W.F. concert in Stadsgehoorzaal Opsporing verzocht! Kindercarnaval de Rietzeilers Carnaval in Vier Molens Huishoudelijke Voorlichting M. C. M. de Groothuis, Stadhouderslaan 28-30 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 13 VRIJDAG 20 FEBRUARI 1981 itiiiiiiiiiiiiBiiiiiiiniiiiiiiB,iiiiiiiiiiiiHiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiii^^iiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiijiiiiiiiiiriiiiiiimif VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Bet Harmonieorkest van Wilton Fijenoord geeft op zaterdag 28 fe- aruari een concert in de Stadsge hoorzaal aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Dit concert begint om 20 uur en omvat de volgende pro gramma-onderdelen: 1. Opening 2. Optreden Jeugdorkest WF o.l.v. Wim Vos 3. 1ste optreden Harmonie WF o.l.v. J. Gruter met de werken: Tannhau- ser Grande Marche, Einzug der Gaste van Wagner (arr. Mellema); Western Rapsody van Kees Vlak; Concertino voor 2 klarinetten van L.F. Herman met als solisten C.J.P. de Heij en M.v.d. Haak; Patjas van Freek H. Schorer. 4. Optreden van een nu nog myste rieuze speciale attractie. 5. Optreden Tamboerkorps WF o.l.v. tamboer maitre J. M. Rissema. 6. 2e optreden Harmonie WF o.l.v. J. Gruter met de werken: The flight of the bumble-bee van N. Rimsky en Korsakow (arr. Gerardo Lasili); Valse militaire beige van Louis Fre- maux; Fiesta in Magaluf van Guy Duijk; Hootenanny van Harold L. Walters. Na afloop van het concert zal het bal worden verzorgd door de ..Party Sound Band". SCHIEDAM Op zaterdag 21 fe bruari tussen twee en vier uur 's mid dags organiseren de Rietzeilers een kindercarnaval, onder het motto „als je eenmaal hebt meegedaan wil je geen carnaval jaar meer overslaan". Het feest wordt gegeven in zaal Irene aan de Nieuwe Haven, en natuurlijk moeten de deelnemers verkleed zijn. De zaal gaat al om half twee open. SCHIEDAM De Stichting Huis houdelijke Voorlichting geeft een groot aantal cursussen. Deelname staat een ieder vrij; uitkeringtrek kers kunnen in veel gevallen gratis aan de cursussen deelenemen. Hieronder een overzicht van wat de Stichting zoal in haar pakket heeft: plaatsen. Zodra de kursus vol is gaat hij beginnen. Kosten 50,—. BLOEMSCHIKKEN 8 Lessen van 2 uur op maandag avond in het M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30, kosten 50,—. Er zijn nog 'n paar plaatsen voor de kursus die 6 april begint. ZELF KLEDING MAKEN 12 Lessen van 2 1/2 uur naar keuze op maandagavond, dinsdagmorgen, woensdagmorgen en -avond in wijkcentrum „de Blauwe Brug" in Groenoord en van maandag t/m donderdag zowel 's morgens, s middags als 'a 's avonds in het VLC.M. de Groothuis, Stadhouder- daan 30. Kosten 77,50. Er komen n maart enige plaatsen vrij. COKEN VOOR BEJAARDE JANNEN 2 Lessen van 2 uur op dinsdag- norgen in de Scholengemeenschap .Schieland", N. Damlaan 762. De cursus start 9 maart. Er zijn nog 'n jaar plaatsen. Aanmelden in het dienstencentrum „de 4 Molens". SCHOONHEIDSVERZORGING 5 Lessen van 2 uur op woensdag morgen en woensdagavond in het M.C.M. de Groothuis en „de Blauwe Brug" in Groenoord. Kosten 25, plus preparatengeld. HATHA YOGA 12 Lessen van 1 uur op maandag middag in Chr. Sociaal Belangen, Lange Haven 73, op dinsdagavond in het dienstencentrum „de 4 Mo lens" en in het Kruisgebouw in Groenoord, op woensdagmorgen in het M.C.M. de Groothuis, Stadhou derslaan 30 en op donderdagavond in het gymlokaal Nolenslaan en in de 4 Molens. Er komen in maart enkele plaatsen vrij. GYMNASTIEK 12 Lessen van 1 uur op maandag avond in ,,de 4 Molens" en donder dagmorgen in Chr. Sociale Belan gen, Lange Haven 73. De lessen worden gegeven door een physiot- herapeute. Kosten 60,— WANDKLEDEN In deze kursus van 8 lessen kunt u uw kreativiteit ontplooien. Veel mensen zijn kreatiever dan ze zelf weten. Op deze kursus leert u uw eigen mogelijkheden ontdekken. U leert stoeien met lapjes en de resul taten zijn meestal zeer de moeite waard. Het ontwerpen van een wandkleed geeft bovendien veel voldoening. Kursusduur 8 lessen van 2 1/2 uur op woensdagmorgen in het M.C.M. de Groothuis, Stad- ^nouderslaan 30 Er ziin nog 'n paar EEN VOUDIGE REPARATIES 8 Lessen van 2 uur op woensdag avond in het ontmoetingscentrum Overschiesestraat 44, kosten 50, De kursus start bij voldoende deel name begin maart. Opgeven bij de administratie van de Stichting Huishoudelijke Voor lichting, Stadhouderslaan 30, tele foon 264781. De openingstijden zijn maandag t/m donderdag van 9.30 tot 12.00 uur en maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Tijdens de schoolvakanties is het kantoor gesloten en worden er geen kursussen gegeven. Wanneer u een uitkering ontvangt (W.W., een W.W.V., een W.A.O., of een A.A.W.) kunt u gratis een kur sus volgen. Inlichtingen: De Trech ter, Broersvest 107, telefoon 265255. SCHIEDAM - Op vrijdag 27 fe bruari wordt in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan carnaval gevierd. Mede werking verlenen de Rietzeilers, de Prins, de raad van elf, de majoret tes en de boerenkapel. Tijdens het feest worden het witte en het bont gekleurde schaap be kend gemaakt. Er zijn ook drie prij zen beschikbaar voor het mooiste, het gekste en het origineelste kos tuum. Het feest begint on acht uur (zaal open half acht). De toegangsprijzen bedragen twee gulden voor 65 plus sers en drie gulden voor overige be zoekers. Toegang alleen voor personen bo ven de 25 jaar. Kaarten zijn ver krijgbaar in de bibliotheek en op het kantoor op maandag, woensdag en vrijdagmiddag. De deelnemers mogen geen confetti meenemen. Ook in lang vervlogen tijden had Schiedam al een bloeiend verenigingsleven. In deze afle vering blikt „Opsporing ver zocht" terug naar de jaren der tig, een tijdperk dat je op foto's onmiddellijk herkent omdat de mannen toen van die vervaar lijke petten droegen. De heren op beide hier afge drukte foto's maakten deel uit van de hengelsportvereniging toen heette z iets nog gewoon een visclub „Het Baarsje", die als stamlokaal café Het Westen had. De visclub bestaat inmiddels niet meer. Ongeveer twintig jaar geleden werd het gezel schap ontbonden. „De animo ging d'r af", zegt de heer Meijers, inzender van deze fo to's, eenvoudig. Het vermaak van de moderne tijd heeft de gezelligheid uit de jaren dertig weggevaagd. De tijden dat de leden van „Het Baarsje" op de fiets stapten om ergens bij Schipluiden de hen gel uit te leggen (onderweg werd een rookpauze gehouden), behoort voorgoed tot het verle den. Nooit meer terug komen de tijden dat de visclub in het stamlokaal vergaderde. „De goeie ouwe tijd" herleeft nog eenmaal: op de foto waar de sportvissers klaar staan om in de bus naar Aalsmeer te stappen voor het jaarlijkse uit stapje is vrijwel het gehele le denbestand afgebeeld. Zo'n dagje wilde niemand graag missen. Deze foto dateert volgens de heer Meijers uit 1933 of daar omtrent. Wie de deelnemers aan deze excursie waren kan de heer Meijers zich nog maar ten dele herinneren. Uit 1935 dateert de groepsfoto met vaandel, die genomen is voor het stamlokaal. Niet alle personen op deze foto zijn de zelfden als op de eerste opname - bij „Bet Baarsje" kwamen ge stadig nieuwe leden, terwijl an deren vertrokken. Sportvissers die nog eens her inneringen willen ophalen, of meer kunnen vertellen over de aktiviteiten van hun voorma lige visclub, kunnen contact opnemen met de inzender, die woont in de Idenburgstraat 38, telefoon 707082. (De heer Meijers is alleen 's morgens te bereiken tot ongeveer 12 uur). OPGESPOORD Zo nu en dan komen er op de krant reakties binnen van men sen die een foto in „Opsporing" lieten plaatsen. Van de heer W.P. Rook, 's Gravelandseweg 722, die ons een serie foto's ter beschikking stelde, ontvingen wij onderstaande brief: „Op 3 december 1980 werd in de rubriek „Opsporing Ver zocht" een foto geplaatst van een groep kinderen in een ka- toenfabriek in Engeland. Op deze plaatsing kwamen veel en leuke reakties waaruit het vol gende: Het vertrek was op 15 decem ber 1945. Met een flinke storm werd de oversteek naar Enge land gemaakt, wat nogal wat kinderen zeeziek maakte. Toen met de trein naar Londen waarvandaan we (na 2 nachten slapen in een soort hospitaal of klooster) met de trein naar Pontifract gingen. Dit was een voormalig leger- lamp waar Mr. Reed de scepter zwaaide. Alle kinderen kregen nieuwe kleding. De jongens o.a. lange onderbroeken waar bin nen 1 week (door veel jongens) korte onderbroeken van wer den gemaakt. Na ongeveer 2 maanden werden de kinderen ondergebracht bij particulieren in diverse steden. De, op de foto voorkomende, groep in Wigan waar ook de foto is gemaakt bij Eckersley's Cotton Mills. Uit de reakties is onderstaande lijst van namen opgebouwd. Nettie Donks of Hennie Lems (is 2x herkend) Nettie Donks is thans mevr. v. Walsum, Bachplein 33. Engelse mijnheer Engelse mevrouw Wim Rook, 's Gravelandseweg 722, Schiedam, 733261 Nettie v. Tricht Juffr. Hageraad die met mi3n- heer v.d. Oever de leiding had Truus de Haan, thans mevr. De Wolf, Chopinplein 227, 704647 Sjaan de Haan, thans mevr. v. Dam, v. 's Gravesandestraat 25, Vlaardingen, 355521 Engelse juffrouw Riena v.d. Berg? thans mevr. v. Steenis, Faassenplein 65, Schie dam, 707678 Ida Hamerslag, thans mevr. de Haan, Heysekade 6c, Rotter dam 280332 Neeltje Iepenburg Jopie Holleman Alle bekende gegevens zijn ver meld. Mevr.v. Toledo - v. Dommelen vertelde dat 2 zussen van haar op de foto staan. Eén woont in Nederland, de ander in Austra lië. Wie over de meisjes v. Dom melen iets wil weten kan zich het best met mevr. v. Toledo in verbinding stellen. Haar adres is Vondellaan 7, Schiedam, tel. 262095. Een reünie zit er niet in. Tijd gebrek is hier de belangrijkste oorzaak. Mocht iemand meer contact willen dan kan men bellen of schrijven naar de be kende adressen die in 't lijstje zijn opgenomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 13