Derde nederlaag voor WK; Promotie nu wel verkeken Bank Mees Hope nv DRIES Zaalvoetbal kampioenschap Schiedam in mei gehouden 9*2% De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. UB SFAANSEPQLDFR Vechtpartij op arbeidsbureau ■I II .- yv - yf HMiiMnHl HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 11 MAART 1981 WK trainer Jaap Klepke: „We kunnen nu wat vrijer uit gaan spe len en zijn nu wat onder de druk uit". SCHIEDAM .Jk ben teleurgesteld door de nederlaag maar trots met zoTi elftal", was de eerste reactie van WK trainer Jaap Klepke na afloop van de thuiswedstrijd zaterdag tegen koploper Rockanje die WK met 1-2 heeft verlo- „Wy hebben ontzettend goed gevoet bald, maar doelpunten beslissen nu eenmaal de wedstrijd en die konden wjj zaterdag niet maken. Met goede com binaties waren ze wel by de vleet aan wezig en de tegenstander stond de ge hele wedstrijd met de rug tegen de muur. Wy moesten winnen om mee te biyven doen In de race voor het kampioenschap", ging Klepke verder. .Met nog zes wedstrijden te gaan is de achterstand nu wel erg groot geworden. Dat wil niet zeggen dat we nu de moed verliezen, want dat mag je in het voet bal natuurlijk nooit. Ik denk dat we het nu moeten laten varen wat betreft het kampioenschap. We kunnen nu wat vrijer uit gaan spe- 1 ai en de druk die we het hele seizoen al hebben gehad zijn we nu wat kwijt. We hebben het nu niet meer in eigen hand en zouden eventueel nog kunnen profiteren van misstappen van de twee koplopers", sprak de Kethelse trainer zich nog enigszins moed in. Rockanje heeft nu vijf punten voor sprong geheel WK staan voor ver meend buitenspel en kon de rechtsbui- tai van Rockanje doorgaan en on houdbaar voor doelman Hans van Oudheusden, de stand op 0-1 brengen. BETER LOT VERDIEND Nog geen minuut daarna gaf Peet van der Meer een gave voorzet, maar de kopbal van aanvoerder Piet Byi had een beter lot verdiend dan op de bo venlat terecht te komen. Het leed voor WK werd na 35 minu ten nog erger. Via een counter brak Rockanje weer uit en door en mi stasting van de overigens voortreffe lijke WK doelman werd het 0-2. WK protesteerde nog wel voor buitenspel", dat was het ook duidelijk", volgens trainer Jaap Klepke", maar onze grensrechter Willem van Puffelen Iffiii» Koppend probeert Peet van der Meer hier de doelman van Rockanje te verschalken. Intelligent sparen. Metde Meesrente «F Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld. In 'maart 1981 bedraagt het 9'/2°'o. Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. Méér geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. rekening Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de Meesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening. Schiedam. Oranjestraat 64; (010) 34 02 22: Vlaardingen, Sehiedamseweg 53; (010) 34 02 22. vlagde niet en dan moet je zich bij de leiding neerleggen". Zeven minuten voor het laatste fluit signaal van de erg autoritair optreden de scheidsrechter Gerard van de Berg, begon Ruud de With en solo-actie. Hij speelde drie verdedigers volkomeuit en zette toen ook de Rockanje doelman op het verkeerde been. Beheerst schoot hij daarna in en bracht de achterstand te rug tot 1-2. In de resterende tijd kreeg WK nog volop mogelijkheden, maar geheel Rockanje stond op de doellijn en er was geen doorkomen meer aan. Een kwartier voor tijd wisselde de WK trainer nog twee spelers om. Ge rard Heydra en Piet Bijl en een wed strijd meer gespeeld als WK en NBSW staat nu drie punten voor, maar heeft nog een wedstrijd te goed. KLAD ER IN GEKOMEN „Na de winterstop is de klad er een beetje Ingekomen", gaat Jaap Klepke verder", niet wat voetbal betreft, want de jongens gaan er elke wedstrijd weer enthousiast tegenaan. Maar we komen niet meer tot scoren toe en dat is het grote verschil met het vorige seizoen. Toch blijf ik groots met dit elftal. Verliezen, maar je toch voor de honderd procent geven, is dan wel teleurstellend, maar ja zo moet je toch het hele voetbal zien". WK speelde het eerste half uur sterk aanvallend. Jos van der Meer en Aad de Bruyn stonden wegens een schor sing buiten de basis, maar werden goed vervangen door Gerard Heydra, die zijn debuut maakte in het standaar delftal en Nico van Puffelen. Na dertig minuten kreeg Ruud de With een uitgespeelde kans. HU onder- Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaliteitsautoplaat-en spuitwerk ïrrTTlï JAAR miikt 'f flik*}" Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540. nam een solo en ronde deze af met een voortreffeiyk schot, wat echter even ka1 rig door de goed In vorm zynde RockaiUe-doelman werd gestopt. Ook in de tweede helft speelde Roc kanje verdedigend maar werden daar ook door gedwongen door WK die maar bleef aanvallen, maar steeds de doelman van Rockanje op hun weg tot succes vond. Na 25 minutem in de tweede helft bleef werden naar de kant gehaald en op hun plaatsen mochten Jaap Scharloo en John Vlasblom opdraven. „Verse krachten hebben by ons wel eens meer succes opgeleverd", ver klaarde Jaap Klepke na afloop deze wisselingen toe. De opstelling van WK was: Hans van Oudheusden, Dick Zalm, Leo van der Ende, Nico van Puffelen, Coen Schef- fers, Ruud de With, Gerard Heydra (Jaap Scharloo), Plet Byi (John Vlasblom), Peet van der Meer, Peet van Mil en Marlo Zuidgeest. SCHIEDAM Op vrijdag 27 maart zal oud-scheidsrechter Henk van der Veer in het clubhuis van de voetbalvereniging Kethel de loting verrich ten voor de poule indeling van het zaal voetbalkampioenschap van Schie dam dat door WK voor de vierde maal georganiseerd wordt met ais in zet de „Jan Bijloo wisselbokaal". „Het zag er in het begin somber uit en het heeft veel moeite gekost om alles financieel rond te krijgen, maar alles is toch naar tevreden heid van de organisatie opgelost", vertelde een tevreden Ruud Kooy- mans als voorzitter van de organi serende vereniging. „De 24 deelnemende verenigingen hebben zonder bezwaar het in schrijfgeld van 100 gulden geaccep teerd en dank zij de sponsers; Reis bureau de Beer, poelier van der Sluis, kantineleverancier fa. de Jong, Roock speelautomaten, gebr. van Schie sloopwerken en de Bondsspaarbank Schiedam kan het kampioenschap voor de vierde maal gehouden worden", aldus Kooymans. De onderhandelingen die WK mo menteel nog met twee firma's heeft, zal naar alle waarschijnlijkheid wel rond komen. SPEELDATUMS Het kampioenschap zal weer wor den gehouden in de sporthal Mar griet en de speeldatums zijn; maan dag 4 mei, donderdag 7 mei, maan dag 11 mei en de finale-avond is donderdag 14 mei. Er worden 12 wedstrijden per avond gespeeld en op de eerste drie avonden komen alle verenigingen in het veld. Evenals vorig jaar wordt er weer gespeeld in zes poules van vier ver enigingen. De winnaars van de zes poules gaan over naar de finalea- vónd. Martinit werd de twee eerste keren dat het toernooi gehouden werd kampioen van Schiedam, maar vo rig jaar behaalde SW de titel bin nen door in de finale Martinit te kloppen. Elk jaar weer trekt het toernooi een enorme belangstelling en ook dit jaar zal de toegangsprijs weer één gulden bedragen waarvoor men dan 12 wedstrijden kan volgen. Ruud Kooymans tot slot; „Ik ben blij dat het toch weer gerealiseerd kan worden en hoe gek het ook klinkt, we denken nu al weer aan het volgend jaar, wanneer wij het eerste lustrum van deze kampioen schappen kunnen vieren". DEELNEMERS De deelnemende verenigingen zijn: BFC, DCMR, Demos, DRZ, Excel- sior'20, FCN'66, GAS, GTB, Groe- noord, HBSS, Hermes DVS, Marti nit, DACN Boys, Olympus, PPSC, SPSV, SFC, Schiedamse Boys, SVV, Schiedam, SVDPW, Ursus en WK. WK voorzitter Ruud Kooymans: „Alles is naar tevredenheid van de organisatie opgelost en dank zij de sponsors kan het toernooi voor de vierde maal gehouden worden". SCHIEDAM Een bezoeker van het arbeidsbureau aan de Valerius- straat heeft deze week doorslaande argumenten gebruikt om zijn wen sen kracht bij te zetten. Toen deze man, een 30-jarige Vlaar- dinger, het niet eens was met de gang van zaken zoals een werkne mer van het arbeidsbureau hem die uiteenzette, ging hij met deze op de vuist. De 25-jarige beambte liep enkele rake klappen op. Het geschil kwam hem op een opgezette wenkbrauw en een gebroken jukbeen te staan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 37