld officieel de nieuwe „busbaan" in gebruik stellen, die aangelegd is op de Horvathweg, tussen het N.S.-station Schiedam-Rotterdam West en het Plein 1940-45, met aangepaste verkeerslichten. De busbaan zal overigens reeds maandagmor gen vroeg in gebruik worden genomen door de bussen, die thans nog over de Singel rijden, van Stationsplein naar Emmaplein en in tegengestelde richting. Van dat moment af zullen er geen bussen meer rijden over de Singel, dit in verband met het verbeteren van het woonmilieu van de Sin gel. De nieuwe route voor de bussen wordt dan: Stationsplein busbaan Hor vathweg Plein 1940-45 's-Gravelandseweg Broersvest en zo verder. Er kómen twee nieuwe bushalten; aan de 's-Gravelandseweg ten noorden van het kruispunt met de Delflandseweg/Burg. Honnerlage Gretelaan en aan de Broersvest ter hoogte van de Hema. De instelling van de busbaan op de Horvathweg, met de gelijktijdige af sluiting van de Singel voor alle bussen, hoort tot de eerste fase in de uit voering van het „Openbaar Vervoersplan Schiedam 1980-1985", dat onder deel uitmaakt van het Verkeerscirculatieplan Schiedam. Deze eerste fase omvat echter meer wijzigingen in de routes van de buslijnen in Schiedam, die eveneens op maandag 2 februari ingaan. - Buslijn 53 krijgt een ingekorte route, die gereden wordt van Kaag/ Kethel naar het Stationsplein als begin/eindpunt. - Buslijn 54 krijgt een andere route en wordt gemaakt tot een soort „ring- lijn" van de Havendijk in Schiedam-Zuid (mogelijk nog in 1981 komt het beginpunt aan de Hoofdstraat), via West, Centrum, Oost, Nieuwland naar het Rubensplein in West (later naar Adm. de Ruyterstraat). - Buslijn 50 van de Z.W.N. krijgt een gewijzigde route via de Burg. Knap- pertlaan Alle andere busroutes blijven gehandhaafd, met dien verstande dat niet meer over de Singel wordt gereden maar via de busbaan. Andere onderdelen van Openbaar Vervoersplan zullen fasegewijs in de komende jaren worden ingevoerd. Hieronder de routes van alle bus lijnen in de Sehiedamse zone 5319 van de R.E.T., zoals die met ingang van maandag 2 februari 1981 gere den zullen worden. BUSLIJN 38 (zones 5319 en 5300) krijgt, in tegenstelling op eerdere berichten, het begin/eindpunt op het Stationsplein en rijdt verder Prof. Kamerlingh Onneslaan Lo- rentzlaan Franselaan ZONE- GRENS Spaanseweg Horvath weg Aelbrechtsplein Beukels- weg Beukelsdijk Centraal Station Hofplein Adm. de Ruyterweg Jonker Fransstraat Linker Rottekade Rusthof laan Paradijslaan (Crooswijk) en vice versa. BUSLIJN 40 (zones 5319 en 5310): Emmaplein 's-Gravelandseweg Horvathweg Stationsplein Overschieseweg Bokelweg Giessenweg Industrieweg Vlaardingweg Overschiese Dorpsstraat Burg. Baumanlaan Abtsweg Oost Sidelinge Pa rallelstraat-Oost Zestienhoven- kade ZONEGRENS Over schiese Kleiweg Kleiweg Straatweg NS-Station Noord (Hillegersberg) en vice versa. BUSLIJN 50 van de Z.W.N. (zones 5319 en 5326) krijgt een routewijzi ging en rijdt: Stationsplein Hor vathweg 's-Gravelandseweg Broersvest Koemarkt Oranje straat Nieuwe Haven Burg. Knappertlaan Vlaardingerdijk ZONEGRENS Beneluxweg Aveling Middenbaan (terug: Sprong) Kinheim Groene Kruisweg Kouwenaardseweg Metrostation Hoogvliet en vice versa. De route wordt gereden door de ZWN-lijn Schiedam Spijkenisse Botlek Rozen burg. Een deel van de bussen rijdt na 20.00 uur uitsluitend het ge deelte Schiedam Spijkenisse. BUSLIJN 52 (zones 5319 en 5329): Stationsplein Horvathweg 's - Gravelandseweg Broersvest Koemarkt Oranjestraat Nieuwe Haven Burg. Knappert laan Aleidastraat Vlaardin gerdijk Nieuwe Damlaan Laan van Bol'Es Eduard van Beinumlaan Vivaldilaan Bo- rodinlaan Mozartlaan Brede- roweg ZONEGRENS Europa boulevard Holysingel Kethel- weg Burg. Pruissingel Van der Driftstraat Achter het Veer- plein (Vlaardingen) en vice versa. BUSLIJN 53 (zone 5319) krijgt de verkorte route: Stationsplein Horvathweg Burg. van Haaren- laan Nieuwe Damlaan Chur- chillweg Laan van Bol'Es Zwaluwlaan Kaag/Kethel en vice versa. BUSLIJN 54 (zone 5319) krijgt een nieuwe route en wordt bijna een ringlijn: Havendijk Nieuwe Maasstraat Rozenburgsestraat Stadhouderslaan Willem de Zwijgerlaan Schoolstraat Nieuwe Haven Oranjestraat Koemarkt Rotterdamsedijk Boerhaavelaan Prof. Kamer lingh Onneslaan Stationsplein Horvathweg Burg. van HaarenlaanP.J. Troelstralaan Rembrandtlaan Rubenslaan, met als voorlopig eindpunt het Ru bensplein, vice versa. In de loop van 1981 zal deze buslijn 54 worden doorgetrokken van het Riihfn®. plein naar de Adm. de Ruyter straat via de lus Westfrankelandse- dijk (heen) en Julianalaan (terug). Het is de bedoeling dat mogelijk dit jaar, het beginpunt verplaatst wordt van de Havendijk naar de Hoofdstraat. BUSLIJN 59 (zones 5319 en 5329): Stationsplein Horvathweg 's - Gravelandseweg Broersvest Koemarkt Oranjestraat Nieuwe Haven Burg. Knappert laan Vlaardingerdijk ZONE GRENS Schiedamsedijk Sta tion NS Vlaardingen-Oost Schie- damseweg Liesveldviaduct Burg. Pruissingel Van Beetho- vensingel Parallelweg Station NS Vlaardingen-Centrum en vice versa.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 16