Manifestatieplein in Groenoord Openbare j—jcommissie 13 vergaderingen Na reconstructie van het Bachplein-Zuid Reconstructie uitgesteld Sociaal Raadsman In de paasvakantie schoolvoetbal- en handbaltoernooi Aanvragen bouwvergunning Inlichtingen uit het kiezersregister Via CAI-radio: debatten Tweede Kamer van de Gemeente Schiedam □□[jiHmIi Publikatie Bureau Voorlichting 10 26 05 00 rw HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 29 WOENSDAG 18 MAART 1981 fprma In het tweede kwartaal van 1981 zal een be gin gemaakt worden met de reconstructie van het zuidelijke gedeelte van het Bach- plein, gelegen tussen Mozartlaan, flatge bouw Bachplein 1, de openbare school De Ouverture en het wijkcentrum De Blauwe Brug. In het midden van het gebied, dat op twee plaatsen aan de west- en zuidzijde va naf de Mozartlaan toegankelijk zal zijn, komt een „manifestatieplein" bestemd voor de wekelijkse markt en verder voor bijzon dere evenementen en wijkactiviteiten. Dit manifestatieplein wordt verdiept aange legd; het hoogteverschil van cfrca 40 cm met de omgeving zal worden opgevangen met keerwanden, trappen en hellingen. Op het plein, waar niet meer geparkeerd mag worden, komen geen obstakels in de vloer meer voor. De aanwezige bomen worden ver plant en het urinoir verwijderd. In de bestra ting wordt de marktopstelling door een klin kerpatroon aangegeven. Rond het verdiepte manifestatieplein worden volgend plantsei zoen bomen geplant; daaronder komen rond 100 fietsklemmen en verderop 127 parkeer plaatsen, bestraat met zwarte betonklinkers. Bachplein-Zuid zal niet ingericht worden als woonerf, daar leent het karakter van het plein zich niet voor. Wel komen op verschil lende plaatsen drempels, om de verkeerssnel heid te verlagen. De uitvoering van het werk zal ongeveer 5 maanden duren. Het begint met het verplan ten van 26 aanwezige bomen naar elders en het ophogen van de oostelijk gelegen rijweg, hetgeen nodig is voor een goede afwikkeling van het verkeer gedurende de werkzaamhe den. Vervolgens wordt de riolering opge haald en het terrein opgehoogd met zand en grond. De herinrichtingswerken bestaan uit het aanbrengen van verhardingen van pa den, wegen, parkeerplaatsen en het manife statieplein, alsmede het aanleggen van groen- stroken en het planten van bómen. Bijgaande plattegrond geeft daar een beeld van. Er komt ook een kunstwerk, op de platte grond aangegeven met driehoeken. De kunst uiting start in De Blauwe Brug en straalt naar buiten uit door middel van driehoeken en gekantelde rechthoeken. Dit kunstplan is opgesteld door de heer Flinterman. DE OUVERTURESCHOOL 0PENB GLO GYMZAAL TRAP 0 r t TE PLANTEN ~BÖ3M 1 -j TE VERPLANTEN BOOM "I HELLING MANIFESTATIEPLEIN GAZON KUNSTWERK r KEER WAND nsmnrmrmxxcmwH- FIETSKLEMMEN Hr i ïm JnFV TH BEPLANTING ir lii !L -JlI TOEKOMSTIG PTT GEBOUW Gedurende de aanleg van het manifestatie plein krijgt de weekmarkt een tijdelijke plaats op het aangrenzende grote parkeerter rein, waar in een later stadium een 30-tal bo men zal worden geplant, om het groenbeeld te versterken. De reconstructie met her-profilering van de Rozenburgsestraat en een gedeelte van het Rozenburgerplein, waar reeds een begin mee gemaakt is, zal worden uitgesteld. In het wegdek van de Rozenburgsestraat en Rozen burgerplein is reeds een sleuf gegraven voor de riolering, welk werk nu gestaakt is. De bewoners van genoemde straat en plein zijn door de dienst Gemeentewerken met een cir culaire op de hoogte gebracht. Bij de dienst Gemeentewerken is in novem ber j.l. een rapport binnengekomen over de nieuw te bouwen waterzuiveringsinstallatie De Groote Lucht, waarop, zoals bekend, de gehele riolering van Schiedam zal worden aangesloten. Uit dit rapport is gebleken dat het riool, dat in het voetpad aan de evenkant van de Rozenburgsestraat ligt, vernieuwd en vergroot zal moeten worden. Om technische redenen kunnen deze werkzaamheden aan het riool pas over enkele jaren worden uitge voerd. In verband hiermede is het niet ver standig om de Rozenburgsestraat volledig te reconstrueren vóór de uitgebreide riolerings werkzaamheden. Omdat de huidige situatie niet zo kan blijven voortbestaan, is een tussenoplossing gevon den. Deze houdt in dat de sleuf, die gemaakt is in de Rozenburgsestraat en Rozenburger- plein, gedicht en gevlakt zal worden en van een tijdelijke asfaltlaag voorzien. In de trot toirs worden de tegels aangebracht en voorts worden de gevraagde fietsbeugels geplaatst. In een later stadium, na de reconstructie van de riolering, kan de definitieve herbestrating plaatsvinden. De dienst Gemeentewerken vraagt begrip van de bewoners voor deze gang van zaken. Wie nog vragen heeft kan schrijven of telefo neren naar de dienst Gemeentewerken, afde ling 8tedebouw in het Stadskantoor Emma- straat 1, telefoon 26.05.00 toestel 343. De Centrale Schoolsportcommissie organi-" seert in de paasvakantie weer het traditio nele schoolvoetbal- en handbaltoernooi voor leerlingen van lager- en voortgezet onder wijs. Inschrijving van de teams geschiedt via de scholen. Het schoolvoetbaltoernooi wordt van maan dag 13 tot en met donderdag 16 april gehou den in het sportpark Harga, uitsluitend voor jongens van lager- en voortgezet onderwijs. Naar aanleiding van verzoeken vanuit het onderwijs is nog overwogen om het voetbal toernooi ook open te stellen voor meisjes, maar op zowel ruimtelijke als technische gronden was het niet mogelijk. Het handbaltoernooi heeft plaats van dins dag 14 tot en met donderdag 16 april, voor jongens en meisjes van het lager onderwijs in de Sporthal Margriet en voor jongens en meisjes van het voortgezet onderwijs in het sportpark Harga. Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. De aanvragen zijn nog in behandeling; er zij nog geen beslis singen genomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500, toestel 188. - Woningbouwver. Schiedam Vooruit voor Mariastraat 38 t/m 52: bouwen van 25 bergingen achter de woningen; - S. Everaers voor Nijverheidsstraat 5-7, bedrijfspand verbouwen tot bakkerij; - H. Th. v.d. Vlerk voor Broersvest 68-70: trappen van souterrain naar eerste ver dieping wijzigen; A. Verver voor Marconistraat 97a; wo ning aan achterijde vergroten en ber ing vernieuwen. C. Weeda en W. Meivogel voor Hoogstraat 160: winkel inwendig verbouwen; Directeur Gemeentewerken voor Doele- plein 1: clubgebouw gedeeltelijk verbou wen en aanpassen; H. van Hattum voor Lange Nieuwstraat 59abc: voormalig pakhuis verbouwen tot appartementen; R. S. de Lange voor Wilhelminaplein 2: aanbouw achter de woning vergroten; Drukkerij Seegers voor Nieuwe Haven 69 a-b en 71 a-b: drukkerij aan de achter zijde vergroten; Muys en De Winter voor Willemskade- /Hagastraat: het oprichten van 82 wonin gen. In verband met de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal op dinsdag 26 mei a.s., kan een ieder kosteloos inlichtingen uit het kiezersregister verkrijgen (bij het Bureau Bevolking, Overschiesestraat 2), waaruit hij kan opmaken of hijzelf of een ander in het kiezersregister al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Tevens is een ieder bevoegd schriftelijk aan Burgemeester en Wethouders verbetering van het kiezersregis ter te vragen. In de komende week zullen de volgende ge meentelijke commissies in het openbaar ver gaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. De Commissie voor de Ruimtelijke Ordening houdt wederom een openbare vergadering op woensdag 18 maart om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt, als voortzet ting van de door stroomstoring afgebroken vergadering van 11 maart. Aan de orde ko men o.m. het krediet voor extra werkzaam heden aan de molen De Vrijheid; herstel van oud bomenbestand; subsidie voor het Cen traal Comité Anti-Bulderbaan; reorganisatie van de Welstandscommissie, eventueel aan gevuld met andere punten. De Sportraad voor de gemeente Schiedam houdt de openbare vergadering op donder dag 19 maart om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. De agenda vermeldt be handeling van verslagen van vergaderingen en besprekingen en verder de tariefsverho ging; benoemingen; verslag van het congres internationale uitwisseling 1981; het crosster rein; de huldiging van kampioenen; het so ciaal-cultureel plan; aanvragen van jeugd- sportsubsidie;de tennisbaan bij Hermes- DVS; fietscross op het middenterrein van wie lerbaan. Aaan het slot is er het vragenhalf- uurtje voor de toehoorders. De AROB-Bezwaarschriftencommissie houdt voor huisvestingsaangelegenheden een openbare vergadering op maandagmiddag 23 maart om 14.30 uur in de rechter nis van de recreatiezaal van het Stadskantoor. De Gemeenschappelijke Schoolraad houdt de openbare vergadering op woensdag 25 maart om 19.30 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Met ingang van 9 maart 1981 heeft de heer J. H. Suyling zijn werkzaamheden als sociaal raadsman in de gemeente Schiedam beëin digd. Een sollicitatieprocedure voor zijn op volging is inmiddels in gang gezet. Het zal echter nog geruime tijd duren voordat de nieuw te benoemen raadsman kan aanvan gen met zijn werkzaamheden. Gedurende deze periode zal voor vervanging van de raadsman zorggedragen worden. De spreekuren op dinsdagochtend van 9.00- 11.00 uur in het Kruisgebouw aan het Bach plein en op vrijdagochtend van 9.00-12.00 uur op het adres Broersveld 140 zullen normaal doorgang vinden. Het avondspreekuur op dinsdag is reeds eerder komen te vervallen. Ook telefonisch zal de plaatsvervanger van de sociaal raadsman bereikbaar zijn en wel op maandag-, woensdag- en donderdagoch tend van 9.00-10.00 uur onder nummer 260500, toestel 380. Reeds geruime tijd kunnen de abonnees op de centrale antenne inrichting via de radio FM-band rechtstreeks de Tweede Kamer jdq- batten beluisteren. De frequentie waarop men dan moet afstemmen is 91,9 Mhz. Wan neer er geen debatten zijn, dan hoort men een bandmededeling met de tekst: „U bent verbonden met de draadomroep van de Tweede Kamer, de Kamer vergadert op dit moment niet". Zij die belangstelling hebben in de agenda van de Tweede Kamer kunnen hiervan op de volgende wijze kennis nemen. Door een abonnement op de agenda van de Tweede Kamer te bestellen bij de Staats drukkerij, afdeling Abonnementen, Cl i Plantijnstraat 1 t/m 9 te 's -Gravenhage of te lefonisch 070-789911, afdeling Abonnemen ten. De kosten van het abonnement bedragen 68,— per jaar, inklusief B.T.W. Vóór alle verdere inlichtingen kunt U zich wenden tot de afdeling C.A.I. van de Open bare Nutsbedrijven, telefoon 622222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 29