Sociaal raadsman weg Vrije Tijds besteding 565.- „Sweet Revenge" speelt in Q.T. GEOPEND De Aktuele 15 L Dagschotels a 13.50 Stadsblad ©info 1896 filmfestival Fofidia Prijsbrekers Kotelet Suisse Halve kip met vruchtencompote Runderstoofiapje met rode koot Varkenslende met provencale saus Hollandse hacheeschotel Irish Stew I fisragout met aardappelpuree vrije tijds besteding afbeelding Kom vrijblijvend eens kijken naar onze prachtige kollektie Kom kijken bij: Broersvest 87 - 93 Op veler verzoek zijn wij nu ook weer dinsdagochtend van 7.00 tot 13.00 uur. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1981 Vervolg van pag. 1 Schiedam, met zijn vele stokerijen, kende oud-brandersknechten, die hun hele leven gewend geweest wa ren aan een liter jenever per dag. Daar gingen ze tot op hun tachtig ste of negentigste mee door..." GROTE PRAKTIJK „Een huisartsenpraktijk was groot in die dagen, veel groter dan tegen woordig. De meesten van ons had den wel 5000 patiënten. Dat is veel, hoor". „Elke praktijk kan leuk zijn, als' je maar een waarnemer hebt, om eens een weekend of een avond vrij te zijn. Maar als je het te druk hebt, ben je alleen maar administrateur en schrijf je wat recepten uit. Dan gaat de animo er af". „Je gaat dan ook veel sneller naar de specialist verwijzen. Dan wordt het vak te eentonig". „Maar ja, er waren te weinig artsen. Nu niet meer, met die stormloop op de universiteiten. Er is dan ook nu een tendens om minder te verwij zen en meer terug te halen naar de eerste lijnsgeneeskunde, de hui sarts, de fysiotherapeut..." verdui delijkt hij. Zo ongemerkt zijn we van die goeie ouwe tijd weer helemaal te rug bij de medische kant van zijn Zaterdag 7/2 Zondag 8/2 Maandag 9/2 Dinsdag 10/2 Woensdag 11/2 Donderdag 12/2 Vrijdag 13/2 Wij verzorgen koude schotels vanaf 13.50 per persoon voor minimaal 4 personen. Minimaal 1 dag voordien bestellen. HARGALAAN 2, Schiedam telefoon 713322 Het Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's -Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 015-124331, tbestel 35 Privé 01807-18513 leven. Dat is natuurlijk geen won der, want het blijft hem boeien. Dr. Kunze is nog altijd geabon neerd op vakliteratuur en kan het niet nalaten om notities te maken van sommige onderwerpen. Hij zegt er direkt bij: „Als ik nu examen zou moeten doen zou ik er niets van terecht brengen. De medi sche chemie is zo belangrijk gewor den in de geneeskunde. Daarentegen kan niet iedereen mij nazeggen nog les gehad te hebben van een Nobelprijswinnaar. Ik heb nog college gehad van professor Einthoven, de uitvinder van de elektro-cardiograaf." PATIËNTEN MONDIGER Sprekend over patiënten vroeger en nu, zegt hij: „Ik kan niet zeggen dat men vroeger gemoedelijker was, wel meer onderworpen. De mensen zijn veranderd in die zin dat ze mondiger geworden zijn, ge lukkig wel. Wij (artsen, red.) staan niet meer op zo'n voetstuk." En over de veranderingen in Schie dam: „Ach, daar ben ik nuchter in. Een prentbriefkaart van oud-Schiedam, dat is nu leuk omdat je, oud gewor den, vroeger daarin herkent. Maar vroeger hadden we geen Bea- trixpark en geen andere parken." „U wandelt veel?" „Ja, wandelen en fietsen dat doe ik graag. Pas ben ik nog naar Delft ge weest, lopend. En als ik fiets heb ik altijd wind mee, dat scheelt." Mijn verbaasd kijken opmerkend, ver klaart dr. Kunze: „Als de wind N.O. Is, dan fiets ik niet naar Dordrecht, dan zeg ik tegen mijn vrouw „breng me even naar Leiden." Dan fiets ik heerlijk met de wind in de rug. Ja, dat permitteer ik me wel." Even komt nog ter sprake de op handen zijnde fusie tussen „zijn" Nolet en het Gemeenteziekenhuis. De aanzet daartoe heeft dr. Kunze samen met de toenamlige burge meester Roelfsema gegeven. „Met bloedend hart" zegt hij, „maar het is noodzakelijk. Het streven van de regering is 4 ziekenhuisbedden per 1000 inwoners. Dat betekent 300 bedden? terwijl er 600 zijn." COLLEGIAAL Als afsluiting van het gesprek stipt dr. Kunze de prettige samenwer king met alle collega's aan. „Nooit kwesties, nooit ruzie, merkwaardig. Of merkwaardig," herstelt hij, „het hoort zo". Wel jammer, dat ook van hen zo ve len wegtrekken naar elders." „Bent u dat ook nog eens van plan?" „Nee hoor, als ik me ergens op de Veluwe of in de Achterhoek zou vestigen, heb ik niemand om jij en jou tegen te zeggen." En dat lijkt dr. Kunze ten voeten uit: behoefte aan menselijke kon takten, niet aaü officieel vertoon. I.V.D. Wie het niet heeft, moet zorgen dat'ie het krijgt, want anders draai je door in dit leven. Wie er zeeën van heeft en er geen raad mee weet, zal ook iets moeten ondernemen, want uit verveling is weinig goeds voort gekomen. Wie er in de uren, die niet met werk zijn gevuld, gezellig of zinvol in bezig is, zit op een best spoor. We hebben het over: VRIJE TIJD En vooral over de vraag: wat doen we er mee. Daar gaan we in dit blad uitge breid op in over een week of wat. Een speciale bijlage belicht tal van onderwerpen, die met vrije tijds-besteding te maken hebben in het kader van Randstad Exclu sief. Dat is de noemer, of liever ge zegd de kop, die voor deze bij lage en ook andere specials wordt gebruikt als we In al onze Randstad-Edities zo'n bijlage meenemen. Dat staat dus nu te gebeuren, waarbij vele vormen van vrije tijds-besteding onder de loep worden genomen. Wie daar als adverteerder op wil inhaken kan zich in verbinding stellen met: de advertentieafdeling van Het Nieuwe Stadsblad, tel. 263939 SCHIEDAM De sociaal raadsman van Schiedam gaat vertrekken. Hans Suyiing, per 1 augustus 1973 in dienst, verruilt binnenkort Schiedam voor Zevenaar. Hij heeft, zoals hij zelf zegt, „in de loop der tijd een bepaald stempel op het instituut gedrukt", en vindt het een goed idee eens van stek te veran deren. Bovendien is het werk hem te veel geworden. Op zijn eenmanspost werd hij met bergen werk gekonfronteerd. „Ik sta er achter, ik stuur de men sen niet weg." „Maar als ik niet het perspektief heb dat ik binnen afzienbare tijd een kollega kan begroeten, dan wordt het me echt te veel. Ik heb weken gemaakt van zestig uur of meer." Niet alleen Suyiing heeft aange drongen op de aanstelling van een tweede sociaal raadsman. Ook de stichting Rechtswinkel adviseerde de gemeente Schiedam, een tweede man aan te trekken. Maar de ge meente stelt zich op het standpunt dat er geen geld beschikbaar is. BEHOEFTE Jammer, vindt Suyiing. „Tenslotte krijg ik hier tussen de honderd en honderdvijftig mensen per maand op het spreekuur. Ik heb meer maals te horen gekregen dat ik te veel deed, dat ik het wat kalmer aan moest doen. Maar dat kan ik niet. Ik ben hier om de mensen te helpen. Ik heb het kantoor nooit dichtgegooid, be halve één keer in december, om de achterstand weg te werken." In de loop der jaren heeft Suyiing bewezen dat er grote behoefte be staat aan een sociaal raadsman, een instituut met een verwijzende funk- tie voor de zwakste groepen uit de samenleving. „Je staat dicht bij de bevolking", al dus Suyiing. „Je helpt de mensen met problemen op het maat schappelijk vlak, bij zaken als huursubsidies, belastingkwesties, ontslagaanvragen, moeilijkheden met de sociale wetten. PLAATSVERVANGER Ik had ook veel bejaarden als klant die raad vroegen over AOW, huur subsidie, pensioenkwesties. Die mensen worden op hun oude dag gekonfronteerd met belastingaan giften waar ze geen wijs uit kun nen." Suyiing gaat het in zijn nieuwe funktie wat kalmer aan doen. Hij wordt sociaal raadsman in een re gio met 9 gemeenten, geen een manspost zoals in Schiedam. Officieel gaat zijn ontslag in per 1 april. Maar al op 6 maart is Suyiing voor de laatste maal op zijn post in Schiedam. Er is nog geen plaatsver vanger: de advertentie moet nog verschijnen. Met ingang van 10 februari zal tot nader aankondiging op de dinsdag avond geen spreekuur meer wor den gehouden. Wel is de sociaal raadsman bereik baar op de dinsdagochtenden in het kruisgebouw aan het Bach- plein tussen 9 en 11 uur. Verder kan men de sociaal raads man bezoeken op het Broersveld 140, iedere vrijdagochtend tussen 9 en 12 uur. SCHIEDAM De Foto- Filn- en Diaclub van de Schiedamse PTT bestaat 12 1/2 jaar. Dit jubileum zal een extra dimensie geven aan het achtste nationale filmfestival dat de club op 14 maart organiseert in het districtspostkantoor op het Delftse- plein in Rotterdam. Alle filmende PTT-ers kunnen hier voor zelfvervaardigde films met een dumr van tien minuten in zenden. Hieruit worden de besten geselec teerd, die dan weer door een jury worden beoordeeld om in aanmer king te komen voor de beschikbare prijzen en toekenning van de roule rende wisseltrofee. Al deze films worden die avond ge draaid in tegenwoordigheid van de makers en andere belangstellenden voor dit amateurfilmgebeuren. SCHIEDAM In Sociëteit Q.T. aan de Nieuwstraat 12 zijn in de re gel 's zaterdagsavonds live optre dens mee te maken van Neder landse groepen. In deze serie treedt zaterdagavond 7 februari de formatie „Sweet Re venge" op. „Sweet Revenge" is gro tendeels geformeerd uit ex-leden van de band „De Dildo's". Onlangs waren zij te zien en te horen in Pa- radiso en op New Pop Rotterdam. Hun muziek wordt omschreven als een „com= pact, strak geluid". Het optreden in QT begint om ongeveer tien uur. De toegang voor niet leden bedraagt vijf gulden. Sigarenmagazijn NIEUWLAND P. J. Troelstralaan 31, telefoon 703037 SCHIEDAM Wekelijks zendt radio Boemerang De Aktuele 15 uit, Schiedams eigen hitparade, samengesteld door 5 plaatse lijke platenhandelaren. Deze top 15 is zondags te beluisteren tussen één en twee uur op kanaal 37 van de 98 Mhz, de vaste golflengte van de Boemerang piraten. De Hollandstalige top 3 wordt uitgezonden in het koffieuurtje. Hier dan de Aktuele 15, tweede jaargang nummer 6, van 8 fe bruari 1981: 1 (8), 2 weken, Stars on 45 - div. artisten 2 (3), 4 weken, Shine up - Doris D. the Pins 3 (10), 4 weken, Amoureux Solitaires - Lio 4 (15), 2 weken, Embarrassment - Madness 5 (2), 3 weken, My feet won't move - Fruitcake 6 (4), 4 weken, If you could read my mind - Viola Wills 7 (6), 7 weken, Runaway Boys - The Stray Cats 8 (1), 5 weken, Funkin' for Jamaica - Tom Browne 9, nieuw, Fred Astaire - The Mo 10, nieuw, Imagine - John Lennon 11 (5), 9 weken, Celebration - Kool the Gang 12, nieuw, Wij zijn de slijpers van Parijs - De Slijpers 13, nieuw, Runaround Sue - Racey 14 (14), 2 weken, Als de Euromast in de tunnel past - De Snuffel- palen 15 (9), 2 weken, Are you lonesome tonight - Elvis Presley. DE HOLLANDSTALIGE TOP 3 1 (3), 4 weken, Er staat een paard in de gang/Flip Fluitketel - A.v. Duin 2, nieuw, Net as gisteren - Normaal 3 (2), 2 weken, Als de Euromast in de tunnel past - De Snuffelpa- len.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3