Rigel document voor De Geus itae I^mdgtadkguken Menu van de week Drukker gewond Wat zeggen uw sterren? (X.njtf Foto's nabestellen (Ürrtifiraat Winkeldievegge op weekmarkt gearresteerd tr Limited Edition in soc. Omega éMmm, HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 43 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 MAASSLUIS Minister De Geus van Defensie zal zaterdag 21 februari om 10.30 uur in de haven van Maassluis aan boord van de „Rigel", het opleidingsschip van het Zeekadetkorps Maassluis, het eerste certificaat in ontvangst nemen van de stichting „Vrienden van de Rigel". De overhandiging aan de minister, ooit zelf zeekadet, betekent het startsein voor de verkoop van 5000 certificaten a raison van 25,die de pas opgerichte stichting uitgeeft om er voor te zorgen dat het ex- loodsvaartuig „Rigel" in de vaart blijft. Tevens wil men proberen voor het schip een Bewijs van Goedkeuring van de Scheepvaartinspectie te krijgen. Hierdoor wordt het moge lijk met zeekadetten aan boord rei zen langs Neerlands kusten te ma ken. Voor het verkrijgen van een derge lijk bewijs moet het schip echter eerst het dok in voor een complete inspectie en dat is een kostbare ge schiedenis. Wanneer dit niet gebeurt dan zal het uiterst zeewaardige en in uitste kende staat verkerende vaartuig de rest van zijn leven op een binnen- watertle moeten-slijten. Mocht de aktie geheel mislukken dan komt de „Rigel" zelfs binnenkort de ha ven van Maassluis niet meer uit. Slaagt de stichting in haar opzet dan heeft het zeekadetkorps Maas sluis als enig korps in Nederland de beschikking over een zeegaand schip, uitgerust met een sterke die selmotor en alle benodigde naviga tie en veiligheidsmiddelen. Het zeekadetkorps heeft de „Rigel" in 1979 dankzij de medewerking van Provincie, Gemeente en het Zeekadetkorps Nederland kunnen kopen. Op het circa 48 meter lange, acht meter brede en 500 ton zware vaartuig worden iedere zaterdag 70 jongens en meisjes in de leeftijd ettchtinp ortrnbrn onn br H*lp« door mifn MJdrefe hot oplotdlngaochip Tan ooohodotkorpi MooutuU ra rond* to houden on geeft oodoondo do Nederland** jeugd eon kane mot do ooo kennis to maken Dit certificaat wordt verstrekt door de stichting. Het groot aantal kaassoorten biedt veel variatiemogelijkheden. Vooraf moet men bedenken voor welk ge recht men de kaas wil gebruiken. Wil men ze uitsmelten dan gebruikt men bij voorkeur jonge kaas. Voor gratineren echter is bijvoorbeeld oude Edammer meer op haar plaats. Kaassalades en soepen zijn nog geen ingeburgerde gerechten. Daarom deze week de recepten hiervan. Zondag: kipperagoüt, rijst, veldsla, kwark met vruchtensalade. Maandag: macaroni met kaas en groente, yoghurtvla. Dinsdag: gehakt, gegratineerde prei, aardappelen, drie-in-de-pan. Woensdag: Hongaarse goulash, sla, aardappelen, caramelvla. Donderdag: kaassoep, karbonade, worteltjes, aardappelen, appel. Vrijdag: gehakte Duitse biefstuk, gekookte bietjes, aardappelen, yog hurt met banaan. Zaterdag: bouillon, kaassalade, stokbrood, vlaflip. Kaassoep 30 gr. boter, 30 gr. bloem, 3/4 liter bouillon, 1 ui, 1 dl. koffieroom, 75 gr. oude kaas, peterselie. Smelt de boter. Voeg de droge bloem toe en daarna onder goed roeren beetje voor beetje de bouil lon tot een gladde soep is ontstaan. Roer het gauw geraspte uitje en de koffieroom door de soep. Meng er van het vuur af de geraspte kaas en de fijngehakte peterselie door. Aardse kaassalade 500 gr. aardappelen, 500 gr. cham pignons, 100 gr. belegen kaas, 1 be kertje sour cream, 2 theelepels ge raspte ui, 2 theelepels mosterdpoe der, zout, peper, 2 theelepels ci troensap, peterselie. Kook de aardappelen net gaar en laat ze afkoelen. Was de champig- van 13 tot 18 jaar vertrouwd ge maakt met het leven aan boord van een schip. Dat er ook meisjes lid zijn komt omdat de accomodatie van de „Ri gel" zich daar uitstekend voor leent. De mannelijke en vrouwe lijke zeekadetten zijn voor het me rendeel afkomstig uit plaatsen in de omgeving van Maassluis. Voor het jeugdwerk op de „Rigel" is zo veel belangstelling dat het korps een grote wachtlijst heeft. De certificaten worden in Maas sluis verkocht bij het Havenkan toor aan de Govert van Wijnkade en bij de Rabo-banken aan Uiver- laan en Zandvliet. Ook de Rabo- banken in Maasland en De Lier ver kopen certificaten. Verder zijn te bestellen bij het secretariaat van de stichting „Vrienden van de Rigel", Postbus 93, 3140 AB Maassluis. GESCHIEDENIS VAN DE RIGEL De „Rigel" is in 1942 als trawler op stapel gezet bij scheepswerf L. Smit en Zn. te Kinderdijk. Pas in 1948 is ze afgebouwd en kwam als eerste loodsvaartuig na de oorlog in dienst. In 1967 ging de „Rigel" uit de vaart omdat de hoofdmotor mankemen ten vertoonde. Er werd zelfs over wogen om haar geheel uit de vaart te nemen. In 1968 toch weer in dienst met een nieuwe 750 pk sterke Bolnes-dieselmotor. Op 30 septem ber 1974 heeft ze haar plaats moe ten afstaan aan de nieuwe genera tie loodsvaartuigen. April '75 maakte ze voor het laatst als loods vaartuig een reis van 14 dagen. Een foto gezien in dit blad die u best ?ou willen hebben? Voor 9,75 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabestellen van die foto's op formaat 18x24 knipt u de be wuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw bestelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de Randstad Foto dienst Koornmarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvan gen wij hierbij gaarne een be taalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor nabestellingen kunnen niet in behandeling worden genomen, terwijl de op deze manier ver kregen foto's niet voor publika- tie mogen worden gebruikt. Na ontvangst van uw opdracht kunt u de door u bestelde fo- to('s) binnen ongeveer twee we ken per post thuis verwachten. Opdrachten waarbij geen be taalcheque of girobetaalkaart is ingesloten kunnen niet in be handeling worden genomen. SCHIEDAM Op zaterdag 21 fe bruari treedt in sociëteit Omega (in het Pakhuis, Schie 11) de groep „Limited Edition" op. Deze Schiedams/Rotterdamse band brengt swingende muziek ten geho re, muziek waarop het goed dansen of rocken is. „Limited Edition" bestaat uit Paul van Wijk (bas), Gabri Luitgaarden (sologitaar), Ton van Doorn (slaggi taar), Hans de Groot (drums), Nico- let van Dongen (zang) en Rick Punt (zang). Het optreden begint om omstreeks acht uur. Toegang voor Omega-le den is gratis, niet-leden betalen drie gulden. SCHIEDAM Een 23-jarige werk nemer van Schiecarton heeft maan dag ernstig letsel aan zijn hand op gelopen bij het bedienen van een drukpers. Toen een van de draaiende cylin ders van de offsetpers droog liep, probeerde de man dit te verhelpen door de rol te bevochtigen. Hij bleef echter met zijn vinger aan I de kleverige cylinder plakken en kon zijn hand niet tijdig terugtrek ken. Zijn vingers kwamen tussen de draaiende pers en hij liep een diepe vleeswond in de rechterhand op. De man moest voor behandeling naar het Noletziekenhuis. SCHIEDAM Op aanwijzing van getuigen heeft de politie vrijdag morgen een drietal arrestaties ver richt op de weekmarkt in de Lange Kerkstraat. Drie Rotterdamse vrouwen werden verdacht van het plegen van dief stallen. Op de markt zouden zij spullen uit kramen hebben wegge nomen. Twee van de dames mochten na verhoor naar huis. De derde, een vrouw van dertig jaar, werd vastge houden. Zij zou ook in een schoen winkel aan de Broersvest goederen hebben gestolen, en een scheerap- ■paraat hebben gestolen in een win kel in Rotterdam. Een onderzoek in haar woning le verde nog tal van andere goederen op die vermoedelijk afkomstig zijn van winkeldiefstallen. nons, snijd ze in plakjes en kook ze 5 minuten. Snijd de kaas en de koude aardappelen in kleine dob belsteentjes. Vermeng de sour cream met de ui en het mosterdpoe der en maak het op smaak af met zout, peper en citroensap. Vermeng alle ingrediënten met el kaar en garneer met fijngehakte peterselie. RAM (21 maart20 april) Binnen afzienbare tijd kan er een oplossing komen in de ver velende kwestie die u momenteel nogal hoog zit. Zoiets heet tegenwoordig een communicatie-stoornis en valt heel best uit tepraten. Maar dan vooral op het goede moment! En met de juiste woorden. Het is mogelijk dat u onbedoeld, destijds door niet ter zake zijnde opmerkingen, deze verwijdering zelf heeft opgeroepen. Hoofdpijn? Dan bijtijds rusten en niets forceren. STIER (21 april—20 mei) Drukke week met leuke resultaten. Wel moet u nu juist een bepaalde figuur eens ronduit zeggen hoe hij zich te houden heeft, als hij prijs stelt op echte samenwerking. Wacht er niet te lang mee, want komende besprekingen maken een goede verhouding noodzakelijk en daar heeft u beiden belang bij. Op gevoelsgebied moet u trachten om emotie niet te verwar ren met liefde. Kalmaan met de calorieën. Bloemetje mee! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Het zit erin dat er deze week een paar dingen geheel naar uw inzichten worden afgewikkeld. Iemand, die het tot nu toe met u oneens was, haalt bakzeil. Maak het hem (haar) ge makkelijk, door tactvol te reageren. Kalmaan met de duiten, gebruik die alleen voor zinnige doeleinden. Bewaar ze nog liever voor een interessant project dat binnenkort aan de or de kan komen. Niet kibbelen met een Steenbok over kleinig heden. KREEFT (21 Juni—20 Juli) Weinig verandering van perspectief. U doet er goed aan pas dan ergens aan mee te doen, en zeker in financieel opzidit, wanneer de opzet duidelijk toekomst heeft. Toch zijn er leu ke kansen in deze periode. Op gevoelsgebied blijkt dat uw instinct u niet bedrogen heeft. Blijf geduld oefenen ten op zichte van een figuur waarmee momenteel moeilijk valt om te gaan. Maak er een gezellige week van door spontaan mee te doen aan mogelijke ontspanning met vrienden en kennis- LEEUW (21 juli20 augustus) Als er deze week gekizzebis ontstaat, is het mogelijk door uw eigen toedoen. Echt niet opzettelijk, maar u bent niet in de stemming om de dingen rustig te beschouwen. Voorkom dus liever onnodige deining door nergens op in te gaan en pro beer ook niet „op te voeden". Zeker geen volwassen vrienden Blijf lekker bij uw werkplannen die goed inslaan en neem op tijd rust. Zet uw plichtsgevoel op een zacht pitje en laat een ander maar eens zorgen! MAAGD (21 augustus20 september) Aardige kansen deze week in verband met uw liefste plan. Daar kon nu wel eens schot in komen, vooral wanneer u op tijd eens babbelt met iemand die er eender over denkt als u, en die wat in te brengen heeft ook. Kalm doorgaan, niets doorduwen, nergens ophef over maken. Denk ook vooral aan een bepaalde dag en vergeet niet iets van u te laten horen. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Sommige dingen zijn mooi meegevallen en ook deze week zit er een plezierige ervaring voor u in de bus. Geen reden dus voor lastige buien en dito eisen! Gun uzelf en die u na staan maar eens een pretje en maak er een echt extraatje van! Dat hebben ze wel aan u verdiend. Pas op voor verlies: houdt uw sleutels en dergelijke in de gaten, want u bent verstrooid. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Over het algemeen een prettige week. Kans op het weerzien van een oude relatie die u bijna uit het oog verloren had, maar met wie u toch de band bleef voelen. U kunt met deze ontmoeting veel goeds bereiken en ook troost geven. Probeer uw krachten niet wanneer u zin heeft in luibuien. Geef daar maar eens even aan toe. Op gevoelsgebied alles o.k. Houe zo Wees liever zachtmoedig dan spits, hoewel het eigenlijk zalig is gekke dingen te zeggen! BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Een zekere vergeetachtigheid kan u deze week parten spelen. Ook financieel. Schrijf maar veel op en vergeet dan ook weer niet uw notities mee te nemen. Onderbewust bent u druk be zig met het uitwerken van plannen, en dat maakt u ver strooid. Dat kan ook hier en daar tot onbegrip leiden. Zie dat te voorkomen! Wolletje aan en oppassen voor tocht. STEENBOK (21 december20 januari) Het is mogelijk dat,ji in deze periode de rechtvaardigheid uit het oog verliest als gevolg van onjuiste voorlichting. Onder zoek deze week dus goed of u wel degelijk de ware zaak dient. Anders kwetst u, zonder het te willen, een onschuldige Buitenkansje mogelijk in verband met roerend goed Prettig ben dit van overzee. Blijf niet moeilijk lopen als daar iets aan te doen is. WATERMAN (21 Januari20 februari) dÜJZS daLU de!f Week 6611 8°edbedoeld plan niet bederft door het onbesuisd uit te voeren. Bepraat het desnoods met een insider en laat u door deze raden. Het zou jammer zijn haaldJ H°eÜf (°"kosten0 als u «n averechts resultaat be land h V° rekening met de psychische toe stand van degene met wie u te maken heeft. U kunt heel veel goeds bereiken als u met zorg te werk gaat! VISSEN (21 februari20 maart) Het zit erin dat u deze week tot een goed besluit komt, en dat rarlf3w partIJen bet ware <s en voor een grote opluchting zorgt. Wees vooral diplomatiek ten opzichte van degenen die op iets anders hadden gerekend en voorkom dat die het als een .nederlaag" gaan zien. Hoofdzaak blijft de goede en ver trouwde samenwerking. Kalmaan op de ski's en bij schoon- rijden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 43