Ondernemers in centrum vrezen parkeerchaos I c VERGIISJKING PRIJSPEIL LEVENSMIDDELEN Gif in aquarium „Problemen rond GTB-terrein niet onderschat" fN Tnüim Binnenstad straks grote bouwput Bingo-avond Rietzeilers Weekmarkt verplaatst SCHIEDAM De Schie- damse ondernemers zien de toekomst met zorg tegemoet. De vrees leeft dat zij in de knel komen als de woning bouw in de binnenstad van start gaat. Volgens een mo tie van de gemeenteraad moet de eerste paal daar voor 1 juli de grond in. Of die streefdatum wordt ge haald is dubieus, maar de middenstanders verwachten niet dat het erg veel later zal worden. Trouwens niet de datum baart hen zorgen, maar de problemen die zul len ontstaan als het eenmaal zo ver is. Ill KNELPUNTEN PARKEERTEKORT PASSANTEN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 13 VRIJDAG 24 APRIL 1981 CntTT-TT^ A n/r T-> Rond de kaalslag in het hart van de stad zijn tientallen ondernemingen gevestigd, winkels en bedrijven waar het een druk komen en gaan is van klanten en werknemers. De meesten verplaatsen zich per auto, die ze nu, dikwijls op korte afstand van hun bestemming, probleemloos kunnen parkeren. Maar wat gebeurt er met die par keerruimte als er straks woningen in het centrum staan? En in hoe verre zal de tram, die straks over een heringerichte Broersvest rijdt, het autobezoek (van winkelklanten) aan de binnenstad beinvloeden? En hoe het met het bevoorraden van de winkels? plaatsen nu, en 800 rond J. H. B. Vredebregt, voorzitter van de Verenigde Schiedamse Onder nemers, voorziet chaos en frustra ties. „De honderdvijftig parkeer plaatsen die in het centrum komen zijn bestemd voor de bewoners van de nieuwbouw. Waar moeten de auto s naar toe die er nu gepar keerd staan"? Knelpunten zuilen volgens Vrede bregt ontstaan bij een aantal be drijven in de directe omgeving van het betreffende gebied: de Multi- markt, de firma Mak, het metaalbe drijf Boers, enzovoorts. „De nieuwe binnenstad bewoners zitten niet de hele dag thuis, ze rij den in en uit, kriigen bezoek. Dat betekent een zwaardere belasting op het Broersveld. Gaat dat ten koste van de laad- en losgelegen- heid"? Volgens Vredebregt heeft Schie dam momenteel al een groot tekort aan parkeerplaatsen, een gegeven dat ook blijkt uit een brief van de Kamer van Koophandel aan b en w, waarin een tekort genoemd wordt van 400 1985. De winkeliers in de binnenstad vin den dat alles behalve prettig. Slechte parkeergelegenheid zou de klanten kunnen doen besluiten, uit te wijken naar een andere (winkel stad als Vlaardingen of Rotterdam, waar men gemakkelijker zijn wa gen kwijt kan. Zeker in de nabije toekomst, als het centrum is her schapen in een grotè bouwput voor tram en huizen, is dat gevaar verre van denkbeeldig. De gemeente denkt van problemen te kunnen ondervangen door vóór het starten van de bouwaktivitei- ten, ruimte voor langparkeerders te scheppen op het voormalige Vrom- terrein aan de Buitenhavenweg. binnenstad: waar mo€ten de «uto's he- Meer parkeerplaatsen zijn gepland in het Shienoko-gebied en de bin nenstadsbezoekers kunnen verder, zo redeneert men, gebruik maken van het Emmaplein. Dat laatste gebied zal echter weer worden betrokken in de ontwikke ling van het zogenaamde stadserf en mogelijk gaat ook daardoor weer parkeerruimte verloren. Vredebregt, met nadruk: „Voordat al die plannen definitief ingevuld worden, moet de gemeente zich realiseren dat daar voldoende par keergelegenheid dient te komen". Bij hem bestaat de indruk dat de gemeente eigenlijk meer mikt op winkelklanten die per bus of tram naar de binnenstad komen, dan op de koopgrage man of vrouw die per auto naar de stad wil. Deze gedachte kunnen de onderne mers bepaald niet onderschrijven. Voor hen blijft de auto hét vervoer middel van de klant. De tram zal hoogstens het aantal passanten ver groten, toevallige bezoekers die niet persé met koopbedoelingen naar het centrum kwam. Vredebregt: „Je moet de bewuste koper toch wat bieden, wil je hem in Schiedam houden. Wordt parke ren te moeilijk, dan gaat hij onge twijfeld naar een andere stad". „Er moet een duidelijk visie van de overheid komen op dit probleem 't Moet niet zo zijn dat zij alle initia tieven in eigen hand houden, en hun eigen plannen doorvoeren, zo dat wij naderhand alleen maar ja hoeven te zeggen. Neem nu alleen het Broersveld, daar zitten ongeveer 60 bedrijven. Dat betekent werkgelegenheid voor een groot aantal mensen. Houdt de gemeente daar ook reke ning mee „Zijdeveld en Scheeres (de wethouders voor respectieve lijk stadsontwikkeling en economi sche zaken, red.) moeten zeker waar 't de binnenstad betreft, niet langs elkaar heen werken, maar hun beider beleid duidelijk op el kaar afstemmen". SCHIEDAM Diverse scholen zijn in de Paasvakantie het slachtoffer geworden van inbraken. De LEAO school aan het Oude Kerkhof kreeg onverlaten op bezoek die een bus met schuurmiddel leegden in het aquarium, waardoor alle vissen een ellendige dood stierven. In de school werden diverse vernie lingen aangericht. Drie microsco pen verdwenen uit een klaslokaal. Ook in de kleuterschool St. Ga- brielle aan de Schaepnansingel zijn vernielingen aangericht. Hier werd een aantal speelpoppen gestolen. De schade is nog onbekend. Geen braakschade, maar wel ver missingen werden geconstateerd in de kleuterschool de Mallemolen aan het Bachplein. De onaangekon digde bezoekers namen de telefoon en een zak drop mee. SCHIEDAM De Schiedamse car navalsvereniging De Rietzeilers or ganiseert op dinsdag 28 april weer een van haar bekende bingo avonden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. De zaal gaat om half acht open. Om acht uur wordt de eerste ronde ge speeld. Enkele hoofdprijzen: een (iets, draagbare tv, stofzuiger of schemerlamp. Ieder is van harte welkom; kinde ren onder de zestien slechts onder geleide. De opbrengst van de avond is bestemd voor de gehandicapten van Schiedam. wruirn \i r, SCHIEDAM Er is burgemeester en wethouders alles aan gelegen, zo snel mogelijk tot een oplossing te komen inzake de problemen rond het GTB-terrein aan de Dwarsstraat. Om aan de moeilijkheden een einde te maken vindt volgens de stadsbe stuurders voortdurend overleg plaats, zowel onderling als met de jongeren uit Schiedam Zuid. Enige tijd geleden kwam het GTB- terrein door een andere oorzaak dan de daar gedane gifvondsten in het nieuws. De jeugd, die zijn on derkomen had in de Dukdalf onder de H. Hart kerk maar dat honk moest verlaten, zwierf dakloos door de wijk, waardoor het tot ernstige baldadigheden en vernielingen op het braakliggende terrein aan de Dwarsstraat kwam. Voor gemeenteraadslid Jan Simons was dat aanleiding, enkele schrifte lijke vragen te stellen aan b en w. Simons wilde weten of b en w de prijspeil medio februari bedrijf organisatie Dirk van den Broek/ Bas van der Heijden Jac. Hermans Prijsslaq Miro Edah Maxis-Trefcenter Albert Heijn Hoogvliet De Boer Konmar Fred v.d. Werff Vendet Simon V D Profimarkt (Zmd Holland; Profimarkt (Groenwoudi) Centra Vivo I 4 6 Végé Spar Co-op A 0 2000 Kroon/K-markt 1) 100 bij goedkoopste der onderzochte bedrijven 2' te wein'9 gevraagde merken in het assortimenl Voor verdere gegevens: Zie Consumentengids april '81 vanOtohome zijn klein geprijsd en groot van klasse Logisch 1 Otohome komen alleen de keurige karren, die nog jong van jaren en recht van lijf en leden zijn. h^Tn^CIT**1 Ze, d°°' °n2e gespecialiseerde vakmensen van onder tot ^^MrSiateO^^P'^?Pa,eefd Me,Bevag-garant,e ANWB keur en net speciale Otohome waarborg waar u de eerste tienduizend kilometer zorgeloos mee voort kunt ongeregeldheden onder andere brandstichting niet hadden kun nen voorkomen. B en w geven toe dat er tijdens het overleg met de jeud soms „vaag, soms min of meer onverholen is gezinspeeld op latere gebeurtenissen," maar het pro bleem „uiterst lastig" blijft. Volgens de stad bestuurders valt de schade op het terrein nogal mee en blijft deze beperkt tot een afge brande barak, enkele gebroken rui ten en vernielin9en aan de afschei ding van het terrein. In deze schaderekening zijn niet de vernielingen inbegrepen die zijn aangebracht in de - inmiddels af gebroken panden aan de Hagas- traat/Dwarsstraat. Op die plaats staat nu een hek, zo dat de jeugd vanaf die kant het'ter rein niet meer kan betreden. Ver der zegt het gemeentebestuur dat er voortdurende bewaking is geweest en dat met de jongeren is afgespro ken dat zij het terrein niet opnieuw zullen betreden. Op Simons vraag of b en w moge lijk de problemen heeft onderschat antwoordt het college met een kort weg „neen". James Wattweg Vlaardingen AN isae Dirk van den Broek en Bas van der Heijden delen mede: Digros en Dirkson hebben hetzelfde lage prijspeil! SC HIEDAM In verband met re- constrcutiewerkzaamheden aan het Bachplein zal dé dinsdagmarkt Bachplein (Schiedam-Noord) met ingang van dinsdag 28 april tot een nog nader te bepalen datum ver plaatst worden. De verplaatsing zal geschieden naar het parkeerterrein ten noor den van het wijkcentrum „De Blauwe Brug". Het gevolg van het houden van de markt op dit terrein is, dat elke week vanaf maandag avond tot en met dinsdagmiddag geen gebruik van het parkeerter rein kan worden gemaakt. In de loop van het tweede kwartaal zal een begin worden gemaakt met de reconstructie van het zuidelijke gedeelte van het Bachplein gelegen tussen Mozartlaan, flatgebouw, de openbare school „De Ouverture" en het wijkcentrum De Blauwe Brug. In het midden van het gebied, dat op twee plaatsen aan de west- en zuidzijde vanaf de Mozartlaan toe gankelijk zal zijn, komt een „mani festatieplein" o.a. bestemd voor de wekelijkse dinsdagmarkt. Voor meer informatie over de marktverplaatsing kunt u zich wen den tot de hoofdafdeling V.R.O.M. of de afdeling Voorlichting van de Openbare" Nutsbedrijven Schie dam, Van Heekstraat 15, telefoon 622222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 13