„Humor houdt ons allen samen" Adriaan van der Veen signeerde eigen werk Vereniging huiseigenaren Woudhoek in oprichting Bob v. Vliet opvolger Max Tailleur? Schiedam '80: minus 662 inwoners GEBIT STUK? urgerlijke tand IKtU**L Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 7 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1981 QO TttROAM SCHIEDAM De schrijver Adriaan van der Veen was donder dagavond even terug in zijn vroe gere woonplaats. Van der Veen, die zijn jeugd in de crisisjaren door bracht in Schiedam, signeerde werken van zijn hand bij boekhan del Mercurius in de Hof van Spa- land. Aanleiding was het verschijnen van zijn nieuwe roman „Niet meer bang zijn" (uitgeverij Manteau). De boe ken van Adriaan an der Veen zijn meermaals met hoge Nederlandse literaire prijzen onderscheiden. Van der Veen is oorspronkelijk af komstig uit Venray in Limburg. Hij maakte vele omzwervingen en woonde onder andere in Brussel, New York en Washington. Behalve als schrijver genoot Van der Veen tot voor kort ook be kendheid als literair journalist bij de NRC (later NRC Handelsblad). Het schrijven van romans be schouwt hij als zijn eerste levensbe hoefte. Na „Niet meer bang zijn" staat inmiddels weer een nieuw boek op stapel, dat vermoedelijk „Spelen met overspel" zal gaan he ten. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 SCHIEDAM Uit de bevolkings cijfers over 1980 blijkt dat Schie dam in het vorige jaar 662 inwo ners heeft verloren. Op 31 december 1979 telde Schie dam 74.895 inwoners. Op oude jaarsdag van 1980 waren dat er nog 74.233. Uit de statistiek blijkt dat vooral in de laatste drie maanden van 1980 de leegloop een hoogtepunt be reikte; in totaal verlieten toen 371 personen de stad. In Schiedam werden vorig jaar 806 kinderen geboren. Daar tegenover stonden 761 sterfgevallen. Verder vestigden zich 2757 nieuwe inwo ners, terwijl er 3464 naar elders ver trokken. In 1979 verloor Schiedan ook al 362 stadsgenoten. De laatste jaren ver toont de stroomstatistiek op de af deling bevolking van het stadskan toor op 31 december steevast een negatief saldo. Ook het aantal echtscheidingen neemt onrustbarend toe. In 1979 stonden tegenover 556 huwelijken 201 echtscheidingen. In 1980 lagen die cijfers op respec tievelijk 519 en 237. Terwijl er min der getrouwd werd, kwamen er meer gevallen van echtscheiding voor. GEBOREN Jeroen z.v. Houweling-Kok. Steven z.v. Lavan-Wild. Rebecca d.v. Kriek-Vroom. Dennis z.v. Anemaat-Roeters. Wendy d.v. Scharloo-van Raalte. Jorn L. z.v. Huisinga-Beeksma. Paulus H. J. z.v. de Zeeuw-Penning. Stephanie d.v. van den Hoek- Knoop. Richardis R. z.v. de Ridder-Roder. Iris d.v. van Dijk-Pape. Nathalie d.v. Stuart-Marinus. Jennifer d.v. Breuer-Rietveld. Jolanda d.v. Markx-van Raaij. Dwight z.v. Schlarmann-Wildeboer Schut. Eva M. d.v. de Kok-van Kampen. Arnaud C. z.v. Hekkema-Letterie. Bob L. L. z.v. Avezaat-Splinter. Annabella C. d.v. de Bloeme- Arends. ONDERTROUWD A. C. van de Brug, 28 jr. en R. V. d. S. Ulate Ledezma, 25 jr.; J. G. van Nielen, 23 jr. en J. J. d'Anjou, 20 jr.; F. Overgoor, 24 jr. en L. J. van Dru- nen, 21 jr.; B. Verkaaik, 23 jr. en J. A. van der Gaag, 20 jr.; I. Zonder van, 25 jr. en S. Ouwerkerk, 20 jr. GETROUWD J. F. Liauw Jen Choy, 36 jr. en J. Gans, 35 jr.; F. J. M. Schoute, 24 jr. en J. C. Etman, 20 jr.; J. C. van der Jagt, 28 jr. en T. E. van Luijk, 28 jr.; D. H. Haviv, 25 jr. en C. P. C. L. v.d. Linden, 23 jr.; A. van der Reijken, 21 jr. en M. P. S. v.d. Veerdonk, 21 jr.; P. van Weelie, 21 jr. en E. We ber, 21 jr.; W. L. van Schaik, 20 jr. en A. L. van Hagen, 24 jr.; A. C. L. T. Walder, 24 jr. en C. A. F. de Kuij- per, 22 jr.; M. U. Been, 28 jr. en M. E. H. Huijskes, 28 jr. OVERLEDEN W. van Steijn, vr., geh. met J. A. Kins, 59 jr.; G. Rollema, vr., geh. gew. met Y. van der Meer, 83 jr.; W. Witzier, vr., geh. met E. J. Kortleve,' 72 jr.; J. Stehouwe, man, 84 jr.; J. J. Mieloo, man, 65 jr.; J. de Wee, man, 71 jr.; J. J. Bostelaar, vr., geh. gew. met A. C. J. Corveleijn, 89 jr.; L. Groeneveld, vr., geh. gew. met H. C. Kuijpers, 87 jr.; D. van Rijsinge, man, 70 jr. James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010 353533 SCHIEDAM Nee, het is geen mop - de opvolger van Max Tailleur woont misschien in Schiedam. Bob van Vliet (van het Mustang Trio) moet binnenkort examen doen in een zeldzaam vak: gevoel voor Humor. Bob is één van de kandidaten die door de voorronden kwamen. Straks zal een viertal finalisten voor de A VRO-televisie strijden om het opvolgerschap van Neerlands bekendste grappenmaker, die in middels de zeventig is gepasseerd en zijn moppentrommel aan de wil gen heeft gehangen. Het zou natuurlijk doodzonde zijn als daarmee een einde kwam aan het vele goede werk van Max Tail leur. Dat vond de moppenkoning zelf ook, reden waarom hij een wedstrijd uitschreef. Wie wint kan zich Max Tailleur No. 2 noemen en krijgt, behalve een geldprijs van 35000 gulden, ook de complete verzameling van Max Tailleurs moppen. En dat is een unieke collectie want het Amsterdamse geinponum heeft thuis een vertrek van 4 bij 5 meter vol stellingen, waar een paar mil joen grappen liggen opgeslagen. Max zal zijn opvolger dan nog een half jaar lang „inwerken want het is de bedoeling dat het werk van de „firma Tailleur" wordt voortgezet, zij het onder andere naam. Max' opvolger krijgt een platencon tract en zal één maal per jaar een moppenelpeemoeten uitbrengen. Verder moeten er regelmatig de be kende boekjes voor op het toilet blijven verschijnen, en ook op de „geinlijn" moet dagelijks een nieuwe mop ingesproken worden. Bob van Vliet heeft zich laten over halen aan de wedstrijd mee te doen. Omdat hij in de muziek zit hoort hij veel meppen. „En verder moet ik vaak het toneel op als een artiest te laat is. Bob, hou jij de mensen bezig, is het dan. Dus sta je voor een zaal met vier honderd man. Ik begin dan met wat vrolijke opmerkingen, zo van, wij komen uit Schiedam, en aan die meneer op de voorste rij zie ik wel dat hij ook weet waar dat ligt, lek ker zijn de produkten die ze daar maken hè, enzovoorts". „Ook tussen onze optredens door maak ik. vaan een grapje. Max Tail leur ken ik in zov rre persoon lijk dat ik wel 's een tientje heb ver diend in zijn café, De Doofpot, in Amsterdam. Je kreeg een knaak als je 'n nieuwe mop kon vertellen". „Bij moppen tappen is je taalge bruik heel belangrijk. Verder moet je letten op je timing en zorgen dat je het contact met je publiek niet verliest. Hoe je overkomt, dat is heel belangrijk". „In de voorronden zat een jongen van veertien jaar, die schudde aan één stuk schuine moppen uit zijn mouw. Wel leuk, daar niet van, maar van een 14-jarige pikt het pu bliek zoiets niet". „Er deed ook een man van 84 jaar mee die een leuke witz kon vertel len. Maar zo'n oudje is natuurlijk niet de aangewezen opvolger van Max Tailleur". Bob ziet er wel brood in. „Humor is de wereld nog niet uit. Humor bindt alle mensen te samen. Ik vind het ook zo jammer dat veel mensen zich soms gekwetst voelen door een mop. „Een mop is niet bedoeld om ie mand te beledigen, maar om de mensen één ogenblik uit de dage lijkse misère te halen. Dat heeft Max Tailleur zijn hele leven probe ren duidelijk te maken, en als de mensen dat niet snappen is zijn hele werk voor niks geweest". Gebruikte auto's van Otohome zijn klein geprijsd en groot van klasse. Logisch, vk Bij Otohome komen alleen de keurige karren, die nog jong van jaren en recht van lijf en leden zijn. Bovendien worden ze door onze gespecialiseerde vakmensen van onder tot boven nagekeken en kompleet gerepareerd. Met Bovag-garantie, ANWB-keur en het speciale Otohome waarborg waar u de eerste tienduizend kilometer zorgeloos mee voort kunt. SCHIEDAM Een aantal toekom stige bewoners van deelplan 1-B in De Woudhoek in Schiedam zijn bij eengekomen om de mogelijke oprichting van een vereniging van huiseigenaren te bespreken. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van Marcel Houtkamp, een van die toekomstige bewoners. Hij had eerst een schriftelijke enquête on der de hem bekende toekomstige bewoners gehouden. De resultaten waren zo positief dat hij tot die bij eenkomst besloot. Tijdens die bijeenkomst zijn di verse werkgroepjes opgericht. Eén werkgroep zal de mogelijke oprich ting verder nagaan. Uitgangspunt is dat de huiseigenaren zoveeL spe cifieke belangen hebben dat een ei gen vereniging aangewezen lijkt Voor zaken van meer algemeen be lang kan samengewerkt worder met andere verenigingen. Een tweede werkgroep gaat zich bezighouden met materiële zaken als onroerend goedbelasting, subsi die-regeling en erfpacht. Een derde werkgroep betreft bouw zaken zoals de overname van het huis bij de oplevering, gemeen schappelijke aanschaf van materia len, onderhoud centrale verwar ming enz. De vierde werkgroep is ingesteld voor de wijkaankleding, b.v. het aantal parkeerplaatsen, de groen voorziening enz. Alle werkgroepen komen op zeer korte termijn bij elkaar, waarna vertegenwoordigers van de groepen weer samen vergaderen, om ervoor te zorgen dat de aktiviteiten gecoör dineerd blijven. Voor verdere inlichtingen Frans Groeneweg, Bachplein 23, 3122 KA Schiedam,tel. 010-701215.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 7