Met Vlaardingse en Schiedamse deelname Horeca toernooi 1981 voor Ziekenomroep S'dam Rolstoelbasketbalploeg kon niet tegen spanning ORANJE Fancy-fair „Harpe Davids" Rietzeilers bingo-avond Thee-dansant In De Put GEBIT STUK? SLIJTERIJ WIJNHANDEL BELT, WIJ BEZORGEN SCHIEDAM/ VLAARDINGEN - Het is voor Dick van Gelderen, vroegere eigenaar van bar- dancing Granada in Schie dam, elk jaar weer geen en kel probleem om het Ho- reca-voetbaltoernooi voor Vlaardingen en Schiedam in elkaar te zetten. De animo voor dit twee ste den Horeca toernooi is zo groot dat ook voor dit jaar alles al weer rond is, ruim twee maanden voordat het wordt gehouden. J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 31 WOENSDAG 18 MAART 1981 Oranjestraat 8-10-12-14, Telefoon 265997-264140. twee strafworpen en toen daarna Huub Nelisse en weer Henk van Vliet raak schoten, stonden de Ooievaars na ze ven minuten spelen al met 6-0 voor. Eindelijk wist Redeoss ook de basket te vinden, maar nog in dezelfde minuut maakte Henk van Vliet er weer 8-2 van. In plaats van rustig te blijven doorgaan maakten de Schiedammers de fout om erg nerveus te gaan spelen. Redeoss haalde op tot 8-6 en daarna miste Henk van Vliet twee strafworpen. De Delftse ploeg profiteerde van de onrust bij de Schiedammers en wist tot 8-8 gelijk te komen. Kees Keus zorgde weer voor een voor sprong 10-8, maar Redeoss had de zwakke plekken bij De Ooievaars ontdekt en kwam halverwege de eerste helft met 10-12 voor te staan. Kees Keus kon weer één puntje inlopen door slechts één van de twee strafworpen te benutten. Het bleef zinderend spannend, vooral toen Huub Nelisse weer 13-12 op het bord liet zetten. Redeoss speelde het spel met meer takties overzicht en dat leidde tot twee treffers en een raak ge schoten strafworp en bracht de achter stand voor de Schiedammers op vier punten. De pas in het nationale team gekozen Huub Nelisse werd goed bewaakt en hij kon maar moeilijk tot een redelijk schot komen. Daartegenover stond dat Henk van Vliet veel vrijheid kreeg en met twee gave treffers de ploegen weer naast elkaar bracht 17-17. Met nog één minuut in de eerste helft te gaan hadden De Ooievaars een 19- 18 voorsprong door twee verzilverde strafworpen. In de laatste aanval in de eerste helft kon Redeoss scoren en daarmee de ruststand op 19-20 bren gen. VEEL STRAFWORPEN In de tweede helft waren de scheids rechters erg gul met het uitdelen van strafworpen en dat irriteerde de beide ploegen. Waren er in de eerste helft tien straf worpen uitgedeeld, de tweede helft werd er dertien keer vanaf de stip op de basket geschoten. Toen De Ooievaars halverwege de tweede helft op 29-28 voorsprong ston den had Jan Oudijn zijn ploeg verder weg kunnen laten lopen, maar hij miste alle drie de strafworpen. Om beurten kwamen toen de beide ploegen tot scoren en via de tussen standen van 30-30 en 4040 kon men de spanning snijden. Met nog twee minuten officiële speel tijd kwam Redeoss plotseling voor te staan met 4044. Huub Nelisse kwam met drie strafworpen wel weer erg dicht bij 43-44 maar in de laatste se conden van de wedstrijd was het toch weer Redeoss die met een strafworp de eindstand op 4345 bepaalde. De Ooievaars hadden ook nog de pech, dat in de laatste vier minuten Henk van Vliet en Cees Kroonen naar de kant moesten met vjjf persoonlijke fouten. Hun plaatsen werden ingeno men door Arjan Car en John Dan se, maar deze konden hun ploeg ook niet meer aan de overwinning helpen. De opstelling van De Ooievaars was: Huub Nelisse, Kees Keus, Henk van Vliet, Cees Kroone, Jan Oudjjn, Arjan Car en John Danse. Als alles naar wens verloopt zullen de nieuwe uniformen van de chr. muziek vereniging „Harpe Davids" op het ju bileumconcert (vrijdagavond 3 april a.s. Passage Theater Schiedam) door het uniformencomité aan de leden van het harmonie-orkest en tamboerkorps overhandigd worden. Om het resterende bedrag bijeen te krijgen, wat voor deze aankoop nog nodig is, zal het uniformencomité op zaterdag 9 mei a.s. in de Lange Kerk straat te Schiedam een fancy fair orga niseren. Het uniformen-comité doet daarom een beroep op al diegenen, die oude platen, boeken, tijdschriften en andere kleine spullen op zolder en/of in de kelder hebben liggen, om eens aan .Harpe Davids" te denken. Onderstaande personen zijn bereid om spullen bij u af te komen halen. Neemt u daarom contact op met: N. Jongste, Royaardsplein 204, tel. 703996 J. Ilmer, Beierlandsestraat 55a, tel. 265993 Mevr. Kruijs, B.K.Laan 193, tel. 264349 Mevr.v. Leeuwen, Lekstraat 82, tel. 735111 Mevr. Rodenburg, Heenvlietsestraat 11, tel. 732733. Er kan echter ook nog steeds een fi nanciële bijdrage gestort worden op da. speciale uniformenrekening van .Har pe Davids"; Stichting Spaarbank Anno 1820, rek. nr. 81.31.60324." SCHIEDAM De Schiedanse Kar- navalsvereniging De Rietzeilers houdt een bingo-avond en wel op donderdag 19 maart. Aanvang 20 uur, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Zaal open om 19.30 uur. Eenieder is van harte welkom, doch kinderen onder de 16 jaar hebben slechts onder geleide toegang tot deze avond. De netto opbrengsten zijn bestemd voor de gehandicapten van de stad Schiedam. SCHIEDAM Op vrijdagmiddag 20* maart, is er een thee-dansant in Buurt huis de Put, Pinkstraat 10, Rotterdam. Deze middag kan er, zoals het woord al zegt, gedanst worden in het buurthuis. De middag is speciaal bedoeld voor de oudere wijkbewoners. De kosten zijn f 0,75 per persoon en het begint om 14.00 uur. „We hebben de gehele wedstrijd door erg slordig gespeeld en de zenuwen jperden door de sporthal", ging Emmy Bijloo verder. ,Ze hebben het spel totaal niet onder controle. Ik had promotie natuurlijk leuk gevonden, de jongens hebben er helemaal naar toe geleefd, maar er erg om treuren kan ik nu ook weer niet. Er zijn nog jongens bij die het in de eerste divisie erg moeilijk zouden kun nen krijgen. We gaan nu bouwen aan een nieuw seizoen en volgend jaar re ken ik er op dat de promotie een feit wordt", zegt Emmy Bijloo tot slot. SPANNEND VERLOOP De Schiedammers speelden zaterdag geen hoogstaande wedstrijd. Men haalde bij lange na niet het niveau van de laatste drie ontmoetingen. In het begin startte „De Ooievaars" wel erg hoopvol. Henk van Vliet benutte „Deze week heb ik alle vergunnin gen en toestemming binnengekre gen, zoals van de KNVB, gemeente en van SW op welk complex het toernooi weer gespeeld zal wor den", laat Dick van Gelderen we ten. Samen met Henk van der Veer, or ganisator bij uitstek, is het toernooi weer gepland op le pinksterdag zondag 7 juni. Het Horeca-toernooi spreekt ook erg aan in Schiedam en Voor reparaties 's morgens brengen s middags na 15.30 uur klaar Dagelijks na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 Vlaardingen ondat elk jaar weer het batig saldo overgemaakt wordt aan een goed doel. Vorig jaar was dit de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooie vaars en dit jaar is de ZOS (Zieken Omroep Schiedam) aan de beurt. „De instelling waar het geld naar toe gaat moet er zelf ook wel wat aan doen", gaat Van Gelderen ver der. „Kaartverkoop en controle bij de ingangen is allemaal voor hun rekening, maar dit hebben ze er graag voor over". Het toernooi kan 20 ploegen plaat sen en dit jaar zijn er weer enkele nieuwe bij. Als er afvallen is dat he lemaal geen probleem, want er zijn liefhebbers voldoende. De volgende 20 ploegen staan genoteerd voor dit gigantische toernooi. Café Rotterdam, 't Hoekje, Termi nus, Peyton Place, Cartouche, De Singel, Tiffany's, Café de Zon, 't Packhmys, 't Piepertje, Martien/S- nellius, Confiance, Centrum West, d'Artagnan, de Nieuwe Brug, Café de Unie, Boemerang, Posthoorn, Spieringshoek en Swarma Ruja. „Het is best mogelijk dat er hiervan nog één of twee afvallen en als er nog zaken zijn die interesse tonen voor dit toernooi kunnen zij altijd nog even bij mij informeren onder telefoonnummer 731129 en kunnen dan onder voorbehoud ingeschre ven worden", laat de organisator weten. Op donderdag 2 april komt alles bij elkaar voor een eennalige vergade ring welke wordt gehouden in het bowlingcentrum Musis Sacrum aan de Lange Haven, aanvang acht uur. Op deze vergadering zullen de deel nemende ploegen definitief inge deeld worden' SCHIEDAM De rolstoelbasketball- ploeg van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars heeft zaterdag in een goed gevulde sporthal Margriet de laatste competitiewed strijd niet met winst kunnen afsluiten. In een uiterst spannende wedstrijd ver loren de Schiedammers met 4345 van Redeoss uit Delft die daarmee het kampioenschap binnen haalde in de tweede divisie. promotie hebben we nu niet meer in eigen hand en we moeten nu maar af wachten wat Frisol doet, want die ploeg moet nog vier wedstrijden afwerken", was het commentaar van De Ooievaars trainster Emmy Bijloo na afloop van de wedstrjjd. Dit jaar promoveren de drie bovenste teams uit de tweede divisie. EHC en Redeoss zijn al zeker van promotie, maar Frisol kan de Schiedammers nog van de derde plaats afhalen, als zij nog zeven punten binnen halen uit de nog vier te spelen wedstrijden. Trainster Emmy Bjjloo: „We hebben de gehele wedstrijd door erg slordig ge speeld en de zenuwen gierden door de sporthal". fMÊwÊWMm Het team van de rolstoelbasketballploeg van SIS De Ooievaars met op de achter grond sponsor Leo van Hal. Huub Nelisse (11) had het erg moeilftk en werd steeds door oikeie Redeoss-spe- lers het scoren belet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 31