Film jeugd consulent brengt kinderen dichter bij Nepal Fam. Tata Mirando steunt Vlaardings „Petalo-beleid" Wethouders dragen steentje bij aan Schoon Schiedam Tijdelijke wijziging RET-route Wakkere bewoner Bingo-avond Rietzeiiers Steek 's op GEBIT STUK? C': v 45 J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 55 WOENSDAG ;15 .PRIL ,981 Wat 'n plaatje, deze jonge Nepalse schone! Op zondag 26 april wordt de Hoge Brug bij de Overschiese Dorps straat in Overschie tussen 8.00 en 17.00 uur in beide richtingen afge sloten voor alle verkeer. Dat betekent dat bus 40 in de rich ting Hillegersberg de normale route rijdt tot de Vlaardingweg. Daar slaat hij rechts af. Vervolgens rijdt hij via de Spaanse Brug, 2e Hogebanweg en Rotterdamse Rij weg naar de Overschiese Dorps straat. Daarna vervolgt hij de normale route. Voor ricöting Schiedam geldt dezelfde omlegging. SCHIEDAM Woensdagavond, 8 april kwamen er ruim zestig kinde ren uit Groenoord naar boerderij Landvreugd. Het waren vijfde- en zesdeklassers van de Ouverture en Willem Gehrelsschool, die op uit nodiging van Janny en Joop van Broekhoven kwamen kijken naar een film over Nepal. Joop van Broekhoven, gemeente lijk jeugdconsulent, heeft dit land, samen met zijn vrouw, al twee keer bezocht en er een uur durende film samenmet geluid samengesteld. Toen zij in november van het vorig jaar ook weer in Nepal waren, be zochten ze tevens een dagje de Siddharta Vanasthalischool. Voor deze school zijn in Schiedam al di verse akties geweest. De grootste aktie was in november 1979, die toen een kleine 10.000 opleverde. Dit geld werd in de zomervakantie persoonlijk overhandigd aan de heer Laxman Rajbanshi (hoofd van de Siddharta) door twee Schie- damse onderwijzers, die op vakan tie in Azië waren. ADOPTIE Gesteund door het bureau onder- wijsconsulent van de gemeente Schiedam wordt momenteel ge zocht naar wegen voor een moge lijke adoptie van de Siddharta Va nasthali. Dit heeft echter nogal wa' voeten in aarde. Eén van de grootste problemen n het verzenden van goederen naai Nepal. Luchttransport is veel t< duur. Het zou mooi zijn, indien ei een maatschappij was, die regelma tige zendingen onderhield met Ne pal. Om terug te keren naar de boeiende film: de inhoud was zekei niet gemakkelijk voor 11- en 12-ja- rige kinderen, maar ze hebben ei toch heel wat van opgestoken. Dit bleek de volgende dag wel, toen op scholen allerlei vragen werden ge steld. Deze vragen betroffen met name De school in Kathmandu waar de Schiedamse Willem Gehrelsschool en de Ouverture een aktie voor hebben gehouden. Onder kinderen in Nepal is het heel gebruikelijk dat zij elkaar luizen. in ieder geval ook bijbleef \varen dt offeringen, Erg fijn om te horen was de opmer king van sommige kinderen, dat z< zelf heel graag eens naar Nepa zouden willen gaan om dat alle maal net eigen ogen te gaan zien. onderwerpen als: de grote hoeveel heid tempels in Nepal en de menge ling van allerlei godsdiensten met hun vele gebruiken; de hele ge schiedenis rondom het kleine meisje dat als levende godin nogal indruk maakte op de kinderen. Wa W& VLAARDINGEN De voorma lige zigeunerkoning Koko Pe taio zou geen enkele medewer king van de overheid meer moe ten krijgen. Een open brief van deze inhoud is door de zigeunerfamilie Mi rando, van het beroemde Tata Mirando orkest, aan burgemees ter en wethouders van Vlaar- dingen verzonden. Deze brief, ondertekend door Tata Mirando Jr., belandde on- SCHIEDAM Een wakkere bewo ner van de Rotterdamsedijk heeft de politie zondagnacht een grote dienst bewezen. De man, die om streeks half drie 's nachts voor zijn venster stond, merkte bij brom- fietshandel Huis een verdachte per soon op. Toen deze de ruit vernielde en een greep in de etalage deed, belde de nachtelijke toeschouwer terstond de politie. De dief, een 32-jarige Schiedam mer, werd korte tijd later in de kraag gegrepen. Hij was te voet en kwam niet verder dan de Gallileis- traat. SCHIEDAM De Schiedamse car navalsvereniging De Rietzeilers or ganiseert met de regelmaat van de klok bingoavonden waarvan de op brengst is bestemd voor de gehan dicapten van Schiedam. De eerstvolgende bingoavond wordt gehouden op donderdag 16 april om acht uur in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Het lijstje van hoofdprijzen ver meldt onder andere een rijwiel, een tuit meublement, een stofzuiger en een schemerlamp. De zaal gaat open om half acht. Kinderen onder de zestien alleen toegang onder ge leide. langs op de leestafel van b en w, enige tijd na Petala's gerucht makende bezoeken aan Vlaar- dingen. Tot tweemaal toe moest de ex- zigeunerkoning en zijn familie toen op last van b en w de stad verlaten. Na vergeefse bezoeken aan buurgemeenten Maassluis en Schiedam, waarbij het Pe taio te doen was om het verkrij gen van een vaste verblijf plaats, vertrok Petaio tenslotte naar Rotterdam. B en W van Vlaardingen kregen indertijd heel wat kritiek te verduren op hun onwrikbare standpunt dat Petaio zijn biezen ipoest pakken. Vanuit de zigeunerwereld wordt deze handelswijze nu als nog goedgekeurd. Mirando zegt, niet alleen te spreken namens zijn familie, maar namens alle zigeuners in Nederland. Koko Petaio moet volgens de zigeunerfamilie Mirando geen enkele mede werking meer worden verleend. SCHIEDAM Op woensdag 22 april staat de omgeving van de Ko renbeurs aan de Lange Haven in het middelpunt van de belangstel ling. De dienst Gemeentewerken en de Openbare Nutsbedrijven be steden dan extra aandacht aan dit stukje Schiedam. De direkte omge ving wordt door het reinigingsbe- drijf geveegd, het drijfvuil wordt uit de haven verwijderd en de plantsoenendienst controleert öet bomenbestand. Hekken worden geschilderd en het brugwachtershuisje wordt verwij derd. Het electriciteitsbedrijf con troleert de straatverlichting. Ter ondersteuning van deze aktie zal wethouder R. Scheeres om 14.30 uur planten, ten behoeve van de bloembakken in de omgeving van de Korenbeurs, overhandigen aan de eigenaar van bistro Hosman Frères. ROZENBURGERPLEIN Ook aan het Rozenburgerplein en de omgeving daarvan in Schiedam- zuid wordt op vrijdag 24 april extra aandacht besteed. Het reinigingsbe- drijf zal het plein en de direkte om geving schoonvegen en een glasbak plaatsen. Het trafohuisje wordt schoonge maakt en geschilderd. Het electrici teitsbedrijf zal de straatverlichting controleren. De dienst Gemeente werken zal de verbrande paaltjes van de speelwerktuigen vervangen. De plantsoenendienst brengt groen- beplantingen aan in bakken en stroken. De bestrating en verkeers borden worden gecontroleerd res pectievelijk verbeterd. LESBRIEF Onder verantwoordelijkheid van de afdeling Onderwijs is in samenwer king met de plantsoenendienst van de dienst Gemeentewerken en de afdeling Voorlichting van de Open bare Nutsbedrijven een lesbrief over het milieu voor het lager on derwijs samengesteld. De eerste lesbrief zal op vrijdag morgen 24 april om 11.00 uur op het Rozenburgerplein door wethouder Posthoorn overhandigd worden aan leerlingen en leerkrachten van de Openbare Lagere School „De Gorzen", voor dezen het hoofd der school de heer van der Tang. Ook wethouder Chris Zijdeveld werkt aktief mee om van Schie dam een schone stad te maken. De wethouder opent de grote schoon maakbeurt op vrijdag 17 april aan de Borodinlaan. Hem valt de eer te beurt, een beklad en besmeurd bus hokje schoon te krabben. Zijdeveld begint dit karwei om tien uur 's ochtends. STADSKWEKERIJ Op zaterdag 25 april van 10.00 tot SCHIEDAM In het weekeinde zijn in Schied m/ op grote schaal si garetten geroofd. Twee grootwin kelbedrijven werden het slacht offer van lieden die kennelijk hard om een rokertje verlegen zaten. Uit de winkel van Albert Heijn aan de Oranjestraat verdwenen twee honderd sloffen sigaretten. De in brekers vernielden een ruit en maakten zich uit de voeten met een buit van ongeveer 6500 gulden. De Coop- Nieuwe Waterweg werd op soortgelijke wijze ontdaan van enig rookgerei. Uit de winkel aan de Kethelstraat werden honderd pakjes sigaretten geroofd. Geen leuk opstekertje voor de win keliers. Een schrale troost mogen de kruideniers putten uit het feit dat ook andere bedrijven een veer moesten laten, zoals de houthandel Van de Wetering, die maandag een partij edelhout vermiste van onge veer 7000 gulden. Daarenboven was ook nog eens voor duizend gulden aan sierstijlen verdwenen. De grootste slag van het week einde werd evenwel geslagen in een woning aan de Rembrandt- laan. Hier miste de 46-jarige bewo ner na het weekeinde voor een be drag van 30.000 gulden aan siera den. Ook werd enig geld gestolen. Voor reparaties 's morgens brengen 's middags na 15.30 uur klaar Dagelijks na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131, telefoon 010-261417 16.00 uur en op zondag 26 april van 12.00 tot 16.00 uur zal de Stadskwe- kerij van de Gemeentelijke Plant soenendienst aan de Fokkerstraat ('s Gravelandsepolder) voor het pu bliek toegankelijk zijn. Het V.R.O.M.-bedrijf zal eveneens aan deze open dag een bijdrage le veren. In de kassen van de kwekerij zal de zomerbeplanting, die begin juni in de Schiedamse plantsoenen aangebracht wordt, te zien zijn: ge raniums, St. Janskruis, afrikaant- jes, vlijtige liesjes, begonia's phlox, petunia's, tabaksplanten en dah lia's. De deur van de kas met kamer planten staat voor een ieder die da gen wagenwi!d open.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 55