Monstervoetbaltoernooi FC Nieuwland geslaagd mmM Hoogstraat 85 zaterdag 27juni a.s. Pot Jeugdtornooi FCN'66 Bingo-avond de Ooievaars Ballonwedstrijd Orleant-vlucht ABC competitie Cricket Zwemmen SCHIEDAM Het mon stervoetbaltoernooi dat door FC Nieuwland dit jaar voor de achtste maal werd georganiseerd, is ook nu een groot succes geworden. Zonder noemenswaardige ongelukken zijn zo'n 25 ver enigingen, uitkomend met hun standaardelftal, over drie speeldagen gerekend, bezig geweest aan een sport ieve gebeurtenis die in deze vorm zijn weerga in Schie dam niet kent. „Om alles gladjes te laten verlopen ben ik al vanaf ja nuari bezig om het draaiboek weer aan te passen en vereni gingen uit te nodigen. Veel clubs krijgen automa tisch al een aanschijving om te komen, gebaseerd op hun prestaties in voorgaande jaren alsmede hun sportief gedrag, dit om wanprestaties als te hard spel tegen te gaan. Een formule die bij veel vere nigingen aanslaat getuige het meer dan grote aanbod waar over wij kunnen beschik ken", aldus een duidelijk op geluchte en ontspannen ademhalende Nieuwland- voorzitter Peter Friederich. Hij weet zich in deze stelling gesteund door het feit, dat bij het afscheid nemen hij en zijn mede-organisatoren alle lof kregen toegezwaaid, van zo wel scheidsrechters als vere- nigings-officials. „Jammer is het wel, dat ik dit toernooi praktisch al leen moet organiseren. In onze vereniging zijn maar weinig mensen, die zo'n klus aankunnen. Daarbij komt dan natuurlijk wel, dat ik van iemand die zich aanmeldt, min of meer eist. dat hij zich dan ook hele maal inzet", zegt deze aktie ve voorzitter van de Schie dammers. Weinig verschil Bezig houden HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 25 WOENSDAG 17 JUNI 1981 r v> 11 ii 'P'! De Christelijke gymnastiekvere niging Alliantie geeft wegens het grote succes, een vervolg aan hun turn-in. Voor de tweede maal or ganiseert de aktieve jeugdcom missie zo'n avond die geheel gra tis toegankelijk is. De bedoeling is dat deze avond niet allen ge turnd zal worden, er is ook ruimte gemaakt voor sportieve spelen. De jeugd vanaf tien jaar is deze avond van harte welkom in de gymnastiekzaal aan de Mgr. No- lenslaan (Nieuwland) waar de zaal geopend is om 18.00 uur en zal duren tot 20.30 uur. In de schaduw van het grote senio ren-toernooi werd vorige week ook een door FCNieuwland georgani seerd toernooi voor de A-jeugd ge houden. De winnaar werd hier het Rotterdamse SVDP dat in de finale welliswaar met 2-2 gelijk speelde te gen FCN maar door het beter nemen van de strafschoppen toch met de hoofdprijs naar huis ging. Hedenavond wordt in de grote zaal van de Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 een grote bingo avond georganiseerd. De netto op brengst van deze avond komt geheel ten toede aan de Schiedamse Invali den Sportvereniging „De Ooie vaars,,. Voor de deelnemers zijn zeer aantrekkelijke prijzen te winnen waaronder een grote assortiment huishoudelijke gebruiksartikelen naar keuze zoals dekbedden, koffie zetapparaten, stroomstrijkijzers, klokradio's en tafelgrills. Voor de hoofdprijzen van deze avond kunnen de winnaars een keu ze maken uit; dames en herenrijwiel, draagbare TV, stereo cassette radio's en stofzuigers. Het eerste nummer wordt vanavond precies om 20.00 uur afgeroepen. De zaal is al om 19.00 uur open. De ballonwedstrijd die door de jeugdcommissie van Excelsior'20 is georganiseerd tijdens hun op 6 mei gehouden mini-puptoernooi is een groot succes geworden. Van de ruim 200 ballon die op deze dag het lucht ruim kozen, kwamen maar liefst 43 reakties terug. Het verst kwam de ballon van Michiel de Rooy (PPSC) die zijn kaart terug zag keren vanuit Tutsing (Oostenrijk). De tweede prijs kwam toe aan Erwin Ris (Hermes DVS) die zijn ballon beland zag in het Oost-duitse Karl-Marx Stadt. Ri chard Vredenbregt (PPSC) legde be slag op de derde prijs omdat zijn kaart terugkeerde vanuit Konigse* (Oost-Duitsland). Een vierde prijs was er voor Patrick Mallee (Ursus) die eveneens Oost-Duitsland haalde (Neubrunn) Als vijfde eindigde de ballon van Dennis Dirks (Schiedam) die niet verder kwam dan Rotenberg (West-Duitsland). De postduiven van de verenigingen Postduif en de Vrijheid deden mee aan een wedvlucht vanuit het Fran se Orleans. Na een afstand van 480 kilometer afgelegd te hebben wer den de prijzen bij de postduif-vereni ging Postduif gewonnen dor: le. J. Vradeunt &Zn., 2e H. Tfiel, 3e R.Brokling, 4e. J. Koster, 5e W. Jan sen &Zn. De Vrijheid had voor deze vlucht 279 duiven onderweg. De prijzen waren hier weggelegd voor: le comb. Robart van Diest, 2e C.Zand boer, 3e Berg-Barzilay, 4e J. Wente laar, 5e comb. J. Triel In de bedrijfsvoetbal-competitie is jl maandag de derde kampioen bekend geworden. Uitkomend in de afdeling B. werd hier het elftal van PSS na een alles zeggende zege van 7-1 op het team van 'de CocaCola kam pioen. Was de ruststand van de door scheidsrechter Cor Gudde bekwaam geleidde ontmoeting nog 3-0, de tweede helft werd deze voorsprong nog uitgebreid tot 7-0,voordat Coca Cola via John Vroegindewei de eer voor zijn ploeg wist te redden. De doelpunten voor PSS werden ge scoord door Joop Troost 2x, Frans Heeze, Cor Post, Martin Masten broek en Ed van Dillen 2x. Na af loop was er het traditionelebloemtje voor alle spelers waarbij ook de te genpartij door de dames van PSS, niet werden vergeten. Een gevaar dat tekenend is voor de sfeer waarin gevoetbald werd. Andere uitslagen van deze avond waren: LSO—Helios 2 2-9, Eurotax—Meat Boys's 4-1, SGN—Renish 2-2, Hoekloos—Vegla 5-3 uitslagen van donderdag 11 juni: St.eends--v.d. Water 4-2, PTT I—He lios 1 2-4, Bode boys's—Vegla'70 2-4, ABN 2—FCSchiemond 4-l.NIVA— Tug Boy's 0-3 Bij de cricket-afdeling van Excel sior'20 houdt men nu al rekening met het feit dat enkele teamss aanspraak zullen maken op een hoge klassering zo niet een kam pioenschap. Niet alleen het eerste elftal van heren doen door hun meer dan uit stekende prestaties van zich spre ken waarbij vooral de ontmoeting van j.l. zondag tegen het Rotter damse Sparta er een was om nog lang te onthouden, ook de dames van deze vereniging doen goed mee in de top van hun klasse. In een goede sfeer wordt er ge traind om de hoge verwachtingen waar te maken, en daarmee hun vorig jaar verloren plaats in hoog ste afdeling van de Dames Cric ketbond weer te heroveren. Naast het bad beschikbaar stellen voor het zwemmen van o.a. een zwemvierdaagse, organiseert het Sportfondsenbad ook nog diverse andere aktiviteiten. Natuurlijk zijn er zwemlessen voor alle diploma's en alle leeftijden maar ook zijn daar, fa milie zwemmen en het zwem je fit brevet, terwijl naast het leren snor kelen en bewegen voor ouderen, ook zwemmen is voor mensen zonder werk. Al met al zijn daar zag mogelijkhe den om op een gezonde manier bezig te zijn. Inlichtingen aan het Sport fondsenbad aan de Burg. Knappert- laan, Schiedam. Uit de voorrondes, die op de beide Pinksterdagen zijn verspeeld, had den zich tien elftallen geplaatst voor de eindronde, die een uiteindelijke tournooiwinnaar moest opleveren. De hoogste eer was weggelegd voor het Overschiese VOB (le klas RVB) die in een spannende finale uitein delijk met 3-0 de baas bleef over het 's-Hertogenbosche OSC'45 (3e klas KNVB) en de beker met traditionele fles champagne meer den verdiend had. Ook de aantrekkelijkste prijs, de sportiviteitsbeker ging naar Over- schie, omdat de scheidsrechters Arie de Wind, Aad van Dijk, Piet Alblas, Cor Heeze sr. en Dolf de Ruiter aan VOB de maximale score van 40 pun ten hadden toegekend. Vermeld moet zeker ook worden, dat Archi pel naast op een zesde plaats beslag gelegd te hebben, de beste sjoeler in hun team had, die hem 100 glazen bier opleverde. Het elftal van Halvax dat in de afdeling D niet verder kwam dan een gedeelde vierde plaats. FCN'66 voorzitter Peter Friederich overhandigt aan de aanvoerder van VOB de beker behorende bij de behaalde eerste plaats. „We begonnen acht jaar gelden met uitnodigingen te versturen aan vere nigingen, die evenals wij in een on derbond voetbalden. Door de jaren heen zijn er steeds meer KNVB elftallen bij gekomen. Dan blijkt wel, dat er maar heel wei nig verschil bestaat tussen bijvoor beeld de eerste klas RVB en de der de of vierde klasse KNVB Wat de een aan klasse meer in huis heeft wordt door de ander met inzet en enthousiasme weer goed gemaakt" Een internationaal tintje werd aan dit tournooi gegeven door de deelna me van het uit West Duistland af komstige Gliick Auf. Om het publiek, dat in hoofdzaak bestond uit door de verenigingen meegebrachte aanhang, aangenaam bezig te houden was er op het voor terrein van de kantine een mini-ker mis opgericht met voor elk wat wils. Peter Friederich hier over: „De er varing heeft ons geleerd dat een ge hele dag op en rond het veld vertoe - ven, je op het laatste meters de keel uit gaat hangen. Om nu ook voor deze mensen wat te doen, proberen we elk jaar weer iets anders. We hadden nu een optreden van de Rotterdamse zanger Johny Raven die een enorm succes had bij z'n publiek. Dit en de mogelijkheid om ballen te gooien, te sjoelen en deel te nemen aan een loterij hebben wij het nuttige met het aangename: trachten te verenigen, het publiek bezig houden en voo de vereniging een leuke cent binnen halen om de kosten te dekken. „Voor de voorzitter van FC Nieuwland is nu een eind geko men aan een zenuwslopende pe riode alsook aan het ongemak om vijf dagen op een stretcher in de kantine te slapen om op deze ma nier samen met Frans Schenk de apparatuur te bewaken die op en rond het terrein waren opgesteld, de eindstand was: le VOB, 2e OSV '45, 3e Aktivitas, 4e DIO en 5e Utrechtse Boy's Het team van Vegla'70 dat zich maar net weet te nananave.. ling A.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 25