Kamerbreed karnavalstapijt na vier dagen opgerold Randstad-Edities Foto's: Lody Kruithof WITTE SCHAAP HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 15 WOENSDAG 4 MAART 1981 Vreemde verschijnselen op het plein voor het stadhuis. Deze twee was het balten te kond. overhandiging Kleumende optocht. De laatste feesturen, gisteravond tn zaal Irene. van de stadssleutel. Maar koud was het w»l. De burgemeester, wachtend op tiet bordes, wreef zich ln de handen. De kou was soms groter dan het genoegen. overweldigend druk. Toch waren er fraaie carnavals- gasten te zien. Burgemeester Te Loo, geflankeerd door CDA-raadslld Els Hellwig, haalde dinsdagavond de sleutel terug. Daar werd het „kamerbrede tapijt" voor het eerst schetterend ontrold en niemand, de hoogwaardigheids- Muziek vanonder een paraplu. SCHIEDAM Het kamerbrede karnavalstapijt is opgerold. Het „Paard" staat weer op stal en de fluitketels zijn teruggezet op het pannenrek. Gisteravond laat schal den de laatste feesttonen in zaal Irene, waar smaakmaker Prins Ge- raldo en de zijnen dit jaar resideer den. Burgemeester Te Loo kwam daar gisteravond, vergezeld van een groep gemeenteraadsleden, per soonlijk de stadssleutel terughalen. Zaterdag had hij deze vrijgevig aan de Prins en diens gevolg overhan digd, met de schertsende woorden dat hij het „toch zat was" daar mee doelend op de koude en de re gen die hardnekkig probeerden een domper op de feestvreugde te zet ten. De stadssleutel is nu opgeborgen in een koffertje. Het is uit met de leut. In vele achterhoofden bruist de stemming, een beetje dof en schrij nend wellicht, nog wat na. Tijdens het vier dagen durende be wind van Prins Geraldo en diens Raad heeft Schiedam eens te meer bewezen, aanspraak te kunnen ma ken op Carnavalsstad Nummer Eén van Rijnmond. „We mogen dan nog niet uitgeroe pen zijn tot Hoofdstad, we weten in elk geval wat feestvieren is", aldus de kleumende Prins zaterdag op het bordes van het oude stadhuis. Na de aankomst van de totaal ver regende, uit ongeveer vijftig wa gens bestaande stoet, gingen in de voormalige raadskamer al gauw de voetjes van de vloer. bekleders niet uitgezonderd, kon de verleiding tot een polonaise lang weerstaan. Driemaal, zaterdag, maandag en dinsdag, is er tot diep in de nacht gefeest in zaal Irene aan de Lange Haven. Een zee van blauwe kielen maakte daar zaterdagavond de be kendmaking van het Witte Schaap mee. Tot aller verrassing was daar voor uitverkoren de Historische Vereni ging Schiedam, wegens de alge mene waardering voor het boek „Bouwkundig bezit van de stad Schiedam". Op het boerenbal van enkele weken geleden kozen De Rietzeilers al het Zwarte Schaap, Radio Veronica Schiedam, de opgepakte illegale zender die zich voornamelijk richtte op de ouderen, zieken en al leenstaanden. De dans rond de schapen is nu ver stomd. De hele carnavalsmenage rie moet weer een jaartje op stal. Op bijgaande foto's wordt nog een maal geïllustreerd dat in de Riet- zeilers-spreuk „betere energie dan carnaval is er nie" veel waarheid schuilt. In de oude raadszaal gingen de beent jes van de vloer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 15