Gecombineerde Jaarmarkt wordt massaal gebeuren Prijsuitreiking puzzel wedstrijd Bondsspaarbank 199.- Het moet anders samen kunnen we dat (3§ PvdA Ruim 50 organisaties doen mee Scholier (16) mishandeld NCVB-toneel Tower in Q.T. Attentie voor deelnemers tekenwedstrijd Digitaal-analoog Huisvrouwen in Irene Dronken door hek heen Rommelmarkt speel-o-theek AKTIVITEITEN DEZE WEEK laat je niet in de put praten Stadsblad Kom kijken bij; 6info 1896 Kampagnenieuws PvdA Schiedam SCHIEDAM - Als het weer een beetje meewerkt zal het zaterdag een drukte van be lang zijn in de Schiedamse binnenstad. Een bonte verscheidenheid van kramen en stands zal dan het centrum hebben herschapen in een reusach tig marktplein, waar drie jaarlijks terugkerende evenementen naast en door elkaar om aandacht vragen. met een druk op de knop schakelt u van digitaal naar analoog; ingebouwde stopwatch, wekker en count down Broersvest 87 - 93 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 15 MEI 1981 Want op zaterdag de 16e vindt op de Grote Markt, het Hema-plein, in de Lange Kerkstraat en op het Broersveld de gecombineerde jaar- welzijns en geraniummarkt plaats. Deze drie markten geven een to taalbeeld van het Schiedamse ge beuren anno 1981. Behalve winkeliers doen tal van or ganisaties, verenigingen en groepe ringen mee aan dit festijn, dat geor ganiseerd wordt door de Stichting Jaarmarkt Huis te Riviere, de Schie damse Gemeenschap en de Kon. Nederlandse Maatschap pij voor tuinbouw en plantkunde (KNMTP) Welzijnswerk De Jaarmarkt richt zich vooral op winkelend en kopend publiek, dat langs de stalletjes kan drentelen en daar een keuze maken uit antiek, curiosa of derdewereldprodukten. De Welzijnsmarkt draagt een ander karakter, en in deze tijd, waarin so ciale en culturele aangelegenheden steeds meer aan bod komen, biedt een scala van instellingen een goede blik op de vele vormen van welzijnswerk die in de huidige sa menleving aktief zijn. Op de geraniummarkt tenslotte worden niet alleen planten ver kocht. Deskundigen uit de boeiende en bloeiende flora-wereld staan klaar om uitgebreide voorlichting te geven over het verzorgen van bloemen en planten. Ook bestaat er gelegenheid, zijn licht eens op te steken over de op handen zijnde wedstrijd in gevel- en balkonversieringen. ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's -Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 015-124331, toestel 35 Privé 01807-18513 Een (kleine) greep uit de meer dan 50 deelnemende organisaties toont aan dat half Schiedam die dag op straat zal zijn om ideëen of belan gen uit te dragen. Vanzelfsprekend zijn daar de poli tieke partijen, die voor de verkie zingen nog eens aandacht willen vragen voor hun programma's. Broederlijk De gemeente Schiedam is vertegen woordigd door lichamen als de VVV, het Stedelijk Museum en de Schiedamse Gemeenschap. Uit de particuliere sector komen te veel deelnemers om in één adem te noemen. Ziekenomroep, het Rode Kruis, Amnesty International en de Speelotheek Ikkie staan broederlijk of zusterlijk naast vertegenwoordi gers van het Popoverleg, de Histori sche Vereniging, het Nivon of het Centraal Wonen project. Jong en oud, links en rechts, er is vrijwel geen geieding te bedenken of zij zal op dit moment gecombi neerde marktgebeuren aanwezig zijn. De marktdag zal regelmatig wor den opgeluisterd door muziekkorp sen en artiesten, terwijl er volop gelegenheid is om aan één der eet- en drinkkraampjes de drukte eens rustig gade te slaan. De marktdag gaat al om 10 uur 's ochtends van start en zal duren tot ongeveer vier uur 's middags. SCHIEDAM Woensdagmiddag zijn in het kantoor van de Bondss- paarbankSchiedam aan de Lange Nieuwstraat de prijzen uitgereikt van een kleur- en puzzelwedstrijd. Deze wedstrijd werd enige tijd gele den uitgeschreven ter gelegenheid van de opening van het filiaal aan de Rembrandtlaan. Er deden350 kin deren aan mee. Woensdag konden de winnaars en winnaressen hun prijzen in ont vangst komen nemen. Het waren er heel wat, getuige het rijtje hieron der. UITSLAG PUZZELWEDSTRIJD Margaret Meijvogel, 16 jaar, le prijs Raphael de Kok, 14 jaar, 2e prijs Gerard Kuiters, 16 jaar, 3e prijs Ronald van Pelt, 16 jaar, 4e prijs Irma Suvaal, 13 jaar, 5e prijs Judith Robberecht, 12 jaar, 6e prijs Patrick Wuisman, 12 jaar, 7e prijs R. van der Gaag, 17 jaar, 8e prijs Rob Neuschwang, 12 jaar, 9e prijs Heieen van Holten, 15 jaar, 10e prijs UITSLAG KLEURWEDSTRIJD Jan Peter Hemminga, 11 jaar, le prijs Mark Swiderski, 8 jaar, 2e prijs Cor Mulder, 10 jaar, 3e prijs Marco Peppel, 9 jaar, 4e prijs L. Smit, 2 jaar, 5e prijs Marian Doorneveld, 6 jaar, 6e prijs Arjen Klop, 7 jaar, 7e prijs Bianca de Man, 5 jaar, 8e prijs Robbert Etman, 4 jaar, 9e prijs Annemarie Foran, 2,5 jaar, 10e prijs SCHIEDAM/VLAARDIN GEN De 16-jarige scholier die dinsdagmorgen om half negen bewusteloos op de Olympusweg in Schiedam werd gevonden, blijkt mis handeld te zijn door een groepje ge helmde jongeren, die met stokken wa ren gewapend. De Vlaardingse scholier was op weg naar het Spieringshoeklyceum. Toen de politie het slachtoffer vond, stond men voor een raadsel. Er waren geen sporen die op een aanrijding wezen. Aanvankelijk nam men aan dat de jon gen cnwel was geworden en daardoor van de fiets was gevallen. In het Rotterdamse Dijkzigt Zieken huis waarheen het slachtoffer werd cvergebracht op advies van specialisten in het Schiedamse Noletziekenhuis, kon de woensdag weer bij kennis geko men Julien zich herinneren dat hij door een groep jongelui van de fiets was ge- sl agen Het slachtoffer zal naar verwachting nog geruime tijd in het ziekenhuis moeten blijven omdat hij bij zijn val hersenletsel heeft opgelopen. De Schiedamse politie is op zoek naar getuigen die de juiste toedracht van het iongeluk of de mishandeling kennen. Wie meent inlichtingen te kunnen ver schaffen kan zich in verbinding stellen met de afdeling verkeerspolitie van het Schiedamse korps, telefoon 260760. SCHIEDAM Op woensdag 20 mei, aanvang 19.45 uur in de Rank' Schiedamse weg 122, vergaderen de leden van de Ned. Chr. Vrouwen bond. Zij hebben de toneelklub van de NCVB afdeling Centrum ge vraagd om de vrolijke eenakter ,,RhapsodieinRood"optevoeren.Wie zich aangetrokken voelt tot de to neelkunst, kan deze ledenvergade ring ook bezoeken. Gasten zijn van harte welkom. SCHIEDAM Op zaterdag 16 mei speelt de Haagse formatie „Tower" in Q.T, de sociëteit die in het weekeind liveoptredens organiseert van min of meer bekende bands uit de wijkde om trek. .Tower" is een formatie die voorheen vooral symfonische muziek ten gehore bracht. Enkele jaren geleden ging het roer om en sindsdiens wordt heavy- rock gespeeld. Het repertoire is geheel van eigen hand en een gedeelte daarvan zal binnenkort op de plaat te beluisteren zijn. De bezetting van „Topwer": Henk van Loon (keyboards); Ton Hoogenboom (drums, zang); Ben Peterzen (bas); Cor der Hoogt (sologitaar, leadzang); Mi- rian Pijnaker (leadzang, piano en keyboards). Ha optreden begint omstreeks tien uur. Voor leden is de toegang gratis, anderen betalen vijf gulden. Q. T. is te vinden aan de Nieuwstraat 12, in het gebouw van De Teerstoof. SCHIEDAM Sommige onderde len van Koninginnedag zijn letter lijk in het water gevallen. Zo ook het straattekenen dat de 30e april onder andere in Groenoord gehou den zou worden. Een aantal kinderen dat ondanks de stromende regen toch naar het schoolplein van de Mgr. Bekker- school. kwam, kreeg te horen dat het feest niet doorging. Om de kinderen toch iets te laten doen, werden aan ongeveer 60 deel nemers vellen tekenpapier uitge reikt, die later ook weer zijn ingele verd in de Blauwe Brug. Die tekenwedstrijd heeft 15 win naars opgeleverd die inmiddels be richt hebben ontvangen. Voor de andere deelnemers aan de teken wedstrijd (dus op papier, en niet op straat!) heeft het comité feest- en gedenkdagen nog een kleine verras sing. Die attentie kan woensdag 20 mei tussen 3 en 4 uur 's middags wor den afgehaald in de Blauwe Brug (door de kinderen die aan de teken wedstrijd hebben deelgenomen). SCHIEDAM In tegenstelling tot eerdere berichten wordt de slui tingsmiddag van de Ned. Ver va H i n u svrouwen niet gehouden in de Blauwe Brug, maar in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Op woensdag 20 mei vertoont de heer P. Faling enkele films over Schiedam. De middag begint om twee uur en de toegang is ook voor niet-leden. Entree 2 50 SCHIeSvM Op de Singel is een 26-jarige Rotterdamse automobi list woensdagavond met zijn wa gen door een afzethek gereden. De man, die volgens de politie het nodige aan alkohol had genuttigd, ploegde na het rammen van dit hek vrolijk door een volgende afzetting heen, reed vervolgens de Prof. Ka- merlingh Onneslaan op en be merkte daar dat hij twee lekke achterbanden had. Toen hij uitstapte om de schade eens van nabij te bekijken, werd hij aangesproken door zojuist gearri veerd politiepersoneel, dat geen blaaspijpje hoefde uit te reiken om te weten dat deze weggebruiker iets te diep in het glaasje had gekeken. SCHIEDAM Op zaterdag 13 juni organiseert de Schiedamse speel-o- theek „Ikkie" een rommelmarkt in het centrum van Schiedam. „Ikkie" wil met deze rommelmarkt geld inzamelen voor de aankoop van nieuw speelgoed, zodat ook de kinderen die op de wachtlijst staan voor de speel-o-theek, lid kunnen worden. Iedereen die thuis nog „rommelt jes" over heeft of spullen die niet meer worden gebruikt (oud speel goed bijvoorbeeld is ook welkom), wordt verzocht te bellen met een van de volgende nummers. Anja van de Waal, telefoon 734370 .of Hennie van Leeuwen, telefoon 705277-. 16 mei PvdA kraam op de Welzijnsmarkt 20 mei Politiek café, Diskussie met o.a. de Tweede Kamerleden Jabaay en v.d. Hek Aanvang 21.30 café 't Raadhuys, Grote Markt, Schiedam 22 mei PvdA Terras, straatmuzikanten eerste en tweede kamerleden om de 10 minuten op de zeepkist. Op de Grote Markt van 11.30 tot 15.30 uur. Diskussie met kamerleden. A. v.d. Hek, S. Patijn, W. Jabaaij, W. Vermeend P. Wassen, Dhr. Koopman, J. Simons, L. Vleggeert. 23 mei PvdA-kraam op de Koemarkt 26 mei Stemmen De Kampagne Kommissie, telefoon 732496

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3