Singelkerk stijlvol gevierd Vogelasiel van KNNV officieel geopend uw sterren? Paard achter de wagen - HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 43 WOENSDAG 20 MEM981 y* SCHIEDAM Hoogtepunt van de kerkelijke eeuwfeestviering van de huidige R.K. Binnenstads- kerk was zondag de Pontificale Eucharistieviering, gecelebreerd door dr. A. J. Simonis, Bisschop van Rotterdam. Als concelebranten fungeerden hier bij de Deken van Schiedan E. van Diepen, de parochiegeestelijkheid en de nodige oud-pastores die in de loop der jaren Schiedam als,standplaats hadden. Het theama van de predikatie door de Bisschop was „samen veder gaan" in dit, ook voor het kerkelijke leven, woelige tijdperk en de onderlinge communitiet tussen het katholieke kerkvolk waarin het leven in de pa rochie centraal behoort te staan. Een belangrijke bijdrage is het stijl vol versierde kerkgebouw leverde de vocale medewerking van de sa mengevoegde koorgezelschappen „In Honorem Def', de Creedsingers, „Jubilate" en het Valeriuskoor on der leiding van Cees Hagendoorn. Hoogtepunten hieruit waren wel het Alleluia Festival, gewijd aan stads- heilige St.Liduina en het Ambro- sianse Lobgesang, uitgevoerd met veel stemmenkwaliteit. Onder de gasten bevonden zich het burge meesterlijk echtpaar Te Loo en le den van de CDA-fraktie uit de ge meenteraad. Na de viering was een ontvangst in de grote zaal van het stadskantoor. Hier bleek eerst hoeveel oud-Schie dammers over waren gekomen om het feest mee te vieren. Dit gaf de bijeenkomst het karakter mee van een reünie tijdens welke velen, na jaren afwezigheid, oude kennissen weer eens terugzagen. Ook de nostalgie kwam weer eens om de hoek kijken. Een weeerzien van het huidige Schiedam viel wat betreft de binnenstad bijzonder te gen. Sympathie bracht de wetenschap dat de Binnenstadskerk, nu deze op de lijst van Monumentenzorg is ge plaatst, voor het stadsbeeld behou den zal blijven. Ook hiervoor werd veelvuldig het glas geheven tijdens dit geanimeerde samenzijn door vele honderden mensen deelgenomen. SCHIEDAM Met het hijsen van de vlag verrichtte zaterdagmid dag wethouder Reinier Scheeres de officiële opening van het Schie- damse vogelasiel, geëxploiteerd door de KNN V-af deling Water weg-Noord. Tevoren schetste vice-voorzitter van de afdeling, Hans Eikenbroek de aanleiding van de tot standko- ming van dit asiel, met als doel hier gehavende vogels te kunnen verzorgen. Al geruime tijd is men hiermee bezig zodat het bestaans recht al dubbel en dwars is bewe zen. Deze aanleiding was de opheffing van een bestaand vogelasiel in Over- schie. De gelederen van de afdeling rijpte toen het plan een eigen asiel in te richten. Om dit mogelijk te ma ken kwam een Stichting Vogelasiel Schiedam tot stand. Voor de realisatie kreeg men de be schikking over de vroegere Babbers- molen en bijbehorende gronden in het Volkstuinencomplex „Vijfslui zen". De eerste voor de inrichting beno digde gelden kwam binnen middels schenkingen, bijdragen vanuit het ledenbestand en donaties van parti culieren. Grote gangmakers bij de realisatie waren afdelingsvoorzitter Hendrik Jan Dijkerman en Gerrit v.d. Hoek, een bekend vogelaar, belast met de inrichting en het beheer van het asiel en het buitengebeuren hiervan, aldus Hans Eikenbroek. OLIE RAMPEN Op zijn beurt verklaarde wethouder Scheeres dat ook het gemeentebe stuur positief denkt over het vogela siel. Men heeft dit uitgedrukt met het verlenen van een jaarlijkse sub sidie. Hij wees bovendien op onze verantwoordelijkheid tegenover ons eigen vogelbestand. Nederland ligt op de grote trekrou- tes. Vooral in het Rijnmondgebied met z'n vele insustrieën zijn ook trekvogels bijzonder kwetsbaar. Als voorbeeld noemde de wethouder recente olierampen waarvan de slachtoffers in het asiel hulp en ver pleging vonden. Grote educatieve waarde kent ook de heer Scheeres toe aan het nog in Reinier Scheeres hijst de vlag in top voor het vogelasiel. te richten museum in de molenromp met o.a. diaramas. Toen de vlag een maal aan de mast wapperde, maakte het grote gezelschap aanwezigen een, rondgang over het komplex en be zichtigden wat er in de molen is ge- kreëerd. Tot de aanwezigen behoorden de landelijk voorzitter van de KNNV die nu tachtig jaar bestaat, de heer Fokkens en de bestuursleden van de Schiedamse Dierenbescherming, J. A. van Erk en A. J. de Jong. Ook le den van het komité van aanbeve ling, waaronder kommissaris van politie C. v.d. Haagen. KIEKENDIEF Een van de belangrijkste patiën ten in het asiel is momenteel een in Ommood aangetroffen grauwe kiekendief. De stootvogel kwam in aanraking met een hoogspan ningsbedrading en liep hierbij een gecoken vleugel op. Een diere narts herstelde de schade na het inbrengen van een metalen pen, zodat binnen niet al te lange tijd, de vogel weer op de wieken kan gaan. Samen met de nodige moederloze eendenpijltjes, vinden momenteel uit het nest gevallen jonge merels ver zorging van het echtpaar v.d. Hoek tot het tijdstip dat ze in eigen levens onderhoud kunnen voorzien. In het binnenbasin was de laatste van de hier verpleegde zeekoeten, olieslach toffers, nog te zien die inmiddels weer naar zee is teruggebracht. Zaterdag a.s. kan iedereen in het asiel een kijkje komen nemen. Op elk uur van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur zijn er rondlei dingen. Het asiel is te bereiken via het grote parkeerterrein nabij de algemene begraafplaats. SCHIEDAM Zondag heeft de Schiedamse politie letterlijk het paard achter de wagen gespannen. Agenten van een patrouillerende auto deden dat node in de Scholten- straat in de 'sGravelandsepolder, waar zij meermaals in het weekein de met een loslopende pony-hengst waren geconfronteerd. Het paard werd achter de surveil lancewagen gebonden en stapvoets naar het slachthuis gebracht, niet om daar onder slagershand het leven te laten, maar slechts voor een tijdelijk verblijf, totdat de wet de rechtmati ge eigenaar heeft opgespoord. n RAM (21 maart20 april) Over het algemeen een geschikte week om oude kwesties, die u dwars hebben gezeten, op te lossen. Er staat u een voordeeltje te wachten in verband met enige verschuivin gen elders. Die kunnen positief werken voor u. U heeft succes met een bepaald plan en u krijgt een prettige me dedeling Kalmaan op de fiets en warm aankleden! STIER (21 april—20 mei) Kans op een gezellige week waarin veel dingen kunnen lukken. Hoewel u mogelijk extra drukte krijgt te verwer ken door het uitvallen van medewerkers, krijgt u de meest dringende aangelegenheden op tijd klaar. In het persoonlijke vlak komen nu prettiger gevoelens los. Laat het niet afzwakken, maar hou het goed vast! TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Deze week kan een beslissing vallen omtrent een kwestie die u na aan het hart ligt. Mocht dit zo zijn, toon u dan van uw beste kant en toon begrip. Praat echter niet te lang na. Af is af! Op gevoelsgebied dobbert u een beetje mee met de stroom. Wat voor stroom? Let wel op dat die naar de ware haven voert. U heeft een grappige ontmoe ting. KREEFT (21 juni—20 juli) Waarom moet alles ineens zo haastig voor elkaar komen? Laat u niet van de wijs brengen door een gevoel van ge jaagdheid. Kalm aan, dan breekt het lijntje niet! Een ge sprek onder vier ogen kan wonderen doen Verder staat u nog een gezellige avond te wachten waarvan u met volle teugen zult genieten Op gevoelsgebied een rustige perio de verder. LEEUW (21 juli—20 augustus) Over het algemeen een prettige week met leuke ervarin gen en kontakten. Ook zult u iets geregeld krijgen waar voor u zich erg heeft ingespannen. U kunt nu echter met anige diplomatie ook aan de weet komen wie er zo heeft Jwarsgelegen en waarom. Dan kunt u een volgende krachtmeting voorkomen! Pas op met uw uitspraken; ze klinken soms scherper dan u meent! MAAGD (21 augustus20 september) Deze week kunt u weer vaart krijgen in een plan dat vast dreigde te lopen. Ga dus niet op uw gemak zitten pieke ren, maar houdt uw ogen en oren open. want er komt weer een goede kans. U zou anders de anderen de indruk geven dat het u niet zou raken. Op gevoelsgebied kans op toenadering, maar denk dan wel aan een attentie. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Het is mogelijk dat u deze week in aanraking komt met mensen die op dezelfde golflengte liggen als u en met wie u tot afspraken kunt komen. Uw plannen zullen met ont zag bekeken worden. Geef er uw volle aandacht aan. Ook familie-aangelegenheden eisen uw aandacht en begrip op. Pas echter op niet boven uw macht te tillen! SCHORPIOEN (21 oktobei^20 november) Drukke week met gezellige ogenblikken. Verschillende mensen doen een beroep op u en u voelt zich eigenlijk wel gevleid. Vooral wanneer het een klusje betreft dat niet helemaal één recht één averecht is! Uw fantasie krijgt ruime speling en dat ligt u wel. Op gevoelsgebied reden tot dankbaarheid Oppassen voor tocht en bijtijds rusten! BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Zorg ervoor dat u de kans, die er deze week voor u inzit, niet verspeeld uit puur ongeduld. Een neiging tot spon taan reageren en een uitgesproken dadendrang kunnen u dan parten spelen. Ga dus niet onbesuisd te werk en voorkom dat u welwillende mensen opschrikt door teveel pressie! Een ontspannen sfeer is voor alle partijen het be ste. Wees matig met vet! STEENBOK (21 december20 januari) Deze week kan een latente vermoeidheid u parten spelen. Sommige dingen hebben u wat al te lang gehinderd en leggen nog steeds beslag op uw gedachten. Dat werpt wei nig vruchten af. Gooi uw roer om, haal eens lekker adem en poetst uw gevoel voor humor op. Goed bericht van verre! Vermoedelijk een ander werelddeel. Op tijd erin en gun u zelf een beetje luiheid! WATERMAN (21 januari20 februari) Grote kans dat u de meeste dingen deze week wat ver ward ziet. U kunt uw gedachten niet helemaal richten op wat u het meest aangaat, maar heeft de neiging tot filoso feren en zwart kijken. Niet doen! Ga tuinieren of uit eten, of doe het alle twee. Zorg voor wat ontspanning! Ga geen diepgaande discussies aan, wacht daarmee tot er betere invloeden zijn. VISSEN (21 februari20 maart) Hoewel er allerlei veranderingen op komst zijn, zal dit geen bijzondere week worden Een bepaald probleem kan nu aan de oppervlakte komen en u wat verbazen, omdat u het tot dan toe niet had onderkend U was er ook wat te druk voor, want er viel de laatste tijd wel het een en an der af te werken Uit een interessante ontmoeting kan een nieuwe vriendschap groeien

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 43