kind^raooc H fl i '"Pil Hf 9 ->// f 1 9*9 «SF 11'- ■m Ml fM 9 '•1 %Jf iyp %p IM&J r **- mmm< IP"^ De Delftse astrologe Marian Bollen, leerlinge van Jack F. Chandu, en ingeschreven bij het Nederlands Genootschap voor Praktiserende Astrologen (NGPA) trok voor ons de horoscoop van de kinder goochelaar Henk Driessen. Zijn reaktie: „Dat ben ik inderdaad ja." ff sf door Marian Bollen, astrologisch consulente Marian tollen, erkend astrologisch consulente ngeschreven bij het Nederlands Genootschap voor Praktiserende Astrologen (N.G.P.A.), Hoogenhouckstraat 64, Postbus 929, Delft, telefoon 015- 143178 *ik Het maken van de karakterbesch rijving van Henk Driessen had heel wat voeten in de aarde. Marian vraagt namelijk een handschrift van haar kliënt, maar ook natuur lijk de geboortedatum en liefst ook nog het tijdsctip. Henk Driessen vermeldde een geboortetijd tussen vier en vijf uur 's middags op 19 juli 1935. Uiteraard wist hij dit maar van horen zeggen. De langzaam veranderende gege vens klopten allemaal aardig, maar zoals bekend moet er ook een as cendant berekend worden. (Dat is de plaats in de dierenriem, die op het tijdstip van de geboorte aan de horizon opkomt). Het is begrijpe lijk, dat bij een uurtje verschil dat al een heel stuk verschuift. Op de middag van Henks geboorte dag gaf dit gegevens, die helemaal niet pasten bij hem. Marian Bollen, de astrologe ontdekte dit ook. Ze meende, dat er zeker een paar uur verschil moest zijn. Er moest kon- takt gezocht worden met Henks ge boorteplaats. Ook dit kostte weer enige dagen. De geboorte stond n.l. op een andere naam, omdat de kraamverpleegster het had aange geven. Bovendien was de aangifte 4 dagen na de geboorte gedaan' (het weekend viel ertussen). De datum klopte dus ook niet. Het kostte een brief en drie tele foontjes voordat een volhouder in Den Haag de tijd had gevonden. De aangifte gaf een tijd van half twaalf 's avonds. Ook hiermee viel niet te werken. Bij een aangifte weet men vaak meteen na de geboorte al de tijd niet. Dus vier dagen later moet men het echt schatten. Half twaalf 's avonds geeft half juli een ascen dant Ram. In Henks gezicht, in zijn manier van optreden, zijn handsch rift en in een kleurentest waren echter geen trekken te vinden, die het teken Ram als ascendant aan nemelijk maken. Een kwartier eerder hebben we het teken Vissen en dat past als gego ten bij hem. Zijn optreden, dat op een volkomen natuurlijke manier bescheiden is, en bepaalde trekien in handschrift laten eerder Vissen dan Ram vermoeden. (Overigens is het onder astrologen een geijkt grapje als iets in het begin alsmaar misloopt: „Zeker Vissen-invloe- den!") De gegevens betreffende Henks as cendant zijn hierna dus met de no dige voorzichtigheid gehanteerd. Er bleef nog genoeg over om vol doende gegevens uit halen. Ana lyse: Het is voor Henk een aangebo ren behoefte om met kinderen om te gaan (Zon in Kreeft en Mercurius in Kreeft). Dus géén aangeleerde routine. Hij vindt het gewoon leuk en heeft het trouwens ook nodig. Uit zijn geboortehoroscoop blijkt, dat hij fijngevoelig is (Zon dus in Kreeft, Maan in Vissen en Maan harmonisch geaspecteerd met de Zon) en een goede intuïtie heeft. Hij voelt de kinderen goed aan en zij merken dit. Vandaar dat zijn werk zich op een volkomen natuurlijke wijze bij voorkeur op kinderen richt. Henk vertelt dat hij onlangs in ja nuari op een goochelaarsconcours in Duitsland was. Op verzoek gaf hij daar een kollege over kinder- goochelen. Ook was hij de laatste jaren steeds weer uitgeroepen als de beste kindergoochelaar van Ne derland. Hij krijgt vaak de opmer king: „Hoe wéét je precies welk kind je eruit moet halen om mee te werken; je doet bijna altijd een prima keus." Henk Driessen vertelt dit met ge paste trots, maar het valt op, dat hij niet opschept of pronkt. Beschei denheid is dan ook een trek, die as trologisch terug te vinden is. Henk vermeldt nog, dat hij veel avondvullende voorstellingen voor volwassenen geeft, maar zich meer richt op de kindermiddagen. Daar voor heeft hij ook een ballonnen- show en een poppenkastprogram- ma. Verder wordt hij wel eens ge signaleerd met een contrabas, waarop hij entertainer-muziek be geleidt. In zijn karakteraanleg is een grote vasthoudendheid te vinden (zon konjunct Pluto) waardoor hij de be reidheid heeft zich ergens voor in te duwt anderen niet opzij. (Zon' in kreeft en Mars in Weegschaal zijn gewoon niet agressief). Wél maken de Zon en Mars met elkaar een dis harmonisch aspect. Hierdoor kan hij irritaties gemakkelijk aanvoe len, daardoor zelf kriegel worden, maar dat is iets anders dan agres sief. Hij duwt anderen niet opzij. Hij komt er door zélf werk van kwali teit te leveren (Venus in Maagd). Dus hard tegenover zichelf; een ambitieuze werker, die wel eens roofbouw op eigen krachten pleegt. Maar ondanks dit toch iemand, die wel rekening met anderen houdt. Henk Driessen gelooft de mensen graag. (Maan in Vissen, Mercurius in Kreeft en goed geaspecteerd door Jupiter). Hij heeft een natuur lijk vertrouwen in de mensen, daar bij een goed vermogen om anderen aan te voelen en de neiging om vlug medelijden te hebben. Voeg daarbij nog de neiging om graag toe te ge- gen in mensen niet goed verwerken. Als reaktie daarop zou hij zelfs zijn vertrouwen in de mensen kunnen verliezen en zich helemaal gaan af sluiten. Henk Driessen is een emotioneel, in tuïtief en zeer bescheiden mens met een hang naar het oude. (Kreeft, Mercurius goed aspect met Satur- nus). Verder bestaat er neiging tot zelf-inkeer (Maan in Vissen, gunstig met Pluto). Toch is hij in staat om deze karaktertrekken in evenwicht te houden met dat andere hardwer kende facet in hem. Hoe doet hij dat, vindt hij bij zijn veeleisende werk nog tijd voor zichzelf. Tijd om tot rust te komen? Henk Driessen bezoekt graag mu sea, vertelt hij. Dan kan hij heel op zijn gemak naar mooie dingen lo pen te kijken. Hij houdt ook af en toe wat vakantie op een stil plekje. Hij zou er binnenkort weer eens uitbreken om wat te bekomen. Hij verblijft dan in een rustig klooster Kijk, zoiets zcu Henk Driessen nu nooit doen. Daar is hij gewoon te eerlijk voor. (Zon in Kreeft, Mercu rius in Kreeft in goed aspekt met Saturnus). Hij heeft trouwens zelf ideeën genoeg, dat hebben we eer der al kunnen signaleren. Verder heeft hij een heel persoonlijke ncot aan zijn werk. En dat is iets, dat niemand hem kan naapen. Zijn vermogen tot en behoefte aan zelfexpressie is hem zo zeer aange boren, dat hij zich wel bij zijn werk betrokken moet voelen. Hij leeft er zichzelf in uit. Later, als hij het eens wat rustiger aan moet gaan doen en niet meer dag-in dag-uit op het po dium kan staan, zal hij zeker wéCEr iets in de richting van de zelfex pressie zoeken. Ik vind wel,' dat hij aanleg heeft om sprookjes te schrij ven. Niet van die grimmige sprook jes, maar meer in de stijl van An dersen. Iets, waarbij hij dan weer zetten en vol te houden. Als het om de een of andere reden met zijn hui dige werk niet meer zou gaan, dan zou hij zeker niet bij de pakken neer gaan zitten om af te wachten. Hij zou meteen iets anders begin nen, ideeën genoeg. (Zon in Kreeft, Mercurius in Kreeft, goed geaspec teerd met Uranus en Venus kon- junkt Neptunus wijzen op een rijke fantasie). Als dat nodig zou zijn zou hij desnoods het eerste het beste ne men wat hij krijgen kon en meteen beginnen toe te streven naar iets, dat beter bij hem past. Henk lacht om een leuke herinne ring. Hij studeerde op het konser- vatorium trompet. Eigenlijk kon Bruintje dat niet trekken. Er wa ren zeven kinderen. En zijn zus de bekende zangeres Wilma Dries sen studeerde ook. Daarom werkte Henk toen 's nachts in een bakkerij, terwijl hij door de dag studeerde. Als hij ergens aan werkt wil hij zich daar allerlei opofferingen voor ge troosten (zon konjunkt Pluto). Toch is hij geen agressief persoon. Hij ven en we zien iemand, die gevaar loopt, dat men wel eens misbruik van hem maakt. Dit geeft Henk meteem volmondig toe. Er wordt inderdaad wel eens een loopje met hem genomen. Maar het is duidelijk, dat hij liever over zijn werk dan over zijn persoontje praat. Zelf is hij eerlijk van natuur en rechtvaardig in oordelen en denken (Mercurius goed geaspecteerd door Jupiter en Saturnus). Het is voor hem moeilijk om anderen bij voor baat te wantrouwen. Het is echt raadzaam, dat hij daarop let. On danks zijn behoefte aan inter menselijke kontakten is hij beslist geen allemansvriend. Echt vertrou wend is hij echter maar met enke len. Hierbij komt dan nog, dat hij de neiging heeft om aan die enkele vertrouwden nogal hoge eisen te stellen. (Venus in Maagd). Daarbij nog het gevaar om fouten in vrienden wel eens niet te willen zien. (Venus konjunkt Neptunus). Teleurstellingen kunnen daarvan heel gemakkelijk het gevolg zijn. En als Kreeft kan hij teleurstellin- Hcnk Driessen voelt kinderen goed aan. anne hotel in een bosrijke omge ving. Hij maakt daar wandelingen en geniet van wat de natuur te bie den heeft. Nu nog iets over de kwaliteit van zijn werk, want dat zal de lezers ze ker wel interesseren. Is dit een in jaren opgebouwde routine? Zijn er goedkope trucs bij? Of aan andere ontfutselde ideeën? Zeker niet! Even kieskeurig als hij is in de keuze van zijn vertrouwden, is hij dat ten opzichte van zijn kunst. Want ik durf het gerust kunst te noemen. Een gced-dcordachte, praktisch aangepakte kunst (Venus in Maagd), waarop hij zijn hele kon- sentratievermogen kan richten en waaraan hij een heel pers-onlijke noot kan geven door zijn intuïtieve aanpak en zijn eerlijkheid. Er was eens een man, die Henk Driessen heel gewillig kwam hel pen. Henk had er echt een aardige hulp aan. Achteraf bleek, dat het iemand was, die de kunst kwam af kijken. De man had rustig het pro gramma van Henk nageaapt en overgenomen. op een verantwoorde manier kan spelen met illusies. We mogen in ieder geval rustig aan nemen, dat Henk Driessen zich niet gauw zal aanpassen aan de nuch tere en materiële eisen van deze tijd. Hij zal zichzelf weten te blij ven: een gevoeliq, emotioneel mens, én een harde werker, die een per soonlijk tintje weet te geven aan al les waar hij zich met al zijn krach ten aan geeft. w* w

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 39