ZAKEN VIZIER Ondergronds Schiedam in kaart gebracht ZAKEN- VIZIER Kreisel, dealer Renault Ristorante pizzeria „Tosca" Onze krant mikt vandaag op: fa FJ.B.SCHOLTEN SV Onze krant Uf mikt vandaag op: Kerkdiensten Voor het verbouwen van uw keuken, toilet, badkamer, huiskamer e.d. ook het verleg gen en aanleggen van waterleidingen, af voer, open haarden, dakreparaties en win kelverbouwingen ALLES UIT EEN HAND bel dan HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 .VRIJDAG 13 FEBRUARI 1981 GEREFORMEERDE KERK SCHIE DAM Oosterkerk, Rotterdamsedffk 289, 10.00 uur: Mevr. ds. J. de Ruyter te Nootdorp; 17.00 uur: Mevr. ds. J. de Ruyter. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. de Kievit (Welkdienst) m.m.v. Gospelgroep Ec- desia; 17.00 uur: ds. J. de Kievit. Mag- nalla Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur:ds. A. Prins; 17.00 uur: ds. J. Nieuwsma (Zond. 44). Jullanakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma (Jeugddienst); 17.00 uur: ds. A. Prins (Zond. 43). Collecten, het éne offer is bestemd voor: de Diakonie; deurcollecte: jeugdcent-collecte. Christelijke Gereformeerde Kerk „Hoeksteenkerk", Burg. Knappertlaan hk. Warande,9.30 uur:ds. J. P. Boiten; 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkgebouw West- vest 30,9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Hervormde Evangelie Schiedam, ge bouw Irene, 10.00 uur: eerw. hr. W. L. Kamerling, Rotterdam. Grote Kerk, 17.00 uur: drs. Kappen berg, Oude Tongen. Ev. Lutherse Gemeente Schiedam, kerkgebouw Lange Nleuwstraat, zon dag 15 februari Septuagesima, 10.00 uur: ds. A. C. J. van der Poel zondag slied: gezang 344 jeugdkerk. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM Grote kerk, 10.00 uur: ds. J. vd. Werf, gezinsdienst; 17.00 uur: drs. Katten- berg, Oude Tonge. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Bethelkapel, 10.00 uur: ds. S. Tijmstra. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse R'dam),10.00 uur: ds. H. W. Waarden burg, Rotterdam. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. P. Ma- gré, H. Avondmaal. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. G. Brucks, Gameren, Open Deurdienst, m.m.v. „Benedicamus" uit Vlaardingen; 19.00 uur: ds. P. Magré. Pinkstergemeente Morgenstond. Schiedam, 10.00 uur: gebouw Nieuwe Damlaan 76 (ingang achterzijde Burg. Gijssenlaan). Informatie tel. 711311 Leger des Heils, Lange Haven 27, o J.v kapt. en mevr. Barkmeyer, 10.00 uur heiligingssamenkomst; 18.30 uur: ver lossingssamenkomst met medew. mu ziekkorps en zangbrigade. Zondag school van 12.00 tot 13.00 uur in de Le- gerzaal en in de Bethelkerk. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. N olensiaan-N ieuwland, weekend 14/15 febr. 1981: zaterdagavond 19.00 uur: eucharistieviering met meditatieve muziek; zondag 9.30 uur: hoogmis met het herenkoor; 11.00 uur: eucharistie viering met het Jongerenkoor (er is kindercrèche); 12.15 uur: eucharistie- vio-ing met meditatieve muziek. Preek: G. Goes o.p. RJC. Parochie OX.Vr. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3, zon dag 15 februari: 6e zondag door het jaar. Zaterdag 19.00 uur: eucharistie met orgel en samenzang, int. Clara Ottolini-Schiechert. Zondag 9.30 uur: eucharistie met orgel en samenzang; int.Jacoba v. Duyn. Om 11.00 uur de Hoogmis met muz. medew. van Polyhymnia met een bijz. verzorgde li turgie; int. Ernst Veugelers. Elke dins dagavond repetitie voor het jeugdkoor van half zeven tot tegen achten. H. Hart-kerk Lekstraat 55, Schledam-Zda Gorzen. Zondag 15-2 's middags 13.00 uur: doopfeest van Peter Blonk. Gewo ne weekdagen in de pastorie-kapel; dinsd. 17-2, woensdag 18-2 en vrijdag 20-2 's avonds te 19.15 uur: donderd. 19-2 's ochtends te 9.00 uur. Weekend in onze Zuid-kerk; zaterd. 21-2 's avonds te 18.30 uur (ook verjaardag Truus); zondag 22-2 's ochtends te 8.3C uur; hoogmis te 10.00 uur met on; eigen koor en dan te 11.30 uur. Johar Maas bach Wereld Zending, Lange Ha ven 70, Schiedam, zondag 15-2 15.0C uur: de heer Dudley Fairbairn, zant van Efi Knevel. Dinsdag 17-2 20.0C uur: Mevr. W. Maasbach, Bidstond. Vrijdag 20-2 20.00 uur: de heer Edgar Holder. Zaterdag 21-2 20.00 uur: de heer Dudley Fairbairn, jeugddienst. Oud-Katholieke Parochie vd. Heilige Johannes de Doper, Dam 30, Schiedam, 15 febr. 10.00 uur: zondag Septuagesima. Priester: Mr. H. A. Ade laar, Den Haag. Kapel Noletzlekenhuls Schiedam, zaterdagavond om half ze ven: korte eucharistieviering, waar het bezoek van 7 uur ongeveer op aansluit. Zondag 15 febr. om half elf: zondagvie ring in samenwerking met het Gerefor meerd Jongerenkoor The Messengers oJ.v. Paul Brandsma uit de Holy-wijk van Vlaardingen Preek in dit weekend: Pastor P. M. de Groot. St. Jacobuskerk. Kethel, zaterdag 19.00 uur: eucharistie met stiltepauzes, achtergrondmuziek en eigentijdse gebeden. Zondag 8.45 uur: eucharistie met gregoriaanse zang 11.00 uur: eucharistie met samenzang. Pastor A. Asma verzorgt de preek. Maandag 19.00-20.00 uur: spreekuur pastor Th. Kool. St. Martinuskerk, Groenoord, zaterdag 18.30 uur: eucha ristie met samenzang. Zondag 8.30 uur: eucharistie zonder zang; 11.00 uur: eucharistie met het Martienerkoor Thema „Omgaan met de wet"; 12.30 uur: eucharistie met stiltepauzes, achtergrondmuziek en eigentijdse ge beden. Pastor Th. Kool verzorgt de preek. Maandag 19.00-20.00 uur: Spreekuur pastor A. Asma. Gebeds- aktie Schiedam, zondag 15 febr. is er 's middags om half vier in de kapel van Huize Frankeland Uitstelling, Rozenkrans-gebed en Stille Aanbid ding. Om 5 uur sluiting met Tantum Ergo en Zegen. Woensdag 18 febr. feest van de H. Bernadette Soubirous. Donderdag 19 febr. 's avonds om 7.10 uur Rozenkrans-gebed in de kapel, Warande 155, Schiedam. Om 7.30 uur ons maandelijks lof t.e.v. St. Liduina met preek van Pastoor v.d. Voorn. Na afloop is er gelegenheid om te biechten. In de kapel van Huize Frankeland wordt iedere middag om 3.30 uur De Rozenkrans gebeden. SLAKKENVEEN 110, SPIJKENISSE. TEL. 01880-2 13.17 SCHIEDAM Kreisel Autobedrij ven B.V. vestigde zich begin van het jaar nu ook in Schiedam. In de parterreruimte van de flat op het Stationsplein is 30 jaar ervaring in de autobranche samengebundeld als dealer van de Franse automo biel Renault. Op originele wijze gaat Kreisen zich zaterdag aan Schiedam pre senteren. Vanaf die dag en tot 23 februari is hier een groot Renault feest. De start hiervan vindt om 14.00 uur plaats vanaf de show room met een optocht door de bin nenstad van een vijftal Renault ty pes, voorafgegaan door een drum band met majorettes. Al die dagen is het tevens „Open huis" met attracties voor de bezoe ker die eventueel gebruik kunnen maken van de lopende inruilaktie. In de showroom staan de nodige types van Renault opgesteld waar onder de wagen die tot de zuinigste personenauto van het land is gek walificeerd. Aanwezig is hier ook het laatste snufje van Renault in de categorie bestelwagens, De Trafic, op maat te leveren met een keuze uit zeven tig modellen. Het bedrijf is uitgerust voor het geven van volledige service en ver handelt ook gebruikte wagens van het merk Renault. SCHIEDAM De afgelopen week heeft in Schiedam een vibroseismi- sch onderzoek plaatsgevonden. Doel daarvan was het in kaart brengen van „ondergronds Schie dam". Door een uitgebreid onderzoek in de hele regio vorige week trok de vibro-seis-karavaan door Vlaar dingen kan het opsporen van bo- demschatten als aardolie en aard gas worden vergemakkelijkt. De afgelopen nacht is het onder zoek afgerond, en daarmee zijn de kilometers her en derwaarts door Schiedam verspreide geheimzin nige gele kabels verdwenen, tesa- men met de voor velen zo raadse lachtige genummerde paaltjes en de 's nachts duidelijk waarneem bare trillingen. Bewoners in wier buurt het onder zoek heeft plaatsgevonden, kregen overigens een folder in de bus met een verklarende tekst en de gerust stelling dat de trillingen in wezen onschuldig waren. Met de gebruikelijke methode van seismisch onderzoek, namelijk met springstoffen, kan in dichtbevolkte gebieden als Rijnmond uiteraard niet worden gewerkt. Vandaar dat gebruik is gemaakt van vibro-trucks die een ijzeren plaat op het wegdek drukken, waarbij het achterste gdeelte van de wagen omhoog komt. (Het beeld vertoont enige overeenkomst met een hond die zijn achterpoot optilt om een plasje te doen). Via deze plaat worden trillingen uitgezonden die zich voortplaatsen in de ondergrond en daarna terug gekaatst worden. Seismometers en microfoons registreren de geluiden. Aan de hand van die signalen krijgt men een beeld van de ondergrond. Omdat deze methode alleen effect heeft als er geen zwaar verkeer op de weg is, dat storende trillingen veroorzaakt, is het onderzoek 's nachts uitgevoerd. Per nacht legde de vibro-karavaan in schui- feltempo slechts enkele kilometers af. Het onderzoek is uitgevoerd door de in Rotterdam gevestigde Duitse firma Prakla Seisoms GmbH, in op dracht van de Nederlandse Aardo lie Maatschappij. Of de Rijnmondbodem aardgas of olie bevat, zal nader onderzoek van de verkregen resultaten nog moe ten leren. SCHIEDAM Eind vorige week werd in de panden Broersveld 178- 180 het Ristorante Pizzeria „Tosca" geopend, een culinaire tempel met als eigenaars Christina en Giuseppe Galvagno en Salva- 'ore Cantiere. Alleen gastvrouwe Christina is van Nederlandse af komst, en Schiedamse van geboor te. Haar partners zijn Sicilianen. Het bijzondere van „Tosca" is, dat in het op de bovenverdieping inge richte restaurant niet alleen speci fieke Italiaanse gerechten worden geserveerd. Ook de Franse keuken wordt er in ere gehouden, maar in het bijzon der wat de Hollandse keuken aan specialiteiten heeft te bieden. De Pizzeria is in de parterreruimte, zo gesitueerd, dat men hier kok Franco bezig kan zien met het ma ken van pizza's in een assortiment van wel vijftien gegarneerde soor ten. Van hieruit kunnen zijn creaties om thuis te nuttigen worden mee genomen of afgehaald. Het restau rant beschikt over een nodern geoutilleerde keuken en bovendien over een kleine bar, voor een even tueel drankje vooraf, en een open haard. Meubilair en stoffering van de twee afzonderlijke etablissemen ten ademen een sfeer van intimi teit en gezelligheid. Deze gezellig heid wordt extra geaccentueerd met permanent levende muziek. Musici zijn Salvatore Cantiere (Hammondorgel) met zang van Giuseppe Galvagno. De spijskaart bevat alles wat een smulpaap zich maar kan wensen, te serveren te gen voor iedereen betaalbare prij zen. Deze culinaire tweeling is op de dinsdagen na, dagelijks geopend van 12 tot 22 uur. Zaterdag en zon dag van 16 tot 22 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 19