Jaarbeurs-nieuwtjes met voor ieder wei wat Persprijs voor diepvriesmes f I Apr i.pqa pf Dit mes kreeg de perprijs, omdat het werkelijk doet wat ervan wordt gezegd: probleemloos alle soorten diepvries snijden. Het is een gezellige gewoonte tijdens de presentatie van nieuwe artikelen op de voorjaarsbeurs in Utrecht een persprijs uit te loven. De aanwezige journalisten (en dat zijn er nog al wat) geven cijfers, daarnaast is er een ju ry, die helemaal de oogjes en oren wijd open heeft om uit het royale aan bod iets bijzonders te selecteren. De persprijs van de in maart gehouden beurs ging naar... een diepvriesmes. O, dat had u al, net zoals ik. En maar hakken, onder heet water houden en nog geen klap opschieten om dat kei harde blok spinazie doormidden te krijgen. Nu, dit uit Solingen afkomstige mes heeft zo'n knappe konstruktie, dat er zelfs kleine brokjes van uit de diep vries komende stukken vlees (voor hond of poes bijvoorbeeld) heel ge makkelijk afgesneden kunnen worden. Om maar een moeilijk voorbeeld bij de kop te nemen. Het viel dus terecht in de prijzen, die dubbel gegolfde zaag van het merk Sieger. Degene die het bracht had nog een plezierig koel nieuwtje. Namelijk een thermotas, waarin diepvries, koude dranken, de lunch op warme vakantie dagen etc. op z'n minst zeven uur „smeltvrij" blijven. Er zijn er meer van die boxen en tas sen, maar deze kun je na gebruik op vouwen, weegt weinig en je zit niet met zo'n enorm geval als de koude of warme! spullen er uit zijn. De tas lijkt een beetje op een plastic boodschappentas, die je voor een dubbeltje in de winkels meeneemt, is gevoerd én uiteraard veel sterker, heeft een drukknop en kan zo'n twaalf kilo hebben. En dat voor nog geen vijf gulden. Kontaktadres voor mes en tas is Inter- venum B.V., Alfred Nobellaan 607, 3731 DT De Bilt. (Bij elk nader te noemen artikel zetten we zo'n kontaktadres erbij, omdat het voor lezers én zakenmensen handig is te weten hoe men er eventueel aan kan komen. Red.) LAAT MAAR ZIEN Schreef ik onlangs in de Vrije Tijds Bij lage van Randstad Edities dat niet minder dan 3. miljoen vrouwen zelf mode maken achter de naaimachine, dan kun je nagaan hoeveel passpie- gels er, meestal achter kastdeuren, verborgen hangen. Zulke zelfklevende passpiegels zijn er nu ook, van boven afgerond, in Ju- gendstil-stijl óf met geslepen ruitmo- tief. Hoeven ze niet meer weggestopt te worden, want ze zijn decoratief om te zien. Kontaktadres: Harry Mooy Agenturen, Deukelveen 106, 1963 ST Heemskerk. FIJN ALLEEN Nu ik het toch over edelmetaal heb: naast trouwringen, die aan je vinger duidelijk laten zien, dat je ,,bij een an der hoort" zijn er nu ook ringen en an dere sieraden voor wat „de singles" worden genoemd. Dus „éénlingen" die door het dragen van zo'n in zilver uitgevoerd sieraad de wereld willen la ten zien „gelukkig" alleen door het le ven te gaan... Je moet er maar op komen en dan de S van „single" gecombineerd met de' 1 van één als motief voor hangers en ring te kiezen. Voor dat één-alleen-is-niet-verdrietig is het kontaktadres: J. Marcus B.V., Nieuwe Achtergracht 36, 1018 XZ Am sterdam. Je moet niet „single", maar met z'n tweeën zijn om tafeltennis te spelen. Een handige speelvondst is een fa mily ping-pongspel, dat je met zacht schuimrubber balletjes, bats met een ribbeiig oppervlak en een makkelijk neer te zetten plastic net, speelt op bijna iedere gewone tafel. Aan maten is men ook niet meer ge bonden bij family ping pong, met als kontaktadres: Bruynzeel potlodenfa- briek b.v., postbus 110, 4600 AC Bergen op Zoom. Nog iets op het gebied van speelgoed is de op een grote zaklantaarn lijkende beeldprojector. Het geval komt uit Amerika, je stopt er een bij te leveren cassette in en projecteert dan je beeld op een witte muur. Het kontaktadres voor deze moderne „toverlantaarn" met de naam. „Show Beam" is Ind.- en Handelmij Devam, De Wijer 8, 5527 EA Hapert. Een klok met bloemetjes voor de slaapkamer. Een wandklok kun je bepaald niet nieuw noemen. Maar wel als ze er zijn, speciaal voor de slaapkamer ontworpen. In bleu en rose met een nostalgisch blommetje geven ze het slaapvertrek het leefbare gezicht, dat zo aktueel is voor deze ruimte in ons huis. Kontaktadres: Orfac Klokken B.V., Postbus 13, 9300 AA Roden. Niet primair om mee te spelen, maar beter je huiswerk of ander schrijfwerk te maken is de speciaal voor en met de jeugd ontwikkelde jongeren vulpen Het ding kan niet breken, ziet er vlug uit, heeft een gleuf waardoor je de stand van het inktpatroon ziet, een speciale clip om (zonder losse draad jes problemen) aan je trui te hangen én is redelijk betaalbaar. Kontaktadres voor deze Lamy-Safari jeugd vulpen is Esveha-Rijam, Onder nemingsweg 64-68, 2404 HN Alphen aan den Rijn. STAAR-GLAZEN Op oogheelkundig-medisch terrein wil ik me beslist niet begeven in een rubriek als deze, maar toch meen ik niet te mogen nalaten een nieuwe ontwikkeling door te geven voor de lenzen (de brilglazen) van staarpa- tiënten. Men hoeft met deze verbeterde oplos sing (AO Ful-Vue Aspherisch Cataract geheten) geen zogenaamd „spiegel- ei"-glas meer te dragen. De sterke pluswerking van glazen voor staarpatienten is bij dit systeem over nagenoeg het hele brilleglas verdeeld. Hierdoor treedt een gezichtsveldverbe tering op van ca. 36%. Daarnaast ziet het glas er ook cosmetisch bekeken beter uit en tevens kan men grotere, moderne brilmonturen kiezen. Kontaktadres voor deze toch niet on plezierige kijk op staar is: American Optical Company Nederland B.V., Ver rijn Stuartweg 42, 1112 AX Diemen. Nog iets voor opticiens: wellicht kent men de camera al, waarmee men de klant met vier verschillende monturen op één foto kan zetten? Kan men zelf In een serie houten doosjes zitten allerlei instrumentjes waarmee men zó vogelgeluiden kan imite ren dat de vogels „terug gaan praten". VOGELPRAAT Tenslotte op speel- en spelgebied nog iets gezien op de jaarbeurs-nieuwtjes show en wel een hele reeks wonder lijke instrumentjes, waarmee je vogels kunt imiteren. Origineel waar: zó echt zijn die vogelgeluiden, dat levende vo gels gaan „antwoorden" als je via zo'n handwerk-instrumentje een vogel na doet. Communiceren met éen vogel, hoor je dan van het kontaktadres Van Houten agenturen Import en Export, Beldsweg 24, 7496 PD Hengevelde. Family ping pong, geschikt voor iedere tafel, binnen of buiten. HET GEHEIM En dan stopt u wat papiergeld in een boek tussen de rij op de boekenplank als u met vakantie gaat (heeft u wat bij de hand als u terug komt) en dan weet u weer thuis gekomen, niet meer in welk boek het zit... Een waar gebeurd gegeven uit de fa miliekring. „Safety first" redeneert Brabantia en wie niet om vervolgens „een boek" te ontwerpen, dat in feite een handzame geld- en sieradenkassette voor de boekenplank is. Het boek, met de sprekende titel Qua Vadis (waar gaat gij heen) is in een kluisje van hard staal met een stevig cylinderslot, uiteraard ook geschikt om er naast geld sieraden in te stop pen en het gewoon dagelijks in de boekenrij op de plank te laten staan. Tussen deze rij boeken zit, of lie ver: staat, een hardstalen kluisje voor geld en sieraden, dat voor honderd procent op een boek lijkt. Rechts onder ziet u hoe deze kas- sette voor waardevolle spulletjes er echt uit ziet. n a t met Ank Hovingh-Krayo Postbus 167 - Delft Met „Ter Zake" brengen wij een rubriek, die zakelijke en/of com merciële informatie geeft als daar aktuele aanleidingen voor zijn. Algemene voorlichting, die in bre dere zin tot dit terrein gerekend kan worden, zorgt daarbij voor af wisseling. „Ter Zake" verschijnt als regel in meer dan één Randstad-Editie in een daartoe geëigend deel van ons verspreidingsgebied. Uit afval gemaakt, dit zilveren beeldje. Jongen met trompet noemde Truus Coumans deze ar tistieke uiting. zien welke bril het aardigst staat. Kontaktadres: Polaroid Nederland, Postbus 219, 3606 CH Maarssenbroek. INSTANT DIA Wie wel eens met dia's stoeit, wil best weten dat er nu doe het zelf tekst- of titeldia's (Instant dia's) zijn, die men met de schrijfmachine of de hand kan beschrijven, waarna ze on middellijk geprojecteerd kunnen wor den. Kontaktadres van deze direkt klaar dia's is Esselte Dymo B.V., Am- pereweg 17, 3440 AE Woerden. WIT OP DE PLANK Nadat we in het interieur heel wat ja ren de kleur bruin als toonaangevend hebbefi gekend, blauw er al weer een tijdje is, mag wit worden gezien als dé trend voor de jaren tachtig. Meubelindustrie en woninginrichters denken steeds meer in wit, de hier ble ven genoemde bekende Nederlandse fabriek Brabantia is mede trendsetter in de keuken. Men komt namelijk uit met keuken- en ook badkamer- artikelen in wit, waarbij men nog kan kiezen uit drie variaties op dat éne witte thema. SCHRIJF-TEGEL We blijven even in de keuken (ergens anders kan ook) met een aardige, ver glaasde tegel, waarop men notities kan maken met niet-watervaste viltstif ten en fine-liners. VOORBEELDIG We leven in een tijd van kringloop-ma teriaal (niet weggooien, maar weer ge bruiken) én afvalstoffen, die voor ons milieu soms meer dan onvriendelijk zijn. Om met die gevaarlijke afvalstoffen iets te doen op kunstzinnig vlak, dus ze positief te gebruiken bleek op de voorjaarsbeurs een idee van ir. Leo Nevels (zakenman) en Truus Cou mans, een kunstenares, die o.m. heel mooie beeldjes maakt. Uit de afval van röntgenmateriaal, verzameld bij röntgen-afdelingen van ziekenhuizen en prints uit de wereld van de electronica, worden materia len gewonnen zoals zilver, koper of tin, waarvan Truus Coumans artis tieke beeldjes maakt (dierfiguren, kinderen) enz. In het kader van deze rubriek is m'n ruimte te beperkt om er uitgebreider op in te gaan, maar voor wie meer wil weten over dit recycling-proces geef ik het kontaktadres door: Phoenica B.V., Antoniusstraat 15, 6097 ND Panheel» Je kalkt er op wat je niet vergeten wilt, kan die geheugensteun weg, dan veeg je met een vochtige doek het geschre vene weer weg. „Keragraaf" heet dit artistieke opsch rijf „blok" met als kontaktadres: Bauw-van Zuylen, Havenstraat 24, 3131 BV Vlaardingen. Wit is dé trend voor de tachtiger jaren. Ook in de keuken en de badkamer, waarvan deze foto een aktueel voorbeeld is met alle artikelen in wit.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 23