SV HV S'dam opent nieuw softbalveld HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 38 WOENSDAG 29 APRIL 1981 De laatste ronde van het damkam pioenschap van Schiedam zal de be slissing moeten brengen wie zich de kampioen mag noemen. Ron Heusdens en Rob ven Eijk hebben zich de sterk ste spelers spelers van het toernooi ge toond. Z(| hebben een riante voor sprong op de andere deelnemers. Ron Heasdens heeft door ztyn overwinning op Dick van Schalk één punt voor sprong genomen op Rob van Eyk, die echter nog een party in te halen heeft. Ook de stryd om de drie degradatie plaatsen zal eerst in de laatste ronde zi^i beslag krygen. Zeker is dat Tom Tliman het volgende jaar een klasse la ger zal spelen. In zyn wedstrijd tegen Cees den Boer kwam hy weliswaar, met behulp van Den Boer, een schyf voor, echter in het afspel bleek Cees toch de sterkste te zyn. In de eerste klasse wordt een spannen de finale afgewerkt. De eerste twee plaatsen geven recht op promotie en niet minder dan vier spelers kömen hier in aanmerking. Floor Pauw is weer j^heel terug in de race door een goede overwinning op Bart Quist. Aad Prins en Peter Lansbergen speel den zeer voorzichtig en zagen hun par ty in remise eindigen. Joop van der Schalk, die er alles aan doet om degra datie te voorkomen, wist Leo Mous een remise af te dwingen. De stryd in de tweede klasse laait hoog op. Bertus de Waard moest een kost baar punt inleveren aan Cees Vryiand, terwijl ook Arie van der Stoep niet ver der kwam dan een gelykspel tegen Jan Lucassen. Deze week zal moeten biyken of Frans van der Veer van deze halve misstappen kan profiteren. In de laagste klasse wist Styn Minne- boo een punt te veroveren op Joop Bi- schop, terwyi Ad Noordzy de volle buit binnenhaalde ten koste van Karei van Son. Deze week staat de belangryke wed- stryd Luud Snel tegen Jan Key op het programma. De winnaar van dit duel zal zich waarschyniyk de nieuwe kam pioen mogen noemen. De laatste ronde van het Schiedams damkampioenschap zal worden ge speeld op vrydag 8 mei. Daarmede zit het damseizoen er weer op. Ter afslui ting van dit seizoen organiseert de damclub een slmultaanwedstryd tegen oud-wereldkampioen Ton Sijbrands. Deze wedstryd zal gespeeld worden op zaterdag 16 mei in één der zalen van het ontmoetingscentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. POSTDUIVEN De postduivenverenigingen De Vrijheid en De Postduif hebben zater dag deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Strombeek over een afstand van 110 kilometer. De lossing was om 11.45 uuren de eerste prijsduif kwam binnen om 13.01.33 uur. De eerste tien winnaars van De Vrijheid waren: 1. M. van der Waal, 2. R. Heinsbroek, J. L. van der Vijver, 4 en 7.A. van de Wilt, 5. I. van der Tuyn, 6 en 8. Robart/van Diest, 9. A. West- erholt en 10. G. Breur/Schafer. De uitslag van De Postduif was: 1. en 9. Nesse, 2. H. Triel, 3. C. Muller, 4. J. de Koster, 5. P. van Os, 6. H. Bolde, 7. T. Weelie, 8. Toutijn/Homburg en 10. L. Lems. AUTOCORSS UITSLAGEN De uitslagen van de autocrossclub Schiedam waren: Finale waterwagens. 1. J. Hoendervanger, 2. L. Gerrits en 3. F. Vermeulen. Volkswagen 1. J. Ger rits, 2. K. van Vliet en 3. J. Steenbergen. Specials 1. N. van der Steen, 2. H. van der Polder en 3. H. de Bleeker. De ster renfinale werd gewonnen door G. van der Waal uit Schiedam. BIN GO AVOND Op donderdag 30 april (koninginne dag) wordt er weer een grote bingo avond gehouden in de grote zaal van de Chr. Soc. Belangen aan de Lange Ha ven. De netto opbrengst van deze avond is bestemd voor de invaliden sportvereniging De Ooievaars. Naast de gewone prijzen, bestaande uit huishoudelijke artikelen, zijn er tevens hoofdprijzen te winnen zoals koffieze tapparaten, stoomstrijkijzers, klokra dio's eri. Bingoleider Wolthuis zal het eerste nummer afroepen om precies acht uur en de zaal is open om zeven uur. Aad Bloot, die het volgend seizoen de training op zich neemt bij de voetbalvereniging Kethel. NIEUWE TRAINER WK De voetbalvereniging Kethel is thans ook rond wat betreft een oefenmees ter voor het nieuwe seizoen. Uit de tien candidaten is de keus gevallen op Aad Bloot. De 34-jarige in Rotterdam woonachti ge trainer is dit seizoen by Zwart Wit in dienst geweest. Voorlopig heeft WK een éénjarig contract afgesloten. Aad Bloot heeft drie jaar in de betaal de jeugd van Sparta gevoetbald en daarna 8 jaar by SIOD. Aad Bloot volgt trainer Jaap Klepke op, die nu hoogstwaarschyniyk de functie van 2e voorzitter in de vereni ging zal gaan vervullen. Schiedam - Bij de softbal-, voetbal en honkbal vereniging Schiedam is zaterdagmorgen onder grote be langstelling het nieuwe softbal veld officieel geopend en in ge bruik gesteld. De snelst groeiende loot bij de vereniging, de dames- softbal afdeling, beschikt nu voor het eerst in haar 22 jarig bestaan -over een eigen softbalveld. Na een gezellige en prettige ont vangst in de bestuurskamer van de vereniging trok een gezelschap van genodigden achter de muziek van het jeugd-shcw-orkest van OBK naar het nieuwe veld. Algemeen voorzitter van de SV HV Schiedam, Ton Verwey, heette allen hartelijk welkom en stelde het namens de zomersportafdeling op grcte prijs dat velen gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging om deze officiële opening mee te ma ken. In het bijzonder wethouder voor sport en recreatie Herman Post hoorn en de leden van de sportraad voor de gemeente Schiedam, Arie Verlinde, Luud Snel en Huug de Ruiter. Verder de ere-voorzitter van de zomersportafdeling Jo van der Touw, alsmede de vele andere be langstellenden. Na een kort overzicht over de groei en bloei van de softbalafdeling, ver zocht hij de dames Gr Schol en Lies Kempen om de eerste bal te werpen (en te vangen) ter opening van het nieuwe softbalveld. .Eigen aanschaf Het nieuwe terrein is door de ge meente aangelegd, maar de vereni ging heeft zelf voor de aanschaf van de attributen gezorgd. Er is een permanente backstop gekocht, twee acht meter lange dug-outs zijn vervaardigd door nijvere han den van enkele leden en een sQon- sor schonk bovendien een ver- Qlaatsbare backstop, zodat de da mes gespreid kunnen trainen en toernooien spelen. De voorzitter van de afdeling zo mersport bij SV HV Schiedam, Albert Stijl is bijzonder verheugd met deze nieuwe aanwas. „Steeds bij de opening van een nieuwsei- zoen hebben we de afgelopen jaren met genoegen melding kunnen ma ken van aanwinsten voor - en ver- fraaingen van - ons complex. Zo zijn we er nog steeds trots op ons, in eigen beheer met beperkte middelen vervaardigde, electroni- sche scorebord, waarop we gedu rende het seizoen de punten ver wachten te zien, die weer het resul taat zijn van slagtrainingen in onze slagtunnel met werQmachine. In de achter ons liggende maanden is er hard gewerkt en georgani seerd. Ook de begeleiding is voor komend seizoen weer in goede han den gelegd en met de inzet van een groot aantal goedwillende leden en ons kader zal het wel lukken", zei hij. Openingswedstrijd Na de officiële opening begon men aan de wedstrijd tussen Schiedam en het Rotterdamse Neptunus. In de eerste inning scoorde Neptu nus al één punt door een twee- honkslag van Cobie Visser, De nul len werden alle drie gemaakt door acties van de tweede honkvrouw Brigitte Bot. Schiedam kwam in de gelijkma kende inning door zwak werpen van R. Molina op een 6-1 voors prong, waaronder een twee-honk- slag van Christa Stolk, honkslagen UITSLAGEN ABC De uitslagen in de Algemene Bedrijfs voetbal Competitie zijn: PTT-SG Nieu- welant 6-0, ABN 2-RSV Gusto 3-1, SteensFC Schiemond 0-2; SchmeinkLSO 9-6; GZSVan de Water 7-0; Helios 2Tevopharm 4-5; JanseVan de Water 2-3; PSSRa cing Vetus 9-2; RenishHoekloos 2-2; KuipersHelios 2, 1-2; FC 's -Gra vel andDe Jong 1-3 en Halvax Steens 1-4. JEUGDW1ELERWEDSTRUDEN Op koninginnedag zullen de traditio nele jeugdwielerwedstrijden weer ge houden worden. Deze wedstrijden wor den georganiseerd door de RC Schie dam en SWV Harga, onder auspiciën van het comit.e Nationale feest en ge denkdagen. De wedstrijden vinden plaats op het patcours Noordvest-Noordvestsingel. Ket programma begint om twee uur en zal tot ongeveer vijf uur duren. De organisatie verzoekt de bewoners van de Noordvest en Noordvestsingel vriendelijk om tijdens de wedstrijden geen auto's te parkeren op het par- WUZIGING PROGRAMMA In het programma voor de zaalvoetbal kampioenschappen van Schiedam is een wijziging in het programma aange bracht. Voor maandag 11 mei zijn de wedstrijden uit poule zes GAS-DHS en SVV-SVDPW vervallen en opgescho ven naar woensdag 13 mei. Omdat SVV de bekerfinale zaalvoetbal van de afdeling Rotterdam heeft ge wonnen, moet het zaalteam van SVV nu op 11 mei in de sporthal Margriet spelai voor de districtsbeker tegen de kampioen van de afdeling Den Haag Maasdijk. Deze wedstrijd is vastgesteld om 20.20 uur. De organiserende vereniging WK, van het zaalvoetbalkampioenschap van Schiedam, heeft dit besluit genomen in het belang van het totale zaalvoetbal- gebeuren. Voorzitter Ruud Kooymans van WK: „Het is een Schiedamse aan gelegenheid en daarom hebben wij de ze avond de mogelijkheid geboden om SVV in de sporthal Margriet te laten spelen. Vanzelfsprekend hebben wij daarom hun wedstrijd laten vervallen en naar een andere datum verschoven". Op maandag 25 mei speelt SVV de tweede wedstrijd voor het districts kampioenschap eveneens in de Sport hal Margriet. Dan moeten de Schie dammers aantreden tegen de kam pioen van de afdeling Dordrecht. Wel ke vereniging dat is, is momenteel nog niet bekend. Voorzitter van de afdeling zomersport Schiedam Albert Styi: „In de achter ons liggende maanden is er hard ge werkt en georganiseerd". van Jacqueline Stoppelenburg en Frances Verheul. De pitcher werd in dezelfde inning verwisseld. In de tweede inning scoorde Neptu nus weer Tijdens deze avond zal een programma aangevuld worden met nog enige inte ressante wedstrijden. KLAVERJASSEN FRANKELAND De klaverjascompetitie in Huize Fran- keland aan de St. Liduinastraat nadert het einde. Op donderdag 7 mei is de zesde en tevens laatste avond. Aan de kop van de ranglijst zijn de nodige ver schuivingen gevallen. Het koppel Volkers is van de eerste plaats verdrongen door het koppel Timmerman/Steenhouwer. Het koppel Bek sterman/Van Diest is van de 15e plaats opgeklommen naar de vijfde plaats. Ook het koppel van de Heuvel/Kuiters heeft een grote sporng gemaakt op de ranglijst. Het koppel mevr. Hopstein en mej. Lansbergen hebben de laatste plaats overgadaan aan mevr. Binnenveld en mevr. Steens. KORFBAL In de eerste klasse B van de afdeling Rotterdam in de korfbalcompetitie heeft Succes een belangrijke 7-6 over winning behaald op Unicum. De Schiedamse ploeg is daarmee weer één van de candidaten geworden voor het kampioenschap. Met 14 punten uit 10 wedstrijden staat Succes nu aan de kop van de ranglijst samen met Char- lois. Unicum heeft eveneens 14 punten, maar deze ploeg heeft al een wedstrijd meer gespeeld. Suoces starte de wedstrijd tegen Uni cum erg nerveus waardoor er veel bal verlies was. Unicum kwam snel op een 1-0 voorsprong maar uit een goede combinatie van het aanvalsvak wist Marga Bijl gelijk te maken. Unicum bleef aandringen en wist zelfs een 3-1 voorsprong te nemen. Met treffers van Paula de Geus en Rob de Bus bereikte Succes toch een 3-3 stand bij de rust. In de tweede helft speelde Succes con ditioneel sterker en dat leidde tot twee strafworpen die door Marg Bijl benut werden. Deze voorsprong heeft Succes riet meer uit handen gegeven en al kwam Unicum wel heel dicht bij het einde kwam met een verdeinde 7-6 overwinning voor Succes. POLITIETOERNOOI BAL ZAALVOET- Het damessoftbalteam dat in de eerste wedstrijd N eptwus versloeg mei 16-4 Op woensdag 6 mei organiseert de Schiedamse Politie Sport Vereniging weer haar jaarlijks terugkerend zaal voetbaltoernooi. Tien ploegen zijn ver deeld over twee poules. Poule A bestaat uit: Schiedam 1, Culenborg, brandweer Schiedam, Baarn en Gouda. In poule B. zijn ingedeeld: Schiedam 2., Wassenaar, Voorburg, DCMR en Maassluis. êén punt. Christa Stolk van Schie dam maakte een schitterende vang- bal en maae ook de andere twee nullen. Door goed verdedigend werk van de Schiedamse dames en góed wer pen van Pam Smid kwam Neptu nus tot aan de vijfde inning niet tot scoren. In de vijfde inning kwam Neptunus terug, door drie opeen volgende honkslagen scoorden zij twee punten. In de zesde inning hield Schiedam Neptunus van het score door o.a. een schitterend dubbelspel. Daarna barste Schiedam los en sloegen zij acht honkslagen op pitcher Corrie Theunissen van Neptunus, waaron der weer een twee-honkslag van Crista Stolk, een drie-honkslag van Francis Verheul en prachtige stoot- slagen van Pam Smid, Brigitte Bot, Ludy Rouss en Eline Blacquiere. Door dit alles was er een eindresul taat van 16-4 in het voordeel van Schiedam. Schiedam - VUC 10-0 Voordat de honkbalwedstrijd be gon tussen de teams van Schiedam en VUC uit Den Haag werd het sei zoen geopend door het gooien van de eerste bal door wethouder Her man Posthoorn en als catcher fun geerde Arie Verlinde, vice-voorzit- ter van de sportraad. Al in de eerste inning wist Schie dam drie maal te scoren; Rob Stijl door een doorgeschoten bal, terwijl Fred Reljmer en Hans van Galen op een hcnkslag van Wout Don bin nenkwamen. In de tweede inning kon Wilfried Salomons deze score verhogen tot 4-0 op een honkslag van Fred Reijmer. Pas in de zesde inning kwam er een wijziging in deze stand. Het was toen meteen goed raak ook want Schiedam scoorde vier punten. Jan Strijl en Erik Zorgdrager konden scoren op een honkslag van Aad van de Hamer, terwijl Rob Stijl en Aad van de Hamer weer binnenge- slagen werden door Hans van Ga len. Intussen had er een werperswisse ling plaatsgevonden bij VUC, Ron Stoop was de opvolger van Hans van de Kooy. Deze wisseling had echter niet de gewenste uitwerking voor VUC, want in de achtste in ning bepaalde Schiedam de uitslag op 10-0. De werpcijfers van Schiedam (Wout Don) waren: acht maal drie slag, twee maal vier-wijd en drie honkslagen, terwijl het veld drie fouten maakte. De cijfers van VUC waren; 6-9-8-3.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 38