Strafschoppen beslissen op het Horeca-toernooi WALDO Afgesproken: Bijna 13.0000 gulden voor ziekenomroep CITROËN SCHIEDAM Het Horeca-voetbaltoernooi, dat op eerste pinksterdag voor de achtste maal is verspeeld, heeft alle vo rige ver overtroffen. Niet alleen wat de perfecte organisatie en het vertoonde voetbal betreft, maar hoofdzakelijk het netto bedrag, wat dit jaar voor de Zieken Omroep Schiedam (ZOS) was bestemd. TOERNOOIWINNAAR TOCH NOG GELIJK VLAARDINGEN NIET AAN BOD PRIJSUITREIKING SPORTIVITEITSPRIJS Alleen specialisten mogen bij Waldo aan uw auto komen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 32 WOENSDAG 10 JUNI 1981 WHUH Sleutelaars genoeg. Dat merkt u dan wel later. Wij merken het dagelijks. Ga liever ineens naar Waldo. Onze mensen weten wat dat hinderlijke geklop of die vage ruis betekenen en helpen zulke mankementen ineens uit de wereld. Da's wel zo voordelig. En passant lopen wij ook nog even de hele auto na. Gratis! Want als Citroën-dealer maak je je graag helemaal waar. Een actie uit de finalewedstrijd tussen 't Hoekje en De Zon. Toernooi winnaar café 't Hoekje met links onderaan zittend eigenaar Nico van der Hoef en links staande coach Henk Offenberg. Voor de prijsuitreiking, die 's a- vonds op feestelijke wijze werd ge houden in het bowlingcentrum Mu sis Sacrum, maakte de penning meester Van de ZOS, Gerard Ker- pels, bekend, dat er een bedrag van 12.750 gulden was overgehouden aan dit toernooi. Trotse organisator Dirk van Gelderen:„Dit is absoluut een record en het is voor de eerste keer dat we boven de 10.000 gulden zijn gekomen". Dit bedrag zal nog wat worden op gevoerd, want ook Frans van Rijs- bergen, directeur van bowling Mu sis Sacrum, zal ook nog een bedrag afstaan van de verkochte consump ties tijdens de prijsuitreiking en zal het totaal op zo'n kleine dertien duizend gulden komen. De uiteindelijke winnaar van het toernooi is geworden café 't Hoekje van de Vlaardingerdijk, alhoewel de krachtsverhouding van de vier poulewinnaars nihil was. Dit werd duidelijk omdat in de halve^finales bij de beide wedstrijden strafschop pen moesten worden genomen en ook de winnaar van de finaleweds trijd pas door strafschoppen bekend werd. Vier gelijkwaardige ploegen dus in de eindstrijd. In de afdeling A werd café De Zon winnaar, in B 't Hoekje, in C Cen trum West en in de D-afdeling De Nieuwe Brug het maximale aantal punten. In de halve finale, tussen Centrum West en 't Hoekje, werd een gelijke stand van 0-0 behaald, 't Hoekje werd finalist door het beter nemen van de strafschoppen. Ook in de andere halve finalewedstrijd, tussen de Nieuwe Brug en De Zon, werd een gelijke stand van 1-1 be reikt en hier nam café De Zon de strafschoppen beter. De finale wedstrijd ging dus tussen De Zon en 't Hoekje, oftewel Martinit tegen SFC. Bij De Zon was coach de Mar- tinittrainer Joop Schop en waren veel Martinitspelers vertegenwoor digd en de coach van SFC was Henk Offenberg, die de scepter zwaaide over veel SFC deelnemers. Onder leiding van scheidsrechter Gé Beekhuis, geassisteerd door de grensrechter Aad de Raay en Frans Slavenburg, werd het een inte ressante finale die door ruim dui zend toeschouwers werd bijge woond. Hoewel beide ploegen er al vijf wedstrijden op hadden zitten, werd er nog fel om de begeerde ti tel gestreden. Bij de rust was de stand dan ook nog 0-0. In het tweede bedrijf was het ook weer de Zon die het beste van het spel had en halverwege de tweede helft was het Excelsior'20 trainer Piet Roozen die met een fraaie kop bal de stand op 1-0 voor De Zon bracht. De ploeg van 't Hoekje bleef met man en macht proberen om alsnog een gelijke stand uit het vuur te sle pen. Het ging risico's nemen wat ui teindelijk toch succes opleverde. Eén minuut voor tijd mikte Robert Koorengevel de bal keurig over doelman John Nagelhout heen en toen was het voor Jan Remo (heeft een contract aangeboden gekregen van FC Den Haag) niet moeilijk meer om de eindstand op 1-1 te be palen. Grote spanning heerste er toen bij het nemen van de strafschoppen. Giel Gouka, Ron Brust en Piet Roozen schoten voor De Zon raak en Rinie Broere, Jan Remo en Bob Weeda deden hetzelfde voor 't Hoekje. Voor de vierde strafschop stond Cees Hoogerwerf tegenover doel man Rob Korpel en deze wist het schot te stoppen, 't Hoekje hield de spanning er in want ook Jan Lie- kendiek zag zijn schot via de bo venlat door John Nagelhout ge stopt. Toen Kees van Kralingen de bal over de doellat plaatste kon Henk Lugters met de laatste straf schop de beslissing brengen. Hij faalde niet en 't Hoekje werd toer- nooiwinnaar. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Centrum West en de Nieuwe Brug. De ploeg van Ri- nus van der Most won deze weds trijd met 3-0 en plaatste daarmee de Nieuwe Brug op de vierde plaats. Ondanks dat er verschillende Vlaardipgse Horeeabedrijvep^an het toernooi deelnamen, is het toen een Schiedamse aangelegenheid ge worden. De eerste Vlaardingse ploeg op de ranglijst werd café Rot terdam. De ploeg van Hans Voets plaatste zich als zesde. Het Pack- huys werd negende en de winnaar van vorig jaar d'Artagnan kwam nu op de tiende plaats. Nieuweling op het Horecatoernooi De Arepol, waarvan de verwach tingen hoog gespannen waren, kwam totaal niet in het stuk voor en de ploeg van aanvoerder Jan den Breejen eindigde met één winstpunt op de 18e plaats. Singel 41-45 3112 GS Schiedam Tel. 010-26 24 30 l)e ploeg van cafe De Zon die in de finale met strafschoppen werd verslagen. Links staande coach Joop Schop. De totale eindstand van het toer nooi was: 1. 't Hoekje; 2. De Zon; 3. Centrum West; 4. De Nieuwe Brug; 5. Termi nus, 6 punten; 6. Rotterdam, 5 pun ten (7-2); 7. Confiance, 5 punten (2- 0); 8. Mon Ami, 5 punten (4-2); 9. 't Packhuys,4 punten (7-2); 10. d'Ar tagnan, 4 punten (8-4); 11. Peaton Place, 4 punten (7-5); 12. Mar- tien/Snellius, 4 punten (3-3); 13. Cartouche, 3 punten; 14. Boeme rang, 2 punten; 15. Singel, 2 punten; 16. De Unie, 1 punt (-3); 17. Wagen wiel, 1 punt (-5); 18. Arepol, 1 punt (-7); 19. Spieringshoek, 1 punt (-8); 20. Posthoorn, 1 punt (-10) Zondagavond vond in bowling Mu sis Sacrum aan de Lange Haven de prijs uitrijking plaats. Behalve Sin gel, 't Packhuys en Arepol waren alle deelnemende ploegen aanwe zig. Henk van der Veer heette de aanwezigen welkom en met het ge- zegde;„Wij hebben met z'n allen de ZOS erg gelukkig gemaakt", gaf hij het woord over aan Aad Dekkers, eveneens van de toernooicom- missie. Dekkers bedankte een ieder die aan het welslagen van dit toer nooi had meegewerkt. „Een toer nooi kan alleen slagen met de me dewerking van de scheidsrechters en daarom wil ik met deze catego rie beginnen om de dank over te brengen van de toernooicommissie. Tevens wil ik het bestuur van SVV bedanken voor de voortreffelijke medewerking die wij hebben gehad op hun accommodatie. Ook het Rode Kruis en de hoofdcontroleur bij de kaartverkoop Cor Valk die zich belangeloos beschikbaar heb ben gesteld. Maar vooral wil ik niet vergeten de grote groep medewer kers van de Ziekenomroep die zc voortreffelijk hebben meege werkt", zei Aad Dekkers tot slot. Nadat de penningmeester van de ZOS, Gerard Kerpels, het bedrag bekend had gemaakt, sprak de voorzitter van de ZOS, Cor Hertog, zijn grote bewondering uit voor dit mooie bedrag en bedankte de orga nisatoren hartelijk. Ook ZOS medewerkster Riet Ver- hoev liet haar blijdschap niet onbe tuigd. Zij bracht haar dank over via een geschreven lied wat door alle aanwezigen uit volle borst werd meegezongen en dit de stemming tijdens de prijsuitreiking nog meer verhoogde. De sportiviteitsprijs was dit jaar be schikbaar gesteld door café Boeme rang en organisator Dirk van Gel deren reikte deze uit aan Peaton Place die met 35 punten deze prijs ruimschoots verdiend had. „De sportiviteitsprijs staat hoog in het vaandel bij het Horecatoernooi en om deze met zo'n 300 voetballers te winnen is niet mis", aldus Dirk van Gelderen. Voor alle deelnemende ploegen was er een prijs beschikbaar. Aan het slot dankte Joop Schop als coach van De Zon namens alle deelnemende ploegen de organisa tie voor het sportief verlopen toer nooi. Aanvoerder Rob Korpel en eigenaar van cafe t Hoekje Nico van der Hoef willen wel met de prijzen poseren. Organisator Dirk van Gelde ren in het midden ziet met belangstelling toe.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 32