Popgroepen herinneren raad aan oude belofte Twee panden voor Eerste officële sleutel na renovatie Havendijk/Rijnstraat Centraal Wonen Ml FREEK KOELMAN tel. 268112 iijbraakveilig batig-eg sluitwerk Nationale bedevaart ORANJE Apotheek Gouka, Jeugdland: trossen los C. Wauters l h:M 1 1 SLIJTERIJ WIJNHANDEI BELT, WIJ BEZORGEN I riM I HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3 WOENSDAG 17 JUNI 1981 I bedrukte J dames SWEAT-SHIRTS wit-rood-zwart-bleu SCHIEDAM Op zaterdag 20 juni organiseert de St. Liduina Vereni ging een nationale bedevaart naar Schiedam, ter ere van Schiedams heilige Liduina. Vorig jaar vierde deze vereniging het zesde eeuwfeest met een kerk vol pelgrims, en ook dit jaar rekent men weer op een grote schare be langstellenden en Liduinavereer- ders. Om elf uur wordt een pontificale hoogmis opgedragen met als hoofd celebrant mgr. Hendrikse, oud-bis schop van Utrecht. Om twee uur begint de kruiswegoe fening, met aansluitend een stille omgang. Om vier uur volgt het slui tingslof. In de processie wordt het zilveren beeld van Liduina meege dragen. Tijdens deze bedevaart is het monu ment, vervaardigd door de Schie- damse kunstenaar Frits Henderickx ter gelegenheid van Liduina's 600ste geboortedag, in de kerk aanwezig en te bezichtigen van 's morgens 11 tot 's middags half 5. Oranjestraat 8-10-12-14, Telefoon 265997-264140. Alle aktiviteiten vinden plaats in de kerk van St. Liduina aan de Singel 104. Groenelaan 109 tot 111 Na bijna 27 jaar heb ik mijn apotheek overgedragen aan mijn collega Voorlopig zal de apotheek worden beheerd door collega F. de Valk. A. Post, apotheker SCHIEDAM Bij het complex van 27 gerenoveerde woningen aan de Havendijk/Rijnstraat is gistermiddag door wethouder Chris Zijdeveld (PvdA, ruimtelij ke ordening) de eerste offiële sleutel overhandigd. Geflankeerd door leden van de Commissie Ruimtelijke Ordening, de renovatiewerkgroep en ambtenaren van het gemeentelijk woningbeheer, deelde de wethouder tassen, dassen en shawls van typisch Schiedamse signatuur uit aan de naar hun huizen teruggekeerde bewoners. De meèsten van hen hebben ver scheidene maanden doorgebracht in wisselwoningen op de Burg. Stule- meijerlaan. Voor hun bereidwillige medewerking beloonde de gemeente hen rond de kerstdagen al met een bloemstukje, wat door de betrokke nen op hoge prijs werd gesteld. Omstreeks diezelfde tijd startte men met het karwei. 39 panden werden omgetoverd tot 27 ruime woningen. De feitelijke renovatie bestond uit het aanbrengen van douches, het vernieuwen van de keukens en rio lering, het isoleren van dak en wan den en het installeren van c.v. en dubbele beglazing. Met deze grondige opknapbeurt is een bedrag van ruim twee miljoen gemoeid, oftewel bijna 78.000 gulden per woning. Gemiddeld is de huurprijs per maand opgetrokken tot 250 gulden, een bedrag waarmee de bewoners zich akkoord hebben verklaard. Naar verwachting zullen de laatste woningen net voor de bouwvakva kantie worden opgeleverd. Aangezien de bewoners moesten verhuizen van en naar de wisselwo ning, is gebruik gemaakt van de ver huis- en herinrichtingskostenrege- ling. Dit betekent dat aan iedere huurder die voor de renovatie een woning in het complex aan de Rijnstraat/Ha- vendijk bewoonde, een bedrag van Chris Zijdeveld biedt een planten bak aan aan de bewoonster van Rijnstraat 36. Voor de overige be woners waren er dassen, tassen en shawls. 3000 gulden te tergemoetkoming in de kosten is uitgekeerd. Van de wissel woningen op de Stu- lemeijerlaan zal in de nabije toe komst druk gebruik worden ge maakt. De woningen zullen onder andere worden ingezet om de huurders uit het stadsvernieu wingsgebied in Schiedam West tij delijk te huisvesten. GOUD LUREX dames k/m en l/m 100% katoen div. vogel en dieren dessins st. tropez dessin etc. etc gekleurde corduroy twill en katoenen met origineel merketiket^ orig. inch maten bleu-wi t-rose- rood-groen-aqua- geel- cerise- fuchsia Koemarkt 1Schiedam Zuidplein Hoog 572 Rotterdam SCHIEDAM Door het grote succes van vorig jaar heeft de lei ding van Jeugdland besloten ook in 1981 enige vaartochtjes aan het programma toe te voegen. Net als in 1980 heeft schipper Guus Klepke zijn Rode Valken-schip „De Groene Vrede" aan Jeugdland ter beschikking gesteld. Volgens Joop van Broekhoven, coör dinator van Jeugdland, wordt dit jaar een andere route gevaren. De kinderen die vorig jaar zijn meege- weest kunnen daarom ook dit jaar weer voor de (gratis) vaartochtjes in schrijven. De tochtjes worden gehouden tussen 7 en 10 juli. Hoewel zich al een groot aantal deelnemers heeft gemeld, zijn er nog enkele plaatsen vrij aan boord van dit zeewaardige schip, dat voor alle zekerheid een reddingsbri gade meeneemt. Voorwaarde voor deelname is wel dat de kinderen kunnen zwemmen en tussen de 8 en 14 jaar oud zijn. Behalve een oorlam en een zeekaak (lees: thee met koek) krijgen alle kinderen als herinnering aan hun vaaravontuur een diploma. In Het Nieuwe Stadsblad van van daag is een aanmeldingsformulier voor de boottochtjes te vinden. Deelnemers kunnen deze bon zo wel opsturen als persoonlijk inle veren aan de balie van het stads kantoor aan de Emmastraat, maar liefst wel vóór 22 juni. SCHIEDAM „Wij zijn het zat," aldus luidde de tekst op een span doek dat een handjevol jongeren maandagavond geruisloos ontrol de voor de ingang van het stads kantoor. Met deze, in alle opzichten vrij on opvallende aktie wilden afgevaar digden van het stedelijk Popover- leg protesteren tegen het nog im mer nijpende gebrek aan repitie- ruimten voor de plaatselijke pop groepen. Hun spandoek moest de gemeente raad herinneren aan het raadsbesluit van vorig jaar, de zolderverdieping van de Stadsdoelen aan het Doele- plein te verbouwen teneinde daar de zo fel begeerde oefenruimte te creeëren. Nog geen spijker is er geslagen," al dus voorzitter Ueorge de Haan en bestuurslid Bert Roosendijk. Veront rust vroegen zij zich af of het geld voor deze verbouwing, een bedrag van rond de zes ton, nog wel ooit op tafel zal komen. Geldgebrek is er de reden van dat ook andere mogelijke oefenruimten niet worden ingericht. Zo lag er een voorstel, een ooit door de BB gebruikte bunker onder het gemeenteziekenhuis voor de pop groepen te verbouwen. De kosten, 15.000 gulden, zouden door de gemeente worden voorge schoten, mits de deelnemende bands zich verplichtten, dit geld binnen tien jaar terug te betalen. Bert: „Dat is voor ons niet te doen. Zoveel geld kunnen we gewoon niet opbrengen." Bij een vorige aktie op de trappen van het stadskantoor kondigden de jongeren mogelijke kraakakties aan. Afgezien van een korte bezetting van de voormalige Gusto-hallen is het daar tot nu toe niet van geko men. Of de popgroepen in de nabije toe komst wel tot hardere maatregelen zullen overgaan om hun eisen kracht bij te zetten, staat nog niet vast. Bert:„We willen eerst de reakties af wachten. We hebben wel eens het plan opgevat, de Doelen te kraken, maar we vinden dat we een beetje voorzichtig moeten zijn. Er zit al jeugdwerk in de Doelen en kraken zou ten opzichte van hun niet eerlijk zijn. We wachten nog even met voorbarige beslissingen. We willen eerst eens kijken wat er na de aktie van vanavond gebeurt." SCHIEDAM De sinds vorige jaar aktieve Vereniging Cen traal Wonen Schiedam heeft na overleg met de SSSW twee pan den toegezegd gekregen waar een vorm van alternatief wonen ge realiseerd kan worden. De eerstkomende tijd zal Centraal Wonen derhalve alle aandacht en energie wenden aan de vernieuw bouw van deze panden aan de Bui tenhavenweg en de Botersloot. De bedoeling is dat deze panden binnenkort bezichtigd worden, waarna de woongroep kontakt op neemt met een architect om de plannen in daden om te zetten. Een Centraal Wonen projekt is in- -•S:j I 1 .•Xvi I"-.':.. Een handjevol vertegenwoordigers van de Schiedamse popwereld kwam maandag naar het stadskantoor om te informeren naar de verbouwing van de stadsdoelen. ITS, Schiedams eerste televisiepiraat, maakte opnamen voor de eerstvolgende uitzending. middels ook toegezegd in Spaland, maar dat is een voornemen voor de lange adem. Rond 1982 wil Cen traal Wonen evenwel de eerste groep deelnemers aan een eigen pand hebben geholpen. Op zaterdag 20 juni houdt Centraal Wonen haar jaarvergadering in wijkgebouw De Blauwe Brug aan het Bachplein. Deze vergadering begint om vier uur 's middags. Kin deroppas is aanwezig. Kandidaten voor een bestuurs- funktie kunnen zich tot 18 juni op geven bij de Vereniging. Het con tactadres is postbus 583, 3100 AN Schiedam, telefoon 732496.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 3