(fautmfflrf' BAS VAN DER HEUDEN Toenemende werkloosheid; weinig uitzicht op herstel „Universe" in de Goudsbloem Stzekbj U boft maar met Inbrekers namen zelfs de telefoon Botsing op afrit Rw 20 mee GEBIT STUK? pot 330 gram VVV pleit voor permanente expositie Cobra Reparatie klaar terwijl u wacht. J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 10 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 NU MEER DAN OOIT PROGRAMMA TEERSTOOF SCHIEDAM In zoldertheater De Teerstoof wordt iedere zaterdag middag een voorstelling voor de jeugd gegeven. Zaterdag 21 februari treedt daar het marionettentheater Elle Snoep op. met het programma „Kip op sokken", bedoeld voor de jeugd van vier tot acht jaar. De korte inhoud van „Kip op sok ken": Olla en kip gaan slapen. Hun huis is het theater met allemaal din gen om vrolijk van te worden: een slinger, een ballon, krielhaan het speelgoedbeest en een wekker die knipoogjes kan geven. Olla en kip willen eigenlijk niet naar bed, omdat ze bang zijn enge dingen te zullen dromen... „Kip op sokken" begint om half drie. De zaal is open om twee uur en de toegang bedraagt drie gulden vijftig. Het verdere programma van de Teerstoof: vrijdag en zaterdag avond voorstellingen van Cabaret Sof-O-Klets, dat afgelopen week einde de première gaf van het pro gramma „Hier en daar een bui". De voorstellingen beginnen om ne gen uur en de toegangsprijs is tien gulden (CJP/Pas-65 7,50). Op vrijdag 27 en zaterdag 28 fe bruari brengt de Teerstoof Fun- house met „Dokter Funstein". Aan vang eveneens negen uur, toegang veertien gulden (CJP/Pas-65 elf gul den). Het zaterdagmiddagprogramma voor 28 februari wordt verzorgd door Poppentheater Guido van Deth met „De Gouden Hand". Reservering: maandag t/m vrijdag via het VVV-kantoor, telefoon 266000; vrijdagavond en zaterdag via het theater, telefoon 269455. Reserveringskosten bij het VVV bedragen vijftig cent. Reservering blijft geldig tot een kwartier voor aanvang van de voorstelling. De Teerstoof is gevestigd Nieuw- straat 12. naar het Noletziekenhuis worden gebracht nadat hij met zijn perso nenauto op een vrachtwagen was gebotst. Volgens de politie verleende de man geen voorrang aan de vrach tauto. Beide wagens liepen aanzien lijke schade op. Groenten zijn duur? Sla een voorraadje van die boontjes in, nu kan het nog! SCHIEDAM De VVV Schiedam heeft er bij burgemeester en wet houders op aangedrongen dat de Cobra collectie in het Stedelijk Museum permanent tentoongesteld wordt. Het museum bezit een grote en waardevolle verzameling uit deze schilderperiode, waarvan het groot ste deel echter niet te zien is omdal de doeken in het depot zijn opgesla gen. Volgens de VW zou een perma nente expositie ten zeerste bijdra gen aan de bezienswaardigheden van de stad Schiedam. Onlangs kwamen de Cobra-schilde rijen al in het nieuws door berich ten dat de verzameling ernstig ver waarloosd zou zijn. De opgeslagen schilderijen zouden door vocht beschadigd zijn en an dere, door slecht onderhoud ver oorzaakte gebreken vertonen. Maandagavond hield ook de ge meenteraad zich met de Cobracol lectie bezig. Het WD raadslid de Jong vroeg aan cultuur wethouder Herman Posthoorn een diepgaand onderzoek naar de juistheid van deze beweringen. „Alleen op die manier kunnen deze aanaantijgingen worden weerlegd", aldus mevrouw De Jong. Posthoorn bleek daar weinig voor te voelen. Volgens hem dateren veel klachten van oudere datum, en blijft er weinig van de beschuldi gingen over. „Er is over deze kwestie veel meer wol opgegooid dan er werkelijk is", aldus Posthoorn. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 radio/tv/ cassetterecorder uit de etalage stalen. Direkt na de diefstal gingen zij er in een auto vandoor. Het toestel had een waarde van ruim 800 gulden. De politie is er nog niet in geslaagd, de gezochte auto te achterhalen. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis blijft de werkloosheid landelijk stij gen, ook de regionale arbeidsmarkt vertoont een weinig rooskleurig beeld. In het gewest Nieuwe Waterweg Noord zijn de werkloosheidscij fers in de maand januari opnieuwe fors omhoog gegaan. Hoewel dit deels te wijten is aan de seizoensinvloeden, krijgen de percen tages bij voortduring een ongunstiger aanzien. In zijn stemmingsrapport over de eerste maand van 1981 signaleert de directeur van het gewestelijk ar beidsbureau, de heer J. A. van Lent, de steeds moeilijker wor dende positie van de ongeschool den. Mensen met een laaggewaardeerde opleiding zijn het eerste slachtoffer van de krappe arbeidsmarkt, waar de werkgever volop keuze heeft uit een aanbod van hoger geschoolden. Het aanbod van ongeschoold perso neel bedraagt thans 1200 personen, vaarbij het aantal vakatures van 25 wel heel magertjes afsteekt. Buitenlanders Bijna de helft van dit aanbod be staat uit buitenlandse werkne mers. Ook voor hen wordt de toe stand er niet beter op. Vijftien pro cent van de werkzoekenden zijn buitenlanders. Van Lent concludeert uit de cijfers dat de ontwikkeling op vrijwel alle deelmarkten nauwelijks enig uit zicht op herstel geeft. Onrustbarend noemt van Lent ook het stijgende aantal verzoeken om een ontslagvergünning. Terwijl dat cijfer vorig jaar op een gemiddelde van 23 per week lag, werden er in januari gemiddeld 30 ontslagaan vragen per week ingediend. Schoolverlaters De werkloosheid onder de school verlaters is tamelijk stabiel. Bijna 350 schoolverlaters, hoofdzakelijk van de lichting 1980, hebben tot op heden geen geschikte werkkring kunnen vinden. Vorig jaar bedroeg het aantal schoolverlaters zonder werkkring nog geen 200. De totale werkloosheid is in januari gestegen van 3625 naar 3810 perso nen. Het werkloosheidspercentage onder mannen bedraagt thans 4,4%, wat in vergelijking met eind decem ber een toename betekent van 0,3%. Onder de vrouwen is dit percentage inmiddels de 10 gepasseerd (10,3%). De vraag naar personeel daalde van 975 naar 901 (-74). De verdeling van de vacatures over de gemeen ten van het gewest is als volgt: Schiedam 403, Vlaardingen 369, Maassluis 84, Rozenburg 19, Hoek van Holland 17 en Maasland 9. Bouwnijverheid Het aanbod van personeel in de bouwnijverheid steeg van 234 naar 245 (plusll). In januari 1980 be droeg de werkloosheid in deze sec tor 116 personen. De belangrijkste aanbodgroepen zijn: burger- en nieuwbouw-timmerlieden 80, met selaars 27 en huisschilders 4L De vraag naar bouwpersoneel zakte volledig ineen; t.w. een daling van 30 naar 16 In januari 1980 be droeg het aantal vacatures nog 72. Het aantal afgegeven ontslagver, qunningen bedraagt in deze sector per maand 30. Metaalpersoneel Het aanbod van metaalpersoneel is gestegen van 413 naar 451 (plus38). In de metaal is nog steeds een forse vraag naar personeel, hoewel het aantal vacatures terugliep van 652 naar 592 (-60). Door de stijging van de werkloos heid in de metaal is het voor som mige werkgevers in deze sector thans wat gemakkelijker om aan personeel te komen. E.e.a. neemt echter niet weg, dat het bedrijfsle ven nog steeds dringend verlegen zit om 200 plaatwerkers, 90 machi nebankwerkers, 100 pijpenmon- teurs en 30 electrisch lassers. SCHIEDAM Bij een botsing op de afrit van Rijksweg 20 bij de 's Gravelandseweg is maandagmid dag een 32-jarige Rotterdammer ge wond geraakt. De man moest met onbekend letsel Dieven drongen ook binnen in een woning aan het Edisonplein. Daar verdwenen 16 girocheques, een pas poort, een gouden kettinkje en wat foto's. Waarschijnlijk heeft het in brekersgilde zich hier bediend van een valse sleutel. Inbraken werden in het weekeinde ook gepleegd bij een transportbe drijf in de Ringersstraat, waar men er met een buit van 5300 gulden in Nederlandse en buitenlandse va luta vandoor ging, en in verschil lende kelderboxen. Van het volkstuinencomplex Thur- lede verdween apparatuur en ge reedschap met een waarde van 450 gulden. Kantoorpersoneel Het aanbod in de kantoorsector daalde van 492 naar 490 (-2). De vraag naar personeel steeg van 73 naar 80 (plus 7). Hoewel de situatie op deze arbeids- deelmarkt constant is, blijven de arbeidsbemiddelingsmogelijkheden toch te gering. Vooral voor de een voudig geschoolde kantoorbedien den is het vrijwel ondoenlijk om ge schikt werk te vinden. SCHIEDAM In café „De Gouds bloem", St. Anna Zusterstraat 30, treedt donderdag 19 februari de Schiedamse formatie Universe op. De groep verwierf in Schiedam be kendheid door optredens in onder andere café „Quibus" en tijdens de popfestivals in de Plantage. De groep bestaat uit Frans Mineur (drums), Thom van der Linden (pia no), Remus Aussen (bas) en Jasper de Koster (gitaar). Het optreden begint omstreeks 21.30 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM Vanuit een bezine- station aan de Nieuwe Mathenes- serstraat zijn dit weekeinde een groot aantal onderhoudsmiddelen voor auto's gestolen, zoals motoro lie, remvloeistof, glansmiddelen en reservelampjes. Behalve deze accesoires namen de dieven ook de telefoon, een hoeveel heid snoep en een aantal blikjes bier mee. De totale waarde van de gestolen spullen bedraagt ongeveer 1500 gulden. Voor duizend gulden schade ont stond bij een radiozaak aan de Sin gel, waar inzittenden van een perso nenauto een ruit vernielden en een Handelspersoneel Het aanbod van handelspersoneeL steeg van 478 naar 487 (plus9). De vraag naar handelspersoneel ver meerderde van 15 tot 22. Deze vraag betreft vertegenwoordigers (4) en winkelbedienden (18). Jeug dig, goed geschoold personeel heeft in het algemeen de voorkeur bij de bedrijven in de handelssector.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 10