Winterse sfeer in Beatrixpark met z'n drassige weidevelden Het Nieuwe JidU5MidU polyplastic kreisel VJurth& —Verschoor Inbraak in grillroom \w produktie- polyplastic heeft goedbetaald vast werk ERTAN Optiek „ARGUS" KONTAKTLENZEN RENAULT AUTOBEDRIJF Roel den Hartog trainer HBSS DE VOLVO EN DAF SPECIALIST T. V. DEFEKT? RADIO ABA JONGE GEBRUIKTE AUTO'S Auto's-Garage-Rekreatie Wij helpen direktü! UITDEUKEN SPUITEN WK Sm BEERS Voor alle soorten met Bovag-garantiebewijs vindt j u in de showroom van Bettoweg 27, achter station Schiedam Telefoon 621161-152222 i SCHIEDAM Gisteravond Is by de zaterdag KNVB vierde klasser HBSS de nieuwe trainer voor het volgend sei zoen bekend geworden. Uit de 20 kandidaten had het bestuur een ruime keuze en ook de selectie- groep heeft hierin meebeslist. Zes hier van waren uitgenodigd voor een ge sprek en uiteindelijk is de keuze geval len op Roel den Hartog. Deze 26-jarige trainer is in het bezit van een B-licentie en heeft vier jaar in de betaalde jeugd van Ajax gevoetbald. Daarna is hij jeugdtrainer geworden bij De Volewijckers in Amsterdam. Momenteel traint Den Hartog nog een zondag KNVB vierde klasser eveneens in Amsterdam. Wegens werkzaamheden is hij sinds kort in Monster komen wonen en zo doende is hij met HBSS in contact ge komen. Roel den Hartog volgt Leo van Graa- feiland op, die vier seizoenen by de Schiedamse vereniging werkzaam is geweest als trainer. Nieuw Mathenessestraat 11-13 Schiedam Tel 010-260012 Ook levering en reparatie alle merken Specialisteq op CAI-gebied Telefoon 26Ó778 - 733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop inruil reparatie ook voor uw verlichting is veel voordeliger bij Buitenhavenweg 160 Telefoon 261046 VRIJDAG 27 FEBRUARI 1981 Stadsblad Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 33 Edities. Wekelijkse totaal oplage 980.000 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland - Oplage 179.025 De vroegere Westabtsmolen die binnenkort weer in functie kont. De bemaling- suitlaai wordt echter vervangen door een buizenstelsel, nu de oorspronkelijke na de verlaging van het waterpeil is drooggevalloi. SCHIEDAMWandelaars die gedu rende de wintermaanden, als even kan, het Prinses Beatrixpark opzoeken, doen er goed aan zich niet buiten de verharde voetpaden te begeven. Wie dat wel doet moet laarzen aantrekken. In deze winter, met z'n grillige weersa- spekten, voorafgegaan door een nat najaar, veranderde de grasvelden in moerassen, iets wat niet vreemd is in een gebied dat uit laagveen bestaat. Eens was het de West Abts Polder en een gedeelte van West Polder Tiend met een georderde water huishouding die alle aandacht vereiste van het wa terschap Middendelflanden en inge landen. Nn is het verkregen recreatiegebied een zorgenkind van de afdeling plant soenen, dienst gemeentewerken Bij de aanleg zijn overal drainages aangebracht in de uit laagveen bestaan bodemstructuur, een veenlaag die als maar blijft inklinken, vooral op de plaatsen waar eens sloten en andere watergangen de polders doorsneden. Constant is men dan ook bezig, gedu rende de wintermaanden de laagste punten van het park op te hogen. Na de opheffing van de Poldervaart als wetering kwam een nieuwe waterhuis houding tot stand met als voorlopig eindpunt de bouw van een nieuw ge maal in het industriegebied, de 's - Gravenlandse Polder. Van hieruit dreigde watervervuiling op te treden in de vijvers en verbindings watergangen van het park. Dit kon worden voorkomen met onder meer het park van een eigen waterhuishouding te voorzien. WESTABTSMOLEN Na de verlaging van het waterpijl by een reconstructie van de vroegere pol dervaart werd de Westabtsmolen niet meer benut voor een bemaling van de parkvyvers. Hiervoor in de plaats kwam een nood- bemaling ter hoogte van de enclave ,JHet Windas" nabij de dorpskern van Kethel. Binnenkort gaat de Westabtsmolen deze taak overnemen die hiervoor in gereedheid wordt gebracht. De pompinstallatie van deze meer wa- termachien dan molen heeft een hoge re bemalingscapaciteit al zal deze niet tenvolle worden benut. Momenteel is de installatie in revisie en krijgt een automatische bediening. De verandering in het bemalingssysteem wijst er op dat van gemeentewege alles wordt gedaan om het park zo droog mogelijk te houden in natte jaargetij den. Dermate droog overigens, dat het bomenbestand, in het bijzonder de tal rijke fraaie woud- en loofbomen, beter kunnen wortelen dan nu het geval is. Oranjestraat 19-21 Koopcentrum Schiedam .Koningshoek" Tel. 266431 Maassluis Tel. 01899-19039 Lid A N V C SCHIEDAM Bij de grillroom Bea trix aan de Parkweg is deze week inge broken. Onbekenden vernielden een ruit en betraden de snackbar. Zij bra ken een speelautonaat en een sigaret tenautomaat open en namen daaruit alle muntstukken mee. Onbekend is voor hoeveel de eigenaar, een 36-jarige Vlaardinger, is gedu peerd. Ook het schadebedrag is nog niet vastgesteld. Een goedbetaalde vaste baan, maar dan moet u bereid zijn hiervoor hard en serieus te werken. Wij vragen voor zo spoedig mogelijk Om dit te bereiken moet het waterpeil van de vijvers en verbindingssloten te vens omlaag. De waterpartij is geleidelijk aan ondie per geworden. Deels door een vorming van bagger doch tevens door inklin king van het laagveen. Een belangrijke rol speelde ook de aanleg van Rijksweg 20. Door het gewicht van het zandtracé werd hier en daar de vijverbodem om hoog gedrukt. PROVINCIALE STATEN -vT* Indien men nu zou overgaan tot het verlagen van het waterpeil bestaat de kans dat op verschillende plaatsen de vijvers droog komen te liggen. Bovendien komt dan de kostbare vis- stapel in gevaar. Al enkele jaren be staat bij de gemeente het plan de vij vers te laten uitbaggeren. Hiervoor is als proef al eerder een ver- bindingssloot door de Heidemaat schappij uitgediept. Nu ligt een plan klaar om op deze wijze ook de vijvers onderhande te nemen. Voorlopig met het wegzuigen van de laag bagger op de bodem om vervol gens te gaan graven in de eigenlijke veenlaag. Een langdurige en kostbare operatie waarvoor de gemeenteraad al geruime tijd geleden het vertrekken van een aanvangskrediet heeft goed gekeurd. Het groen licht voor het maken van een begin moet echter komen van Provin ciale Staten van Zuid-Holland! Als gebruikelijke procedure volgt drie maanden na de aanvraag van beschik king bij de Provincie. Bij een gunstige beslissing zal de gemeente dus in het komende voorjaar de werkzaamheden doen starten. ONDERHOUD Momenteel is personeel van de afde ling Plantsoenen en Gemeentewerken in het park druk aan het werk. Na het verbeteren van walbeschoeiingen wor den weer terreinophogingen aange bracht waar dit noodzakelijk is. Bomen worden bygesnoeid en hou twallen uitgedund teneinde onderbe groeiing meer lucht te verschaffen. Aan verschillende heesters is al waar te ne men dat de lente in aèntocht is. De voorjaarszon zal er hopeiyk voor kunnen zorgen dat de grasvelden snel opdrogen, zodat het park weer vele mensen uit Schiedam en verre omge ving veel natuurgenot en andere wyze van rekreatie kan bieden! Personeel van de afdeling plantsoenen, Gemeentewerkoi, Is bezig met het snoden van bomen. U moet wel in 2-ploegendienst willen werken. Wilt u meer weten, eens langs bij onze personeelsafdeling. Wij zijn van maandag t/m vrijdag vair 9 tot 4 uur tot uw beschikking. Ons adres is Strickledewe<jJ2in de Spaansepolder. U kunt ook telefonisch inlichtingen krijgen telefoon 010-15.30.00, Polyplastic BV produceert in een modern opgezet bedriji in Rotterdam-Spaansepolder een voor Europa toonaan gevend programma van vensters voor caravans van hoogwaardig acrylaat glas. Nu óók in Schiedam, Stationsplein 2, tel.:010-37.70.99.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1