1 „Onverwacht": boeiende muziek Politie gaat met anti-misdaadbus de wijken Komedie „Mr. Chips" leuk toneelspel Opnieuw meer mannen zonder werk Wijkcentrum Nieuwland terug aan bewoners! Cijfers maart ongunstig Postkantoren met Pasen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 27 WOENSDAG 15 APRIL 1981 Naast onze a la Carte biedt Novotel weer een grandioos Paasmenu vol met voorjaarssuprises voor de jeugd Totaalprijs 39.25 Cocktail met zalm langoustines en grapefruit Heldere bouillon met verse groenten en tuinkruiden Gebakken Lams biefstukjes of ontbeende gegrilde kip met nieuwepeterselie aardappeltjes, diverse voorjaarsgroenten Ijscoupe met verse aardbeien en slagroom novotel HARGALAAN 2. Schiedam telefoon 71332? SCHIEDAM In samenwerking met de ministeries van Justitie en Binnenlandse zaken gaat de Schie- damse politie op donderdag 16 april een informatie-campagne voeren tegen de kleine criminali teit. Op die dag zal een politionele infor matiebus enkele Schiedamse wij ken aandoen. Op die manier wil de politie proberen de burger te infor meren over de mogelijkheden, mis drijven te voorkomen. Dit wordt de eerste maal dat de in formatiebus van het Landelijk Bu reau Voorkoming Misdrijven een bezoek brengt aan Schiedam. In een proefperiode heeft de bus al di verse Nederlandse steden aange daan. De bus, eigendom van het Ministe rie van Justitie, is een projekt van het al genoemde Landelijke Bu reau, dat op zijn beurt weer is ont staan door samenwerking van de beide ministeries. De bus is overigens niet de enige manier waarop de politie cam pagne gaat voeren tegen de kleine misdaad. Ook via tv spots zal de aandacht van de burger worden ge vraagd. JEUGDLAND Doelstelling van de informatie-cam pagne is om de burger kennis te la ten maken met het voorkomen van SCHIEDAM Onder de kreet „Wijkcentrum terug aan de bewo ners!" is men er in Nieuwland al vijf jaar over bezig, te zorgen dat het wijkcentrum een middelpunt van de wijk wordt, en geen zalen- verhuurbedrijf blijft. De bewonerswerkgroep Wijkcen trum Nieuwland nodigt iedere in woner van de wijk uit, aanwezig te zijn op de informatieavond op dins dag 28 april om acht uur aan het Wibautplein 129. Schiedam - De Toneelgroep '71 pre senteerde zich zaterdagavond in het Passage Theater in de komedie „Mr. Chips", door R. Feenstra. Een luchtig zakelijk sprookje dat zich natuurlijk in Amerika afspeelt en aantoont dat een suikeroompje in staat is zijn erfgenamen van niets nutten tot actieve zakenmensen om te turnen door vanuit zijn graf met de geldbuidel te rammelen. Een leuk gegeven en even leuk voor de toeschouwer om naar te kijken en te luisteren. Hoewel de figuren aardig tot hun recht kwamen er aan de totale enscenering weinig ontbrak, kwam „Mr. Chips" niel volledig uit de verf. Het sprankelende tempo bij de tek sten wilde nog al eens ontbreken, evenals de volledige verstaanbaar heid, iets dat vooral gold voor de misdrijven als taak van de politie en het publiek bewust te maken, dat het samen met de politie mis drijven kan voorkomen. Ook zullen tips worden gegeven, zo dat iedereen zich tegen bepaalde misdrijven kan beschermen. De (kleine) misdrijven waaraan aan dacht wordt besteed zijn onder meer inbraken in woningen, vanda lisme, diefstal van (brom) fietsen, auto's, caravans en boten, zakken rollerij en agressieve verkoopmet hoden. Donderdag 16 april begint de voor- lichtingstoernee door Schiedam op het Bachplein, nabij de Ouverture- school, wanneer daar „Jeugdland"- aktiviteiten worden gehouden. Van 10.00 uur tot ongeveer 12.00 uur zal de bus, waarin behalve een ambtenaar van het Ministerie van Justitie twee rayon-agenten van de wijk Groenoord/Woudhoek aanwe zig zijn, openstaan voor het pu bliek. 's Middags van 14.00 uur tot onge veer 16.00 uur zal de bus op het Wil- helminaplein in Schiedam-Zuid worden geplaatst. Ook daar zullen de wijkagenten van Schiedam-Zuid eventuele vragen van het publiek beantwoorden. Het ligt in de bedoeling om in de maand juli met de voorlichtings bus de andere Schiedamse wijken te bezoeken. Na een kopje koffie volgt een rond leiding door het gebouw. De archi- tekt en een bouwkundige van de ge meente Schiedam zijn aanwezig om uitleg te geven over de op handen zijnde verbouwing. De tekeningen kunnen worden bekeken, en er kunnen suggesties worden gedaan over de toekomstige inrichting. Samen met de gemeente, de kruisvereniging en de bibliotheek toekomstige medegebruikers van het wijkcentrum is een werk groep gevormd die afspraken gaat maken over de inrichting. Ver tegenwoordigers van de bewoners zitten ook in deze werkgroep. Nu de verbouwing voor de deur staat hopen de bewoners dat alle toekomstige gebruikers, dus ook de mensen uit de wijk, met hun wen sen voor het nieuwe wijkcentrum voor de dag zullen komen. bezoekers in het bovenste gedeelte van de-overigens zo goed als uitver kochtezaal. De loftrompet dient evenwel gesto ken te worden voor de wijze waarop het decor was verzorgd (ei gen werk). Een weelderig interieur waaraan niets ontbrak. Het bewijs dat regisseur er de voor keur had gegeven het stuk in onze tijd te plaatsen was wel de kostu mering, eveneens tot in de puntjes verzorgd. Het zou nuttig zijn als „Toneel groep '71" de opvoering als een pre miere zou mogen beschouwen te neinde het nog eens te kunnen over doen. De komedie is het waard en ook de zorg die de toneelgroep aan deze presentatie heeft willen beste den. W. d. B. VLAARDINGEN - Vrijdag 24 april zal de muzikale theaterpro- duktie „7 (onverwacht" te zien en te beluisteren zijn in de Stadsge hoorzaal. Een bijzondere voorstel ling. Vanuit de verschillende thea terrichtingen zijn er mensen bijeen gekomen om vanuit hun kunnen en hun ervaring tot één voorstelling te komen. Een boeiend proces dat een boeiende en interessante voorstel ling heeft opgeleverd. Niet langer dan één maand, niet meer dan 20 voorstellingen e.. 2 try-out voorstel lingen zal de muzi. ale theaterpro- duktie „7 (Onverwacht') bestaan. Liselore Gerritsen en Delia Bosiers, violist Christiaan Bor, cellist Jef frey Solow, bassist Theo de Jong en pianist Ben van der Linden gaan, na lange voorbereidingen, na een maand repeteren slechts een maand op toernee. Twee klassieke musici: Christiaan Bor, een jong violist die na een lange studie bij Jasha Heifetz nu weer geheel terug is in ons land. En verder de cellist Jeffrey Solow uit New York. Twee musici uit de meer populaire richting: onze stadgenoot Ben van der Linden die piano en synthesi sers bespeelt. Ben was al vaker in het theater te zien, o.a. als begelei der van Liselore Gerritsen en Fons Jansen. Voor deze laatste en Paul van Vliet heeft hij ook gekompo- neerd. Bassist Theo de Jong die al te zien was met Toots Tielemans en de formatie Kayak. Twee totaal verschillende zangeres sen: Liselore Gerritsen en Delia Bosiers die gemeen hebben dat zij hun teksten zelf schrijven. Zes mensen die een „onverwacht" muzikaal theaterprogramma bren gen. Kaarten voor deze voorstel ling zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoor zaal, dagelijks van 10-13 uur en van 19-21 uur. Van Goede Vrijdag tot en met tweede paasdag is de kassa gesloten. Prijzen: 20,—, 17,50 en 15,-. Pas 65/CJP 15,-. Liselore Gerritsen wordt in „Onverwacht" onder andere begeleid door Ben van der Linden. GEBOREN Richard J. A. z.v. Steijlen-Kleijzen. Meryem d.v. Ozutürk-Arikan. Edward S. z.v. de Leeuw-Vermeulen. Pascalis A. z.v. Demmers-Poot. Boudewijn z.v. Molendijk-de Ligt. Bianca d.v. van der Spek-de Ruiter. Sevim d.v. Orhan-Topcu. Sdcuk z.v. Basoglu-Oner. Kelly d.v. van Gelderen-Bonte. Ersan K. z.v. Celikli-Eser. Finn M. z.v. Collé-van Leeuwen. Gilbert F. z.v. Post-Schneider. Johannes z.v. 8ijbesma-van Dommele. Thamby d.v. Schlarmann-Koot. Ivo z.v. Boks-van Mil. Gabriëlle J. d.v. Barros Martins-Oos- terwijk. Remco E.S. z.v. Hofstee-Mormon. Liliane I. d.v. Fragoso Eliseu-SEco Parreira Elisou. Niels J. z.v. Elderson-van Merwijk. Filiz d.v. Karabina-Slsman. In grid d.v. Blokland-van der Kamp. Katherine L. d.v. Kayser-Simkins. ONDERTROUWD F. van Aalst,26 jr. en J. Klein, 22 jr.; R. Bonte, 22 jr. en J. J. Hölzken, 19 jr.; H. A. van Brummelen, 31 jr. en L. M. H. Bontjes, 28 jr.; A. P. van Dijk, 23 jr. en P. G. van der Vlies, 21 jr.; L. Grönefeld, 26 jr. en J. Loef, 26 jr.; A. Houtzager, 22 jr. en M. Heukels, 23 jr.; W. van Rij, 24 jr. en A. M. Roosloot, 19 jr.; A. Schil ders, 25 jr. en M. J. B. de Wal, 26 jr.; J. Starre, 27 jr. en H. M. van der Graaf, 28 jr.; A. H. Vliegenthart, 24 jr. en M. M. van der Meer, 24 jr.; S. C. Yau, 22 jr. en T. Kuijl, 17 jr. GEHUWD G. H. Sprik,29 jr. en Y. V. de Lange, 27 jr.;H. H. J. van Hassel, 24 jr. en M. C. D. van den Elskamp, 23 jr.; P. J. Koster, 25 jr. en C. A. Kion, 23 jr.; P. E. M. Schuurman, 26 jr. en B. Voorwald, 22 jr.; M. Speijer, 29 jr. en C. J. M. Heet- kamp, 22 jr.; M. A. L. M. van der Vel den, 22 jr. en I. M. Pietersen, 20 jr.; G. W. J. van der Wiel, 32 jr. en A. M. Slui mer, 21 jr.; H. J. Bijleveld, 31 jr. en P. Haenraets, 23 jr. OVERLEDEN B. M. Steenbergen, man, 57 jr.; A. P. Schermer, vr., geh. gew. met C. H. J. Garretsen, 83 jr.; T. Peereboom, man, 70 jr.;M. M. van Wel.vr., geh. gew. met G. van der Toorn, 79 jr.; A. M. K. Neid, vr., 79 jr.;H. L. Brökling, man, 69 jr.;J. C. Patijn, vr., geh. gew. met D. G. Pas terkamp, 76 jr.; M. Schilders, vr., geh. gew. met A. H. van Lent, 89 jr.; T. A. Markus, vr., geh. gew. met A. J. Weber, 89 jr.;C. J. Kwakernaak, man, 54 jr.; A van Dam, man, 61 jr.; S. F. M. Kalkho ven, vr., geh. met M. Boomsluiter, 69 jr.; J. van de Panne, man, 72 jr.; M. var der linden, vr., 77 jr.; W. G. Kersse meijff, man, 77 jr.; M. Dirkzwager, man, 53 jr.; H. P. J. M. Vermeer, man. 68 jr. ;B. Smit, man, 72 jr.; JCoops, vr., geh. met H. de Jager, 56 jr. SCHIEDAM/VLAARDINGEN/MAASSLUIS De werkloosheid in het noordelijke waterweggebied blijft stijgen. Hoewel het voorjaar meestal een gunstig seizoen is, zijn er de afgelopen maand opnieuw meer nensen zonder werk geraakt. Ten opzichte van eind februari steeg in maart het totaal aantal werklozen met 18. Dit cijfer werd veroorzaakt door 59 meer werklo zen bij de mannen. Bij de vrouwen daalde het cijfer met 41. In percentages uitgedrukt ziet het beeld er als volgt uit. 4,6% van de mannen is werkloos (was in fe bruari 4,5%). Bij de vrouwen is het werkloosheidspercentage aan merkelijk hoger, namelijk 9,1 (vo rige maand precies 10%). Ondanks deze matige stijging is de situatie op de arbeidsmarkt verre van gunstig. De vraag naar perso neel is gedaald van 836 naar 578, en de resultaten van de halfjaarlijkse vraagacquisitie geven ook geen re den tot optimisme. Alleen in de metaalsector zal het aantal vacatures waarschijnlijk de komende weken fors oplopen. JONGEREN Het geregistreerde aantal vacatures voor schoolverlaters en andere be roepsgroepen dan de metaal blijft zeer gering. De arbeidsmarktsituatie voor jon geren, vooral meisjes, is in maart iets verbeterd. De totale werkloos heid onder jongeren is gedaald van 1370 naar 1322, terwijl de vraag naar jeugdig personeel tot 19 jaar eveneens zeer licht is gestegen. In zijn stemmingsbericht over de voorbije maand geeft de direkteur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau, Jan van Lent, ook het cijfer van het totaal aantal werklozen in het gewest. Eind maart stond dat cijfer op 3953. Vorig jaar maart be droeg dat cijfer nog 2499. De meeste werklozen komen uit Schiedam (1710), Vlaardingen (1370) en Maassluis (564), Rozen burg, Hoek van Holland en Maas land, plaatsen met minder inwo ners, voegen daar ook nog eens een aantal mensen zonder wérk aan toe. DEELMARKTEN Uitgesplitst naar de deelmarkten ziet het overzicht er als volgt uit: Het aanbod van personeel in de bouwnijverheid steeg van 273 naar 289 plus 26). In maart 1980 waren er 113 werknemers in de bouw werkloos. De vraag naar bouwper- soneel daalde van 22 naar 10. On danks het seizoen blijft het arbeids- marktpersepctief in de boav on gunstig. Het aanbod van metaalpersoneel bleef constant, nl. 498 (was 497). Het aantal vacatures in de metaal daalde ultimo maart 1981 van 571 naar 397. Ondanks genoemde da ling zijn er voldoende mogelijkhe den in de metaal. Het aantal vaca tures zal in april 1981 weer belang rijk stijgen als gevolg van de half jaarlijkse vraagacquisitie. Het aanbod van handelspersoneel steeg van 481 naar 487 (plus 6). De vraag naar handelspersoneel daalde van 15 naar 11. De doorstro ming in deze arbeidsdeelmarkt blijft uitermate gering. Het aanbod van kantoorpersoneel daalde van 495 maar 478 (- 17). De vraag naar personeel daalde van 67 naar 61 (- 6). Arbeidsbemiddeling voor gekwalificeerd personeel blijft mogelijk. SCHIEDAM Op Goede Vrijdag 17 maart zullen alle postkantoren in Schiedam om 17.00 uur gesloten zijn' Het bijkantoor op het Wilhel- minaplein sluit echter al om 16.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 27