Schakels tation in juli in gebruik commisLte- vergaderingen Gegevens voor nieuwe Gids elektriciteit zal )ij omschakeling n Noord telkens iven uitvallen Aanvragen bouwvergunning Vakantiesluiting bibliotheek Verleende bouwvergunningen Ter inzagen Bouwplan voor 100 woningen in de binnenstad Ter inzage" Afval- sfoffenverordening be41trix>aAk IT NIEUWE STADSBLAD PAGINA 32 WOENSDAG 17 JUNI 1981 mmmM mtototattit 11 Opgespoten tettem Woudhoek Het in bedrijfstellen van het nieuwe elektriciteitsschakelstation Schiedam-Noord zal in vijf fasen worden uitgevoerd. Daarvoor is Schiedam-Noord in vijf gebieden verdeeld, zoals aangegeven, op bovenstaande kaart. [et nieuwe elektriciteits-schakelstation chiedam-Noord aan de Borodinlaan in roenoord, waaraan in de kranten kort- eleden nog uitvoerige aandacht is be teed, zal in bedrijf worden gesteld in de eriode van eind juni tot eind juli a.s. De itvoering zal in vijf fasen geschieden, erspreid over de maand juli. Het ge- olg is wel dat in geheel Schiedam- ioord gedurende de overschakeling de troomvoorziening gestagneerd kan /orden. Dat kan voor enkele minuten ijn, tot hooguit een uur. )m het eventuele ongerief voor de afne- lers van elektriciteit zo veel mogelijk te «perken is er in principe voor gekozen om e omschakeling te laten plaatsvinden in de iachtelijke uren van vrijdag op zaterdag. )an is het stroomgebruik relatief het laagst n waarschijnlijk zal men er weinig van aerken. Wel dient men rekening te hou- len met het stellen van elektrische appara- uur en dergelijken. Zo zullen de elektri- che klokken veelal blijven stilstaan. Een ieroep op de afnemers wordt gedaan om iegrip te hebben voor de situatie. 'oor de uitvoering in vijf fasen is Schiedam- ioord ook verdeeld in 5 gebieden, waar de om- chakeling telkens op een ander tijdstip zal ge- chieden. Op de kaart niernaast zijn de gebieden an de vijf fasen ingetekend. "ase 1. Omschakeling in de periode van 29 juni m 4 juli; voor het gebied begrensd door Sibe- lusplein, Borodinlaan, Mozartlaan Heijermans- ilein, Harreweg en Woudweg. 'ase 2. In de periode van 6 juli t/m 11 juli; gebied pegrensd door Mozartlaan, Heijermansplein, larreweg, Groeneweg, Broekkade, Polderweg, Cerklaan, Pr. Beatrixpark, Rijksweg 20, Kethel- ilein, Laan van Bol'Es, Churchillweg en Zwa- uwlaan. 'ase 3. In de periode van 13 juli t/m 18 juli; ge- lied begrensd door Vivaldilaan, Zwaluwlaan, "hurchillweg, Laan van Bol'Es, Eduard van Bei- lumlaan. Jozef Oreliosingel en Peter van An- ooijlaan. ■"ase 4. In de periode van 20 juli t/m 25 juli; ge- >ied begrensd door Peter van Anrooijlaan. Boro- linlaan, Mozartlaan en Vivaldilaan ^ase 5. In de periode van 27 juli t/m 1 augustus; ;ebied begrensd door Sibeliusplein, Borodinlaan, 3eter van Anrooijlaan, Jozef Oreliosingel, iduard van Beinumlaan en Laan van Bol'Es. Dr definitieve datum en het juiste tijdstip /an de omschakeling zal in de week waarin ie handelingen plaatsvinden bekend worden remaakt in de plaatselijke pers. Men wordt /erzocht attent te zijn op die publikaties. In deze kolommen hebben wij reeds tweemaal eerder vermeld, dat het in de bedoeling ligt dat zo mogelijk nog dit jaar een nieuwe „Gids voor Schiedam 1981/82" zal verschijnen. Daarbij hebben wij steeds een beroep op uw medewer king gedaan ons de gegevens te ver strekken, die wij nodig hebben voor de samenstelling van die Gids. Hetzij dat de gegevens die vermeld staan in de (oude) Gids 1980 niet meer kloppen, of omdat er feiten onvermeld zijn geble ven. Nu willen wij niet blijven zeuren over die Gids, maar we willen wel voor di laatste maal onze oproep herhalen en nogeens uitleggen wat de bedoeling is met die Gids voor Schiedam 1981/82. Het zal wederom een uitgave worden van Drukkerij Steens B.V. te Schiedam, die zorgt voor de druk en de financiële exploi tatie met advertenties, terwijl het ge meentelijke bureau Voorlichting de teksten samenstelt. Deze gids zal in Schiedam huis aan huis worden verspreid; daarna ontvan gen de mensen, die zich nieuw in de stad komen vestigen, een exemplaar. Het wil een handig adresboekje zijn met gegevens die van belang kunnen zijn voor de inwo ners. In grote lijnen zal de opzet van de nieuwe Gids gelijk zijn aan die van 1980; een zo vol- Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden april en mei 1981 de onderstaande' bouwvergunningen verleend. Belangheb benden die nadere informatie willen heb ben over een bouwplan, kunnen hiervoor een afspraak maken met het Bouw- en Wo ningtoezicht in het Stadskantoor, elke mor gen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo, telefoon 260500 toestel 188 M. G. Hartman: het verbouwen van de bar tot bar annex cafétaria aan de Vlaardinger- dijk 349; M. S. Mode B.V.: het in- en uitwendig ver bouwen en vergroten van het winkelpand Hoogstraat 65; I. Pieters: het in- en uitwendig verbouwen van de woning Laurens Costerhof 5; Directeur Gemeentewerken: gedeeltelijk verbouwen van het clubgebouw Doeleplein 1; ledig mogelijke vermelding /an wat er in Schiedam aanwezig is aan officiële en niet- officiële instanties en instellingen, organi saties, verenigingen, clubs en groepen. Doch in de reeds vermelde gegevens zijn in het afgelopen jaar zeer veel wijzigingen ge komen en er zijn ook nieuwe gegevens te vermelden. Wie nu meent dat zijn instelling of club ten onrechte niet vermeld staat in de Gids, of dat in de wèl vermelde tekst wijzigingen zijn gekomen, wordt verzocht de juiste ge gevens te willen doorgeven aan het bureau Voorlichting. Bij grote voorkeur schriftelijk aan het adres Stadskantoor Emmastraat 1 3111 Ga Schiedam of anders telefonisch op nummer 260500 toestel 340. Het gaat daarbij om de naam van de vereni ging/instelling en (indien dit niet reeds uit de naam blijkt) in enkele woorden het doel daarvan; verder de contactpersoon met naam, adres (met postcode s.v.p.) en tele foonnummer. Bij gebrek aan plaats kunnen we niet meer gegevens opnemen. Nu heb ben na het verschijnen van de Gids 1980 reeds velen ons wijzigingen of verbeterin gen gestuurd. Deze zullen uiteraard in de nieuwe Gids 1981/82 worden verwerkt. Opnieuw toezending is in dit geval niet no dig. Schiedamse sportvereniging ,,S.V.V.": het oprichten van een vergader- en kleeugele- genheid op het terrein van S V V., gelegen aan de Sportlaan in Sportpark „Harga"; Beheer en Beleggingsmaatschappij Van West B.V.: het gedeeltelijk inwendig ver bouwen van de bedrijfshal, gelegen aan de Nw Mathenesserstraat 18, alsmede door het wijzigen van de voorgevel; J v.d Tempel Zn. B.V.: het in- en uit wendig verbouwen en vergroten van een gedeelte van de kleuterschool gelegen aan de Oostsingel: S. S. V. Asvion: het oprichten van een club huis op het terrein van S.S.V. Asvion, gele gen in sportpark Thurlede; Pelt Louters architecten B.V.: voor het plaatsen van een houten hek tussen de pan den Broersveld 176 en 180; J. Ooykaas. het vergroten van de woning Rotterdamsedijk 40a door de slaapetage ge deeltelijk te onttrekken aan huisnr. 40b; C. Molenaar: het vergroten van de berging achter de woning Tollensstraat 3a; Shell Nederland Verkoopmij B.V.: het plaatsen van een luifel t.b.v. het zelftank- station Stationsplein 2 Bij de dienst Gemeentewerken zijn de on derstaande aanvragen voor een bouwver gunning binnengekomen. Belanghebben den kunnen nadere informatie krijgen bij het Bouw- en Woningtoezicht, in het Stads kantoor, elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur bij de heer M. v.d. Loo, telefoon 260500, toestel 188. Ch. Penning voor Hooiland 8: plaatsen van een dakkapel aan de achterzijde; Asher Omisi voor Hoogstraat 124: raamindeling in de voorgevel wijzigen; - Woningbouw ver. Eendracht voor Hoofdstraat: veertien woningen oprich ten; - J. van Aken voor Maasstraat 25: dakka pel in de voorgevel vergroten; - D. N. Liem-Lie voor Laan van Spie- ringshoek 4/Kappeyne van de Coppello- laan 5-7: balustrade maken t.b.v. de ter rassen op het dak van de keuken achter deze woningnen; - Koopcentrum Klaver Vier b.v. voor Hoogstraat 67/69 en Lange Haven 60: panden verbouwen tot één winkel met opslagruimten; - Ogé Onroerend Goed voor Westvest 46: kantoorpand inwendig verbouwen; - G. v.d. Bos voor Spoorbaanstraat 17: aanbouw achter de woning vergroten; - J. Pieterman voor Jacob Catslaan 13: erfscheiding plaatsen; - Esso Chemie b.v. voor 's-Gravenlandse- weg 298 (Torendijk): kantoorruimten in richten op de le, 4e, 5e, 6e, 7e en 8e ver dieping. In de komende week zullen de onderver- melde gemeentelijke commissies in het openbaar vergaderen. De agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter in zage bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor. Vijf dagen vóór de verga dering kunnen daar ook telefonisch, op nummer 260500 toestel 250, inlichtingen worden gevraagd over het doorgaan van de vergadering en over de te behandelen punten. De Sportraad komt bijeen op woensdag 17 juni om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt. Aan de orde komen o.m. de verslagen van vergaderingen van dagelijks bestuur en sekties en besprekingen met verenigingen, besluiten van B en W inzake subsidies voor dam- en schaakkampioen schappen 1981; wijziging van de sekties, de begroting 1982 voor onderhoud sportterrei nen; de bridge-instuif en de rondvraag. Tot slot is er het vragen half-uurtje voor de toe hoorders. De AROB-Bezwaarschriftencommissie voor huisvestingszaken komt bijeen op maandag 22 juni om 15.30 uur in de rechter nis van de recreatiezaal in het Stadskan toor. De Schoolraad komt in het openbaar bijeen op woensdag 24 juni om 19.30 uur in het Stadhuis aan de grote Markt. De Commissie voor het Stedelijk Museum houdt de openbare vergadering op donder dag 25 juni om 20.00 uur in het Stedelijk Museum. De Commissie voor Cultuur, Sport- en Jeugdzaken houdt de vergadering op don derdag 25 juni, aan" De Commissie voor het Stedelijk Museum houdt de openbare vergadering op donder dag 25 juni om 20.00 uur in het Stedelijk Museum. De Commissie voor Cultuur, Sport- en Jeugdzaken houdt de vergadering op don derdag 25 juni, aanvang 20.00 uur in het Stadhuis aan de Grote Markt of anders in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Be handeld zullen worden de rapporten aan gaande het sociaal-cultuur plan. Burgemeester en Wethouder var Schiedan hebben hei voornemei, om, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woning wei, vergunning te verlenen voor de bouw van 100 woningen in het gebied dat volgens het Bestemmingsplan Binnenstad de globale bestemming woondoeleinden heeft. Het bouwplan ligt tot en met 26 juni 1981 tei inzage op de secretarie-afdeling Openbare Werken in het Stadskantoor 5e etage, Emma straat 1. Tot die datum kan een ieder bij Bur gemeester en Wethouders schriftelijke bezwa ren indienen tegen het bouwplan. Op de gemeentesecretarie afdeling Fi nanciën op de eerst-etage van het Stads kantoor Emmastraat 1 ligt tot 27 augustus 1981 voor een ieder ter inzage de „Verorde ning regelende het zich ontdoen van huis houdelijke afvalstoffen, grof huisvuil, autowrakken en andere categorieën van af valstoffen, alsmede de daarmee verband houdende bescherming van het milieu" (Afvalstoffenverordening). Deze verordening is door de gemeenteraad van Schiedam vastgesteld in de openbare vergadering van 21 november 1980 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 28 april 1981. Bij de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek in Schiedam is de vakantie sluiting alsvolgt geregeld. Filiaal Mgr. Nolenslaan 99a sluit van 15 juni tot en met zaterdag 4 juli Filiaal Zuid Leliestraat 10 sluit van vrij dag 3 juli tot en met zaterdag 18 juli. Filiaal Oost Lorentzlaan 6 sluit van maandag 20 juli tot en met zaterdag 1 augustus. De centrale jeugdbibliotheek Korte ha ven 29 sluit van maandag 20 juli tot en met zaterdag 1 augustus. Filiaal Rosaschool Archimedesstraat sluit vanaf maandag 3 augustus. De mediatheek Bachplein 590 is gesloten op zaterdagen 11 juli, 18 juli en 25 juli. Filiaal West Dr Wibautplein blijft i.v.m. de verbouwing gesloten tot nader bericht. De centrale bibliotheek Lange Haven 131 en het filiaal Noord Bachplein 590 blijft in de vakantieperiode voor het pu bliek geopend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 32