SLNIK-O-LINE KAPOT of Rumoerig avondje in Oost Passage Theater biedt vertrouwd programma Goud en zilver voor twee Schiedammers KNNV vogelasiel 16 mei geopend Inbrekers zaten weer niet stil Reformhuis „Schiedam" NIEUW! P*v ISPi Bel 010-622300 Ook s'maandags AFSLANKEN ZONDER HONGER OF DIEET MET EXTRA SLANKHEIDSDRUPPELS NAFHYTO St. Liduinastraat 56 en Hoogstraat 83, Schiedam voordeden technische dienst Nieuwpoortweg 2 - Schiedam (langs de Rijksweg) HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 19 WOENSDAG 13 MEI 1981 Twee /.cekoeten die als oiicslaehtoffcrs in het asiel zijn verpleegd en na herstel W. vJ.Glessen en echtgenote: trots op het „lint je''. makkelijk in te nemen puur plantaardig samengesteld uit 14 kruiden verkrijgbaar bij' SCHIEDAM Een woning aan het Herenpad is in het weekend grondig doorzocht nadat ongenode gasten de deur hadden geforceerd. Hun speurtocht leverde een keur aan artikelen op. Zo \^|g^een koffer met film- en fotoapparatuur gestolen, als mede een diaprojektor, een elektro nenflitser en een zend- en ontvang in stallatie. De inbrekers pikten ook twee gouden armbanden, een damesring en een bontjas mee. De totale waarde wordt geschat op 2500 gulden. Ongeveer even groot was de buit van het gezelschap dat inbrak in Het Pavil joen aan de Adm. de Ruyterstraat. Daar verdween voor 500 gulden aan kleingeld en werd voor ongeveer 2000 gulden aan drank, sigaretten, glaswerk en limonade meegenomen. Het spoor van de serie inbraken voerde ook dit weekeinde naar het volkstui nencomplex Vijfsluizen, waar een tuin huisje werd opengebroken, en naar één van de plaatselijke scholen. Ha lot had beslist dat ditmaal de kleu terschool De Harlekijn aan de Burg. Van Haarenlaan het haasje zou zijn. Via een vernielde ruit kwam men bin nen nias anders bij elkaar te grissen dan een enkele schaar van twaalf gul den 'WV Ook een werkkeet inWoudhoek Noord kreeg weer eens bezoek van de HH in brekers. Er verdween voor tweeduizend gulden aan gereedschap uit de eigen dommen van de firma Croon en Co. Andere slachtoffers dit weekeinde wa ren een fotostudio aan de Boterstraat en de kantine van SVV, waar tot twee maal toe werd ingebroken. SCHIEDAM Een burenruzie in de Fultonstraat in het oostelijk stadsdeel is zaterdagavond uitgelopen op een fikse vechtpartij waarbij een groot aantal buurtbewoners betrokken was. De eerste tekenen van vijandigheid de den zich vroeg in de avond voor. Twee families, die al eerder onenigheid had den, beschuldigden elkaar over en weer van het maken van te veel lawaai. Tevergeefs probeerde de politie de ru zie te sussen, want later op de avond sloeg opnieuw de vlam in de pan. Een groot aantal bewoners uit de straat keerde zich tegen één der ruziënde fa milies. Bij hen werd het öuisraad grondig ver nield of, zoals men dat tegenwoordig ironisch uitdrukt, „de zaak werd verbouwd". Ook de benedenburen van de slachtof fers werden in de strijd betrokken. Bij hen vernielde een steen de voorruit. Hoewel het de hele avond roerig bleef in de Fultonstraat en de affaire van een op zich onbetekend voorval escaleerde tot een grootschalig handgemeen, vie len er geen gewonden. De politie heeft inmiddels een onder zoek ingesteld naar deze ernstige onge regeldheden. Aangenomen wordt dat er dieper liggende oorzaken zijn die de rel tot zulke buitengewone proporties deed uitgroeien. Schiedam - Met de bezettingsgraad van 60% van vorig jaar voor ogen heeft het bestuur van het Passage Theater voor het komend winter seizoen een programma samenge steld dat een vertrouwde aanblik biedt. Het programma, dat gisteren be kend werd gemaakt door Herman Posthoorn, die behalve wethouder voor culturele aangelegenheden ook voorzitter is van de Stichting Passage Theater, belooft de thea- terganger avondjes met John Lan- ting, Nooi's Volkstheater, Franse Halsema en sterren als Kitty Jan sen, Mary Dresselhuijs en anderen in voor het meerendeels kluchten en komedies. Muzikale noten worden in het pro gramma aan= gedragen door Louis van Dijk, Liesbeth List en Judith Schomper in een gezamenlijk op treden, terwijl ook de traditionele Hoofdstad operette niet ontbreekt met „Der Zigeuner Baron". Volop gelegenheid dus voor Een Vrolijke Lach, al laat humorfeno meen Andrê van Duin het dit jaar afweten, wat overigens te wijten is aan deze lachkoning zelf, die een jaar vrijaf heeft genomen voor het maken van een film. Abonnementen Zoals in Schiedam te doen gebrui kelijk, komen de wat grotere pro- dukties alle voor het voetlicht van het Passage Theater. De Teerstoof neemt de kleinere programma's voor zijn rekening. Wat de Teer stoof volgend seizoen gaat doen staat nog niet vast. Dat wordt rond eind augustus bekend gemaakt. Voor het theaterprogramma van de Passage zijn zoals gewoonlijk abonnementen verkrijgbaar, die aan het begin van het seizoen kun nen worden gekocht, ditmaal op donderdag 20, vrijdag 21 en zater dag 22 augustus, van 's ochtends tien tot 's avonds tien. Bij het thea ter is ook een (voorlopig) program maoverzicht verkrijgbaar. Ook de keuze van de films die in de Passage worden gedraaid is niet noemenswaardig veranderd' Vorig jaar hadden beide bioscopen een (vrij lage) bezettingsgraad van rond de 15%. Dit lage cijfer wordt waarschijnlijk mede veroorzaakt dcor de omstan digheid dat in Passage Bio geen pornofilms meer worden gedraaid. Dit genre kemt overigens in het kemende seizoen ook niet meer aan bod. Directeur Het Theater moet het voorlopig zonder directeur stellen. Sinds Ruud Pillard enkele weken geleden zijn functie neerlegde, wordt de lei ding van het theater door het stich tingsbestuur waargenomen. In het tweede of derde kwartaal van dit jaar wordt een nieuwe staf functionaris in het theater ver wacht. De aanvraag voor deze ad junct-directeur, die oorspronkelijk aan Pillard zou worden toegevoegd, ligt echter nog bij Gedeputeerde Staten. Ingewijden houden het overigens niet voor onmcgelijk dat de komst van deze „tweede man" voor Pil lard mede reden is geweest, zijn di recteursfunctie neer te leggen. Als andere reden werd indertijd ge noemd het feit dat het Passage Theater CECEn werknemer moest af staan aan het toneelgebeuren bij de Schiedamse Gemeenschap. SCHIEDAM Kort na lintjesregen heeft burgemeester Te Loo deze week opnieuw enkele koninklijke onder scheidingen kunnen overhandigen aan rerdienstelijke Schiedammers. Vrijdagmiddag werd de heer W. v.d. Giessen begiftigd met de gouden er emedaille in de Orde van Oranje Nas sau. Hij is een aktief mens in de samenle ving, wat hii onder andere bewees door zijn dertigjarige verbintenis met de C.J.N.V., zijn functie als diaken van de Nederl. Hervormde Kerk en zijn be moeienissen met zaal De Rank. De heer velGiessen is werkzaam bij en diemaatschappij Deleuxol in Rotter dam. Hij ontving de koninklijke onder scheiding op het stadskantoor in de kamer van burgemeester en wethou ders. Op dezelfde plaats werd maandagmid dag enig eremetaal gespeld op de re vers van de heer J. v.d. Berg. Na de gelukwensen van burgemeester Te Loo mocht V.d. Berg zich beschou wen als zijnde toegetreden tot de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de zil veren ere-medaille. J. vd. Berg is onderscheiden vanwege zijn 35-urig dienstverband bij Unigro, een groothandel in levensmiddelen, waar de onderscheidene vertegenwoor diger was. - *1 J.vd.Berg ontvangt zijn onderscheiding, zijn echtgenotestraaltmee - Kil»»» V VLAARDINGEN/SCHIEDAM Op zaterdag 16 mei zal de Schiedamse wethouder R. Scheeres de officiële ope ning verrichtten van de vogelasiel, ge sticht door de KNNV, afd. Waterweg- Noord. Ha asiel is ingericht in de oude molen romp van de vroegere Babbersmolen, gelegen aan de rand van het volkstui necomplex „Vijfsluizen", te bereiken via het parkeerterrein nabij de algeme ne begraafplaats. Zaterdag 23 mei is hier „Open dag" op elk heel uur van 9.00-12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Behalve het inte rieurvan de molen zijn dan de volières van het buitengebeuren te bezichtigen met leden van de KNNV als gidsen. Hoek van Holland zijn vrijgelaten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 19