Nazorg ex-hartpatiënten bij SIS „De Ooievaars" Opsporing verzocht! Il Rugg in Q.T. Huishoudelijke Voorlichting M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30 SCHIEDAM Bij de Schie- damse Invaliden Sportver eniging De Ooievaars aan de Westmolenstraat 26, vond deze week het defini tieve afrondingsgesprek plaats tussen Joop Lefel, penningmeester van de „Vrienden van de hartstich ting" afdeling Schiedam en Joop Simons, tweede voor- ziter van SIS De Ooievaars, over de nieuw op te richten groep, die de nazorg van de ex-hartpatiënten in Schie dam op zich gaat nemen. Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 23 VRIJDAG 30 JANUARI 1981 Het bestuur van de „Vrienden van de Hartstichting" heeft zich al lan gere tijd beraden, hoe het te reali seren zou zijn de ex-hartpatiënten in Schiedam op te vangen, vooral op het gebied van lichaamsbewe ging, uiteraard onder de leiding van deskundigen. De „Vrienden van de Hartstich ting" werd twaalf jaar gelegen in Schiedam opgericht. De eerste doelstelling van deze stichting was, het organiseren van kollektes gedu rende de jaarlijkse hartweek, die overigens dit jaar van 6 tot en met 11 april gehouden wordt met als thema „Hartrevalidatie". In de loop der jaren werd het be stuur zodanig uitgebreid, dat ook aandacht aan andere aktiviteiten gegeven kon worden. Er werden ondermeer avonden georganiseerd, waar de jaarlijkse thema's van de Nederlandse Hart stichting besproken werden. Ook op braderieën en jaarmarkten in Schiedam presenteerden zij zich re gelmatig. NAZORG EX-HARTPATIENTEN Joop Lefel vindt het daarom nu een gelukkige zaak, dat hij in kon- takt is gekomen met SIS De Ooie vaars die zowel over deskundige medewerkers als over goede oefen ruimten beschikken. Er werd besloten om op 1 maart 1981 van start te gaan met de na zorg van ex-harpatiënten (voor insi ders „post-capri") met hoofdzake lijk lichaamsbeweging en konditie, testen, volgens de richtlijnen en normen, die zijn vastgelegd door de Nederlandse Hartstichting in Den Haag. Allés is er op gericht om een geheel van aktiviteiten te doen, die er toe kunnen bijdragen, dat de patiënt weer in zijn oude c.q. optimale toe stand komt. De opzet is om na 1 maart iedere woensdagavond in het gebouw van De Ooievaars aan de Westmolen straat 26, onder leiding van fysiot herapeuten van start te gaan. De Ooievaars beschikken niet al leen over een mooie sportzaal, doch SCHIEDAM Zaterdagavond 31 ja nuari speelt de Amsterdamse formatie Rugg in sociëteit Q.T. Rugg was enkele maanden geleden te beluisteren in Va ra's popkrant. Hun muzikale stijl is te omschrijven als eigentijdse, moderne pop. Het optreden van Rugg begint om on geveer tien uur. De toegang voor niet- leden bedraagt vijf gulden. Q.T. is ge vestigd in gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12. ook over een aantal konditleappa- ratuur, zoals trimfietsen, gewichten etc. Daarbij beschikt men over mo derne douche gelegenheden, voor dames als voor heren. Een prettige bijkomstigheid is, dat men na af loop aan de gezellige bar nog een kopje koffie of een frisdrankje kan nuttigen, waardoor het onderlinge kontakt van de groep gevorderd wordt. Toekomstplannen zijn ver der, zwemmen, paardrijden etc. TOTALE ORGANISATIE Joop Lefel benadrukt nogmaals: „Ik ben erg gelukkig met het kon- takt met De Ooievaars, omdat deze vereniging ook de totale organisa tie, in de ruimste zin van het woord, betreffende deze nazorg op zich gaat nemen. Doch uiteraard in nauwe samenwerking met „De Vrienden van de Hartstichting". De kosten, verbonden aan deze na zorgen, bedragen 50 gulden per halfjaar, waarbij men dan tevens lid van De Ooievaars is. Dan be staat demogelijkheid over dag het klubgebouw binnen te stappen om bijvoorbeeld op eigen initiatief wat aan de konditie te doen, een par tijtje tafeltennis te spelen, een kaartje te leggen. De bedoeling is, dat er vanaf 1 maart altijd iemand aanwezig is, die minimaal getraind is in reani matie, zodat er onder alle omstan digheden de eerst, zo belangrijke hulp, verleend kan worden. Met de GGD is een afspraak ge maakt, dat mocht er onverhoopt iets gebeuren, één telefoontje vol doende is om de (hart) ambulance op te roepen. Het is bekend dat er een aanzienlijk aantal ex-hartpatiënten in Schie dam zijn die dit initiatief zullen toe juichen. Wel wordt gesteld dat de mensen voor deze nazorg toestem ming moeten hebben Van hun spe cialist of huisarts. Het volgen van deze z.g. trimoefe- ningen is geheel voor eigen risiko. Wanneer hij of zij vindt, dat men aan bepaalde oefeningen niet wil deelnemen, of een oefening wil on derbreken, dan kan en moet dit zelf beslissen. SPOEDIG AANMELDEN Om een idee te krijgen hoeveel ex- hartpatiënten met zijn of haar echt genoot of echtgenote willen gaan deelnemen, zouden deheren Lefel en Simons het op prijs stellen, wan neer men zich zo spoedig mogelijk aanmeldt, zodat er dan tijdig een inzicht komt hoeveel belangstelling er bestaat. Opgave en inlichtingen bij „De Vrienden van de Hartstichting" J. M. C. Lefel, Griegplein 87, telefoon 704134 of J. Simons, sekretariaat SIS De Ooievaars, Westmolen straat 26, telefoon 269053. In één van de sportzalen van SIS De Ooievaars toont voorzitter Cees Kroone enkele sportattributen die voor de nazorg van ex-hartpatiënten gebruikt kunnen worden De Stichting Hshoudelijke Voor lichting, Stadhouderslaan 50, geeft een groot aantal cursussen over uiteenlopende onderwerpen. Eén van die cursussen is getiteld „Een voudige reparaties". Deze kursus bestaat uit 8 lessen van 2 uur op woensdagavond. De le 5 lessen worden gegeven door een do cent timmeren. Onder zijn leiding oefent men in het gebruik van ge reedschappen en maakt men een werkstuk. Men kan ook met vragen terecht over het maken van plug gen in de muur, verbreden van ko zijnen, deur die klemt etc. De 2e serie van 3 lessen wordt ver zorgd door een electricien. Daarbij gaat het vooral om het veilig ver richten van karweitjes en repara ties op het gebied van electriciteit, o.a. het aansluiten van een lamp, re pareren van stekkers etc. Door een werkstuk te maken krijgt men inzicht in de meest voorko mende aansluitingen. Zowel man nen als vrouwen zijn welkom op deze kursus. Deze kursus wordt gegeven in het ontmoetingscentrum Overschiese- straat 44. Kosten 50,—. De kursus begint bij voldoende deelname half februari. Verder zijn er op maan dagmiddag en donderdagmiddag nog enkele plaatsen op de naaikur- sussen, in de Stadhouderslaan 30. Ook op de gymnastiekkursussen op maandagavond in de „4 Molens" zijn nog plaatsen vrij. 12 lessen voor 60,—. Opgeven bij de administratie van de Huishoudelijke Voorlichting, Stadhouderslaan 30 van maandag t/m donderdag van 9.30 tot 12.00 uur en maandagavond van 19.00 uur tot 20.30 uur. Telefoon 264781. De kursussen zijn gratis voor men sen zonder werk, die een W.W., een W.W.V., R.W.W., W.A.O. of A.A.W. ontvangen. Inlichtingen: De Trech ter, Broersvest 107, telefoon 265255. HlllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIItllllllllllllllltllllllltllllilllllllilllË Het zal de lezer duidelijk zijn dat dit uitstapje voerde naar de Vlaardingse Sunlight-fabrie- ken, maar van welk bedrijf het gezelschap afkomstig was is onduidelijk. Aangezien er slechts vieren heren op de kiek staan, lijkt het aannemelijk dat we hier met een excursie van de Vereniging van Huisvrouwen te doen heb ben. De heren zullen wel werk nemers van Sunligt zijn ge weest. De datum op het bord geeft aan dat de opname gemaakt werd op 13 juli 1939 en te oordelen naar de luchtige kledij en de warme lichtval op de originele foto moet dat een zonnige dag zijn geweest. (Mogelijk vergis- „Opsporing verzocht" moet E deze aflevering enigszins in het E vage blijven. „Geen probleem," E zal de trouwe lezer zeggen E tenslotte gaat het er in deze ru- briek om klaarheid te brengen in kleine raadselen. Welnu, bijgaande foto is er étEn E van een serie van drie, ingezon- E den door de heer of mevrouw E Meijers, uit de Idenburgstraat 38, telefoon 707082. Bij de redaktie zijn geen ver- E dere bijzonderheden bekend E dan die welke ons de foto zelf E heeft mede te delen; de inzen- der heeft ons geen nadere in- lichtingen verschaft en bleek E ondanks herhaalde telefoontjes onbereikbaar. Op de achterzijde van de hier E afgebeelde foto staat, in dun E potloodschrift: „een uitstapje". sen wij ons en wordt dat zon nige effekt alleen al bereikt door de breed glimlachende da mes). Wie verschaft opheldering in deze zaak? Ongetwijfeld kan de heer (of mevrouw, wat aanne melijker lijkt), Meijers zelf meer bijzonderheden vertellen. Zelf zijn wij nieuwsgierig naar verdere gegevens over de reste rende twee foto's die wij van dezelfde inzender nog in ons beheer hebben. nlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ INZENDINGEN Inzendingen voor de rubriek „Opsporing verzocht" blijven welkom bij de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125. Na publikatie worden de foto's geretourneerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 23