'n natje, 'n droogje, 'n gokje, 'n koopje en gezellig genieten van de zon op de m De Dambraderie op 2 mei mag u niet missen. En onze koopjes Zaterdag 2 mei is't zover Neerlands' oudschten ambachten Op de braderie treft u ook Neerlands' oudschten ambachten aan: De Hoefsmit heeft er zijn plekje ingenomen en toont u hoe in vroeger jaren de paarden beslagen werden Een ambacht dat aandacht verdient. De Kaasmaker: Nederland staat be kend om z'n kaas, maar wist u hoe die werd klaargemaakt? Ervaar de kaasmaker uit groot moeders' tijd, hoe hij zijn kazen keert en proeft, want oud Hollands klaargemaakte kaas smaakt als geen andere. De Schapenscheerder toont u hoe En er is van alles te doen. De politie is je vriend En veilig in 't verkeer Spuitplezier Georganiseerd door: Slagerij Van Hassel het Tapijtenhuis Oase luxe kado-artikelen Van Elshoff huishoude lijke artikelen Monza auto-materialen kapsalon Violette gereedschappen-ijzerhandel Jan sen Van Loenen verfispecialist glazenwasserij Dozo rijwielhandel Hoppstein Bloe- menhuis de Dam banketbakkerij Schelfers Studio Swing Covinet drankenhandel Irisleder leerspeciaalzaak dierenhuis Doejaarden Vredebrecht groenten fruit. Dan begint 's ochtends om 10 uur de Dambraderie. Ingeluid door 't Majoret- t tenkorps Schiedam met feestelijk zwaaiende wimpels en vlaggen. Zij blij ven trouwens de hele dag (tot 5 uur) om de Darpbraderie extra feestelijk te maken. De vrolijke noot tijdens ons 2 mei-feest bléééééééétende schapen écht geschoren worden. Een vak apart want niet ieder schaap dat over de Dam komt wil graag geschoren worden. Dat mag u niet missen Wat dacht u van 't rad van avontuur? Waag een gokje en maak kans op feestelijke prijzen terwijl u in alle feestgedruis ge niet van een hapje en een drankje, want daar is natuurlijk óók voor gezorgd. Voor Holle- BolleGijs en Dineke Dieet, voor iedereen een gezellig hapje! Maar dat is nog lang niet alles... Dat wordt maar al te vaak gezegd. En op de Dam braderie bewijst de Schiedamse politie dat ook nog eens. Met een speciale informatiestand over Inbraakpreven tie en alles wat daarbij komt kijken. Voor een veilig gevoel als u straks op vakantie gaat. Tja, we denken overal aan. Daar zorgt WN (Veilig Verkeer Nederland) voor. Op de informatiestand krijgt u alles te horen en te zien over veilig verkeer op onze drukke wegen. Ook handig als u straks op vakantie gaat, maar de stand van WN is sowieso een bezoekje waard. We blijven even in de officiële sfeer. Maar dan is 't wel opletten en lachen geblazen. Want om 4 uur geeft de Brandbeveiliging Ridderkerk een aparte spuitdemon- stratie op de Dam. Blijf uit de buurt, maar kijken moet u zeker! Want de gezelligheid vindt u ook in de kraampjes van de Dam- winkeliers. Van snuisterijen tot oud hollandse pannensets. En voor wel heel schappelijke prijzen want 't is niet alleen gezellig winkelen op de Dam, 't is er goedkoop bovendien. Zonnig Damplezier met een hapje en een drankje (waarbij u 't glas gratis kado krijgt) op 2 mei van 10 tot 5 uur 's middags.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 19