Teerstoof programma Irene en Henk verguld met hun kwis-prijzen Carnaval op komst! ORANJE PvdA daagt andere partijen uit Zinkdieven gepakt Prijzen en aanvangstijden SLIJTERIJ WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Cabaret Vangrail Toneelgroep Hooker Marionettentheater HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 WOENSDAG 28 JANUARI 1981 door Joost (zoon van Bert) met zijn vrouw Yvonne, zijn dochters Isa- belle en zoon Roeland Brugman. De jonge kleermaker Alladin en zijn vriendje Jo jo, horen van een boodschapper van sultan Astraken, dat prinses Platina door een boze geest ontvoerd is. Een vriendelijk sprookjesvrouwtje ziet in haar gla zen televisiebol dat de prinses in de grot van een tovenaar gevangen wordt gehouden. Hoe Alladin, met behulp van de wonderlamp Platina weet te bevrij den en haar met zijn vliegend tapijt mee op huwelijksreis neemt, laat het spel op geestige wijze zien. Vrijdag 30 januari en zaterdag 31 januari: Cabaret Vangrail in „Ach, laat mij toch niet sterven op het station van Etten-Leur". Vrijdag 6 februari en zaterdag 7 fe bruari: Toneelgroep Hooker met „De twee /riendinnen en hun gifmoord". Zaterdagmiddag 31 januari: Het Nederlands Marionettentheater o.l.v. Bert Brugman met „Alladin sn de wonderlamp" Zaterdagmiddag 7 februari: Poppentheater o.l.v. Otto v.d. Mie den en „Jan de Man". Reservering: maandag t/m vrijdag via het VVV kantoor, telefoon: 286000. vrijdagavond en zaterdag via het theater, telefoon: 269455. Prijs avondtheater: Vangrail: 14,- CJP/Pas 65: 11,—. Hooker: 12,- CJP/Pas 65: 9,- Prijs poppentheater: 3,50 Aanvang avondtheater: 21.00 uur, foyer open 20.00 uur. Poppenthea ter: 14.30 uur, foyer open: 14.00 uur. Gereserveerde kaarten zijn geldig tot een kwartier voor aanvang yan de voorstelling. Via het VVV re serveren kost vijftig cent extra. Oranjestraat 8-10-12-14. Telefoon 265997-264140. De politiek wordt er doorgrondelij- ker door, bevattelijk en meer stuur baar. Immers, wie de dilemma's van politiek bestuur kent en onder kent, zal de uitkomsten van poli tieke keuze gemakkelijke begrij pen, aanvaarden of... bestrijden. En wie kan zien welke stadia be sluitvorming doorloopt, is beter in staat daaraan deel te nemen. De partijbijeenkomsten binnen de afdelingen van CDA, WD en CPN zijn doorgaans besloten. De enkele keer dat zo'n bijeenkomst openbaar is zoals vandaag nog een verga dering van het CDA dient deze slechts de funktie van propaganda of onschadelijke voorlichting. Daar waar echter tussen leden werkelijke diskussie plaatsvindt over de beleidslijn van de partij op landelijk of plaatselijk niveau, blij ven in de afdelingen de deuren ge sloten. Hierdoor komt de gezonde po litieke diskussie niet naar buiten en lijkt het wel eens alsof deze slechts in de PvdA voorkomt. Over dat voorrecht bestaan bij ons wel eens gemengde gevoelens. CDA en WD waren zo snel met het volgen van het voorbeeld van de PvdA om bezoeken af te leggen aan de wijken van de stad; een goede ontwikkeling! Onze vraag is nu aan CDA, WD en CPN om opnieuw een voorbeeld van ons te willen volgen en te willen overwegen om ook uw vergaderin gen in de afdelingen openbaar te verklaren. Zoals betoogd zou de po litiek ermee aan kleur en kwaliteit winnen. Indien u daartoe niet bereid bent, zouden wij graag van u vernemen welke beweegredenen u nopen tot vertrouwelijk beraad. Wij kunnen ons daarvan namelijk geen goede voorstelling maken. Wij stellen er prijs op deze schrifte lijke diskussie in het openbaar te vperen. Niet alleen omdat voor ver trouwelijkheid geen enkele aanlei ding is, maar ook omdat zodoende via de „openbare mening" een zekere aandrang wordt uitgeoe fend. Een aandrang overigens die van alle de meest geoorloofde is. Met belangstelling kijken wij uit naar uw reaktie. Namens het bestuur van de PvdA- Schiedam hoogachtend, Hans Bakker voorzitter Schiedam - In zoldertheater De Teerstoof zijn met grote regelmaat nieuwe programma's te zien voor zowel kinderen als volwassenen. Komende weken brengt het thea ter (Nieuwstraat 12) de volgende programma's: Fred Oster, kwismaster, geeft Irene en Henk er van langs. Het aanstaand echt paar uit Schiedam liet zich niet intimideren en werd glansrijk eerste in de Wie kentkwis. Dit zijn Henk Hersbach (27) en Irene Schouten (21) die afgelopen zaterdag de Wiekentkwis op de televisie won nen. Wie deze kwis gezien heeft met als kwisleider Fred Oster, zal Henk en Irene dus wel van gezicht kennen. Zij vonden het een geweldig leuke er varing om mee te doen, en toen zij dan ook nog de eerste prijs wonnen was het heienaal prachtig. Uit de artikelen die zij konden kiezen hebhen ze een kleuren t.v. toestel ver koren. Iets wat niet op de eerste plaats komt bij de inrichting van het huis van een aanstaand echtpaar, maar als hoofdprijs van de kwis is het een heel passend geschenk! Ook een dertiendelige encyclopedie zal straks een plaats vinden in hun huis' Het spelletje met de cavia's die door het binnengaan van een poortje aange ven welk bedrag aan geld er uitgekeerd gaat worden aan de winnaars, pakte ook verrassend goed uit. Cavia „Mies Bouwman", gewend aan hoge bedra gen, schoot het duizend-gulden-poortje in. Gevraagd naar de bezigheden van Henk, omschrijft hij dat gladjes als tekenaar/konstrukteur bij een inge- nieursburo en die van Irene als admi nistratief medewerkster bij een handelsonderneming in Schiedam. Aan zijn antwoord was te merken dat hij voor zijn medewerking.aan de t.v. kwis goed geinstrueerd was, geen na men van bedrijven te noemen. Overigens wist het aanstaande echt paar fop 4 februari gaan zij trouwen) al op woensdag dat zij de kwis hadden gewonnen, want dat was de dag van de opname' Zij hebben dus, net als de rest van Ne derland, hun eigen optreden in de Wiekentkwis op zaterdagavond kun nen gadeslaan. SCHIEDAM - De Schiedamse af deling van de PvdA heeft de plaatselijke afdelingen van CDA, CPN en VVD een b-ief geschreven waarin zij zich afvraagt waarom de bijeenkomsten van deze par tijen maar zo zelden openbaar zijn. De PvdA, die zegt zelf wel een open partij te zijn, wenst deze dis kussie „en plein publique" te voe ren. Hier. onder de letterlijke tekst van de brief: „De SDAP onderscheidt zich van de andere politieke partijen ook in dit opzicht, dat zij haar inwendige aangelegenheden, ook waar deze voor haar tegenstanders een dank baar materiaal van misbruik kun nen opleveren, publiek behandelt. Is zij door deze wijze van doen niet in staat zichzelf of haar leden met een aureool van heiligheid te omge ven door zichzelf aldus volledig te stellen onder de kontrole der openbare mening levert zij de beste waarborg voor de eerlijkheid van haar bedoelingen en stelt zij zich op een bodem waar gifplanten niet duurzaam kunnen gedijen en waarop alleen een gezonde ontwik keling mogelijk is." Dit citaat (uit 1906) van Pieter Jelles Troelstra doet vandaag nog volle dig opgeld voor de PvdA. De verga deringen van afdelingen en afde lingsbestuur, alsmede de werkgroe pen daarin, zijn in de PvdA alle openbaar. De PvdA neemt daarbij op de koop toe dat ook wel eens meer of min der heftige meningsverschillen bin nen de partij die u ongetwijfeld ook uit eigen kring zult kennen voor de kiezers zichtbaar worden. Het is niet reëel te doen alsof de po litiek niet samen gaat met diskussie binnen politieke stromingen, soms zelfs diep bewogen en felle diskus sie. Integendeel, het is zelfs niet goed dat te verhullen. Inderdaad maakt openheid een partij kwetsbaar, maar wij zijn ervan overtuigd dat het open leggen van de wegen die naar besluitvorming voeren de poli tiek kwaliteitswinst oplevert. „Ach laat mij toch niet sterven op het station van Etten-Leur" is een try-out van Vangrails vijfde pro gramma. In niet meer dan zeven jaar is dat een krachttoer van de centrale fi- 'guur Cees Rutgers. Tesamen mei zijn beide vrouwelijke groepsleden brengt hij ditmaal een dosis ge zonde triestheid in een absurde ver pakking. Vangrail is: amusement voor gevor derden, bewustmakend, maar niet leerzaam gelukkig. Muzikaal hoog staand en stijlvol van beweging. Het Amsterdamse gezelschap Hooker bracht met hun productie „Kooien" de tongen van kritische toeschouwers danig in beweging. De veelbelovende groep behaalde hiermee zowel zakelijk als artistiek een succes van formaat. ,De twee vriendinnen en hun gif- moord" is geschreven door schrij ver/psychiater Döblin naar aanlei ding van aantekeningen, gemaakt tijdens een proces in het Berlijn van de jaren 20. Een jonge vrouw vermoordt haar man, omdat hij haar verhouding met een andere vrouw in de weg staat. Het psychologisch document van Döblin getuigt vandaag nog van zijn actualiteit. Het theater dankt zijn succes niet alleen aan de zorgvuldige en artis tieke uitvoering van de program ma's, maar vooral aan de ongeëve naarde bewegingssystemen van de poppen. Tevens is dit theater het enige in Nederland waarin de familietradi tie zich tot in de derde generatie heeft voortgezet. De voorstellingen worden gegeven Henk en Irene thuis, bij de gewonnen kleuren IV SCHIEDAM Het staat weer voor de deur: karnaval. Met het naderen van de maand februari komt ook dit oude feest weer ras dichterbij. Dat blijkt alleen al uit de vele karnavalshits op radio en televisie. De Schiedamse karnavalsvereni- ging De Rietzeilers heeft in zijn tienjarig bestaan inmiddels een re putatie opgebouwd als plaatselijke smaakmaker, en steeds meer Schie dammers laten zich verleiden tot een paar dagen leut, al zal 't nog wel geruime tijd duren voordat iedereen verkleed over straat gaat. Volgens de Rietzeilers zou de plaatselijke middenstand de bevol king 'n flink duwtje in de rug kun nen geven door hun etalages aan het feest aan te passen. Het motto van dit jaar biedt voldoende aan knopingspunten: „Zuinig met ener gie, maar met karanaval niet". Het Schiedamse karnavalspro- gramma van dit jaar vermeldt de volgende onderdelen: zaterdag 14 februari a.s.: Het Boerenbal met be kendmaking van het Zwarte Schaap. Zaterdag 21 februari a.s.: Kinderkarnaval voor alle Schie damse kinderen met èen optreden van zangeres Mieke. Zaterdag 28 fe bruari a.s.: Optocht door de stad. Vertrek vanaf Hof van Spaland. Zaterdag 28 februari a.s.: Het Prinsenbal met bekendmaking van het Witte Schaap. Zondag 1 maart a.s.: Het neuzenbal voor alle echte Schiedamse feestneuzen. Dinsdag 3 maart a.s.: Sluitings avond met alle Schiedamse karna- valsverenigingen' Op alle avonden hebben leden op vertoon van hun lidmaatschaps kaart gratis entree. Niet-leden beta len per avond 10,— per persoon als entree-prijs. De feestavonden worden gehouden in zaal Irene, Nieuwe Haven 155. Inschrijvingen voor de karnaval- soptocht op 28 februari zijn nog steeds welkom bij de Rietzeilers. Wie mee wil doen met gezonde fantasie en geringe middelen bouw je ook 'n leuke wagen kan schrij ven of bellen naar postbus 260 in Schiedam of telefoon 700123 of 734093 ('s avonds). Naast de bovengenoemde avonden treden Prins Geraldo de Derde met zijn raad van elf, narren en hofhou ding ook nog op in de plaatselijke bejaarden en gehandicapten tehui zen, alsmede voor de zieken. De Ftietzeilers trachten, naast het pro moten van het karnaval in Schie dam, door allerlei akties (o.a. bingo) gelden te verzamelen voor niet-ge- subsidieerde aktiviteiten ten be hoeve van deze groepen. De slogan: „een gezonde doet iets voor een gehandicapte" heeft dan ook vorig jaar geresulteerd in het. feit, dat 10.000,aan de eerder- vermelde groeperingen kon worden uitgekeerd. SCHIEDAM Twee Schiedammers van 20 en 22 jaar zijn maandag door de politie in de kraag gevat toen zij bezig waren, zink te stelen van panden in de Vriendschapstraat. I In deze straat, die deel uitmaakt van het renovatieprojekt in West, hadden de mannen al een hoeveelheid zink verzameld die tussen de drie- en vier honderd gulden waard was. Het metaal was eigendom van de ge meente Schiedam. De beide gauwdie ven zijn na verhoor op het hoofdbureau heengezonden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 19