Zelf auto-isoleren kan met Cellofoam Veel nieuws bij Datsun RAI-voordeeltje bij Hyundai Nieuwe 1800 bij Subaru Nadruk Honda op Quintet Mitsubishi met een sportieve versie PERSONEN AUTO RA' AMSTERDAM WTSÊI Randstad-Edities Oplage 1 miljoen door Leo de Ruiter 5 t|m 15 februari Hyundai Motor Holland BV zal tijdens de RAI-tentoon- stelling een speciale versie van de vier-deurs Pony aan bieden, die alleen op de RAI kan worden besteld. IMP I Storend motorlawaai veroor zaakt sneller vermoeidheid. Het is daarom aan te bevelen geluid sisolatie in uw auto aan te bren gen. Ellermeyer heeft een jaar geleden een geluidsisolatieset samengesteld in samenwerking met een tech nisch adviseur op het gebied van geluisoverlast. Hierdoor hebben veel mensen de geluidsoverlast in hun auto naar een aanvaardbaar niveau teruggebracht. Deze set is nu vernieuwd. Cello foam Duitsland ontwikkelde na melijk voor BMW en Mercedps een isolatiemateriaal dat eenvou dig aan te brengenis (zelfklevend) en een zeer hoge isolatiewaarde bezit. Dit materiaal is in een doe- het-zelf set verpakt, zodat het voor iedereen mogelijk is zelf de auto te isoleren. De Cellofoamset kost 76,75. ven Subaru's, die op de RAI hun première beleven, maar ook de 1600 DL en de DL Stationwagen, die thans zijn uitgerust met een vijf-versnellingsbak en vierkante koplampen. Nieuw is ook de luxu euze 1800 GLF met vierkante kop lampen en met het interieur van de 1600 GFT, een vijf-versnel lingsbak en een 1800 cc motor. Tenslotte behoort tot de noviteiten de 1800 GLF Hardtop met vijf versnellingsbak en 1800 cc motor. Dankzij deze vernieuwingen kan Subaru een compleet, geheel ei gentijdse modellen-gamma bieden in de populair-geprijsde midden klasse. Tijdens de Personenwagen RAI 1981 kan het publiek persoon lijk kennis maken met een aan tal verrassende vernieuwingen in het Subaru-programma. Daartoe behoren zeker niet alleen de eind vorig jar gelanceerde Hatchbak-serie, de 1300 Sedan en de spectaculaire 4-wiel aangedre- Datsun heeft veel nieuws te la ten zien op de RAI. Helemaal onbekend is het echter niet, om dat Datsun het nieuwe 1981 pro gramma al in november 1980 be kend maakte. Verschillende van die nieuwe modellen waren dan ook al eind '80 in de showroom. Het gaat hier o.a. om de vernieuw de Datsun Cherry, die nu nog strakker en handiger in gebruik is, de Datsun Sunny, ook met wat modificaties en dan tenslotte voor zowel de Cherry als de Sunny wat zwaardere motoren, in de Cherry een 1.4 en in de Sunny een 1.5. Verder de nieuwe Datsun Bluebird diesel, de nieuwe grote Datsun li mousine, de Datsun Laurel en in de bestelklasse de Datsun Urvan. Daarnaast zijn de modellen Datsun Violet, Silvia, Bluebird benzine en Datsun 280zx gelijk gebleven, maar toch uitgebreid geshowd op de RAI. Als extra nieuwtje is er dan nog de Datsun Bluebird DX, deze is bijna geljk aan de 1600 GL, de 1600 DX is echter iets eenvoudiger, waar door de prijs ook onder de GL valt. Een nog weer voordeliger Bluebird dus. flanken, zwarte zijraamlijsten en sportwielen. Van het eerste begin van de ver koop van de Hyundai Pony af is duidelijk geweest, dat de strakke lijnen van de hand van de Ita liaanse meester-stylist Giugiaro zich bijzonder leenden voor indivi duele verfraaiingen als een vinyl- dak, tweekleurencombinaties, de coratieve biezen en sportwielen. Vele dealers en Pony-rijders be dachten hun eigen combinaties en uit deze ideeën zijn de beste geko zen om een Hyundai Pony-model te creëren, dat naar de mening van de importeur de onmiskenba re stijl van de Pony het beste doet uitkomen. Alle modellen zijn stand-by op de RAI, de 2-, 3- en 4- deurs en de beide motoren, en na tuurlijk ook de stationcar en de pick-up. Het RAI-model onderscheidt zich van het normale DLX en GLS-model door een anthraciet- kleurige baan midden over de De Galant Turbo Diesel, de vijf versnellingsbak, die dit jaar ook standaard in de Lancer 1400 GLX te vinden is, en de 2x4 versnel lingsbak in de Colt (die op zuinig- heidsgebied een internationale re putatie heeft opgebouwd) zijn en kele voorbeelden van de vooruit gang die door Mitsubishi op dit ge bied geboekt wordt. Een grote trekpleister op de Hondastand zal zeer zeker de eind vorig jaar geïntroduceerde Quintet zijn. Naast de Quintet exposeert Honda uiteraard haar andere modellen, zoals de Civic in 1980 één van de meest ge kochte auto's in Nederland - de Civic Wagon, de standaard en EX versies van de drie- en vier- deurs Accord en natuurlijk de sierlijke Prelude. De Quintet is een geheel nieuwe auto, voor de overige modellen borduurde Honda voort op het vertrouwde en betrouwbare stra mien. Natuurlijk werden aan alle modellen diverse verfijningen aangebracht. De wijzinging aan de Honda Civic, waarvan het nieuwe model in het najaar '79 werd geïntroduceerd, zijn het meest opvallend. Er is nu ook een versie verkrijgbaar die is uitgerust met de nieuwe Honda- matic automatische transmissie met overdrive. Voorts zijn alle drie- en vijfdeursmodellen van de Civic voorzien van een ruitewisser voor de achterruit en er zijn nu ook spatlappen achterop gemon teerd. Liefhebbers van de Accord en dat zijn er velen kunnen kiezen uit diverse modellen. Er bestaat een driedeurs en een vierdeurs- model (de Sedan) en van beide ty pen bestaan er EX-versies, extra luxe uitvoeringen. Alle Accords hebben de betrouwbare 1602cc motor, die goed is voor 59 kW (80pk) bij 5300 t/min. en een maxi mum koppel van 126,5 Nm (12,9kgm) bij 3500 t/min. Net als alle Honda's zijn de Ac cords op de voorwielen aangedre ven en zijn ze voorzien van een vijfversnellingsbak. Alle Accord modellen zijn leverbaar in een versie met de Hondamatic automa tische transmissie met overdrive. Bovendien nu standaard op alle Accord spatlappen achter. De geëxposeerde modellen maken duidelijk dat Mitsubishi veel re search steekt in het ontwikkelen van zuinige techniek. Het Mitsubishi personenwagen programma 1980 omvat 25 ver schillende modellen, waaronder een diesel met turbo oplading, en als primeurs een sportieve Lancer met een 2000 cc motor met turbo en brandstofinspui ting en een minibus. Nieuw, de Lancer 2000 Turbo ECI Voor het eerst buiten Japan ge toond kunt u de Lancer 2000 Tur- bo-ECI (Electronic Controlled In jection) aantreffen. Een 200 km/u raspaardje, dat het behoeft nau welijks betoog direct van de het vorig jaar in Brussel getoonde Lancer Ralley is afgeleid. Een getemde versie voor opwindend dagelijks gebruik!

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 15