Open schooldag" trekt weinig belangstelling ZAKEN- VIZIER Foto's nabestellen van Orgelconcert in Passage V.d. Moezel BV in sanitair Vrouwenraad OVERTREKKEN A. BOT „Scharensliep" weer aktief Galeries Modernes Eerste lustrum ouderbrigade Onze krant mikt vandaag op: meubelen 'J HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 27 WOENSDAG 11 FEBRUARI 1981 SCHIEDAM Op zondagmorgen 15 februari organiseert de Neder landse Orgel Federatie haar maan delijks theater orgelconcert in het Passage Theater te Schiedam. Dit concert zal verzorgd worden door de Engelse organist David Shep herd. Aanvang van het concert half elf. Zaal open tien uur. Entreeprijzen 5,Voor leden, 65 plussers, C.J.P. houders en kinderen t/m 12 jaar 3,— op vertoon van hun lid maatschapskaart of pasje. Kaarten zijn vanaf 9 februari dage lijks verkrijgbaar aan de kassa van het theater en bij P. Foncke, v. Ruysdaéllaan 35a. Op zondagmor gen 15 februari vanaf half tien aan de kassa. SCHIEDAM Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan presen teert het bedrijf J. v.d. Moezel BV in Sanitair zich gevestigd aan de Schie 40 tot 52, met een belangrijke uitbreiding. Na een verbouwing op nr. 52 is hier een toonkamer te bezichtigen met veertien compleet ingerichte bad kamers, tot het superluxe toe, doch tevens badkamers, minder kost baar en toch voorzien van alles wat het badconfort kan verzeke ren. Al geruime tijd is het bedrijf niet alleen gericht op het plaatsen van sanitair in woonhuizen, openbare instellingen met sportaccomoda- ties en clubgebouwen. Het sanitair kan worden aangepast voor gehan dicapten. Men is gespecialiseerd in alle voor komende accessoires voor de „Doe 't Zeivers" voor wat betreft het in richten van sanitaire voorzienin gen in eigen huis. Met wat hier aan artikelen, onder delen enzovoorts staat uitgestald is een catalogus te vullen. Raadge vingen, met het oog op zuinigheid en veiligheid, behoren tot de voor lichting die de kopers hier wordt verstrekt als extra service. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 9,75 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabestellen van die foto's op formaat 18x24 knipt u de be wuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw bestelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de Randstad Foto dienst Koornmarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvan gen wij hierbij gaarne een be taalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor nabestellingen kunnen niet in behandeling worden genomen, terwijl de op deze manier ver kregen foto's niet voor publika- tie mogen worden gebruikt. Na ontvangst van uw opdraeht kunt u de door u bestelde fo- to('s) binnen ongeveer twee we ken per post thuis verwachten. Opdrachten waarbij geen be taalcheque of girobetaalkaart is ingesloten kunnen niet in be handeling worden genomen. SCHIEDAM In Schiedam is weer een „scharensliep" aktief. De man berekent echter dergelijk hoge tarieven dat de politie een waar schuwing op haar plaats acht Maandagmorgen bood de man zijn diensten aan bij een mevrouw aan het Herenpad. Zij gaf hem een schaar mee om te slijpen en werd een half uur later geconfronteerd met een rekening van 25 gulden Aanvankelijk weigerde de vrouw te betalen. Daar de man bleef aanhou den en zei, niet eerder weg te gaan dan nadat hij het geld had geïncas seerd, gaf de vrouw hem tenslotte het bedrag en waarschuwde daarna de politie. De scharensliep is een ongeveer 35- jarige man, klein en gezet van pos tuur met donkerblond haar. Kringgesprek op school, maar het bleef een aangelegenheid voor de leer lingen. Ouders en belangstellenden lieten het afweten. SCHIEDAM De belangstelling voor de open dag op de Goeman Borgesiusschool aan de Ant. Muys- straat is wat tegengevallen. Tijdens de dinsdagmorgen gehou den open dag zijn tussen de dertig en veertig ouderen een kijkje op school wezen nemen, een gering aantal als men bedenkt dat de hele wijk was uitgenodigd. Mogelijk is het slechte weer debet geweest aan deze opkomst. De bezoekers die wel kwamen lie ten zich in positieve zin uit op het reilen en zeilen van deze openbare lagere school, die op deze manier de buurt wilde laten kennis maken met de manier van lesgeven. De bezoekers werden in staat ge steld de lessen in de schoolbank bij te wonen. Bij de muziekles lieten sommigen zich zelfs verleiden een liedje mee te zingen. SCHIEDAM In het kader van de politieke vorming organiseert de Schiedame Vrouwenraad op 12 fe bruari een lezing over de aan staande verkiezingen. Spreekster is mevrouw Bot, vormingsleidster. Op 19 februari komt de heer Meiert, voorlichter van de Prof. Dr. K. Bouman Stichting spreken over „gebruik en misbruik van alcohol". Beide lezingen worden gehouden in het gebouw voor Chr. en Soc. Be langen aan de Lange Haven 73 en beginnen om half twee 's -middags. Iedereen is welkom. Meer inlichtingen verstrekt het se cretariaat, mevrouw H. Knook-de Jong, W. de Zwijgerlaan 11, tele foon 265455. Voor het opnieuw van uw bankstel, eethoek enz. Vraag vrijblijvend prijsopgave Oosthavenkade 56, Vlaardingen, telefoon 345163 schrijvende lezers er 't hunne van tal enthousiaste ouders werd in 1976 aan dit werk begonnen. Thans verrichten nog zo'n 15 ou ders dit werk, weer of geen weer. 's Morgens en 's middags voor en na schooltijd zijn ze op hun post te vinden. Afgelopen maandag hebben passe rende automobilisten in het jubi leum mogen delen. Niet alleen de kinderen werden die dag eens te meer veilig naar de overkant ge bracht. Ongeveer tweehonderd automobi listen kregen door de ouderbrigade een bloem aangeboden. Men schrijft ons: „Op zaterdag 14 maart 1981 willen wij een reünie organiseren voor de oud personeelsleden van de Gale ries Modernes, die vroeger geves tigd was in Rotterdam aan de Hoogstraat. Van velen van hen ontbreekt ons de adressen. Wij verzoeken dan ook alle personen, die nog geen uitnodi ging ontvangen hebben, met één van de twee organisatoren kontakt op te nemen. Jan Doolaard 079- 411939 of Wil Outhuis 079-210517. Wij zijn dan in staat u een uitnodi ging te zenden. SCHIEDAMSE NOTITIE De NCVB afdeling Oud Mathe- nesse organiseert op 17 februari de 23e jaarvergadering. Dit wordt een feestelijke bijeenkomst in zaal de Mathenesser Bogert aan de Franse laan 110. Voor de pauze wordt het huis houdelijk gedeelte afgewerkt. Daarna wordt de avond gevuld met een toneelstuk. De avond begint om kwart voor acht. missen. Voorschrift was dat de re flector moet worden geplaatst in de ruimte tussen het spatbord en de bagagedrager. De minister heeft onlangs de knoop doorgehakt en te kennen gegeven dat de reflector binnenkort ook onder het zadel mag worden aangebracht. Door de Handelsonderneming Kas teel in Waalwijk is zojuist een re flector op de markt gebracht, spe ciaal voor de spatbord- en bagage- dragerloze fiets; een reflector die door middel van een verbindings- moer op de centrale Hout van de achter-velgrem wordt bevestigd. Een oplossing voor de race- en trimfietsen waarbij het reflector plaatje bevestigd is aan een ver ende draagveer, waardoor stoten door wegoneffenheden worden op gevangen en kans op afbreken wordt verminderd. Ook sinds ruim een jaar zijn reflec terende pedalen wettelijk verplicht. Al geruime tijd zijn de fietsen van deze pedalen voorzien. Niet wette lijk voorgeschreven, maar wel te noemen zijn andere reflecterende hulpmiddelen om de fietser in het donker beter zichtbaar te maken. Zo zijn er spaakreflectoren, die de fiets van opzij beter herkenbaar maken. Uit de ongevallenstatistie ken zou blijken dat fietsers juist vaak in de flank worden aangere den omdat ze bij wegkruisingen minder goed worden opgemerkt. Er zijn ook fietsbanden met lichtge vende stroken op de zijkanten, zoals die, ingaande 1982, in de Duitse Bondsrepubliek verplicht zijn gesteld, doch als alternatief mogen dan ook zij-reflectoren wor den toegepast. Ook moet gewezen worden op reflecterende strips die op het frame kunnen worden aan gebracht. De kleding van de fietser is even zeer belangrijk. Fietsers kunnen in het donker beter geen donkere kle ding dragen, omdat zij dan vrijwel niet meer opvallen. Fietskleding en fietsregenkleding is tegenwoordig ook steeds vaker voorzien van licht weerkaatsende stroken of versie- CARNAVAL SCHIEDAM De Stichting GJVW organiseert op vrijdag 13 februari een groots carnavalsfeest voor geestelijk gehandicapten in de grote zaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Het GJVW houdt dit jaarlijkse feest in samenwerking met Myosotis. Me dewerking verlenen ook de carna valsvereniging „De Rietzeilers" en de „Boerenkapel". Het feest begon om half acht en na tuurlijk is een boerenkiel of andere carnavalskledij verplicht. ringen. Sinds kort zijn er ook jeugdschoenen in de handel die van achteren voorzien zijn van reflecte rend materiaal. Allemaal middelen die ervoor zor gen dat de fiets en de fietser beter worden gezien. Een zaak van veilig heid dus, waar alle verkeersdeelne mers -fietsers en niet fietsers- mee gebaat zijn. Wie stil wil staan bij de veiligheid van de fietser in het ver keer, moet gewezen worden op het in de serie Fietsotheek verschenen boekje Goed en veilig fietsen, dat door overmaking van 7.90 op postgirorekening nr. 234567 kan worden aangevraagd bij de stich ting: fiets! in Amsterdam. Ruim vijftig pagina's praktische en nut tige voorlichting. Ook speciale ad viezen erin voor ouders en opvoe ders. Ok aan verlichting etc. wordt in dit boekje veel aandacht besteed. Veilig kunnen en willen fietsen is een zaak van lijfsbehoud en dat vraagt in de donkere maanden ex tra aandacht voor de zichtbaarheid in het verkeer. SCHIEDAM Het was maandag 9 februari precies vijf jaar geleden dat de heer A. Woutersen als lid van de Ouderkommissie van de Bernardusschool een ouderbrigade (klaarovers) oprichtte, om de schoolgaande kinderen in de Bos boomlaan veilig te laten overste ken. Dat gebeurt via het zebrapad op de Burg. Knappertlaan. Met een aan- Sinds een jaar is ook het gebruik van een grote rode reflector aan de achterzijde van de fiets wettelijk voorgeschreven. Toch zijn nog niet alle fietsen van dit veiligheidsattri buut voorzien. Bij recente steek proeven is gebleken dat tenminste 20% van de fietsen die in Nederland op de weg zijn nog geen achterre flector hebben. Het gaat dan mee stal om de wat oudere fietsen, want nieuwe fietsen zijn bij aankoop al geruime tijd van een reflector voor zien. Er is nogal wat verwarring ge weest over deze reflector omdat bij de voorschriften met betrekking tot de juiste plaatsing van de reflector was uitgegaan van fietsen met spat borden en/of bagagedrager. Er zijn de laatste jaren echter steeds meer fietsen (racefietsen e.d.) gekomen die deze onderdelen REFLECTOREN

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 27