MIDDENSTANDSDIPLOMA /Canon 1589.' „JENNY" mooi voor 'n móói stuk minder. Eis Canon kaliber. B. v. R00KHUIJZEN Hoeksedijk 34, Maasdam 3299 AG. Telefoon 01856-3188 SCHOONHEIDSSALON JEDOYS'AUTOSHOP met 1.8350 Foto - Film - Video - Studio Hoogstraat 104 - 106 Schiedam Telefoon: (010) 26 67 20 Groenelaan 46a, telefoon 263954 Voor al uw schoonheidsbehandelingen (J. W. v.d. Geer) HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 WOENSDAG 10 JUNI 1981 ADVERTENTIE Ouderwets winkelen op de DAM in Schiedam Van de Hoogstraat naar de Dam, een stukje historie dichterbij dan u denkt. we rekenen hier geen stugge stads- prijzen, en dat kan ook omdat we hier niet in de stad zitten. We zitten dan weliswaar vlak achter de Hoogstraat maar de prijzen vallen toch reuze mee. De mensen zouden het eigenlijk eens moeten probe ren." En dat is waar,want 't is gezellig winkelen op de Dam. Een stukje historie in onze oude jeneverstad. En dat merk je als je Slagerij Van Hassel binnenloopt. Want daar krij gen de kinderen nog echt een plakje worst van de slager als moe der haar boodschappen doet en staat te filosoferen over de baktijd van haar halskarbonade. En als je dan terugloopt, over het bruggetje, langs de bistrootjes heb je een gevoel van voldaanheid, van leven in een stukje Schiedam dat zo voor de hand ligt maar wat je zo zelden meemaakt. Een zaterdagmiddag op de Dam is echt de moeite waard. SCHIEDAM In een haast vergeten stukje historie van Schiedam, tussen de drukke Hoogstraat en de Noordvest ligt de Dam, Schie dam's oude winkelstraat met pitoreske, echt oud Schiedamse win keltjes. De heer H. Van Stralen, voorzitter van de Winkeliersvereniging ver telt: ,,'t Was een groot sukses. 't Weer werkte redelijk mee en we hebben een hoop leuke reakties ge had van mensen die niet eens wis ten dat we bestonden hier. 't Is ei genlijk een vergeten stukje Schie dam, jammer eigenlijk want de winkeliers van de Dam kunnen de Gezicht op de Dam. Gezellig win kelen kan nog in Schiedam. We proberen met z'n allen nog een stukje service te bieden aan de win kelende mensen,tegenwoordig kun je dat, vooral in drukke Winkelstra ten haast wel vergeten, 't Is d'rin, betalen en d'ruit. Dat proberen we hier te voorkomen en dat kan om dat we ook allemaal speciaalzaken hebben. Van de autospeciaalzaak Monza tot de Covinet drankenspe ciaalzaak." En dat is echt waar, bij Iris Leather bijvoorbeeld wordt je nog echt geadviseerd welke broek of jas 't best bij je past. En het best past bij je portemonnaie. Want de winkels op de Dam zijn niet duur. Bij de groente- en fruitzaak van Van Gel der bijvoorbeeld ga je voor een tientje naar huis met een knots van een suikermeloen, een half pond kersen, een bak vol aardbeien een bak vol hollandse champignons. De heer Van Stralen: „Dat klopt, Wanneer je van de Hoogstraat langs de bistrootjes Au Bon Clo chard en Hosman Frères De Dam oploopt valt de oude bouwstijl van de huizen direkt al op. Het straatje stamt uit 1563 toen het eerste Dam huis op de hoek van de Nieuwe Sluisstraat werd gebouwd. Daar, tegenover de oude Beurs huist nu de fa. Oase. Mevr. Aan de Wiel vertelt trots: „Toen wij hier in 1961 kwamen wisten wij helemaal niet dat dit pand het oudste op de Dam was. Dat hoorden wij pas la ter. Maar 't is wel een leuk idee om in 't oudste pand van de Dam te wonen.'t Was trouwens bijna niet eens doorgegaan, er waren inder tijd zoveel gegadigden die dit pand wilden kopen, maar nu zitten wij er toch.'t Is echt leuk hier en ook met onze kollega's kunnen we't prima vinden" En dat blijkt, want de win- konsument alles bieden,van de sla gerij tot de bloemenzaak, en 't zijn écht gezellige winkels. „De mensen moesten het eens proberen." keiiers op de Dam zijn haast vrien den, ze hebben hun eigen winke liersvereniging en organiseerden laatst een grootse braderie. - ner wets voce uw Guttowpg SS Rotterdam tel 010 26009? Raam 26 lel 265555 Schiedam Autoverzekeringen, lage premies met een ruime solide dekking, ook voor al uw verzekerin gen. BRUIKMAN, Soen- dalaan 126c, Vlaardingen. Tel. 010341461. Te koop: v. Ie eigenaar Ford Taunus 1.6 L bj okt '78 kenteken DD-68-HF, 2 drs. 55.000 km. A.N.W.B. keuring toegestaan 5750,—. Tel. 738923 na 6 Te koop: 4 pers. trek kerstent Andre Jamet stah-ogte 1.70 m. 2 slaap- cabines en keukenhoek, 4 weken gebruikt geheel compleet, vaste prijs ƒ599,—.Tel. 735704. Officieel erkende gesubsidieerde middenstandsavondschool van de Stichting Chr. Middenstandsonderwijs te Vlaardingen. Zes lesuren per week. Lesgeld 220,— per jaar. Aanmeldingen en inlichtingwv- bij de directeur. FAUTEUILS NERGENS GOEDK 298/ LeenBakker biedt u keus en klasse. Zoals deze draai-relax-fauteuil mei rasecht leder. Normale prijs 498.- Massief eiken oorfauteuil met losse kussens. Nu geldig l/m 24 juni 1981 LeenBakker Schiedam, Noordvest 115, 010-263838

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 12