FUÜICA AX-1 229.- BsMfflgSö^ 199. 279.- 179.- 19 straten Sn noord naar Geuzen genoemd „Eten in Oosterhout zo slecht nog niet" Mgr. Nolenslaan 686, Schiedam, telefoon 010-738767 Schiedamseweg 39-47, Vlaardingen, telefoon 010-346000 OPTIMA 535 sensor HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 2a WOENSDAG 6 MEI 1981 betaalbare perfeni Agfa Optima 535 Volautomatische kleinbeeldkamera, zeer kompakt grote heldere zoeker, sensorknop, dus geen trillingen. Adviesprijs 320.- nu Polaroid 1000 direkt klaar kamera Druk op de ontspanknop en de kamera doet de rest. Vraag geheel vrijblijvend een demonstratie van deze kamera. Van 99.- nu COSIIMA COMPACT 3sS Cosina Compact 35 S Geprogrammeerde sluiter met tijden van 1/60 tot 1/650 sekonden. Met 2.7-38 mm lens. Heldere beeldzoeker. Van 225.- nu automatische spiegelreflex met sluitertijden automaat, met zelftimer, met 2.2-55 mm objectief. Van 598 - nu Pentax ME Volautomatische kamera met Pentax 2.8-40 mm nu 499.- Heil Automatische "scherpstelling, afstandbediening voor diawisseling voor vooruit en achteruit projektie, 24 volt 150 watt halogeen, met 2.8- 85 mm Heidosomat objektief. Adviesprijs 329- nu Toshiba ES 25 L flitser Richtgetal 25, snelle oplaadtijd, kompakte uitvoering van 163.- nu Nalcolm TL 300 filmkamera Geweldige kamera voor super 8 film, 3x200m objektief, filmzon aansluiting bovenop de kamera. Speciale partij nu Verrekijkers Nu bij ons een grote kollektie verrekijkers in de merken Senfor, Pallas, Splend en Pentax. Senfor kijker 7x50 nu Vlaardmgen Silma Delta 101 Geluidloze projektor met automatische filminleg, 18 en 24 beelden per sekonde, slow motion, 12 volt 100 Watt lamp. Adviesprijs 575.- Fuji P2 Filmen met plezier. Altijd goede films. Van 228.- nu Men schrift ons: „Het jongerenkoor St. Johannes de Do per uit Schled gaat eens per jaar voor een weekend naar schoolbuitenhuis in Oosterhout. Zo ook weer het weekend na Pasen, Gedurende het hele weekend heeft de beheerder, de heer Klant, uitstekend voor het eten gezorgd. Het geld wat de heer Klant van de ge meente Schiedam krijgt, wordt door hem erg goed besteed, maar kan hier van geen gekke dingen doen. Als men b.v. 's moreens melk wil drin ken bij het eten dan zal hij het plakje kaas voor de boterhaa moeten laten schieten. Wat het avondeten betreft kunnen wij zeggen dat de groente meestal vers is of diepvriesgroente. Voor de voorbereidingen van het eten neemt de beheerder ruim de tijd, (be- gnt na het middageten gelijk aan het avondeten). Wat zcu u denken van aar dappelen schillen, groente snijden en schoonmaken voor ongeveer honderd man? Gaat u daar maar eens achter staan. Bij het eten is het geen kwestie van „het eten is niet goed', maar van „ik lust het niet". Het commentaar van het afgelo pen jaar wat door vele mensen is ge schreven, vindt het jongerenkoor dan ook niet terecht! Wij kunnen dan ook alleen maar zeggen; Meneer Klant, heel hartelijk dank voor het fijne weekend!" Namens het jongerenkoor St. Johannes de Doper oJ.v. de heer D.Nels. SCHIEDAM Negentien straten in deeiplan 2 van Woudhoek-Noord zul len naar verzetstrijders worden ge noemd. Na een groot aantal jaren is overeenstemming over dit punt bereikt Maandag heeft de gemeenteraad zich met dit voorstel akkoord verklaard zonder nog één woord aan de discussie toe te voegen. De straten, 19 in getal, zullen de na men krijgen van verzetsmensen uit de regio, die in de geschiedenis bekend staan als „De Geuzen". Achttien van hen worden beschreven in Jan Cam- perts aangrijpende gedicht „De acht tien doden". Leden van „De Geuzen" werden in 1941 door de Duitse bezetter gefusilleerd op de Waalsdorper vlakte. In het zelfde jaar bezweek in gevan genschap ook de plaatselijke leider van de Geuzen in Maassluis. Al vele jaren leefde in Schiedam het verlangen, deze verzetsstrijders van het eerste uur te eren door een aantal stra ten naar hen te noemen. De algemene benaming van het „Plein 1940-1945" deed volgens velen weinig recht aan hetgeen De Geuzen hebben gedaan voor het herkrijgen van de vrij heid. Het gemeentebestuur heeft nu beslo ten, na overleg met de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke gevange nen en de N ationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet, voorrang te verlenen aan de straatnaamgeving van oud-verzetsstrijders. Op de groslijstenvoor straatnamen waren na de oude scheepstypen eigen lijk de oude ambachten aan de beurt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 28