Wij reden de Suzuki SC 100 GX De nieuwste SUZUKI. EEN R444ZEND KNAP KARRETJE. DENK GROOT.... RIJ KLEIN! Wat u ook doet, bij Walpa zit u goed! - n - - 7 v k I Door: L«o de Ruiter UIL,. 'tm Rij-impressie NOORDMOLENSTRAAT 36 3111 PD SCHIEDAM, TELEFOON 010-267775 3 «i, Randstad-Edities 33 huis-aan-huis bladen met een totaal oplage van 980.000 ex. Suzuki is één van de laatst nieuwgekomene op de auto markt. Op de RAI 1979 werd Suzuki voor het eerst gelan ceerd, het merk zelf was na tuurlijk wel bekend, voorna melijk uit de motorwereld. In' de automobielindrustrie is Suzuki echt een nieuwkomer en het is dan altijd maar af wachten of het ook een blij vertje wordt. Welnu dat ziet er heel duidelijk naar uit, want Suzuki heeft nu al haar plaats bewezen en het assortiment is ook uitgebreid tot een drietal modellen, name lijk de Suzuki personenwagen de hier besproken SC 100 GX, de Suzuki bedrijfswagen ST 90V of 90K en de Suzuki terreinwagen de LJ80 in Softtop en Hardtop. W /V: -is».» «gigff yy /-■ >„-< Het personenwagen model wat nu verkrijgbaar is van Suzuki hoort heel duidelijk thuis bij de mini-achtigen, zij het dat het een heel typische mini is, het is een mini-coupé. Als zodanig zou men de Suzuki SC 100 GX exclu sief kunnen noemen. Het is een bijzonder aardig tonend wagentje, aan het ontwerp is echt veel aandacht besteed. Maar niet alléén de buitenkant is exclusief, ook de binnenzijde. Hij is bijzonder luxueus ingericht met alles erop en eraan, wie het dashboard aan schouwt, waant zich in een echte sportwagen. Wie daarna de wa gengrootte en klasse beziet, zal dan toch enigszins een glimlach op zijn gezicht krijgen, maar wie dan gaat rijden, merkt dat die sportwagen qua prestaties er best zijn mag. Maar laten we nog niet te veel op de cijfers ingaan, die komen zo straks bij de rij-impressie nog even ter sprake. De Suzuki CS 100 is met zijn lengte van 3.19 m. en breedte van 1.40 m. (hoogte maar net 1.23 m.) en zijn gewicht van 640 kg. een zeer kleine sportcoupé. Het zal duidelijk zijn dat de bin- nenmaten ook klein zijn en door dat achterin de motor is geplaatst en voorin het reservewiel met de accu en diverse vloeistofreservoirs en het boordgereedschap blijft er voor bagageruimte ook weinig over. Wel kan de rugleuning van de „achterbank" naar voren wor den geklapt zodat dan een bagage ruimte wordt gecreëerd die ook nog makkelijk toegankelijk wordt gemaakt door het geheel te kun nen openen vanSle achterruit. Dan Suzuki introduceert een nieuwe personenwagen de Suzuki Alto. Het is een echt gezinswagentje geworden, waar vier personen nu mak kelijk een plaatsje in kun nen vinden terwijl er ook voor bagage ruimte over blijft. Hij is er in 3 en 4 deu ren en in een bestel. Er zit een 3 cilinder motor in van 796 cc en een vermogen van 40 PK. De prijs ligt rond de ,10 mille. blijft natuurlijk wel een tweeper soons auto over, maar een vierper- soons reiswagen zou ik deze Suzu ki ook niet willen noemen. Het is eigenlijk een auto voor iemand al léén of hooguit twee personen en een kind of hond. De wagen wordt dan ook het meest verkocht aan jonge mensen (alleenstaand) of als tweede auto. Dan heeft hij ook alle voordelen, snel en sportief, zeer zuinig in gebruik en goedkoop in aanschaf, want hij kost meLalles er op en er aan slechts 11.795,- Prestaties en verbruik Na deze wat lange inleiding, nu een wat kortere impressie van het rijden met de Suzuki. Enerzijds zijn in de inleiding al een aantal rijkwaliteiten naar voren geko men, anderzijds kan een ieder wel begrijpen dat de rij-eigenschappen ook in de catagorie mini-achtigen thuishoort. Van een dergelijke car- rosserier-lengte c.q. wielbasis mag men niet al te veel comfort ver wachten. Allereerst de prestaties die geleverd worden door een wa- tergekoelde viercilinder in lijn motor met een inhoud van 970 cc en een vermogen van 49 PK. De motor is dwars achterin geplaatst en drijft de achterwielen aan. De topsnelheid is 134 km./u., de acce leratie van 0-80 km./u. 10.5 sec. en 0-100 km./u. 18 sec., versnellen rr van 100 naar 120 km./u. kost 16.5 sec. Het verbruik is bij 80 km./u. 1:21.9 en bij 100 km./u. 1:18, de m«ter neemt met normale benzine genoegen, er kan overigens maar 26 liter in de tank. Wegligging De besturing ,is tamelijk direkt en zeer nauwkeurig, het stuurkarak- ter is neutraal. De bediening is licht, bij tijd en wijle geeft dit een vaag wegkontakt. Gevoegd bij het feit dat de wagen klein en licht is, is de koersvastheid op de rechte weg dan ook niet al te geweldig. Wegoneffenheden als wel zijwind beïnvloeden de koers. In bochten doet de Suzuki het echter goed, uitbreken is er niet bij, de carros serie helt niet over. Verder is de wagen en nu mede dankzij zijn af metingen zeer vlot handelbaar, de draaicirkel is maar 9 meter. Comfort Over het comfort kunnen we kort zijn, voor een dergelijke kleine wagen valt dat alles mee, maar het moet toch duidelijk zijn dat o.a. door de wielbasis wegoneffenhe den wel worden gevoeld. De vering is kort, de schokdemper werking goed. De voorstoelen zijn echter redelijk soepel en vergoe den een hoop, zij zijn wel aan de kleine kant, maar dat is in een dergelijke wagen begrijpelijk. Hoofd- en beenruimte zijn uiter aard niet overbemeten. Door de goede verstelbaarheid van de voorstoelen kan je voorin toch pri ma zitten, voor achterpassagiers blijft niet veel plaats over. Zoals al gezegd is de Suzuki zeer compleet uitgerust, de geluidoverlast valt mee, bij 80 km./u. geeft de meter 72 decB aan, bij topsnelheid is dat 85, allemaal wagengrootte eigen. f 11795,- in cl. BTW af Heinenoord. SUZUKI De Suzuki SC 100 GX is ongetwij feld de opvallendste sportcoupé van Nederland, 'n Onvergetelijke vorm. Maar behalve dat heeft-ie meer wat 't onthouden waard is: sportstoelen, sportstuur, een complete cockpit inclusief toerenteller, dagteller, temperatuur meter, radio en een rits controlelampjes. Plus: achterruitverwarming, inter- AUTOMOBIELBEDRIJF valschakelaar, el. ruitensproeier en aansteker. Zijn fluisterende semi-midden- motor zorgt voor een weergaloze wegligging en een buitenlandse topsnelheid van meer dan 140 km. Verbruik: 120 km 7,11. (1:14), stad 6,71. (1:15) en bij 90 km. 5,01 (1:20)! En dat alle maal op normale benzine. Terwijl u tijdens de proefrit nog veel meer zal opvallen.De sleutels liggen klaar bij: SUZUKI

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 29