Leo Blanker judokampioen Schiedam alle kategorieën Heijermans „Uitkomst" in de Stadsgehoorzaal Met de KNNV op vakantie Pe>V> Rotterdam m T^t'O^TaV^Telefoon 0 V^oïO* Heren middengewicht Heren zwaargewicht Heren alle kategorieën Junioren 14 t/m 16 jaar Lichtgewicht Middengewicht Zwaargewicht Meisjes t/m 14 jaar Lichtgewicht FINALEWEDSTRIJD DEELNAME VAN 56 MEISJES Middengewicht Zwaargewicht Jongens t/m 13 jaar klasse tot 25 kilo klasse tot 28 kilo klasse tot 31 kilo klasse tot 36 kilo klasse tot 41 kilo klasse tot 47 kilo klasse tot 54 kilo klasse boven 54 kilo HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 28 JANUARI 1981 .v>«v.sv:xsvxvs>.'x<xx<vxxk<-,-;-XvXv-.\v->\o Boezemweg 136-138 Telefoon 010140619 Freericksplaats 9 Rotterdam- Hillegersberg Telefoon 010187700 Rubensplein 12 Schiedam Telefoon 010261975 Ruim 12 jaar uw vertrouwen waard. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De algemene kampeerkommissie van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging stelde ook voor 1981 weer een at- traktief vakantie-programma sa men voor leden en hun huisgenoten (niet jonger dan 16 jaar). Daarnaast worden weer de nodige Hemelvaarten Pinksterkampen georganiseerd voor deelnemers van 13 jaar en ouder, gelegen in eigen land en daarbuiten. Het zijn de Hemelvaartkampen aan de Kanaalkust in het Franse Audig- hen, waar liefhebbers van vogels, planten en geologie alles kunnen vinden in een overvloed aan exkur- siegebieden. Langs de kust het bre de, rustige strand, de duinen en de moerassen erachter, enz. Daarnaast is het Hemelvaartkamp in Ezumazijl/ Lauwersmeergebied. Hier zijn na de afsluiting ruim tien jaar geleden veranderingen opge treden, natuur-historisch gezien bij zonder interessant. Een soortgelijk kamp (Zeilzwerf- kamp) voor het Hemelvaart-week- einde wordt doorgebracht aan boord van een tjalk voor een ver kenning van het IJsselmeer en de Waddenzee. Dan is er nog een Hemelvaart-Pink- sterkamp, door te brengen in Mi- chelbach, het Eifelgebied waar amateurgeologen, vogel- en plante- nonderzoekers alles van hun ga ding kunnen aantreffen. Pinksterkampen worden verder ge houden in Friesland, Limburg en in Het Duitse Oelde, het beschermde natuurgebied Westfalen. De reeks zomerkampen, geheel ver zorgd, zijn die te Maval (Frankrijk) en Cap Fréhel in Bretagne. Verder zijn er zelfverzorgingskampen in de oostelijke Pyreneeën, ln Noorwe gen, Schotland, Zweden, Belgische Ardennen en Zeeland. Alle verdere gegevens over vakan ties in natuurgebieden staan ver meld in het maandblad „Natura" van de KNNV dat ieder lid maande lijks krijgt toegezonden. Alle gewenste inlichtingen over lid maatschap en aktiviteiten verstrekt het sekretariaat van deze KNNV afd. Waterweg-Noord, gevestigd Jo- han Straussplein 112, 3122 ZB te Schiedam, telefoon 70470 t.n.v. W. D. de Groen. Deze vier jongens zullen zeker nog van zich laten horen buiten het Schiedamse judo gebeuren. De wedstrijden die werden geleid door de heren De Bijl, van de Vee ken en van Wieringen, alle drie scheidsrechters van de Judo Bond Nederland, brachten twee jongens naar voren die in aanmerking kwa men voor een stijlprijs. De keus viel op de judoka's Wim Verhagen en Peter Kramer, twee jongens die opvielen door hun wijze van judo en positieve inzet. UITSLAGEN Heren lichtgewicht 1. John van Eerdenburg 2. Martin van de Westen 3. Mark van Rutten 1. Ton de Raad 2. Edi Jeup 3. John Stolk 1. Bram van Eijk 2. Piet van de Water 3. Peter Baron 1. Leo Blanker 2. Bram van Eijk 3. Peter Baron 1. Jerry Fokas 2. Erik Kramer 3. John van Sliedrecht Half-midden gewicht 1. Ger Knikman 2. Rob Scova Righinin 3. Peter Kramer 1. Marc van Rutten 2. Jack van de Velden 3. Marco Voorwald 1. Wim Verhagen 2. René Vermeulen 3. Erik van Komen 1. José Harms 2. Nicolet Schaper 3. Bianca Wessels Half-midden gewicht 1. Saskia van Eek 2. Sandra van de Lubben 3. Monique van Oosten SCHIEDAM Onder het toeziend oog van vele honderden belangstellen den zijn afgelopen zaterdag de judo-kampioenschappen van Schiedamr voor de tiende keer gehouden, een sportief sukses geworden. De wedstrijden werden gehouden in de sportschool van Gerard Vroegh in Groenoord en bestonden uit judoka's van de sportscholen Lagerwaard en Budo-Sport Schiedam. De titel, algemeen kampioen van Schiedam, ging naar de 105 kilo we gende Leo Blanker. Deze 31-jarige judoka behaalde voor de derde keer deze titel. Blanker, die al 19 jaar de judosport beoefend geeft wel duidelijk aan dat hij de judo- sport puur voor zijn plezier doet. „Ik wil geen gooi doen naar de na tionale top aangezien mijn werk zaamheden als rijkspolitieman met onregelmatigheden ten aanzien van werktijden veel trainingsproble men zou geven", verklaarde Leo Blanker. De Schiedamse kampioen die al zijn wedstrijden op overtuigende wijze in zijn voordeel besliste, liet zien dat een zwaargewicht toch wel de nodige soepelheid naar voren kan brengen. De finalewedstrijd tussen Leo Blanker en Bram van Eijk duurde dan ook niet lang. Blanker maakte via een heuptechniek (goschiwaza) van Eijk naar de tatami, waarna een houdgreep volgde waar geen uitkomen meer mogelijk was. De wedstrijden die door de jeugd op de mat werden gebracht gaf door de enorme belangstelling een leuke sportieve sfeer en voor de jongens een extra stimulans om zo goed mogelijk naar voren te ko men. De finale in de lichtste klasse tus- sche vaardigheid en de wil om een wedstrijd te winnen al goed was bijgebracht. De- wedstrijd werd beslist in het voordeel van Toon, die een houd greep maakte e"n daarmee Erik op een eervolle tweede plaats zette. Onder de meisjes, die dit kam pioenschap voor de tweede maal Ed Jeup werd tweede in de middagengewichtsklasse hier in de wedstrijd tegen Wim Verhagen. sen Erik Olsthoorn en Toon Wol- ters, twee jongens van 25 kilo rond de leeftijd van zeven jaar, brachten duidelijk op de mat dat de techni- meemaakten, was de inschrijving enorm. 56 jeugdige judoka's, tot en met 14 jaar en ingedeeld in vier ge wichtsklassen, brachten leuke sportieve wedstrijden op de mat. 1. Petra Martens 2. Nancy Liem 3. Saskia Kik 1. Mylene Smit 2. Corinda Vreeswijk 3. Petra Ram 1. Toon Wolters 2. Erik Olsthoorn 3. Dimitri Nobel 1. Jeroen Strack 2. Robert Jan de Wilde 3. Michael Buikman 1. Silvian Brokling 2. Ronald Quartel 3. Remco Mulder 1. Arthur Visser 2. Patrick de Heer 3. William Warmerdam 1. Piet van Dijk 2. Ronald Knikman 3. Martin Hoogland 1. Raymond Feteris 2. John Brokling 3. Ricardo van Eijk 1. Hans Esbach 2. Ronald Bobeldijk 3. André Vermeer 1. Edwin van Geene 2. Dennis de Bakker 3. George Schoof Leo Blanker ontvangt zijn prijs uit handen van Ingrid van der Geugten. Mark van Rutten kijkt lachend toe. Mylene Smit en Corinda Vreeswijk, de finalisten in de zwaarste klasse, maakten het elkaar erg moeilijk. Corinda, die in de voorwedstrijden Mylene had verslagen, kreeg het in de fianle heel wat moeilijker. My lene Smit, die via de herkartsings- ronde was teruggekomen, ging na het maken van een heupworp door met een houdgreep (kesa-gatama) waar Corinda Vreeswijk niet meer uit kon komen en Mylene de eerste plaats opleverde. Bij de groep jongens junioren wa ren de vier kampioenen die er geen twijfel bij lieten wie de beste was. Jerry Fokas lichtgewicht, Ger Knikman half-midden gewicht, Mark van Rutten middengewicht en Wim Verhagen in de zwaarste klasse, behaalden hun kampioen schap door alle vier de gemaakte wedstrijden allemaal in duidelijke winst om te zetten. Kampioen van Schiedam Leo Blanker: „Ik wil geen gooi doen naar de nationale top, dat zou trai ningsproblemen geven". Ier, die ook de leiding heeft van het orkest. Medewerkenden zijn o.a. Mimi Kok, Sylvia de Leur, Wim Wa- ma, Henk Molenberg en Dick van den Toorn en vele anderen. Kaar ten voor deze avond „volkstoneel genot" zijn vanaf 2 februari ver krijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal, dagelijks van 10.00-13.00 en van 19.00-21.00 uur. De medewerkenden van Heyermans Uitkomst zijn o.a. Mimi Kok, Sylvia de Leur, Wim Wama, Henk Molenberg en Dick van den Toorn en vele an deren. VLAARDINGEN Zaterdag 7 februari brengt het Amsterdams Volk stoneel het toneelstuk „Uitkomst" van Herman Heyermans in de Stadsge hoorzaal. Een spel van droom en leven in twee afdelingen zoals Heyer mans het zelf zei. het Vondelpark op sterrenpluk gaat, in de hoop deze later op aarde aan de man te kunnen brengen. Uit komst is een uitgesproken volksto neelstuk met de zo vertrouwde lach en een traan. Tekst en muziek van de liedjes zijn zoals altijd weer van Martin Kesse- In de eerste afdeling (bedrijf) ma ken we kennis met het straatarme Amsterdamse gezin van Thijs Ba- nes, met hun zieke zoontje Jantje en met hun buurtgenoten. In de tweede afdeling maken we de koortsige droom van zieke Jantje mee, waarin hij met de zwaan uit

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 37