/LS. gekombineerd met hollandse degelijkheid Met manou ziet de Nederlander het wel zitten w Stoffering en dessins naar keuze Tarzan de slingerende aapmens Late late Lien show Waar komt rotan vandaan Wat is manou A.B.C. meubelen worden in de tropen gemaakt Afwerking in Nederland met 5 jaar garantie op fabrieks- en constructiefouten Als je meubelen koopt moet je fit zijn Waarom manou? Vraag het aan uw verhuizer! Manou meubelen alleen voor de jeugd? Dat een Nederlander langer is dan een Fransman, een Italiaan en een Japanner hoeven we u eigerüjk niet te vertellen, dat is algemeen bekend Datje daarom makkelijker zit in een Nederlandse trein dan ineen Franse ligt cü wat minder voorde hand Dit geldtechter niet alleen voortreinen, maar vooral voor meubelen, waar je elke dag weer gemakkelijk in wilt zitten Manou meubelen worden daarom ontworpen door Nederlandse ontwerpers met internationale ervaring. Daarvoor zijn wij op bezoek geweest bij dp grootste manou-expert A B C. (Algemene Biezentegel Centrale) met vestigingen in Rotterdam, Den Haag, Utrecht. Arnhem Zij combineerden Italiaanse en France elegance met oosters raffinement en Hollandse degelijkheid Hpt eindresultaat iseen niet te evenaren zitcomfort! Manou slijt niet. de stoffering natuurlijk wel. U kunt bij ABC kiezen uit stoffen, die lang meegaan, als u niet in regelmatige verandering van uw interieur geïnteresseerd Er zijn mensen die elke vijf jaar iets nieuws willen, ook als het om meubelen gaat. Zij kunnen ook bit A.B C. terecht De kussens kunnen na enkele jaren op eenvoudige wijze door nieuwe worden vervangen. Zonder dat nieuwe meubelen worden gekocht krijgt hun interieur een geheel nieuw aanzien De stoffering van de A B C meubelen is gemakkelijk zonder al teveel kosten te vervangen. Vele van de A B C modellen zijn uitgevoerd in kussens met voimvaste interieurs, die getest zijn, waardoor u langer plezier heeft van uw aanschaf. Hoekelementen Voor degene die nog weieens wil veranderen in huis. zijnde manou-zitelementen een idiale uitkomst. Alle delen zijn los verkrijgbaar Keuze uit diverse soorten bekleding. Front van het bankstel met apart vlechtwerk gekombineerd De meeste lezers herinneren zich ongetwijfeld nog wel Johny Weissmüller, dtezfch in de zwart-wit Tarzanfilms van vlak na de oorlog aart Hanen van boom tot booth slingerde. Dat deze lianen nogeens het zitcomfort van vele Europeanen zouden gaan verbeteren was toen nog niet bekend Manou rotan-meubelen worden gemaakt van een liaan afkomstig uit de tropische regenwouden van onze planeet Dit komt voor in de oerwouden van Indonesië. Malakka, Thailand en Filippijnen Om bet transport te vergemakkelijken worden de lianen gekapt in stokken van 280 tot 300 cm en gebundeld tot ca. 20 stuks Dit transport vindt plaats over rivieren of met mankracht (op de rug) ln de werkplaatsen worden ze gewassen, gesorteerd op maat en rechtop geplaatst om te drogen Daarna bestaat de mogelijkheid ze te verwerken als rotan of manou. Manou is rotan waarvan de schil verwijderd is. Manou, waar je als meubelmaker en ontwerper alle kanten mee op kunt. Rotan dat ook te leveren is heeft één nadeel, n.I. j de beits en de lak dringen niet door de vettige bast en houden er niet op. A.B.C. heeft ontdekt, datmanoumeubelen nergens beter en goedkoper kunnen worden geproduceerd, dan in het land van herkomst. In het Verre Oosten, werken nog ambachtelijke vaklieden die in Europa helaas door automatisering en mechanisering nagenoeg zijn uitgestorven. A. B.C. beschikt over eigen werkplaatsen in de productielanden, waar geschoolde meubelmakers werken onder Nederlandse leiding. Als je deze vakmensen precies vertelt wat je van ze verwacht en je geeft ze vooraf op duurzaamheid en uiterlijk gekeurd materiaal, maken ze meubelen van onverwoestbare kwaliteit die door het A. B. C. Ontwerp Oosters raffinement paren aan Latijnse elegance en Hollandse degelijkheid. De finishing touch van deze meubelen vindt in Nederland plaats, evenals het beitsen, spuiten en aflakken. De eindcontrole vindt bewust in Nederland plaats. Voor dit belangrijke werk hebben wij een eigen fabriek in Rotterdam. De meeste A.B.C. manou meubelen worden tegenwoordig afgeleverd met leren wikkels, die nog beter bestand zijn tegen temperatuurverschillen dan de uit organisch materiaal vervaardigde banden. De laatst genoemde laten wel eens los. Om alle eventualiteiten voor u te voorkomen geven zij 5 jaar garantie op fabrieks-en constructiefouten. Als u bij A B C. koopt is de levensduur van uw meubelen dan ook verzekerd en gratis verzekerd Als u besluit inéén van de A.B C. zaken een kijkje te gaan nemen, raden wij u aan vooraf de kamer waar u de nieuwe meubelen wilt plaatsen even op te meten Deze interieurspecialisten weten dan welke manou meubelen ze u kunnen adviseren Bij het kopen van meubelen gaat u vanzelfsprekend niet over een nacht ijs. Het is een aanschaf waar je jaren plezier van wilt hebben. Meubelen koop je dan ook niet even gauw op een achtermiddag. Voor het beoordelen van meubelen moetje fit zijn Als je moe bent zit elke stoel immers lekker. De morgen is de beste tijd om over een meubelaankoop te beslissen. Als u een reeks boodschappen op uw lijstje hebt staan, begin dan met meubelen. A.B.C. adviseurs kunnen u dan het echte zitcomfort laten voelen. Als u merkt, dat u te moe bent, slaap er dan eerst nog eens een nachtje over voor u koopt. Ook zij zijn daarbij gebaat. Zij hebben graag tevreden klanten die ook najaren weer bij A.B.C terugkomen, ook als ze bij A.B.C. gekochte meubelen weer een facelift willen geven, door een nieuwe bekleding. Als u rotte tomaten koopt, bent u dat na enige dagen we'er vergeten. Een verkeerde aankoopbeslissing bij meubelen zit u jarenlang dwars. A B C. heeft graag tevreden klanten. Vandaar nogmaals ons advies. Koop alleen meubelen als u fit bent. U bewijst uzelf en de interieuradviseurs daarmede een goede dienst. Wij hebben er niets op tegen als u uw zitkamer inricht in de Late late Lien show" zo u wiltDe stille kracht' sfeer Niet iedereen in ons land is echter zo tropen-minded. Velen voelen meer voor de skandinavische stijl met blank grenen of de nieuwe witmóde. Als u hieraan de voorkeur geeft, betekent dit niet dat u met manou uw interieurwensen niet zou kunnen verwezenlijken. Blank gelakt past manou in het skandinavische interieur en wit gespoten zult u er als voorstander van de witmode geen spijt van hebben als u zich door A.B.C. interieuradviseurs heeft laten adviseren. Zij zullen u aantonen, dat manou zich met alle stijlen laat kombïneren. Ook zullen zij u een serie in manou uitgevoerde accessoires kunnen tonen als klokken, kamerschermen, bijzettafels etc. Een romantische manou-slaapkamer behoort eveneens tot de mogelijkheden. De eerste manou bedden die opde markt verschenen, waren bekend om de piep-en kraakgeluiden. A B C. bedden zijn zo geconstrueerd dat u dit probleem niet heeft en zijn bovendien gemaakt op Nederlandse standaardmaten, n.I. bedlengte van 200 en 2Ï0 cm. zodat ook de grote jongens een bed naar hun keuze hebben. Niemand twijfelt tegenwoordig nog aan de degelijkheid van massief eiken meubelen. De tropische houtsoort manou heeft een veel lager soortelijk gewicht dan eiken en is toch even degelijk Verhuizers weten daar van mee te praten Aan manou hebben ze zich nog nooit vertild Ook de lezers, die manou meubelen in huis hebben, die regelmatig hun kamers anders indelen hoeven we hierover niets meer te vertellen. Zij zijn onze beste propagandisten. 8-kant eetkamertaf el 5514 Manou eetkamertafel met 8-kant blad, in de poten van de tafel is gaatjesmat verwerkt. Doorsnede tafel 120cm. Manou-prieel 65 01 Voor degene die houdt van een exotisch interieur Manou-bai 60 50 Gezellige manoubar met praktische vakverdeling aan de achterzijde Bijpassende barkrukken in diverse types leverbaar Eetkamerstoeïen Apart model eetkamerstoel afgewerkt met lederen wikkels Keuzemogelijkheden in bekleding Buri-bed 8032 Manou-bed met degelijke konstruktie kompleet met manou-lattenbodem 1 AC\ W O ATI 140x200 cm Keuze uit meerdere modellen in diverse maten leverbaar Buri-kamerscherm 62 04 3-delig manouscherm. wat erg stabiel staat, met apart vlechtwerk Manou 5044 alaapkamerstoeltje Afgewerkt met gaatjesmat in rug en zitzijde, gewikkeld met lederen wikkels in naturel en witgelakt ook leverbaar Manou boogkast 4044 Apart model leverbaar in smalle en brede uitvoering, maat 55 cm breed x 180 cm hoog maat 75 cm breed x 180 cm hoog Manou-bank met fauteuil 10 81 Aparte manou-bank met gaatjesmat gekombineerd Afgewerkt met lederen wikkels Keuze uit 2-zitsbank. 3-zitsbanken fauteuil Alle modellen zijn los verkrijgbaar U begrijpt het al, de jongeren zijn vaak de koplopers bij de aanschaf van nieuwe zaken, doch hun ouders en grootouders hadden al belangstelling voor dit soort meubel. Vele oudere mensen komen ook nu weer terug op de rotan - of manoustoel, en niet alleen vanwege het feit van gemakkelijk verplaatsbaar, licht in gewicht, maar ook vanwege het goede zitcomfort. Voor iedere leeftijdsgroep is er voor elk wat wils. Algemene Biezen Centrale ROTTERDAM Jonker Fransstraat 92-94 Tel 010-139945 NEDERLANDS GROOTSTE SPECIAALZAAK IN RIET/ROTAN MANOU MEUBELEN BIEZEN TEGELS Spinozaweg409 Tel 010-193967 UTRECHT St Jacobsstraat 55 Tel 030-310007 DEN HAAG Herengracht 26 Tel. 070-644392 ARNHEM Velperplein 12 Tel. 085-435649 'J ''di LM

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 34