Jaarvergadering Natuurgenot" Opsporing verzocht! Manifestatie Sippimaduwa Tas terecht, vrouw zoek HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 15 VRIJDAG 27 FEBRUARI 1981 mrffcgQAM IIHIIIHIIIIlBlIIIHinillllllVjIllllliillilllllltiillillinlIIIIIIINII^J^ii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiimiiiimiiif sCHIEDAM De Aquarium en Terrariumvereniging „Natuurge not in Huis" houdt maandag 2 naart haar jaarvergadering in ge bouw Sociale belangen, Lange Ha- yen. Uit de jaarverslagen over 1980 blijkt dat de vereniging financieel kerngezond is. Het aantal leden ligt tussen de 190 m 200 zodat van een stabiliteit mag worden gesproken. Dat het eigen Tobby-centrum, gevestigd aan de Singel 128 in waarde steeds vooruit gaat, is te danken aan dezelfde werkzaamheden van een vaste le denkern. Voor het eerst heeft dit centrum ge heel zelfstandig kunnen draaien met een sluitend kassaldo. Vernieu wing van het meubilair en het aan brengen van andere vernieuwingen kwamen huiselijkheid en gezellig heid in belangrijke mate ten goede. Het bestuur heeft een reserve-fonds gesticht nu men mogelijk komt te staan voor het stichten van een nieuw centrum. Het pand Singel '28 staat op de noninatie om be trokken te worden bij de stadsver nieuwing in de wijk Schiedam- Oost. Ook voor dit jaar gaat nen door met het houden van educatieve ac tiviteiten gericht voor eventuele be ginners en leden welke hun hobby willen uitdiepen en hieraan veel tijd spenderen. Er kont wederom een huiskeuring en wat ontspanning betreft, gezil- lige avonden, plus een gemeen schappelijke busreis. Uiteraard blijven de maandelijkse contactavonden gehandhaafd. Be- stuursmutaties zijn niet te verwach ten. De leden hiervan voor wie de tijd voor een periodiek aftreden daar is, stellen zich herkiesbaar. Traditiegetrouw wordt de jaarver gadering besloten met de nodige spelletjes bingo. Wie iets meer van de aquariums- port, als een zinvolle vulling van vrije tijd, aan de weet wil komen kan de jaarvergadering zonder enige verplichting bijwonen. In „Opsporing" deze keer een oude foto van eer biljartclub, die vroeger gevestigd was in het Volksgebouw aan de Tuin- laan, het zogenaamde Rooie Pakhuis. Dit gebouw kreeg zijn naam doordat de kantoren van ver schillende vakbonden er geves tigd waren en ook omdat het werd gebruikt als stempello kaal. Op de foto (de inzender is ver geten het jaartal te vermelden) zijn drie biljartverenigingen vertegenwoordigd, namelijk „Entre Nous" (Onder Ons) van Bliekendaal aan de Vlaardin- gerdijk, Ver. Volksgebouw Vlaardingen en de Schiedamse Vereniging Volksgebouw. Volgens de inzender staan er diverse personen op de foto die inmiddels overleden zijn. Deze inzender is een ras-Schiedam mer die tegenwoordig in Ro zenburg woont, namelijk de heer J. Speijer, Plevierstraat 1 in Rozenburg. Hem wordt nog wekelijks Het Nieuwe Stadsblad bezorgd door familieleden die hem be zoeken. De heer Speijer is door ziekte genoodzaakt thuis te blijven. Enkele namen die de inzender zich herinnert: Piet Pletten- berg, Toon Klepke, Jan Zuid geest, Leen Hamerslag, Henk Kalkhoven, Niek Poort, Dirk de Breker, Willem de Groot, Willem de Koning, Willem Schewe, Piet Sterk, Blieken- daal, Simons met Vrouw (de enige dame op de foto, onder de lamp), Krowinkel. „Van de leden van de bezoe kende vereniging uit Vlaardin gen zijn mij geen namen be kend", aldus de inzender. Wel herinnert hij zich het bil jart, waar men in de crisistijd voor vijf cent per half uur kon biljarten. Wie nog herinnerin gen heeft aan deze tijd, wordt verzocht, kontakt op te nemen met de inzender. INZENDINGEN Nieuwe inzendingen voor de rubriek „Opsporing verzocht" blijven welkom bij de redaktie van Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Schiedam. Na publikatie worden de foto's ge retourneerd. een mini-projekt voltooid van het grotere vijf-jarenplan. Jawel, driewerf hoera in dit nieuwe jaar. De werkgroep gaat .amelijk een grote manifestatie organiseren op 2 en 3 mei a.s. In de Korenbeurs wel te verstaan. Wat wij daar gaan doen? Veel: er zal een tentoonstelling ko men van Sippimaduwa en het pro- jekt, een srilankaans straatje, films, dia's, video, een fancy fair, een spe ciale kinderhoek, bijzondere hap jes, een gezamelijke maaltijd (waar voor u zich kunt opgeven. Er zijn spelletjes uit Sri Lanka (de hele familie kan dus mee)... en voor diegenen die het niet kunnen laten....tafeltennisattrakties. Daarom vragen wij nu al vrijwilli gers, die op deze dagen willen assis teren bij één van de vele aktivitei- ten. Ook voor de voorbereiding zijn goede krachten (met leuke ideeën) welkom. Graag kontakt opnemen met Hans v.d. Broek (261474). Tenslotte willen wij iedereen vra gen eens in hoeken of gaatles te kij ken naar leuke prijsjes, die voor de fancy fair gebruikt kunnen worden. Werkgroep Sippimaduwa". Groot CARNAVAL FEEST IN "DE PACHA", as. vrijdag en zaterdag en zondag met medewerking van bekende artiesten! Nor male prijzen. Op vertoon van 65 plus kaart bier 0,25 cent. "De Pacha", Hoog straat 51, Schiedam. Tel. 268557. Te koop: gave Mini 850, bj. '74, 1950,—. Tel. 265550. Te koop: luxe salon kast, org. eiken. Westvest 197, tel. 734364. Te koop: Yamaha dwarsfluit.nw./ 695,Tel. 010-343214. Te koop aangeb.: 4 pers. bungalow tent. J. Oud- egeeststr. 82. Voor al uw vrachtjes en vervoersproblemen is er een oplossing, even bellen 010- 267235. Gevraagd: nette jonge dame voor koffiehuis Ali Baba. Brugmanstr. 55, tel. 732500. Woningruil. Aangeb.: 4 k. benedenwoning met grote schuur, aan de Westvest 64f, huur plm. 115,p.m., ge vraagd: 6 of grote 5 k.wo- ning, hogere huur geen be zwaar. Tel. 262355. Autosloperij Erik Bijl vraagt: sloop schadeauto's te koop. Tevens alle onder delen te koop. Nw. Mather- nesserstr. 73, Schiedam. Tel. 010-267235. Wasmachines zo van de fabriek! Snelwassers 125,langzaamwassers 339,koelkasten 219, Indesit 438,AEG Tur- namat S 938,centrifu ges 89,droogtrommels 299,—. HOWACO, Edi- sonstraat 47b, Schiedam. Tel. 152984. Groot CARNAVAL FEEST IN "DE PACHA", a.s. vrijdag en zaterdag en zondag met medewerking van bekende artiesten! Nor male prijzen. Op vertoon van 65 plus kaart bier 0,25 cent. "De Pacha", Hoog straat 51, Schiedam. Tel. 268557. Te koop: Ford Taunus, Lbl., 2 drs, van le eigenaar, iz.gst., 65.000 km., elke keuring toegestaan, 5350,—. Tel. 738923 na 18.00 uur. Onderwijzer zoekt in val werk. Tel. 010-621893. Honda MT MB even opletten hoor! 1 Maart wor den ze echt 200,duur der, dus evens snel geld ver dienen bij NOVA, Halley- straat 2, Schiedam, 263596. Wegens vertrek goed tehuis gezocht voor Drentse Patrijshond. Tel. 730987. Groot CARNAVAL FEEST IN "DE PACHA", as. vrijdag en zaterdag en zondag met medewerking van bekende artiesten Nor male prijzen. Op vertoon van 65 plus kaart bier 0,25 cent. "De Pacha", Hoog straat 51, Schiedam. Tel. 268557. Voor gasflessen en pe troleum en tevens verkoop nieuwe butagaskachels, v.d. Zouwen's olie en gashandel, tel. 152497, Dr. Zamenhof- Sraat 13a, Schiedam. Te koop: nieuwe Atag inbouw gas/kookplaat, f 375,—. Tel. 267777, na 17.00 uur. Te koop: antiek buffet- je; antieke linnenkast; tevens geloogd grenen buffetje. A. v. Wijk, Zuidbuurt 51, Vlaardingen, tel. 010- 345709. Te koop Stampersgat: leuke woning met cv. Inde ling: kamer, keuken, bijkeu ken, wc, douche, garage, le verdieping: overloop, 4 slaapkamers, balkon, 2de verdieping: grote zolder; di rect te aanvraarden. Tel. 01651-3316. Te koop: wit wand meubel 2 mtr. nog mooi Alph. Ariënsstraat 24, tel 734682. Te koop: parterrewo ning bestaat uit 4 kamers open keuken, tuin me stenen berging. Geheel ver bouwd, kooppr. 68.000,— kk. N ic. Beetsstraat 34a Schiedam. Te koop: koperei kroonlamp met kapjes. Eg berts, v. 's Gravesandestraa 49b, Schiedam. Voor Behang en wi- twerk, schilderwerk, het leg gen van plastic en zacht- board plafonds. Vrijblijvend prijsopgave. Nu ook van te gelwerk, stucadoorswerk, metselwerk. VERBOOM, Boerhavelaan nr. 98a, tel. 261972. Ook uw oude auto is geld waard 25,tot 1500,voor elke comple te auto. Tevens alle onder delen, tel. 702964 b.g.g. 156068. Nu Westhavenkade 72, Vlaardingen. Tevens vrijwaringsbewijs. Antiek 't Schippertje biedt te koop aan: kasten, klokken, kisten, tafeltjes, stoelen enz. Keenen Burg- weg 17, Schipluiden, vrij dagavond 7-9 uur; zaterdag 10 t/m 5 uur. SCHIEDAM Meestal moet de politie er op uit om gestolen spullen van gedupeerde eige naren te achterhalen. Deze week deed zich echter het om gekeerde voor. Het gestolene is terecht, maar de eigenaar is zoek. Op het bureau aan de Lange Nieuwstraat staat momenteel een donkerbruine boodschap pentas te wachten op zijn rechtmatige eigenaar. Vermoedelijk behoort de tas aan de mevrouw, die meende op 17 februari bestolen te zijn in de schoenenwinkel van Van Dalen aan de Broersvest. De vrouw meldde deze diefstal wel aan het winkelpersoneel, naar verzuimde bij de politie aangifte te doen. Nu de tas te recht is zit de politie er mee in de maag. De tas werd teruggevonden op de plaats van de diefstal, namelijk in de winkel. Hij stond gewoon tussen de an dere tassen in een rek met koopwaar. In de tas bevonden zich nog alle spullen die de eigenaresse meende, voorgoed kwijt te zijn: enkele persoonlijke pa pieren, een toiletetui en een bankbiljet van honderd gul den. De bewuste dame wordt ver zocht alsnog kontakt op te ne men met de Schiedamse poli tie. Men schrijft ons: „Hoera. De Goeman Borgesius- school heeft 2 pakketten met artike len naar het schooltje in Sippima duwa verstuurd. Inhoud: schoolma teriaal zoals krijtjes, potloden, pa pier, schoolbordenzwart, balpoints, enzovoorts; verder een E.H.B.O. kist, een klok, een r ietmachine en meer erg nuttige dingen. Behalve deze artikelen zijn tekenin gen, die door (alle) kinderen van de school zijn gemaakt, opgestuurd. Hoera. Met elkaar hebben wij 3000,— bij elkaar gebracht vo^-het landbouwprojekt. Goed voor het verbouwen van 10 are rijstveld, af zettingsmateriaal (voor wilde die ren), mest en transport en beplan ting van 500 bananenstruiken. Weer Gebruikte auto's van Otohome zijn klein geprijsd en groot van klasse. Logisch. Bij Otohome komen alleen de keurige karren, die nog jong van jaren en recht van lijf en leden zijn. Bovendien worden ze door onze gespecialiseerde vakmensen van onder tot boven nagekeken en kompleet gerepareerd. Met Bovag-garantie. ANWB-keur en het speciale Otohome waarborg waar u de eerste tienduizend kilometer zorgeloos mee voort kunt. James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010 353533

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 15