Het Nieuwe Belangenvereniging vanavond opgericht Patiënten krijgen meer rechten! Twee brutale berovingen Gemeente onderhandelt met warenhuizen Pemring-Monza ERTAN ZOMERMANTELS JANSSEN'S W. J. WOERMEIJER T.V. DEFEKT? RADIO ABA Epilepticus beroofd Automaterialen Britse toerist gedupeerd AUTOBEDRIJF 200,- tot 250,- modemagazijn Laatste ronde SVV puzzelaktie. Hoofdprijs kleuren T.V. zie pag.31 SCHIEDAM De gemeente Schiedam krijgt vanavond offi cieel zijn Patiëntenbelangenvereniging. Deze vereniging wordt opgericht in de grote zaal van het dienstencentrum De 4 Molens: officiel aanvangsuur 20.00 uur. De bijeenkomst staat in het teken van het kiezen van een be stuur, het instellen van werkgroepen en een korte inleiding over de opzet van de vereniging door ir. J.J. van Ewijk. Cocktail Wij helpen direktü! Razende Don Juan 33e JAARGANG-OPLAGE 37.625 WOENSDAG 10 JUNI 1981 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN SCHIEDAM. KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot JONGE GEBRUIKTE AUTO'S met Bovag-garantiebewijs vindt u in de showroom van Bettoweg 27, achter station Schiedam telefoon 621162-152222 LET OP ADRES Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post. Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland - Oplage 179.025 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 33 Edities. Wekelijkse totaal oplage 980.000 Speciale serie zomermantels in lichte, wollen of gemengd wollen kwaliteiten. Tegen de aantrekkelijke prijs van Hoogstraat 155-157, Schiedan, telefoon 268027 SCHIEDAM Een onbe kende onverlaat heeft donder dag kans gezien een lijder aan epilepsie te beroven. Het slachtoffer, een 18-jarige Schiedammer, raakte tijdens het vissen in de Poldervaart bewusteloos na een aanval van zijn ziekte. Toen hij weer bij kennis kwam was zijn complete visui- trusting gestolen. De jongen moest node een werphengel, een telescoophengel en een viskoffer missen, wat hem op een verlies van driehonderd gulden kwam te staan. Dam 26, Schiedam Centrum telefoon 262001-266817 Initiatiefneemsters van de Patiën tenbelangenvereniging Schiedam, zoals de officiële naam luidt zijn de dames Jo Ouwens en Els Heiwig. Eerstgenoemde is jaren PvdA ge meenteraadslid geweest en is enige maanden geleden afgetreden na de zoveelste interne botsing binnen de Schiedamse PvdA fraktie. Els Heiwig is lid van de CDA frak tie in de Schiedamse gemeenteraad en behandelt daarin x>a de zaken aangaande de volksgezondheid. Volgens Els Heiwig is deze vrijwil lige patiënten hulp een onmisbaar verlengstuk van de professionele hulpverlening. De Patiëntenbelangenvereniging heeft een lange aanloopperiode ge had. Zij kwam tot stand via werkgroe- Els Hellwig pen volksgezondheid en persoon lijke vragen van personen die met deze zaak werden geconfronteerd. 12 PERSONEN De werkgroepavonden sloeg kennelijk aan bij de mensen, want hierna besloten 12 personen door te gaan met de opzet van de patiën tenvereniging, die dus vanavond defitief gestalte krijgt. De vereniging stelt zich ten doel de plaatselijke bevolking op de hoogte te brengen van de mogelijkheden die haar ten dienste staan wanneer zij inlichtingen wil hebben op het gebied van de gezondheidszorg. Via deze vereniging wil men het zelfbeschikkingsrecht van de patiënt garanderen o.a. door: Het op gang brengen van een men taliteitsverbetering bij arts en patiënt ten opzichte van elkaar. De patiënt zal zich meer bewust moe ten worden van zijn mondigheid ten opzichte van de arts. Bewustwordingsproces aktiveren m.b.t. de vraagstukken door middel van thema-avonden. Het vervullen van een ombuds- funktie: bij de vereniging kan de patiënt aankloppen als hij kritiek heeft op het funktioneren van enig onderdeel van de gezondheidszorg. Het bevorderen van inspraak bij planning van gezondheidsvoorzie ningen in het kader van de totale welzijnszorg. Dit d.m.v. participatie in wijkgezondheidscentra waarin naast de huisarts, wijkverpleegster, maatschappelijkwerker een plaats dient te worden verkregen voor de patiëntenbelangenvereniging. Het deelnemen aan overlegplat forms en besturen die de bevorde ring van de gezondheidszorg als doelstelling hebben. In het overlegplatform van de Ge zondheidszorg in Schiedam waarin de ziekenhuizen, vereniging van huisartsen, GG GD, de ambu lante geestelijke gezondheidszorg en maatschappelijke werk zitting hebben' zal de patiëntenbelan genvereniging eveneens een plaats krijgen. De nieuwe wet voorzieningen Ge zondheidszorg die in de Tweede Kamer wordt behandeld, wil de overheid meer greep krijgen op de huidige wildgroei van voorzienin gen. D.m.v. deze wet dient de be sluitvorming in de medische sektor gedemocratiseerd te worden. Het is dan ook de bedoeling dat patiëntenbelangenverenigingen daarin een rol gaan spelen. De Schiedamse CDA wethouder voor Volksgezondheid Riet Ta verne heeft inmiddels de juist heid van de Patiëntenbelan genvereniging onderschreven en haar een plaats in het plaatse lijke gezondheidsoverleg toege wezen. Jo Ouwens SCHIEDAM Op de Westvest, ter hoogte van de Walvissteeg is zaterdagmorgen vroeg een 63-jarige inwoonster van Schiedam van haar handtas beroofd. De vrouw werd van achteren beetgepakt en de tas uit haar handen gewrongen. De dader verdween onmiddellijk op een bromfiets. vader hem buiten opwachtte ver dween hij van het toneel. De vrouw ontdekte de diefstal pas later. Nog diezelfde morgen kreeg zij evenwel een deel van haar ei gendommen terug. De dief had zich alleen over het geld ontfermd de rest van de inhoud had hij in een vuilcontainer op de Westvest gede poneerd. Het signalement van deze „be trouwbare" bezoeker was: lang 1.75 meter, normaal postuur, donker blond ):aar. Zijn leeftijd bedroeg ongeveer 22 jaar. Hij droeg een lichtgekleurd kort jack. Het slachtoffer heeft geen letsel op gelopen. Wel raakte zij 140 gulden plus wat persoonlijke bescheiden kwijt. Als signalement van de dader gaf zij op een man van ongeveer 1.75 meter lang, normaal postuur en zwart haar. De man droeg een lichte regenjas. Een ander geval van beroving deed zich diezelfde zaterdag voor in een woning aan de Burg. Knappertlaan. Een jongeman vervoegde zich daar aan het huis van een 68-jarige be woonster met de vraag of daar een zekere G. bekend was. Deze G. zou een timmerman nodig hebben. De bewoonster, geroerd door de ij ver van de jongeman, zelfs op za terdag op zoek te zijn naar werk, liet haar bezoeker binnen om in de woonkamer het adres van deze G. op te zoeken. In de woonkamer stond een tas die de jongeman behendig leegde toen de vrouw zich voor een ogenblik had verwijderd. De bezoeker had opeens opvallend veel haast, het huis weer te verla ten. en met de mededeling dat zijn Hatuurlijk in Da Mallemolen: van het jaar „Isabella" Cocktail van de „MarCO'S maand: Sweet Raisins" Geopend: maandag/dinsdag vanaf 18.00 uur woensdag t/m zaterdag v.a. 10.00 uur zondag vanaf 12.00 uur. D* Mallemolen, Vlaardingerstraat 178, tel. 263447 Voor al uw AUTOSCHADE en industrieel spuit- en moffelwerk naar Nw. Mathenesserstraat 15,3113 Schiedam, telefoon 260199 Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting. SCHIEDAM De 20-jarige Paul B. uit Londen is zijn bezoek aan Ne derland vorige week vrijdag onder een slecht gesternte begonnen. De jongeman die zojuist met de veerdienst uit Engeland was gearri veerd zou in Schiedam/Rotterdam West overstappen op de trein rich ting Amsterdam. Toen hij op het perron zijn koffer een ogenblik onbeheerd liet om het vertrekschema te raadplegen werd zijn bagage ontvreemd. De jongen raakte in één klap zijn totale vakantieuitrusting kwijt. In de koffer bevonden zich behalve kleren en toiletspullen ook 's mans geld, zijnde 650 Amerikaanse dol lars in travellers cheques en 100 Duitse Marken. Ook de treinkaart jes en het paspoort zaten in de ge stolen bagage. De gedupeerde Londenaar moest zich teneinde raad tot de Schie damse politie wenden, die voor tijdelijk onderdak zorgde en voor de rest van de afhandeling verwees naar het Britse consulaat, waar de jongeman zich de volgende morgen vervoegde om contanten voor de terugreis te lenen. SCHIEDAM Een ruzie tussen een stelletje jonge Schiedam mers heeft omwonenden van het Dr. Wibautplein vrijdagnacht ge ruime tijd uit de slaap gehouden. Een woordenstrijd tussen een 17-ja- rige Schiedammer en zijn even oude vriendin laaide zo hoog op dat de politie er aan te pas moest ko men om de gemoederen te kalme ren. Bij de komst van de wetshandha- vers raakte de jonge Don Juan nog eens extra over zijn toeren. Hij be gon te vloeken en te schelden en probeerde zelfs een van de agenten een klap te verkopen. De politie maakte evenwel korte metten door de jongen in de sur veillanceauto te stoppen en hem naar het hoofdbureau af te voeren. Later in de nacht werd hij op vrije voeten gesteld. SCHIEDAM Het gemeentebe stuur is inderdaad met enkele grootwinkelbedrijven in onder handeling over de vestiging van één of meer warenhuizen in de Schiedamse binnenstad. Deze onderhandelingen dragen een verkennend karakter. Beslis singen zijn nog niet genomen. Het is dan ook nog te vroeg om een aantal te noemen van panden die bij de komst van warenhuizen moeten worden gesloopt. Dit schrijven b en w van Schiedam aan gemeenteraadslid Jan Simons (PvdA), die het college een reeks vragen had voorgelegd na artikelen in de plaatselijke pers. Volgens b en w is er geen sprake van dat de bouwonderneming MUWI de grote uitvoerder van wa- renhuisprojekten gaat worden. MUWI bouwt volgens burgemeester en wethoudeib mogelijk alleen de eerste fase van het woningprogram ma in de binnenstad, vooropgesteld dat overeenkomst wordt bereikt over de aanneemsom. Voor de volgende fasen wordt bouw gigant MUWI evenwel niet uitgeslo ten. B en W zouden de opdracht voor de drie fasen, die in totaal 250 woningen omvatten, wél het liefst aan één aannemer verstrekken, dit om de voortgang van de bouw te versnellen. Het anwoord van b en w behelst weinig concreets over de komst van de warenhuizen. Volgens het college is nog (te) weinig bekend over de rol die grote winkelbedrijven kunnen spelen in de functie van de binnen stad als woon- winkel- en recreatie centrum. In de onderhandelingen met de wa renhuizen hebben b en w er naar hun zeggen voortdurend op gewezen dat de grootwinkelbedrijven geda- gen onderzoeksresultaten moeten overleggen, voordat er beslissingen worden genomen. De gemeenteraad, die uiteindelijk het laatste woord heeft, moet vol gens b en w echter niet uitsluitend op deze gegevens blind varen, maar op basis van eigen overwegingen een besluit kunnen nemen. B en w kunnen nog niet aangeven hoeveel panden eventueel gesloopt gaan worden als er warenhuizen vergunning krijgen voor een filiaal in Schiedam. Ook de plaats waar de winkels moe ten komen is nog niet bekend, al hebben b en w een voorkeur voor de „ingangen" van de Grote Omloop, dat wil zeggen aan de kop van de Lange Kerkstraat (SchotsePoort) of bij de Passage (de Blauwe Steeg).

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 1