Boze zendamateurs: „Rust duiven met plasticzakjes uit Reactie 99 Surinaams toernooi GEBIT STUK? J. VERINGMEIER HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 35 VRIJDAG 12 JUNI 1981 A Logisch m c.r\ rcv~ht Gebruikte outo s van Otohome zijn klem geprijsd en groot van klasse l Bij Otohome komen alleen de keurige karren die nog jong van jaren en recht van lijf en leden zijn Bovendien worden ze door onze gespecialiseerde vakmensen van onder tot boven nagekeken en kompleet gerepareerd Met Bovag-garantie ANWB keur en het speciale Otohome woarborg waar u de eerste tienduizend kilometer zorgeloos mee voort kunt James VNfattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel 010 353533 Opsporing verzocht De inzending voor deze afleve ring van „Opsporing verzocht" komt uit Hellevoetsluis, waar de familie De Bruin, Duindoorn straat 17, nog altijd met veel ple zier Het Nieuwe Stadsblad leest. Deze krant wordt door familiele den regelmatig meegebracht. „Mijn man en ik voelen ons vaak weer kind als we "Opsporing" le zen," schrijft mevrouw De Bruin, die uit haar jeugd twee foto's bij sloot met het volgende begelei dende schrijven: „De foto's zijn gemaakt in de Ma- riastraat, in het deel naar de Al- eidastraat toe, waar ik met mijn ouders, vijf broertjes en één zusje woonde, op nummer 105 B. In die tijd werd je met de nek aangekeken als je in de Maria- straat woonde, maar wij waren beslist niet minder dan kinderen uit andere straten. Zo werd onze straat de Maria- straat, of ook wel de Keet ge noemd. Ik denk, net als mijn man, die niet in de Keet woonde, maar in de Kreupelstraat, met heel veel plezier terug aan al mijn vrienden en vriendinnen. Beide foto's zijn genomen bij buurvrouw Vol voor de deur. Op de ene foto, de „halve", staat deze buurvrouw samen met haar dochter. Misschien is er nog ie mand die deze complete foto be zit, omdat mijn oudste broer Hugo daar op staat? Zëlf SIM 1k-ongeveer in het mid den, jongenskop met bril." Mevrouw De Bruin herinnert zich nog verschillende namen: Aad Nagelhout, Cor Roos loot, Arie Brouns, Joost Sprong, buur vrouw Geul, Siet van der Have, Japie Pannekoek, twee jongetjes van Niemeijer. De tweede, complete foto, is 'n paar jaar later gemaakt. Behalve mevrouw De Bruin staat op die foto haar zusje en Annie Huil- wijk, Rickie Degeling, Bertus Verheugen, kinderen van Kop penhagen en van De Groot. Als laatste bijzonderheid geeft de inzendster, die voluit me vrouw J. de Bruin-van der Moer heet, het feit dat van haar fami lieleden er meerderen naar Australië zijn geemigreerd. Uiteraard verzoekt zij haar vroe gere vrienden en vriendinnen eens te schrijven of langs te ko men. De precieze datum van de foto's is de redaktie helaas niet be kend. In het Nieuwe Stadsblad van 29 april 1981 werd in de rubriek „Ops poring verzocht" een foto geplaatst van een groepje mensen voor de bakkerij van „de Nijverheid". - In de beschrijving werd gesteld, dat deze bakkerij op de Nieuwe Haven zou zijn. Niets is minder waar, want deze foto werd gemaakt in de Ket- helstraat en het leuke is dat deze panden nog bestaan, zij het in ge wijzigde vorm. Men heeft de pan den verhoogd waardoor het moge lijk was het éne raam op de boven verdieping te vervangen door twee van dezelfde grootte. Deze verhoging is duidelijk zicht baar want men heeft niet dezelfde 'ElSbr stenen gebruikt. In deze pan den is later de Coöperatieve geko men, en het pand rechts op de foto (nog net zichtbaar) is nu het Coop- museum. Van de personen het volgende: de Hr. Ramberg herkende zijn groot vader (2e van links) en mevr. Goe- mans dacht dat de mevrouw met de kleuter op haar arm haar schoon moeder Mevr. Goemans was. De echtgenoot van deze mevrouw had omstreeks 1900 de leiding over deze bakkerij die achtereenvolgens naar de Nieuwe Haven verhuisde en omstreeks 1950 door de toen zeer bekende bakker Vlug werd overge nomen. W.P. Rook 's Gravelandseweg 722. DIEPVRIESKISTEN EN -KASTEN, KOEL- VRIESK ASTENElectro- lux, Zanussi, Linde, Derby Mog. schoonheidsfoutje, voll. garantie en inhouds- verzekering, 250 apparaten van 50 tot 600 liter in onze voorraad. Nu ook inbouw apparaten met kortingen van 50 tot 70%. Fa. MOER MAN VAN WILLIGEN, Bergweg-Noord 10 en 71, tel. 01892-3063-3033, BERGSCHENHOEK Te huur: voor direkt v.a. 1/7 twee gemeubi leerde kamers met radio t.v. en gasverwarming vrije keuken, douche er toilet, op goede stand voor verlofgangers of va kantiegangers zonder kinderen. Inl. na 18 0C uur tel. 734288. Café 't Hoekje is geo pend van 7 uur 's morgens tot 1 uur 6 's nachts, weekends tot 2 uur. Kom eens langs bij Marian en Loes. Café 't Hoekje, Vlaardingerdijk hoek Jo zef Israëlstraat. Te koop: B. V. met com- pensabel verlies toeleve ring bouw en sloop van o- stallen. Na 18.00 uur tel. 262169. Verpleegster zoekt ka mers of etage met gebruik van douche, keuken en toilet. Tel. 010-266222. Te huur: winkelruimte aan de Grote Markt Schiedam voor vele doe leinden geschikt. Na 18.00 uur 262189. Sportfietsen dames öf heren v.a. 235,Twee- wieler-Zuid, Wilhelmina- plein 6, Schiedam, tel. 267916. Elektronisch stemmen van piano's en vleugels. Tel. 01880-18216. Ook reD. Aangeboden: dubb. ho- reca-papieren. Tel 737087. Te koop: strijkmachine als nieuw; 4 zo goed als nieuwe eiken eetkamers- toelen. Vivaldilaan 113, Groenoord. Te koop: 2 zits bankstel en 3 zits goed onderhou den en een ronde eiken tafel. Parkweg 152, Schie dam. Schiedam, te koop: pand Fabristraat op eigen grond met tuin op Zuiden ben. 1ste en zolderverdie ping, prijs 65.000,Tel. 267656. GOEDKOPER AUTO RIJDEN! No-claim tot 60%. Voorbeelden met max. no-claim: All-risk premie voor 'n auto van 10.000,— -ƒ461,— 13.000,— - 557,- 16.000,652,—. WA premies v.a. 191,Bel nu: SERVICE BUREAU WEST, J.W. Frisolaan 32, Vlaardingen. Tel. 010- 750766. Geiser aanbieding: Vaillant keukengeiser aardgas en butagas ƒ249,Vaillant badgei- ser 399, Banden, uitlijn en ba lanceer specialist, Eddy's Autoshop, Raam 26, tel. 265555, Schiedam. Voor onderdelen Ya maha, Zündapp,Kreid- ler en alle rijwielonderde len. J. Huis, Rotterdamse- dijk 146, tel. 269522. Te koop gevraagd: eet- hoeken, bankstellen, koelkasten, slaapkamers, radiocombinaties, gasfor nuizen, antiek en curiosa, complete inboedels en al les wat u nog meer heeft. Tegen contante betaling. DE VORMER, telefoon 702122/332680 Te koop: bestelauto Leyland Sherpa 740 vrachtwagen, kenteken en BE, diesel, verstuiver kapot. Tel. 377803. Voor behang en wit- werk, schilderwerk, het leggen van plastic en zachtboard plafonds, vrij blijvend prijsopgave. Nu ook van tegelwerk, stuca- doorswerk, metselwerk. VERBOOM, Boerhave- laan 98a, tel. 261972. OOk uw oude auto is geld waard 25,tot f 1500,voor elke com plete auto. Tevens alle on derdelen, tel. 702964 b.g.g. 156068. Nu Westhaven- kade 72, Vlaardingen. Te vens vrijwaringsbewijs. Wij repareren van scheerapparaat tot wasau tomaat. ELECTRIC-SER VICE, Groot Visserij straat 104, Rotterdam, tel. 010-760351. 'n Goede autoverzeke ring hoeft niet duur te zijn. Vraag ons 15.000 km.tarief. Nu ook tot 50% no-claim. SCHIEMOND AASURANTIEN, Lange Nieuwstraat 115, Schie dam. Tel. 264934 b.g.g. tel. 733231. 1 jaar garantie, bij: Ver schuren, Rembrandtlaan 103, tel. 261904 SCHIEDAM De Schiedamse zendamateurs lijken er weinig voor te voe len, de plaatselijke duivenhouders een stapje tegemoet te komen. Enige tijd geleden klaagden enkele bij Schiedamse postduivenverenigin gen aangesloten vogelliefhebbers in deze krant hun nood. Maar al te vaak kwam het naar hun zeggen voor, dat duiven tijdens hun vlucht in botsing kwamen met de dunne antennes die zendamateurs op hun dak of balkon hebben bevestigd. Veel duiven liepen daardoor ernstige beschadigingen op aan vleugels en kop. Het verzoek van de duivenhouders aan de zendamateurs was dat de laats- ten een kurk of wasknijper aan hun antenne zouden bevestigen, zodat de vogels de messcherpe obstakels tijdig konden ontwijken. In „Draadloos", een in Schiedam veel gelezen blad voor luister- en zenda mateurs, reageren de plaatselijke ethergebruikers evenwel afwijzend op dit verzoek. „Nonsens", schrijft een zich Alfa Cocaine noemende zendgemachtigde. „Wij verplichten de heren duivenhouders toch ook niet, een plastic zakje onder hun vogel te hangen, zodat wij eens een keer normaal ons wasgoed buiten kunnen hangen, zonder daar uitwerpselen van een duif op te krii- gen?" De redaktie van „Draadloos" stelt zich op een gelijk standpunt. Aan de in gezonden brief wordt door de samenstellers van het blad nog het volgende toegevoegd: „Eigenlijk hebben de duiven niets te mopperen, want een paar jaar gele den moesten deze beestjes nog zigzaggen tussen de TV en FM-antennes, die door de komst van de kabel-tv nu allemaal verwijderd zijn. Moeten die paar zendantennes nu ook nog weg? We moeten niet vergeten dat iedere hobby zijn nadelen en risico's heeft. Want als een duif flink te gen een antenne aanvliegt, waardoor de antennes breekt en de duif dood neerstort, wie is dan het meest gedupeerd? Als de duivenhouders hun duiven leren vliegen, dan zullen wij onze an tennes leren opzij te gaan als er een duif aankomt." De sociaal-culturele vereniging voor Surinamers, Prem Semaadj, organi seert op zondag 14 juni, een landelijk voetbaltoernooi op de velden van Olympus te Bijdorp. Voornamelijk Surinaamse elftallen zullen aan deze sportdag deelnemen, die verder uiteraard bezoekers gele genheid biedt diverse Surinaamse hapje te proeven. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 35