Uw huisdier is er een m de ruim 22 miljoen M'n beesie en ik Een mens kan wat zijn in een dierenleven De échte dierenliefhebber gaat naar de speciaalzaak... 25.00 m. VERBEEK SPECIALE AANBIEDING kattebak steentjes grote baai 4 5aQw afhaalpri')s Heeft u iets lopen, vliegen of zwemmen? Beesten op een rij. AANBIEDINGEN 15.00 1.00 1.50 Terrarium Vissen geheel ingericht 19S." 4Zebrabar- 4 yg 2.50 2.50 Paul Binneveld HET WESTEN wwm Parkieten Am voor de hond M 1-95 Dierenspeciaai zaken vrije tijds besteding Beestenspul TEL TOT 10 STATUS waar je nog advies krijgt waar „hart" voor het dier is waar je geen kat in de zak koopt waar volop keus is waar je op je gemakje rond kunt dwalen Automatische oprollijn voor de hond Staande katten- krabplank Capelle a/d IJssel: Koperwiek telefoon 010-503583 Schiedam: Broersvest 19 telefoon 010-732933 Ook in Zoetermeer VELDA FILTERPATROON GRATIS Bam zeemolen nr. 510 nu 69.95 200 meter lijn gratis!! Bam zeemolen nr. 620 nu 79i99 200meter lijn gratis!! voor de kat bontmuis 2.95 I DIERENSPECIAALZAAK Parkweg 332, tel. 736836, Schiedam 10 vleesstaafjes 4 hamburgers Hamsters beeltjes 4 Neons doosje Krekels Groenelaan 59, tel. 267373 J. Vermeerstraat 1, tel. 263826. HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 VRIJDAG 20 FEBRUARI 1981 Frans Tas, agent spoorwegpolitie, Numansdorp, hij heeft twee honden. Waarom? ,,De kameraadschap. Je geeft ge negenheid. je krijgt genegenheid terug". Zo maar een hond genomen ..Nee. zeker niet. We hebben er een gezocht, die bij m'n karakter past, een beetje eigenwijs". Dat werd? ,,Een Doberman pincher. Onze tweede. De eerste werd ziek en overleed. Toen kregen we een te lefoontje. dat deze, Daisy, in het asiel zat". Gelijk genomen ..Ja, 't klikte meteen. Net ais met onze bastaard-terrier Asta. Ook op een speciale manier aangekonen. Ze horen gewoon bij ons gezin". Dus ook bij Marijke en de kinderen Tas. Met z'n drie miljoenen vormen de duiven in ons land het leeuwendeel van de 22 miljoen huisdieren, die we er met z'n allen op na houden. E U heeft een dier? E Eigenlijk is dat vraagteken overbodig, want de meesten van u zullen nu „ja" knikken of zeggen. Met z'n allen houden we er in Nederland namelijk zo'n 22 miljoen huis- dieren op na. Slechts één kwart van de Hollandse huishoudingen zit zogezegd zonder; rond 74% heeft w él een of meer dieren. E Dat kan de kat zijn of de hond, vaak dieren, die als 't goed is er ge- E woon bij horen. Bij je huis en je thuis, bij je zelf, bij je gezin. E Het dier als hobby, dus een brok vrije tijdsbesteding, mag ook niet wor- E den onderschat, waarbij in menig geval het sport-element dan weer om de hoek komt kijken. De drie miljoen postduiven die we in ons land hebben vliegen daarbij voorop, het behalen van prijzen met je ras-dier op tentoonstellingen E heeft ook een duidelijk competitie-element in zich. 1 Zo zijn er tal van redenen, waarom we samen aan die 22 miljoen komen. Net zoals onze eigen tortelduif, die z'n „koekeroe-koekeroe" schallend E door ons huis laat horen, zaadjes pleegt te sorteren uit z'n volle bakje, zo pikken wij op dit krantenapapier er wat voorbeelden van uit. De 22 miljoen huisdieren, die zich in 74% van de Nederlandse huishoudin gen bevinden, zijn onderverdeeld in: 1,8 miljoen 1.5 miljoen 1.6 miljoen 0,9 miljoen 0,1 miljoen 1,5 miljoen 3,0 miljoen 0,5 miljoen 0,1 miljoen 9.7 miljoen honden katten kanaries parkieten papegaaien/kaketoes volièrevogels duiven sierpluimvee andere vogels aquariumvissen 0,6 miljoen konijnen 0,4 miljoen cavia's, hamsters, muizen. Dat is geen natte vingerwerk, maar het resultaat van een groot branche struk- tuur-onderzoek van Dibevo. In deze vakorganisatie voor Dieren Be nodigdheden en Voeders zitten (uniek voor Nederland en daarbuiten) niet al leen detaillisten, maar tevens leveran ciers. Van secretaris Koos Rademaker hoor den we, dat er ook een stichting is, die vakopleidingen verzorgt èn Dibevo is vertegenwoordigd in (staatscommis sies m.b.t. bedreigde uitheemse dier soorten en de dierenbeschermings wet. Handzame folders over veel huisdieren en bladen staan geïnteresseerden in huisdieren ten dienste. Er zullen mensen zijn die nu hun schouders gaan ophalen en zoiets mompelen als „sentimenteel gedoe". Lekker laten kletsen, moet u maar denken als u een hond, een kat of een ander dier hebt voor de gezellig heid, één van de hoofdredenen bij deze huisdieren. „M'n beesie en ik" is niet voor niets een machtig en waarachtig leuk kinderliedje. Het ermee kunnen praten (en niet tegengesproken worden), het aaien, het verzorgen, de band die tussen jou en zo'n dier ontstaat kunnen heel wat betekenen in een mensenleven In een dierenleven trouwens ook. Het feit, dat een dier bij een goede ver zorging, een goede opvoeding (jaze ker!), kortom, een gezonde aanpak, zelden teleurstelt is daarbij een vaak niet uitgesproken, maar wel belangrijk gevoelselement. Je moet er soms bij je medemens maar om komen! Over excessen, zoals het afreageren op een dier, het in de steek laten als je met vakantie gaat, het onbezonnen er gens aan beginnen en het toch niet aankunnen (voedsel duurder dan je denkt, veel haren op je meubels, uitla ten elke avond) hebben we het even niet. Daarvoor is de hier beschikbare ruimte helaas te kort Goed advies voor iedereen: eerst tot tien tellen, nog eens overwegen en dan pas een dier nemen. Vissen en vo gels blijken vaak een mannenzaak, tenminste als we denken aan postdui ven, grote aquaria en volières, waarbij het (technisch) onderhoud, het kwe ken etc. vaak op hun terrein liggen. Dat zijn dan twee hobbies in één De piet en de parkiet behoeven niet specifiek vrouwenaangelegenheden te zijn. Gewoon, gezellig, een vogeltje thuis, dat is het. Dieren kunnen daarnaast in de mode of statussymbool zijn. Dure rashonden of dito poezen noe men we even als voorbeeld, maar de doorsnee praktijk leert dat de band tussen mens en dier (en omgekeerd) dan vaak gaat prevaleren boven de re den, waarom men zich juist dat be wuste dier heeft aangeschaft. Voor dieren, waarbij hetzij binnen- of buitenshuis het sportelement om de hoek komt kijken is het gewoon fijn dat er in ons land zoveel verenigin gen en clubs zijn op dit gebied. Dan blijkt gedeelde vreugd meestal dub bel plezier! (flexilijn) 5 meter OQ CA van 37.50 nu MlWv BAE (tapijt) 29.50 nu Bij aankoop van een motorfil ter van 85.(400 liter p/u) tot 159.—, (1000 liter p/u) 'met vingerpick-up met vingerpick-up dubbel gelagerd QQ Qfi plm. 6 weken, blauw, wit, groen echte yj<

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 25