Automobilist gered uit Nieuwe Haven Raad stelt beslissing uit over knieval van 5 miljoen DRIES snwfxvsmp Plakkers Mustang bekeurd €D€HrfRp061£ „Wenken" niet openbaar Kleuter geschept PARTY SERVICE KEMPERS Opgemaakte schalen met borrelgamituren, salades op bestelling en gratis thuisbezorgd Documentatie op aanvraag Onze cafetaria is elke dag geopend van 12.00-24.00 uur 's Maandags gesloten GEBIT STUK? J. VERINGMEIER SCHIEDAM Brandweer, politie en GGD hebben zaterdagavond hun handen vol gehad aan een automobilist, die na in botsing te zijn gekomen met enkele geparkeerde voertuigen, met zijn auto in het water van de Nieuwe Haven belandde. SCHIEDAM De gemeenteraad heeft maandag na een verwarrend debat besloten, een financiële manoeuvre van wethouder Reinier Scheeres (PvdA) uit te stellen tot au gustus. Scheeres voorstel, ruim 5 miljoen gulden uit de saldi-re- serve (het gemeentelijk spaarpotje) over te boeken naar de begroting van 1980, werd door velen in de raad te on doorzichtig gevonden om er dadelijk „ja" tegen te zeggen. „Een half en voorlopig nog onduidelijk voorstel," oordeelde CDA-fractievoorzitter Siem Rosman. NaA 3 schorsingen werd ordevoorstel van de confenssionele fractie, de zaak eerst nog eens door te lichten in de Raadscommissie Financiën, tenslotte aangenomen Niet voldoende met de vis in de rivier en de attributen van „De Harpoen" word je kampioen Snoeien Canossa 60 SCHIEDAM Twee muzieklief hebbers die op clandestiene wijze re clame maakten voor hun favoriete orkest, zijn zaterdagavond door de Schiedamse politie in de kraag ge vat. Het tweetal, twee mannen van 33 jaar oud, beiden uit Rotterdam af komstig, waren op de Koemarkt en omgeving bezig met het aanplakken van affiches. De biljetten hadden be trekking op een optreden van het Schiedamse Mustang Trio. De po'itie deelde een proces verbaal uit en nam een emmer met plaksel, een borstel en een rolletje affiches in beslag. Uw feest gestaagd met Lange Singelstraat 109 Schiedam, telefoon 269865 Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 Vroeg in de avond moest de politie al tussenbeide komen toen dezelfde man, een 31-jarige Schiedammer, het huisraad bij zijn ex-vriendin kort en klein had geslagen. Omstreeks kwart over tien 's avonds ontving men daarop een melding dat de man op de hoek van de Westfran- kelandsestraat in de Huijsmanstraat op een geparkeerde auto was ingere den. Even later ontving men een tele foontje dat een auto met hoge snel heid uit de bocht bij de Oranjebrug was gevlogen. Auto en bestuurder waren in het water verdwenen. Door kordaat optreden van een poli tieagent en een tot nu toe onbekend gebleven Schiedammer, werd de man uit zijn benarde positie bevrijd. De bestuurder was met zijn benen bekneld geraakt en kon het voertuig niet op eigen kracht verlaten. Duikers van de brandweer die in middels ter plaatse waren gekomen behoefden niet in aktie te komen. Nadat de bestuurder boven water was gebracht, werd hij met het roei bootje van een behulpzame stadge noot naar de kant gebracht en ver volgens door de GGGD met spoed naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. In het ziekenhuis kwam de man vrij snel bij kennis. Hij bleek alcohol te hebben gebruikt en onderwierp zich aan de bloedproef. Zondag is de man weer uit her ziekenhuis ontslagen. Hij bleek geen letsel te hebben over gehouden aan zijn gevaarlijke avon tuur. Inmiddels is de politie op zoek naar de attente burger, die zo'n be langrijk aandeel heeft gehad in de reddingsoperatie. Deze Schiedam mer wordt verzocht, zich met het hoofdbureau aan de Lange Nieuw- straat in verbinding te stellen. Voordat de auto in de haven dook had de bestuurder al een botsing achter de rug op de hoek van de Huijsmanstraat en de Westfrankelandsestraat. De deuk in het portier getuigt daarvan. Het voorstel van vijf miljoen is be doeld als eerste stap om tegemoet te komen aan de eisen van Gedepu teerde Staten. Dit Provinciale colle ge moet jaarlijks de begrotingen van de gemeenten goedkeuren. Die goedkeuring wordt tot nu toe aan Schiedam onthouden omdat GS zich niet kon vereniging met het voornemen, de uitgaven van het „prioriteitenprogramma" tot 1985 (het verlanglijstje van raad en b en w) grotendeels te bekostigen uit de saldi-reserve. Hengelsportzaak De Harpoen Hoofdstraat 129 Schiedam-Zuid Telefoon 010-263475 Door vervroegd afschrijven, een be grotingstechnisch foefje, wilde Scheeres een knieval doen voor GS. Hij voegde er echter aan toe dat dit niet voldoende was om GS gunstig te stemmen: naar alle waarschijnlijk heid zullen er ook de uitgaven moe ten worden aangepast, wat zoveel wil zeggen als dat er punten uit het verlanglijstje moeten worden ge schrapt. Welke punten dat waren, daarover, werd maandag door geen der par tijen met een woord gerept, en even min was duidelijk hoeveel geld de gemeente door deze truc eventueel minder te besteden krijgt. Financieel bevindt Schiedam zich in een ingewikkeld parket. Hoewel de stad ongeveer 13 miljoen gulden in de spaarpot heeft, en met dat geld nieuwe plannen wil bekostigen, is het uiterst moeilijk de centen ook uit te geven, omdat GS zijn veto uit spreekt zodra er al te diep in de beurs getast wordt. Gedeputeerden vrezen namelijk dat royaal uitgeven, Schiedam na 1985 wel eens in ernstige moeilijkheden kan brengen, temeer daar de econo mische vooruitzichten somber zijn en er op uitkeringen van het rijk aan de gemeenten in de toekomst mogelijk drastisch gesnoeid gaat worden. In dit verband merkte Scheeres maandag al terloops op dat Schie dam in de komende jaren telkens 750.000 gulden moet „inleveren" Met het uitstellen van de beslissing tot augustus, als de raad na de zo mervakantie voor het eerst weer bij eenkomt, heeft Schiedam wellicht een nog ingewikkelder situatie ge schapen. Begrotingswijzigen voor 1980 kun nen uiterlijk tot 30 juni aan GS wor den gemeld. Hoewel aan deze regel niet altijd even strak de hand wordt gehouden, is het mogelijk dat Scheeres finan ciële exercitie, door de één een „knieval" en door de ander „een gang naar Canossa a la Bismarck" genoemd, moet worden verhaald op de begroting van 1981. Vrijwel uitzichtloos wordt de situatie echter pas als mocht blijken dat Schiedam ook nog eens een oude schuld van twee miljoen (door de rente inmiddels opgelopen tot 2,5 miljoen) aan de AVR moet betalen. Over dit debet aan de Afval Verwer king wordt door proviciale en regio nale overheden al jarenlang gekib beld, maar tot nu toe heeft niemand zich bereid verklaard, het geld op ta fel te leggen. Door het schrijnende geldgebrek bij de autoriteiten lijkt het mogelijk dat deze zwarte piet wordt teruggespeeld naar Schie dam, ofschoon het aanvankelijk heette dat Schiedam deze schuld was kwijtgescholden De brandweer kijkt toe hoe de auto uit het water van de Nieuwe Haven wordt getakeld. De bestuurder was toen al op het droge. SCHIEDAM De bestaande „wenken voor zelfbescherming in oorlogstijd" zullen niet worden gepubliceerd. Dit antwoordde bur gemeester en wethouders van Schiedam op vragen van het ge meenteraadslid Herman Noorde- graaf (PPR). Noordegraaf was van mening dat deze „wenken", die onder het predi kant „dienstgeheim" in de lade van de burgemeester rusten, openbaar moesten worden gemaakt om een discussie over het effect van een aanval met atoomwapens op gang te brengen. Publicatie van deze wenken leidde in de jaren zestig tot nationale hilari teit. De inhoud ervan werd toen alom zo nietszeggend, onbruikbaar en bespottelijk gevonden (Harry Mu- lisch schreef er zelfs een bijtende sa tire op) dat de stukken al ras weer in de ambtelijke bureau's werden opge borgen. Bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken ontstond daarop de wens, de voorschriften grondig te herzien en deze te laten „aansluiten" bij de bij deze tijd behorende technische ont wikkeling". Dat wilde zoveel zeggen als: er moeten nieuwe voorschriften komen omdat ook de atoomwapens zijn vernieuwd. Aan deze „up to date beschermings- wenken" wordt momenteel druk ge werkt. B. en W. van Schiedam vin den het dan ook zinloos, de verou derde voorschriften openbaar te ma ken. „Het komt ons beter voor, te wachten tot het ministerie de nieuwe voorschriften heeft uitge bracht", aldus B. en W. aan Her man Noordegraaf. SCHIEDAM De 5-jarige Abdullah M.O. heeft vrijdagmiddag bij een verkeersongeluk op de Singel ern stig letsel opgelopen. Het jongetje stak onverwacht tussen enkele geparkeerde voertuigen de rijbaan over. Een 21-jarige automobi list uit Vlaardingen, kon de jongen niet tijdig meer ontwijken. Abdullah moest met een hersen schudding en letsel aan de buik in het Noletziekenhuis worden opgeno men. Vlotte, vakkundige schade regeling. Hypermoderne outillage voor autorichten, kwaliteitsautoplaat-en spuitwerk kJAAR^ Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. (010)-154540.

Het Nieuwe Stadsblad | 1981 | | pagina 51