1! 3 Mei: Liduina-viering Feestgeschenk voor de jubilerende Binnenstadskerk Bijzonder Kerkelijke eeuwfeestvieringen Feest voor alle stadgenoten vanwege de 100 jarige Singelkerk Parochienieuws Agenda Hoe staan de zaken nu? Eerst iets over Maipo-Chili. Het orgel. binnenstadskerk uitgave voor de Rooms Katholieke binnenstadsparochie St. Liduina - O. L. Vr. Rozenkrans, Schiedam -óf Q Redaktie-adres: Rotterdamsedijk 320, Schiedam. Telefoon 263095 Zaterdag 2 mei om 14 uur in het Passage theater voor de basisschooljeugd van de ge hele stad: Musical, gespeeld door leerlingen van de St. Jozefschool en BOBO kinder show. Toegang 1.— met gratis consumptie. Zaterdag 2 mei om 20.00 uur in het Passa getheater. Bokken en geiten door Alber- dingck Thijm. Toegangskaarten ad 2.50 verkrijgbaar bij de WV, het Passagetheater en Mevr. Din- genouts, Veenlantstraat 11, telefoon 262794. Mevrouw v.d. Horst, Cort v.d. Lindenlaan 17, telefoon 701499. Mevrouw v.d. Horst, Bart Verhallenpl. 181, telefoon 714679, Me vrouw Verver, Marconistraat 97a, telefoon 260595 Vrijdag 15 mei om 20.15 uur in de aula van het Stedelijk Museum Schiedam, feestelijke opening van de tentoonstelling 100 jaar Sin gelkerk, waarin een boeiende collectie van too jmr fnnemii tidi - Jr«r8f 2 mei a.s. Groot Kinderfeest in het Passage theater om 14.00 uur. kostbaarheden, naaldwerk, goud en zilver. De opening zal worden verricht door me vrouw Ria Janse, hoofd educatieve dienst Museum Boymans-Van Beuningen Vrijdag 22 mei om 20.00 uur in de Singel kerk, openbaar Kerkconcert uitgevoerd door het Koninklijk Schiedams Mannen koor „Orpheus" o.l.v. dirigent Richard Ram. Orgel: Richard Ram. Piano: Peter Beijersbergen van Henegouwen. Toegang gratis. Hierbij hebben wij het genoegen u uit te nodigen voor de Openbare Parochievergade ring, welke gehouden wordt op donderdag 7 mei 1981 te 20.00 uur in de Wilgenburg notulen van de vorige vergaderingen in- en uitgaande stukken verslag parochiebestuur verslag commissie financiën met de jaarstukken verslag commissie pastorale zorg verslag commissie maatschappelijk welzijn benoemingen Volgens het rooster treden af: de heer G. J. M. Bakker en de heer P. v.d. Helm en mevrouw v. Leeuwen-Vrijaldenhoven. Zij stellen zich herkiesbaar. Tevens wordt voorgesteld: mevrouw J. Th. Verver-v. Loosbroek, Marconistraat 97 (lid Com. Communicatie). De pastores Vismans en Nobel zijn q.q. lid van het P.B. en P.V. PAUZE 8. honderd jaar communicatie! 9. rondvraag en sluiting A. A. Geerdes-Jonker Roelants, secr. Nu het hoogtepunt van de feestelijke vie ring van het 100-jarig bestaan van de Bin nenstadskerk voor de deur staat, kunnen wij met vreugde vaststellen, dat de levens omstandigheden van de bejaarden in Chili en de noodzakelijke restauratie van het or gel velen ter harte gaat. Buiten de giften die via Bank- en Giroreke ning binnenkomen, hebben wij ook nog an dere, anonieme giften ontvangen; dan weer speciaal voor het orgel, dan weer alleen voor het ziekenzaaltje in Maipo-Chili. Belangrijker dan geld is datgene wat je er mee kunt doen. De afspraak is, dat van alle giften, die geen aparte bestemming krijgen, de helft voor Maipo en de andere helft voor het orgelfonds gereserveerd wordt. Omdat soms alleen voor Maipo öf het orgel is ge schonken, lopen de bedragen nu wat uit el kaar. Maar het meest belangrijke is, dat tenmin ste. het hoogstnoodzakelijke gedaan kan worden. De Broeders van Maastricht, in Schiedam zeker geen onbekenden, hebben in Chili drie broeders zitten, die samen een bejaar dentehuis onderhouden voor de allerarm sten uit de samenleving; de zwervers van Santiago. Deze broeders, onze stadgenoten Protasius Joore, Louis Koeleman en Ramon Wuis- man, willen bij hun schamele bejaarden centrum een houten ziekenzaaltje, met 8 bedden en 5 nachtkastjes, bouwen. Hier voor dachten zij ongeveer 14.000 gulden no dig te hebben. Dit bedrag is er!!! Zij kunnen gaan bouwen en zoals het er nu uitziet wellicht al uitbreiden. Omdat de kontakten met Chili niet zo erg vlug gaan, duurt het even voor wij de re actie kunnen vermelden. Namens de bejaarden en de broeders zeg gen wij alvast van harte bedankt. Afgelopen dinsdag is de orgelbouwer Ver meulen uit Alkmaar een kijkje komen ne men. Zo op het eerste gezicht oogt het orgel goed en klinkt het bij bespeling best nog aanne melijk. Maar dit is schijn!!! Omdat kerken nogal vochtig zijn en onze Binnenstadskerk daarop geen uitzondering vormt, is er aan het mechanische deel zo veel te vernieuwen, dat nu al een deel van de registers niet meer gebruikt kan worden. Pijpen moeten worden schoongemaakt, ge repareerd en soms zelf vervangen. De blaasbalgen en windkasten worden op nieuw met leer afgedicht en tenslotte de stemkrullen en tongen gedeeltelijk ver nieuwd. Voor de restauratie is bijna 60.000 gulden nodig, waarvan tot op heden ongeveer 30.000 gulden beschikbaar is. Omdat er noodzakelijk met de restauratie moet worden begonnen, is een gedeelte van de beschikbare gelden uit eigen middelen aangevuld. Wij stoppen de aktienog niet. Help de Broeders verder op weg met hun ziekenzaaltje en steun de restauratie van het orgel. Uw giften kunt u overmaken op postgiro 2625000 of bankrekening 479471290 (Amro- bank) ten name van de Parochie St. Lidui- na/Rozenkrans te Schiedam. De volgende keer hopen wij u een voorlo pige eindstand van het feestgeschenk te kunnen vermelden. Mjl Maandagavond 15 juni komt Mgr. Simonis in de parochiekerk het sacrament van het Vormsel toedienen. Jongeren of volwassenen die dit Sacrament nog niet hebben ontvangen en hiertoe wil len overgaan kunnen contact opnemen met de Pastores uit de parochie. Op zondag 10 mei is het le Communiedag. In verband hiermede wordt de Mistijd ver zet op 11.00 uur, dus niet 12.00 uur. Gedurende het komende weekeinde vieren wij het jaarlijkse feest van onze Parochie- heilige en Patrones van Schiedam. Dit is het juiste moment om tijdens de vie ringen van het 100-jarig bestaan van de pa rochiekerk, aandacht te schenken aan Li duina. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 2 mei: 19.00 uur: Eucharistieviering met volks zang, o.a. de bekende Liduina-liederen zondag 3 mei: 9.15 uur: plechtige hoogmis met medewer king van het herenkoor I.H.D.; celebrant en preek: pastoor P. Vismans. Na afloop koffiedrinken in de Wilgenburg (ingang naast de pastorie). Hier zijn enige leden van het St. Liduina-comité aanwezig om belangstellenden informatie te geven over het leven van Liduina. 14.00-16.00 uur: uitstelling. (Ingang links naast de pastorie). 18.00 uur: plechtig lof met zang van I.H.D. rondgang met het Liduinabeeld en predika tie. Gastpredikant: vicaris generaal pater drs R. Bar. Tijdens de rondgang zullen Liduinaliederen gezongen worden en mogen de kinderen met bloemen en kaarsen meelopen. Wij vragen hiervoor de medewerking van de ouders. Achter in de kerk liggen kaarsen en boekjes met de liederen. Wij hopen, dat net als in het verleden de be langstelling en verering van St. Liduina weer die plaats in onze gemeenschap krijgt en behoudt, waar zij recht op heeft. Wij nodigen belangstellenden uit aan de plechtigheden deel te nemen, om zo Eer te bewijzen. zaterdag 16 mei om 19.00 uur Plechtige Requiem ter herdenking van alle overledenen uit de Parochie. Celebrant: Em. Pastoor J. Laurent. Koor: „In Honorem Dei" o.l.v. Cees Hagendoorn. zondag 17 mei om 10.30 uur: Plechtige Eucharistieviering met als celebrant dr. Adria- nus Johannes Simonis, bisschop van Rotterdam, die tevens de feestpredikatie zal hou den. Concelebranten hierbij zijn parochie-pastores uit heden en verleden. Vokale medewerking: het herenzangkoor „In Honorem Dei", het gemengde zangkoor De Creedsingers, het dameskoor „Jubilato", het gemengde Valeriuskoor. Dirigent is Cees Hagendoorn en organist Ted Remmerswaal. Vanwege de grote belangstelling voor deze viering, worden er plaatskaarten uitgegeven. Deze zijn te verkrijgen na alle eucharistievieringen in de kerk en kapel in het a.s. week end van 2 en 3 mei; zolang de voorraad strekt. Na afloop is er een reünie in het tegenover de kerk gelegen Stadskantoor, voor alle kerkgangers, waarbij ook zeer vele parochiegeestelijken van de drie vroegere Binnenstadskerken (Frankenland, Haven en de jubilerende Singelkerk) aanwezig zullen zijn. Voor dit ongetwijfeld zeer geanimeerde samenzijn wordt u van harte uitgenodigd. Zondag 24 mei: om 10.30 uur: Eucharistieviering, samengesteld door jongeren uit Schie dam, in samenwerking met pater Jan Groot. Thema: „vertel het nog eens" (kerk-toekomst-gemeenschap). Celebrant: pater Jan Groot. Koor: St. Martinuskoor, o.l.v. Ad. Uijtdewilligen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 26