Wantoestand in schaftlokaal" RET-chauffeurs voelen zich in de kou gezet De Lyrische Komedie in „Het Liefdeselixer" 1 HVËV i Milieuambtenaar op AVRO radio Don Quishocking in Stadsgehoorzaal Wereldgebedsdag 99 SCHIEDAM Zo'n 40 tot 50 RET chauffeurs hebben woensdagochtend in de vrieskou geprotesteerd te gen wat zij een ontoelaat bare wantoestand noemen. De protestaktie vond plaats op het Stationsplein en was gericht aan het adres van hun werkgever de RET, die zijn personeel in een ge brekkig onderkomen laat bivakkeren. Het wachthuisje op het sta tionsplein waar de chauf feurs hun boterhammen opeten is te klein, heeft geen warm water en de sa nitaire voorzieningen laten te wensen over. OPWINDEND - HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 27 - VRIJDAG 27 FEBRUARI 1981 Kamperen In de kou.Mogeljjk kragen de RET chauffeurs een portocabta? Dit deelden de aktievoerende chauffeurs desgevraagd aan voor bijgangers mee, die verwonderd bleven stilstaan bij de kleurige tent en de campingstoeltjes die de man nen van de RET naast hun wacht huisje hadden opgesteld. LIJNTJE De chauffeurs besloten tot deze ak- tie nadat een aantal brieven aan di- rektie en ondernemingsraad niets had uitgehaald. „Ook in de begro ting voor 1981 is niks te vinden over verbetering van onze situatie. We hebben het gevoel dat we aan het lijntje worden gehouden", aldus één van de chauffeurs. De in Schiedam werkzame chauf feurs voelen zich des te meer „ge pakt" omdat de meeste van hun Rotterdamse collega's wel over riante kantines beschikken, zoals die in het hoofdvesting aan de Klei weg, of de twee speciaal voor het metropersoneel bestemde eetzalen. „Van die kantines zou menig parti culier bedrijf schrikken, zo mooi zijn die," aldus een jaloerse chauf feur. Als hij zijn eigen situatie ver gelijkt met die in Rotterdam, komt hij er maar bekaaid af, vindt hij. Het hokje aan het Stationsplein is bestemd voor maximaal zes men sen, maar tijdens de aflosuren, rond twaalf en drie uur 's middags, proberen twintig man mudje aan mudje daar een plekje te verover en. GEISER Er is verwarming, maar geen warm water. Vuile handen kan men er niet wassen. Heet water om koffie te zetten is er ook niet. En de afwas kan niet gedaan worden. Vandaar dat de chauffeurs zich met plastic bekertjes behelpen. Duizenden van die handige drinknapjes worden per maand in de prullenbak ge gooid. „Dat kost toch óók geld"? roept een chauffeur, verontwaardigd door het argument van de RET dat er geen geld is voor een elektrische geiser (een gasgeiser mag niet vol gens de voorschriften, daar is niet voldoende zuurstof voor aanwezig in het benauwde hokje). „Een regelrechte wantoestand", meent Ten andere chauffeur, op zijn handen blazend tegen de kou. Smalend zegt een ander „Ze willen het openbaar vervoer verbeteren, Laat ze dan eerst zorgen dat het personeel het naar zijn zin heeft. Zo laat je motivatie toch te wensen over?" De aktie werd woensdagmorgen ook bijgewoond door vertegen woordigers van de DC Vervoer van de RET (Dienst Commissie), een soort ondernemingsraad van de tram- en busmaatschappij. Zij konden ook niets aan de situatie veranderen; de beslissing moet ge nomen worden in de medezeggen- schapcommissie, en goedkeuring krijgen van de direktie. Overigens zitten de chauffeurs-op het Rotterdamse stationsplein met dezelfde problemen. Aan hen heeft de RET een portocabin beloofd, een verplaatsbaar hokje met alle no dige voorzieningen. VREK „We hopen maar dat wij ook zo iets voor elkaar kunnen boksen. We hebben niet alleen meer ruimte no dig, maar ook beter sanitair. In dit hokje is maar één toilet, en dat is niet ideaal nu er ook vrouwelijke chauffeurs op de bussen zitten". Een portocabin lijkt ook voor de Schiedamse situatie de voor de hand liggende oplossing. Of er nieuwbouw zal komen blijft de vraag: de grond waarop het wacht huisje staat is niet van de RET. Bovendien bestaan er bij de ge meente vage plannen om het com plete busstation in de verre toe komst te verhuizen van het plein naar de boveningang van het sta tion, aan de Horvathweg. De eisen van de chauffeurs zijn in elk geval duidelijk genoeg. Aan het omstreden wachtlokaaltje was een spandoek bevestigd: „De RET een vrek? Welnee, wij „zeuren" over koud water en ruimtegebrek". SCHIEDAM Na een succesvolle toernee met Mozarts „Impressa- rio", de „Offenbach Soirée" en Tv- opnamen („Impressario" voor de KRO), gaat het gezelschap „De ly rische komedie" in februari en maart op reis met „L'elisir da- more" oftewel „Het liefdeselixer", een komsiche opera in twee bedrij ven van Gaetano Donizetti. Het toerende gezelschap doet ook Schiedam aan. Op dinsdag 3 maart speelt „De lyrische komedie" in het Passöge Theater. „Het liefdeselixer" is de eerste avondvullende produktie van Ne derlands jongste operagezelschap. De voorstelling is speciaal opgezet voor en in samenwerking met een aantal kleinere theaters en cultu rele centra met publiek dat vraagt om opera, maar waar het regio-ge bonden gezelschap Forum en de Nederlandse Operastichting met hun groots opgezette produkties doorgaans niet komen. De aanpak is geheel in de stijl van „De lyrische komedie": intiem van formaat en gericht op 't vertellen van een verhaal dat boeiend is voor iedereen: jong en oud, opera-min naar en opera-hater. Ook dit keer zingt en speelt een ensemble van jong en enthousiast zangtalent: Dieuwke Aalbers, Karstine Ho- vingh, Ton Kluizenaar en Frits van Erven Dorens. Als speciale gast is er de ervaren Max van Weegberg (van het Klein Muziektheater) in de rol van Dokter Dulcamara. Koor en orkest van de „Lyrische komedie" staan onder leiding van dirigent Hans Rotman. De leider van het gezelschap, Hendrik Bon- neur tekent voor regie en ontwerp. „L'elisir D'amore" is bij de opera liefhebbers bekend om de be roemde c „Una furtiva lagrima", een lievelingsnummer van elke lyri sche tenor. Het libretto is van Fe lice Romani, befaamd tekstdichter die ook werkte voor Rossini (Turco in Italia) en Bellini (Norma). ..Het liefdeselixer" is een opera met opwindende muziek op een ontroe rend verhaal over de verrukkingen en verschrikkingen van verliefd heid en liefde: de schuchtere Nemo- rino is gefascineerd door het zelfbe wuste gedrag van Adina, de jonge pachteres van een boerderij op het Italiaanse platteland. Het raffinement waarmee ze zijn gevoelens bespeelt maakt Nemo- rino alleen nog maar verliefder. Hij laat zich zelfs een „liefdeselixer" aansmeren. Met veel pijn en moeite ontdekken de twee hun eigen ge voelens en vinden ze elkaar: „Das Wunder der Liebe" of de werking van het elixer...? Het stuk is op 6 februari in de Haarlemse stadsschouwburg in pre mière gegaan. De Schiedamse voorstelling begint om kwart over acht. Kaarten kos ten 15 gulden, 17.50 en 20 gulden (Pas 65/CJP zijn geldig). De kassa van het Passage Theater is geopend tussen half één en vier uur en tussen zes en tien uur 's a- vonds. Telefonisch reserveren kan onder nummer 269563. Het theater is 's maandags gesloten. Prijsbrekers a 13,50 Novotel Schiedam zaterdag 28 februari zondag 1 maart Varkensrollade wet roomsaus maandag 2 maart dinsdag 3 maart ft4»nsdag 4 maart Chill con came met rijst donderdag 5 maart Stamppot boerenkool met worst vrijdag 6 maart Wij verzorgen koude schotels vanaf 13,50 per persoon met een minimum van 4 personen. Minimaal 1 dag voordien bestellen. HARGALAAN 2, Schiedam telefoon 713322 SCHIEDAM Op donderdag 26 februari heeft de AVRO radio een interview gemaakt met de Schie damse milieuambtenaar Theo van der Meer. Al veel Nederlandse steden hebben een milieuanbtenaar in dienst, maar niet allen hebben, zoals van der Meer, de bevoegdheid om pro cessen-verbaal uit te delen. Het klankbeeld over Van der Meer bevat ook een vraaggesprek met diens directe chef, de heer Hen driks, chef buitendienst van de VROM. Het programma wordt uitgezonden op donderdag 5 maart, 's ochtends om vijf voor half tien op Hilversum I, in „Avrodité". VLAARDINGEN-Het nieuwe pro gramma, dat de kabaretgroep Don Quishocking op zaterdag 7 maart, aanvang 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal presenteert is getiteld „Wij zijn volstrekt in de war". De leden van de groep denken veel en vaak na over het leven en als je dat doet is de kans groot aat je volstrekt in de war raakt, zoals ook onze sa menleving in de war is. Dat je hierbij veel kunt lachen, maar ook ontroerd kan raken hoopt Don Quishocking met dit programma te bewijzen. Ze hopen U zelfs aan het denken te zetten. Toegangsbewijzen a 12.50 (CJP en PAS 65 7.50) vanaf maandag 2 maart dagelijks aan de kassa ver krijgbaar van 10-13 uur en van 10- 21 uur. SCHIEDAM In het kader van de Wereldgebedsdag zullen in Schiedam vier diensten plaats vinden. Christenen uit 180 landen volgen dezelfde liturgie, voorbereid door Indiaanse vrovwen, vertegenwoordigers van hun stammen uit alle delen van de Verenigde Staten. In hun gebed wordt de bezorgheid uit gesproken over „het misbruik van Gods schepping", door bijbelfragmen ten, gedichten en uitspraken van india- nenl eiders. De diensten worden gehouden in: Bejaardencentrum „De Harg", Harg- plein, op donderdag 5 maart om 10.30 uur. In de Jacobuskerk, Kerkweg 53, op vrijdag 6 maart om 19.30 uur, m.m.v. het koor van deze parochie. In het dienstencentrum „De Woudhoek", Heyermansplein, vrijdag avond 6 maart om 20 uur. In de Noletkapel, Juliana van Stol bergstraat, op vrijdag 6 maart 19.30 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 27