Grensflat 30 jaar stalen ramen verweerd.... Koop repareert ^renoveert Koopbv ■- ■c* Is jij zorgt voorde verloofde, zorgen wij voor de ring. Huren in de stadsvernieu wingsgebie den omlaag! Themaavond clubhuiswerk éinte 1896 Ultrac Recreatie BV DOE HET NU Inbraak in snackbar Brief voor de Informateur Woensdag eerste hengelwedstrijd kampioenserie vervist Aquariumkeuring Natuurgenot Kom kijken bij: Vakantieplannen? Neem 'n vouwwagen of 'n caravan CE Laat op tijd uw stalen ramen repareren Koop doet dat snel en vak kundig. Hoe ernstig 't ook lijkt. De prijs zal u meevallen Voorkom extra kosten Bel KOOP voor inlichtingen TeL 01717-8940* f jLL Er ligt een Constant ringen- boekje voor je klaar met meer dan 150 modellen. Gratis! Broersvest 87 - 93 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 VRIJDAG 12 JUNI 1981 m Bestuurslid van de Belangenvereniging Flatgebouw De Grens, mevrouw Bollenkamp, overhandigt hier een bewoonster van het eerste uur een roos in zilveren vaas, een kleine attentie voor 30 jaar wonen op de grens van Rotterdam en Schiedam. l.l IIIIIIIW.! i*M SCHIEDAM De Grensflat, de 9 verdiepingen tellende woontoren aan het einde van de Rotterdamse- dijk, heeft donderdag het 30-jarig bestaan gevierd. In het „vooronder" van het ge bouw, een ruimte die door de bewo nersvereniging als recreatiezaal is ingericht, kregen 11 bewoners een oorkonde en een kleine attentie voor het feit dat zij de jarige flat als bewoners van het eerste uur kon den vertegenwoordigen. Een roos in een zilveren vaasje was het verjaardagsgeschenk aan de fa milies Boswinkel, l^urdorf; Van 't Hof, Bader, Fontijn, Barends, Van Dalen, Wirschel, Suijker, Voorbach en De Ronde. De aktieve bewonersvereniging telt 80 leden. In de grensflat wonen momenteel 86 gezinnen; acht flats staan leeg en wachten op een ko per. Namens de bewonersvereniging voerde M. chini het woord, chini, die zelf niet in de flat woont, maar daar wel kantoor houdt, werd vorig jaar tot voorzitter gekozen vanwege zijn zakelijk inzicht. Op zijn initiatief werd overgegaan tot een grote opknapbeurt in de flat, waar 33 bewoners eigenaar zijn van hun huis. De overige woningen zijn in handen van de Drimmo- groep. Behalve zakelijke belangen behar tigt de vereniging ook de recrea tieve wensen van de Grensflatbe- woners, door bij ziekte kleine ca- deau's te bezorgen en rond de feest dagen extra activiteiten te organi seren. De grensflat, aan het einde van de Rotterdamsedijk. Nog enige modellen tegen speciale prijs Wij verzorgen gaarne de FINANCIERING van uw vakantieplezier Jan van Riebeeckweg 2, Schiedam, telefoon 152066 Wacht niet langer Donderdagavond koopavond Het Nieuwe ALGEMENE VOORWAARDEN gedeponeerd ter griffie van de arrondissementsrechtbank te 's -Gravenhage d.d. 30 juli '79 onder nr. 78/1979. KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 R. de Kiewit Telefoon 010-732877 Privé 01899-17848 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor HOOFD VERTEGENWOORDIGER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Privé 01807-18513 SCHIEDAM Bij een inbraak in een snackbar aan de Mgr. Nolens- laan is deze week voor 1200 gulden aan contanten buitgemaakt. Onbekenden drongen in de nacht van woensdag op donderdag de eet- tent binnen door een ruit te verwij deren. Een aantal kasten werd geopend. Het geld werd ontvreemd uit een kassa. De 35-jarige eigenaar heeft aangifte gedaan bij de politie. VLAARDINGEN/SCHIEDAM De gemeentebesturen van Alkmaar, Arnhem, Delft, Dordrecht, Gouda, Groningen, Hilversum, Leeuwarden, Leiden, Schiedam, Vlaardingen, Zaanstad en Zwijndrecht hebben zich vandaag tot de kabinets(in)for- mateurfs) gewend met het verzoek van de stadsvernieuwingsproblema- tiek te betrekken bij de vorming van een nieuwe regering. De genoemde gemeenten vrezen dat door de hoog te van de huren bij nieuwbouw en renovatie stagnaties in het stadsver nieuwingsproces zullen optreden, waardoor de programma's voor nieuwbouw en vernieuwbouw niet gehaald kunnen worden. Het gevolg zal ziin, dat de woningnood langer in stand zal blijven, de leefsituatie in de binnensteden nog verder zal worden aangetast en ook de werkgelegen heid in de bouw hiervan de nadelige gevolgen zal ondervinden. In de brief die aan de heren Lubbers en De Koning is gezonden wordt ge pleit voor de invoering van vergelij- kingshuren in stadsvernieuwingsge bieden van alle gemeenten. Het sy steem van vergelijkingshuren mag nu alleen in de vier grote steden worden toegepast. Uit onderzoek is gebleken dat door deze wijze van huurberekening de huur gemiddeld ongeveer 60,- lager uitkomt. De ge noemde gemeenten achten het niet aanvaardbaar dat zij niet voor lagere huren in aanmerking kunnen ko men terwijl de redenen die er toe hebben geleid dat de vier grote ste den een lagere huur kunnen bereke nen evenzeer voor hen gelden. Be halve voor invoering van de verge lijkingshuren wordt gepleit voor een verbetering van het stelsel van indi viduele huursubsidie, een verhoging van de vergoeding voor verhuis- en herinrichtingskosten en het weer mogelijk maken dat bij nieuwbouw vooraf zekerheid kan worden gege ven over de hoogte van de huur. SCHIEDAM Onder gunstige weersomstandigheden is woens dag de eerste wedstrijd vervist in de serie om het persoonlijke hengelkampioenschap van Schiedam 1981. Soms verscholen tussen de oever vegetatie van de vroegere Polder vaart, namen vierenveertig erva ren wedstrijdvissers hieraan deel. De vissen wilden dit keer wel mee werken want de vangsten waren, over het algemeen genomen, rede lijk goed. .Mooie brasems kwamen in het schepnet terecht maar ook flinke blankvoors. Hiermee werd aange toond, dat het visbestand weer evenwichtig is in dit viswater met zijn landschappelijke omgeving. Ook menig karper pakte het hem voorgehouden aas. Daar er uitste kend met de lange hengel werd ge vist wonnen deze krachtpatsers het glansrijk van hun belagers. Met vis tuig en al gingen ze aan de haal! Van de tien besten van het lijstle kregen de zeven controleurs alleen al ruim 28 meter vis te meten en te registreren. Dagwinnaar was Huib van Es met 296 cm. vis, gevolgd door H. van Zetten met 214 cm. vis. Verder klassering prijswinnaars: 3. F.den Houting 19S cm vis; 4. W. de Jong 182 cm vis; 5. R.J. Trooster 172; 6. H.van Heesik 159; 7. G.Zuid geest 156; 8. J.Zonneveld 154; 9. H.van Embden 151; 10. G.Boomsma met 150 cm vis. De prijzen (hengelsportartike- lppj wepden na afloop door voor zitter B. Sleeuwenhoek van de H.S.V.Schiedam en Omstreken" uitgereikt in het Pannekoekhuis De Vijver". De tweede weds trijd vindt plaats op woensdag avond 24 juni- a.s. van 19.00 tot 21.30 uur. SCHIEDAM De Schiedamse Fe deratie gaat een speciale avond wijden aan het plaatselijke club- en buurthuiswerk. Op donderdag 25 juni wordt in clubhuis oost aan de Galileistraat met iedereen die in Schiedam het welzijnswerk ter harte gaat, ge discussieerd over de vraag „club- en buurthuiswerk, 'n basisvoorzie ning?" De Federatie heeft dit initiatief ge nomen toen onlangs bleek dat leden van de raadscommissie vorming en recreatie niet goed raad wisten met een pas verschenen werkstuk over het clubhuiswerk. Volgens de federatie zaten ook ande re belanghebbenden mogelijkerwijze met hetzelfde proobleem. De bijeen komst in clubhuis oost is dan ook be doeld voor zeer brede kring. Kernvragen zullen die avond zijn: of men de stelling kan onderschrijven dat de club- en buurtwerkers moe ten kunnen beschikken over behoor lijke en goed ingerichte gebouwen; of de gemeente, die al een ferme greep op deze sector van het wel zijnswerk heeft, in haar eentje moet gaan bepalen hoe welke aktiviteiten moeten worden uitgevoerd. Deze thema-avond begint om acht uur en zal omstreeks kwart over tien afgelopen zijn. (Koop is hd van de Vereruguig van Metalen Ramenfabnk anten Rouwkooplaar» 16/18 2251 AP Voorschoten I: SCHIEDAM Tijdens de als afsluiting van het seizoen door de Schiedamse Aquarium- en Terrariumvereniging „Natuurge not in Huis" gehouden contact avond is de uitslag bekend ge maakt van gehouden aquarium- keuring bij de leden thuis. Niet alleen het aanzicht van deze levende kijkvensters werd door de heren keurmeesters bekeken. Ook de visbezetting en de groenbeplan- ting met daarnaast het biologisch evenwicht, kregen waarderings- punten. Bij de gezelschapsaquaria kreeg die van J. de Vries het hoogste aantal punten toegekend, n.l. 121 met voor de Biologische waarde 45 punten. Verdere uitslag: 2. R.H.L. Buis met respektievelijk 120.5 en 44 pnt; 3. J.Lammers 117-42; 4. W.J.Bosma 116.5-45; 5. Mevr.P.A.Dik 114.5-43; 6. P. Verheul 112.5-40.5; 7. M.J.Veerkamp 112-44; 8. M.Hoeflak 110-41; 9. P.Hoeksel 109-43.5; 10. P.Smit 107-38.5; 11. J.M. Abramsen 106.5-42; 12. W.J. de Heer 101.5-38; 13.M. Friederich 98.5-37; 14. G.A- rends 93-34; 15. R.Geertsema 88.5- 36^1? J.W. den Hoed 82-30.5 pnt. Uitslagen speciaalaquaria: 1. G.Heus 126-70.5 pnt; 2. H. La- nooy 122.5-70.5; 3. H.Duchenne 120- 68.5; 4. C.Rodenberg (zeewater aquarium) 115-43 pnt. Tijdens de vakantiemaanden juni, juli en augustus is het eigen hobbycentrum op de zaterdagen na 13.00 uur gesloten. Op de donderdagavond kunnen de leden en belangstellenden hier op de gebruikelijke tijden terecht. c

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3