Voorlichting over borstkanker en borstzelfonderzoek Licht schrikt af 'Maroen ^Meubelen SPECIALISTEN EIKEN Randstad-Edities, wekelijks in bijna één miljoen brievenbussen WIJ WETEN ER ALLES VAN. WIJ MAKEN HET ZELF HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 46 WOENSDAG 18 MAART 1981 i F o "4, crv/v n li \Mfc I.-V-M - 3: FOKKER STRAAT GALAND :^5^£UNDSE WEG REGOUT z VAN HELKSTRAAT KOEKOEK Men schrift ons: „Geachte redaktie, Naar aanleiding van het redaktionele stuk „Kethel verzet zich tegen woon wagens" en de ingezonden brief van de heer Kleiss over hetzelfde onderwerp in uw blad van 13 maart 1981 gaarne de volgende opmerkingen: 1. anders dan een aantal bewoners van de Koekoekslaan schijnen te menen, neemt de maatschappelijke ver antwoordelijkheid van mensen niet al naarmate ze aan de overheid meer be talen aan erfpacht en onroerend goed- belasting; 2. bestrijding van het verwijt zich schuldig te maken aan discriminatie (door woonwagenbewoners uit de eigen omgeving te weren) met de redenering dat men óók zou ageren als het om een vuilstortplaats of een atoomcentrale ging beveaigt alleen maar dat het hier om niets anders dan een duidelijk vooroordeel gaat. Men plaatst hier immers woonwagen bewoners op één lijn met gevaarlijke objecten waarvan iedereen toch ten minste wel vindt dat ze ver van de woonbuurten gehouden moeten wor den; om een voorbeeld van gelijke strekking te gebruiken: ik heb geen vooroordeel tegen bewoners van de Koekoekslaan, want ik zou deze brief ook geschreven hebben als het om die ven en oplichters was gegaan en niet om bewoners van de Koekoekslaan; 3. de stelling van de bewoners dat de woonwagenbewoners al tien jaar gele den een andere (lees: betere) plaats hadden moeten krijgen, leidt er bij lo gisch denken toe dat de Koekoeksla- ners uit gevoelens van medemense lijkheid van de gemeente hadden moe ten eisen dat de woonwagenbewoners zo snel mogelijk hadden mogen komen en niet dat ze weg moeten blijven: maar vooroordeel en burgermansangst heb ben in de geschiedenis al dikwijls het logisch denken verduisterd; 4. de juist genoemde vooroordelen en burgermansangst komen ook heel tref fend tot uitdrukking in de anonimiteit waarin de bewoners zich hullen en in de bekende truc een buitenstaander (Kleiss) een ingezonden brief te laten ondertekenen. Het idee daarachter is dat als die woonwagenbewoners er onverhoopt toch mochten komen de enige die bij naam en toenaam bekend is een eind weg zit; jammer dat de Koekoekslaners zich bij het opstellen van de brief één keer vergist hebben en de Delftenaar Kleiss een brief hebben laten tekenen waarin hij Schiedam aanduidt als „on ze gemeente". Koekoek! Mevr. E. Mathurin, Over de Vesten 108, 3116 AH Schiedam". SCHIEDAM/VLAARDIN GEN/ MAASSLUIS In april en mei worden in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis een aantal voorlich tingsbijeenkomsten gehouden over borstkanker. Voorlichting over vroege opspo ring van borstkanker neemt daar bij een belangrijke plaats in. Als borstkanker in een vroeg sta dium wordt opgespoord is er meer kans op genezing' Aan die vroege opsporing kan iedere vrouw zelf meeyverken door één keer per maand haar borsten te onderzoe ken. Tijdens de bijeenkomsten wordt, onder andere aan de hand van dia's een uitvoerige instruktie gegeven van het borstzelfonder zoek. Voorts bestaat gelegenheid te pra ten met vrouwen die zelf een bor- stamputatie hebben ondergaan: zij vertellen over hun eigen ervaringen met borstkanker. Ook geven zij in formatie over de begeleidingsgroe pen die zij hebben opgericht om hun lotgenoten vrouwen met borstkanker te helpen. Een team van deskundigen, waar onder een arts, een verpleegkun dige van de kruisvereniging en een maatschappelijk werkster, is aan wezig om vragen te beantwoorden. De bijeenkomsten vonden plaats in het kader van het projekt „omgaan met borstkanker". Dit projekt is op gezet door de Provinciale Kruisver eniging Zuid-Holland en het Studie- SCHIEDAM De afdeling Voorkoming Misdrijven van de Schie- damse politie brengt regelmatig bepaalde onderwerpen onder de aan dacht van het publiek. Doel: misdadigers geen kans geven, hun minderwaardig vak uit te oefenen. Zelf kan de burger een hoop doen om een misdaad tevoorko- men. Zo kan hij het een inbreker op tal van manieren moeilijk maken. Eén van die manieren is, te zorgen voor een goede buitenverlichting. Zij die gewend zijn hun sinistere bezigheden in de duisternis te verrichten, blijven liefst ongezien. Lidit schrikt hen af. Inbrekers houden zich verre van licht, en al staat dit niet statistisch vast, bewezen is het wel, onder andere in New York en Londen, steden waar inbrekers op grote schaal hun slag sloegen als een bepaalde wijk er plotseling zonder stroom kwam te zitten Een goed buitenlicht betekent al een zekere vorm van beveiliging. Een optimaal effect wordt pas bereikt wanneer speciaal ontworpen buiten verlichting wordt toegepast. Daarbij is rekening gehouden met de volgende factoren -het licht moet onder alle omstandigheden vooreen hoge helderheid en een goede contrastwerking zorgen, ook bij mist; - de verlichting moet bestand zijn tegen vandalisme; - omdat het licht doorlopend moet branden, is het zaak een lichtbron toe te passen die zo weinig mogelijk energie verbruikt. Men kan dan kiezen uit temperatuurstralers, gasontladingslampen en fluorescentielampen. Het meest wordt de lagedruk natriumlamp toe gepast, die met een vermogen van 18 Watt evenveel licht geeft als een gloeilamp van 150 Watt. De lagedruk natriumlampen zijn ook bij de ONS in Schiedam in gebruik. Wie meer inlichtingen wil over een buitenverlichting die onbrekers kan afschrikken, doet er goed aan kontakt op te nemen met de Schiedamse gemeentepolitie. Voorkoming van misdrijven is een zaak van de politie en van de burger. Autoverzekeringen, la ge premies met een ruime solide dekking, ook voor al uw verzekeringen. BRUIK- MAN, Soendalaan 126c, Vlaardingen. Tel. 010- 341461. Cocktail van de week Marcello's bouwsteentje. De Mallemolen, Vlaardinger- straat 17. Te koop: 4 stoelen en een ronde tafel, eiken. Te vens Opel Kadett, 1970, pri ma lopend, 300,Zo mervrucht, J. C. v. Marken straat 54, Schiedam. Pinkstergemeente Morgenstond Schiedam, 's Zondags 10.00 uur in ge bouw Nieuwe Damlaan 766 üngang achterzijde Burg. Gijssenlaan). Informatie tel. 711311. Bijwerken leerlingen brugklas, le, 2e, 3e klas Ma vo, Havo enz., alle talen. Tel. 267628. Te koop gevraagd: vi deo kleurencamera, of por tabel z.w. set. Tel. 518735. centrum Sociale Incologie van het Koningin Wiihelmma Eonds. In de afgelopen maanden zijn in middels meer dan 40 voorlichtings bijeenkomsten gehouden, de meeste bij de plaatselijke vrou wenverenigingen. Gezien de grote belangstelling hiervoor wordt een nieuwe reeks bijeenkomsten geor ganiseerd. De bijeenkomsten worden zowel overdag als 's avonds gehouden. Informatie over datum en plaats van de bijeenkomsten kunt u krij gen bij het projektadres, Soenda laan 2, 3131 LV Vlaardingen, tele foon 010-342901. U kunt zich ook opgeven als u een bijeenkomst wil bijwonen. Het projektteam is op dit telefoonnummer overdag be reikbaar van maandag tot en met vrijdag. Ook uw oude auto is geld waard 25,tot 1500,voor elke comple te auto. Tevens alle onder delen, tel. 702964 b.g.g. 156068. Nu Westhavenkade 72, Vlaardingen Tevens vrijwaringsbewijs. Banden-, uitlijn- en ba lanceer specialist. Eddy's Autoshop, Raam 26. Tel. 265555, Schiedam. Ford Taunus 1.6 1, bj. '79 met LPG installatie, 2 drs„ le eig., kleur donker groen metal. i.z.g.st. f 7950,—. Tel. 738923 na 18.00 uur. Te koop: bankstel, donkergroen, bestaande uit: een 3-zits en 2 fauteuils, pa lissander salontafel, miniset chroom/rookglas. Tel. 700744. Te koop: bromfiets, Zündapp 3^),Tussen 18.00 en 19.00 uur tel. 734832. Wij kopen alles op van potten en pannen, bedden, bankstellen, enz. Jan Peters, tel. 151441/157466. Te koop: trouwjapon, wit maat 36/38. Tel. 733954, na 6 uur. Te koop: koelkast 25,gashaard Jaarsma 60,badkamerverwar ming 50,2 gevelkachels §3,p.st.; elektr. deken. 2 pers. nog met garantie 60,elektr. radiator 10,—. Tel. 709249. Woningruil, aangebo den: 5 (was 6) kamerwoning le etage P.K.O.Laan. Ge vraagd: 4 kamerwoning in het Oosten van Schiedam. Liefst benedenwoning. Ur gentieverklaring aanwezig. Td. 159512. Te koop: eiken kast, 2 mtr. br. en 1.80 hoog met t.v.ruimte en bar; gasfornuis. Td. 707870, na 6 uur. Te koop aangeboden: kinderwagen 200,no tenhouten kast 1750, Tel. 010-620768. Voor gratis montage van uitlaten, schokbrekers en trekhaken. Garagebedrijl Piet de Boer, Mercurius- straat 22, Vlaardingen, tel. 010-347500. Te koop: Peugeot 304 S, '76, schuifdak, trekhaak prno.tJc. Tel. 712149. Woningruil, aangebo den: 2/3 kamerwoning met tuin in het Westen. Ge vraagd: 3 kamerwoning in Schiedam liefst Zuid. Br. o. nr. 1149 bur. v.d. blad. Te koop: opklapbaar slaapmeubel en 3 opbergla- den, 250,—. Tel. 703845. Gezocht: goed thuis voor een kleine rashond. Tel. 737502. Lodw. bankstel 2350,eethoek 1495,Eigen import, wij leveren ook aan wederver kopers alles incl. BTW. Klassiek Hoogstraat 27, Schiedam. Zo komt u bij ons: borden Maroen volgen Alweer een oogstrelend produkt uit onze meubelmakerij. Uitgevoerd in massief eiken, kuipstoffering met soepel wildleder. Dat bijpassende ta fels van hetzelfde niveau volop leverbaar zijn is vanzelfsprekend SHOWROOM MAROEN Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.30 uur; zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur Donderdagavond tot 21.00 uur. Ruime parkeergelegenheid! Plesmanstraat 58, Schiedam, telefoon 379450 ('s -Gravelandsepolder naast Spaansepolder) aBF DWS-TRAINER WEG By de handbalvereniging DWS, is de trainer van de dames, Gerard de Jonge, plotseling opgestapt. H(j gaf als reden op dat hÜ liever aktief ging spelen. Het is echter een vreemde zaak dat De Jon ge de jeugd van Hellas in Den Haag nu onder z(jn hoede heeft, als trainer. BINGO BIJ DE VRDHEIDaSLl Op vrijdag 20 maart, houdt de post duivenvereniging De Vrijheid, weer een bingo-avond in Zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven, aanvang acht uur. Er vanuit gaande dat de meesten wat ver zadigd raken van het bingospel is naar een nieuwe vorm gezocht, en daar wil men de leden vrijdag kennis mee laten maken.aSLl FINALE Toen burgemeester John te Loo zater dag het startschot loste voor de eerste serie van de finales van de school- hometrainers-wedstrijd,stonden er nog zo'n 40 jongens en meisjes op hun beurt te wachten om te proberen voor hun school en voor zichzelf een prijs te bemachtigen. Doe-h et-zeiver Frans van Thienen, had een bokaal en vijf geldprijzen voor de scholen en tien sierprijzen voor de deelnemers beschikbaar gesteld. Da snelste was Ronald Doef die 1.6 se conde sneller was dan de eveneens goed rijdende Rudy Braad. De uitslag van het schoolklassment, waarbij de tijden van drie deelnemers bij elkaar werden geteld, was: 1. St. Josephschool 73,8 sec.; 2. Prins Clausschool 74.1 sec.; 3. Jan Ligthartschool 74.2 sec.; 4. Wil lem Geerhardusschool 74.2 sec.; 4. Willem Geerhardusschool 74.2 sec.; 5. Goeman rgesiusschool 79.5 sec.; 6. Van der Keyschool 81.5 sec. en 7. Dr. Gun- ningschool 82.1 sec. De individuele uitslag was: 1. Ronald Doef; 2. Rudy Braad; 3. Kolf Bounan; 4. John van Rijn; 5. John Vollebregt; 6. Erik Lipman; 7. Jan Vendebos; 8. Pa trick Wuisman; 9. Vincent van Triel; 10 Ria Nels en 11. Nico Staat. Deze schoolhometrainerwedstrijden werden georganiseert door de Ren nersclub Schiedam-Frans van Thienen. TAFELTENNIS De tafeltennisers van de Schiedamse Invaliden sportvereniging De Ooie vaars zijn in de tweede helft van de kompetitei slecht van start gegaan. Ondanks dat het een uitwedstrijd be trof, waarin de Schiedammers altijd punten verzamelden, kregen zij n u een gevoelige afstraffing met 9-1 van stad genoot Tap. Perfekt 2. Het duel werd door Perfekt met spanning tegemoet gezien. De regerend kampioen raakte haar enige verliespunt kwijt aan De Ooievaars. Dit gebeurde in de eerste hel 11 van de kompetitie waarbij de punten, na een spannende strijd, ge deeld werden (5-5). Maar nu werd het een anti-climax door een volkomen ongeïnteresseerd spe lend tema van De Ooievaars. Slechts John du Chatinier redde de eer door een weggevertje van Boer in drie ga mes. Mare Chomette liet zich gewillig af slachten en verloor alles van zijn tegen standers. Alleen Wout Peeman verzette zich fel, maar ook hij moest tenslotte voor het geweld buigen. Het dubbelspel van Wout Peeman met John du Chatinier ging tegen v.d. Bie en Schoenmaker in twee games verlo ren. Voor Perfekt scoorden v.d. Bie en Schoenmaker ieder driemaal en Boer tweemaal. Door deze nederlaag staan De Ooie vaars met vijf punten nu op de gevaar lijke plaatsen die voor degradatie in aanmerking komen. Wij zijn gespecialiseerd in: lederen en massief eiken zitkombinaties „mo derne en klassieke vormgeving", massief eiken eethoeken, salontafels, kasten, rankenkasten, kolommenkas- ten, dressoirs, alsmede sfeervolle ver lichting Prima service 1. 10 jaar garantie op hout en kon - struktie 2. Levering in de gewenste beits- kleur 3. Tafelbladen op maat 4. Geen kosten voor bezorgen 5. Geen kosten voor installeren/- monteren

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 46